Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω βάλει ένα καινούριο ηχοσύστημα σε αυτοκίνητο VW με android 8 .

Μπορώ να περάσω τις επαφές από το κινητό στο σύστημα και πως;

Συνδέομαι στο Internet, πηγαίνω στο Bluetooth του συστήματος αυτοκινήτου, πατάω ένα εικονίδιο που είναι υποθέτω του συγχρονισμού, αλλά τίποτα...

 

Kάποια πληροφορία για το ποιο είναι το ηχοσύστημα; Το ότι έχει Android 8 δεν λέει πολλά υποχρεωτικά αν έχει κάνα περίεργο skin κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες/καλησπέρες. μετά απο πολύ καιρό σας επισκέπτομαι ελπίζοντας κάποιος να έχει λύσει στο .. ας πούμε πρόβλημά μου.

Έχω ένα Gigaset ME Pure το οποίο απ'τις πολλές τούμπες έχει θέματα και βρήκα σε προσφορά στο e-shop το Gigaset ME (όχι pure μάλλον)

και το πήρα. Θέλω να μεταφέρω τα δεδομένα των εφαρμογών απο το ενα τηλέφωνο στο άλλο. κυρίως τα σωμένα wifi passwords .. υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει? ή πρέπει να γίνει όπως την πρώτη φορά αναγκαστικά? ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι το κινητο αυτο εχει android 5.

Πρεπει να κανεις αυτα στο παλιο κινητο λογικα στο καινουργιο κατα την εισαγωγη του account στο πρωτο setup θα σε ρωτησει αν θες να κανεις restore.

https://www.wikihow.tech/Back-Up-an-Android-Phone-on-the-Google-Cloud

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχω ίντερνετ στο κινητό παρά μόνο για τη λειτουργία του gps. Να μην έχω ίντερνετ για να κάνω αποτοξίνωση από το πολύ scroll down... :P Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις παιδιά! Δεν έχω τις γνώσεις για να κάνω κάτι τέτοιο αλλά ίσως βρω κάποιον.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Υπάρχει τρόπος στον Chrome να μπορείς να βάλεις σελίδες στην αρχική του οθόνη; Όπως αυτές που βγάζει που είναι οι πιο συνηθισμένες. Αλλά να τις τικαρω εγώ όποτε θέλω στην αρχική οθόνη του Chrome.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω, σε παλιοτερο κινητο, να αφαιρεσω το 'μοτιβο' που εχει μπει για ασφαλεια κατα το ξεκλειδωμα, και δεν μπορω! Δεν βλεπω να υπαρχει πουθενα τροπος αφαιρεσης/απενεργοποιησης! Ξερει κανεις τροπο, γιατι εχω απελπιστει;
Link to comment
Share on other sites

η πιο εύκολη λύση είναι να πουλήσεις το κινητό σου και με τα χρήματα να πάρεις ένα συμβατικό τηλ και μία συσκευή Gps.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω, σε παλιοτερο κινητο, να αφαιρεσω το 'μοτιβο' που εχει μπει για ασφαλεια κατα το ξεκλειδωμα, και δεν μπορω! Δεν βλεπω να υπαρχει πουθενα τροπος αφαιρεσης/απενεργοποιησης! Ξερει κανεις τροπο, γιατι εχω απελπιστει;

Πας στις ρυθμίσεις, στο κλείδωμα οθόνης και αφού βάλεις το μοτίβο, διαλέγεις ένα άλλο τρόπο κλειδώματος!

Εκτός κι αν δε θυμάσαι το μοτίβο....

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και εκκαθάριση μέσω recovery (Redmi Note 2) αλλά δυστυχώς δεν είχα κάποια τύχη, αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.

Αν ανακαλύψεις κάποια λύση και δε σου κάνει κόπο ενημέρωσε μας.

 

Λοιπόν έχω νέα!Πραγματικά είχα δοκιμάσει τα πάντα με αυτά που προανέφερα και κάθε φορά έκανα τα πράγματα χειρότερα από πριν.Ηδη είχα αρχίσει τις σκέψεις για αντικατάσταση του τάμπλετ μιάς και δεν παλευόταν πιά η κατάσταση.Χρειάστηκε να λείψω για κανά δεκαήμερο από το σπίτι και το τάμπλετ παρέμεινε ανενεργό για 10+ μέρες.Με το που το άνοιξα,μου ήρθε ενημέρωση συστήματος,που είχα να δω κάτι χρόνια και δεν το περίμενα!Από τότε όλα καλά,ενημερώνονται όλα άψογα και το τάμπλετ ξανάνιωσε!Δεν το περίμενα από την Alcatel να ασχοληθεί με το "πεθαμένο" μου τάμπλετ.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

πόσο

μακακες είναι εκεί στην Google ρε φουστη μου. πήρε το κινητό μου σήμερα pie και όταν αλλάζεις την ένταση του ήχου κλήσης τον αναπαράγει για λίγο! τι ηλιθιότητα είναι αυτή! ξυπνάς το πρωί το δυναμώνεις και ξυπνάς και τους γύρω σου! έλεος!

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μα με ΕΝΕΡΓΉ την επιλογή do not disturb το κάνει! όταν πας να δυναμωσεις το ήχο κλήσης, κλπ!

Δεν έχεις αυτόματη λειτουργία don't disturb;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όλοι γκρινιάζουν βλέπω σε φόρουμ! πόσο χαζό είναι να αλλάζεις την ένταση και να ΑΚΟΎΝΕ όλοι!! έλεος! ούτε στην δουλειά ούτε στο σπίτι νύχτα δεν μπορείς να αλλάξεις την ένταση χωρίς να σε ακούνε όλοι!

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για τις υπόλοιπες επιτρεπομενες κλήσεις ίσως; άλλη ένταση την ημέρα, άλλη την νύχτα, άλλη στη δουλειά, άλλη στο σπίτι.....

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για τις υπόλοιπες επιτρεπομενες κλήσεις ίσως; άλλη ένταση την ημέρα, άλλη την νύχτα, άλλη στη δουλειά, άλλη στο σπίτι.....

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Τις επιτρεπόμενες, αν είναι από συγκεκριμένες επαφές, υπάρχει ρύθμιση που τις βάζεις σε εξαίρεση, αν θυμάμαι καλά...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

άλλο λέω. άστο το DND.

άσχετα με αυτό. εάν αυξομειώσεις τον ήχο ΑΚΟΎΓΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ένα δείγμα του ήχου αυτού! οπότε ακούγεται σε όλους είτε είσαι δουλειά είτε κοιμάται κάποιος! απαράδεκτο!

Τις επιτρεπόμενες, αν είναι από συγκεκριμένες επαφές, υπάρχει ρύθμιση που τις βάζεις σε εξαίρεση, αν θυμάμαι καλά...

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω νέα!Πραγματικά είχα δοκιμάσει τα πάντα με αυτά που προανέφερα και κάθε φορά έκανα τα πράγματα χειρότερα από πριν.Ηδη είχα αρχίσει τις σκέψεις για αντικατάσταση του τάμπλετ μιάς και δεν παλευόταν πιά η κατάσταση.Χρειάστηκε να λείψω για κανά δεκαήμερο από το σπίτι και το τάμπλετ παρέμεινε ανενεργό για 10+ μέρες.Με το που το άνοιξα,μου ήρθε ενημέρωση συστήματος,που είχα να δω κάτι χρόνια και δεν το περίμενα!Από τότε όλα καλά,ενημερώνονται όλα άψογα και το τάμπλετ ξανάνιωσε!Δεν το περίμενα από την Alcatel να ασχοληθεί με το "πεθαμένο" μου τάμπλετ.
Μετά από αναζήτηση σε άλλα θέματα είδα πως με τις τελευταίες ενημερώσεις εφαρμογών της Google, κάποιες Android εκδόσεις διαφόρων συσκευών άρχισαν να έχουν τα ίδια προβλήματα.

Είσαι τυχερός που ασχολήθηκαν και έβγαλαν νέα έκδοση λογισμικού για τη συσκευή σου!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναζήτηση σε άλλα θέματα είδα πως με τις τελευταίες ενημερώσεις εφαρμογών της Google, κάποιες Android εκδόσεις διαφόρων συσκευών άρχισαν να έχουν τα ίδια προβλήματα.

Είσαι τυχερός που ασχολήθηκαν και έβγαλαν νέα έκδοση λογισμικού για τη συσκευή σου!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακόμα απορώ πως και ασχολήθηκαν μετά από τόσο καιρό με ένα φθηνό τάμπλετ που έχει μείνει στο android 5.0.1.Μπράβο στην Alcatel,δεν της το είχα!

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια, μπορείς να βάλεις μια φωτό την about screen, να δούμε κατά πόσο είναι νέο update ή αν έχει βγει εδώ και καιρό και απλά είχε κολλήσει κάτι στο tablet;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Βλέπω που λένε όλοι για τη Gcam ότι είναι πολύ καλή...

 

Στο store δεν βγάζει κάτι. Και αν βάλω Google camera εμφανίζει την Open Camera.

 

Τα φώτα σας!

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...