Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι συσκευή έχεις? Νομίζω πως στα samsung υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Σε τι σε εξυπηρετεί αυτό?

 

Xiaomi έχω...,απλώς επειδή έχω δωρεάν πακέτο σε κάποιους παρόχους,να μην απαντάω ,ώστε να τους καλώ εγώ δωρεάν

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα

 

Χαλασε η οθονη του samsung j5 μαυρισε η οθονη(εσπασε μαλλιον).Το προβλημα μου ειναι οτι θελω μια εφαρμογη στο Pc να μπω στο κινητο μου να παρω καποιες σημειωσεις πολυ συμαντικες για μενα.Σε οσες εφαρμογες εψαξα χρειαζεται να μπω στο κινητο να βρω ρυθμισεις προγραμματιστη κτλ....το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να το κανω αυτο γιατι δεν βλεπω.Μπορει καποιος να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

την δοκίμασα δεν αναγνώριζει την φορητότητα του αριθμού πολυ κρίμα.

 

εμενα δουλευει μια χαρα σε δυο κινητα, nokia 6 & xiaomi,

login εκανες; πανω δεξια μες στην εφαρμογη πρεπει να κανεις login,

ή με facebook ή με google, αλλιως δεν δουλευει!

Link to comment
Share on other sites

Και πως να το "ξέρει" ,ότι εσύ άλλαξες εταιρία ; :lol:

 

και τα 2 νουμερα που εβαλα εχουμε πολλα χρονια που ειναι σε αλλο παροχο δεν αλλαξαν τωρα. την θεωρω μη αξιοπιστη εγω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς για να συνδεθείς με το κινιτο πρέπει να δώσεις έγκριση για σύνδεση στην οθόνη, με λίγα λόγια θέλεις οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να συνδέσεις το τηλέφωνο με usb καλώδιο με το PC σου; Λογικά θα το δει σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο και μετά θα μπορείς να αντιγράψεις από το τηλέφωνο στο PC ότι θέλεις. Πρέπει να έχεις εγκατεστημένους στο PC σου τους drivers της Samsung
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να συνδέσεις το τηλέφωνο με usb καλώδιο με το PC σου; Λογικά θα το δει σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο και μετά θα μπορείς να αντιγράψεις από το τηλέφωνο στο PC ότι θέλεις. Πρέπει να έχεις εγκατεστημένους στο PC σου τους drivers της Samsung
Πάνε αυτά από android 5 και μετά ζητάει έγκριση και μετά να επιλέξεις το κατάλληλο Mode

Με λίγα λόγια θες οθόνη

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγες μέρες έκανα αλλαγή παρόχου και πήγα στον ΟΤΕ. Μου έδωσαν το router speedport entry 2i.

Απο το κινητό συνδέομαι στο wifi αλλά αν το απενεργοποιήσω και το ενεργοποιήσω δεν συνδέομαι πάλι, μου βγάζει μήνυμα "authentication problem"

Αν κάνω forget network και ξαναβάλω το password τότε συνδέομαι κανονικά.

Κλείνω το wifi, το ξαναανοίγω και εχω πάλι το ίδιο πρόβλημα.

 

Δεν ξέρω τι έχω κάνει λάθος, μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Να αναφέρω, σε περίπτωση που κάποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα, οτι λύθηκε βάζοντας μικρότερο password στο wifi.

Απο 16 χαρακτήρες το άλλαξα σε 11 και λειτουργεί χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ είχαμε κουβέντα με φίλο για τους νέους επεξεργαστές κινητών που είναι always aware Εδώ και χρόνια, για τα έσοδα της Facebook και για το πόσο πιθανό είναι να μας ηχογραφεί, κατασκοπευει στα ίσα η Facebook από τα κινητά μας με κάμερες, μικρόφωνα και τοποθεσία.

Έτσι λοιπόν απεγκατεστησα την εφαρμογή και αποφάσισα να μπαίνω από browser.

 

Δεν είναι ιδέα μου αλλά το κινητό (Nokia 8) πάει πολύ πιο σφαίρα σε όλα από τη στιγμή που πέταξα το Facebook.

Επίσης η μπαταρία πιάνει νούμερα που δεν έχω ξαναδεί. 53% και 4+ ωρες sot ήδη με κάμποσο 4G+ και τα υπόλοιπα WiFi.

 

Θα ήθελα να δω αν κάποιοι το δοκιμάσετε σε δικές σας συσκευές αν θα παρατηρήσετε κάτι ανάλογο. b1852f3a3eea6fb0ccb7dc35e8f64d2f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν είδα κάτι αξιοσημείωτο από άποψη κατανάλωσης και απόδοσης όταν ξήλωσα την εφαρμογή του Facebook. Τώρα για το αν κατασκοπεύει...νομίζω δεν χρειάζεται να προσπαθήσει και πολύ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα μου τηλεφώνησε μια φίλη που έχει Facebook ( εγώ δεν έχω) από το κινητό της, στο κινητό μου και μου ζήτησε να της παραγγείλω ένα Wireless keyboard για το tv box της.

Εκείνη δεν έκανε ποτέ αναζήτηση για το συγκεκριμένο προϊόν, γιατί δεν γνωρίζει.

Από την επόμενη μέρα το Facebook άρχισε να της πετάει διαφημίσεις με Wireless keyboards σαν αυτό που μου ζήτησε.

 

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι τα notches, για τα οποια διαβαζω τωρα τελευταια σε νεα μοντελα τηλεφωνων;

 

https://www.ired.gr/blog/item/6332-notch-android-siskeves-iphone-x.html

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να φαίνονται οι ειδοποιήσεις του outlook όταν έχω κλειστή την οθόνη μου, θέλω όμως να υπάρχουν τα μηνύματα του outlook στο drop down menu όταν ξεκλειδώσω την οθόνη, πως γίνεται σε emui 8.0.0? Δηλαδή είναι σε ένα meeting με το τηλέφωνο απάνω στο τραπέζι, δεν θέλω να βλέπουν οι άλλοι τι μου έρχεται, όμως με βολεύει τελειώνοντας να ενημερώνομαι αμέσως από το drop down menu των ειδοποιήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο πάτημα πάνω στην ειδοποίηση, μπες στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων της συγκεκριμένης εφαρμογής και από εκεί μπορείς να ρυθμίσεις να μη φαίνεται στο κλείδωμα οθόνης.

Σε emui δεν ξέρω αν γίνεται έτσι, λογικά θα γίνεται, αλλά σε aosp αυτός είναι ο πιο σύντομος τρόπος.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς γίνεται και σε Miui.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο πάτημα πάνω στην ειδοποίηση, μπες στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων της συγκεκριμένης εφαρμογής και από εκεί μπορείς να ρυθμίσεις να μη φαίνεται στο κλείδωμα οθόνης.

Σε emui δεν ξέρω αν γίνεται έτσι, λογικά θα γίνεται, αλλά σε aosp αυτός είναι ο πιο σύντομος τρόπος.

 

1.png2.png

3.pngupload pictures online4.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι για τις ειδοποιήσεις όλων των εφαρμογών γενικά. Αν πατήσεις παρατεταμένα πάνω στην ειδοποίηση κάποιας εφαρμογής σου βγάζει (περίπου το ίδιο μενού) να επιλέξεις τι θα ισχύει μόνο για τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Oloi οι λογαριασμοι σου να ειναι συγχρονισμενοι

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολη ερωτηση, αλλα την ξαναβαζω μηπως και μπορει να βοηθησει καποιος :

 

<<Μπορει καποιος να μου εξηγησει με απλα λογια τι ειναι το selinux και αν μπορω να το απενεργοποιησω για καποιες εφαρμογες, ωστε να μπορουν να τρεχουν χωρις θεματα. >>

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν απαντησε κανεις γιατι δεν ειναι για εδω αυτη η ερωτηση,

ρωτα στο xda καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα μεταχειρισμενο samsung.. πως μπορω να δω αν το λειτουργικο του ειναι γνησιο απο τη samsung? η εχει custom rom επανω? ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...