Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες την εφαρμογή simple pro for facebook. Εμένα με έχει βολέψει γιατί με μια εφαρμογή αντικαθιστάς όλα τα social apps. Υπάρχει και η δωρεάν εκδοση, simple free αλλά δεν ξέρω αν δίνει τη δυνατότητα για video κλήσεις. Δοκιμάζεις και βλέπεις.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά την αναβάθμιση έκανα επαναφορά και έχει χαθεί η συνδεσιμότητα σε 4G+ δίκτυο ενώ είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία απ τη Vodafone και έχω τικάρει και την αντίστοιχη επιλογή στη συσκευή. Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Λάθος. Διαγραφή...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ποτέ. Είμαστε απίστευτα μικρή αγορά για να ασχοληθεί κάποιος. Οι εταιρίες βλέπουν πολλά πράγματα πριν μας δώσουν τέτοιες δυνατότητες.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να διαβάζει κανονικά Ελληνικές λέξεις (αν γράψεις π.χ. σε reminder ελληνικές λέξεις), ενώ πριν κανένα μήνα τις διάβαζε γράμμα-γράμμα οπότε πιθανών να είμαστε κοντά. Έχουν ήδη δώσει υποστήριξη μερικών εντολών στα Ελληνικά στο Google now.

Για εναλλακτικές τώρα η μία που μου έρχεται είναι η MAIC της MLS (η προφορά της με σκοτώνει) και ο Κίτσος Assistant (Google it. παλαιά υλοποίηση πατέντας ουσιαστικά).

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πάτησα κατά λάθος και άλλαξε το πληκτρολόγιο, έγινε μαύρο το φόντο και έχει εμφανιστει μια εικόνα στο κέντρο, ένα καπέλο με κάτι γυαλιά,έχετε ιδεα πως το επαναφερω??
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πάτησα κατά λάθος και άλλαξε το πληκτρολόγιο, έγινε μαύρο το φόντο και έχει εμφανιστει μια εικόνα στο κέντρο, ένα καπέλο με κάτι γυαλιά,έχετε ιδεα πως το επαναφερω??

Μήπως είσαι σε "Ανώνυμη περιήγηση" στον πλοηγό;

Link to comment
Share on other sites

με ελληνικά θέλω. δουλεύει σωστά.; τα ονόματα τα έχω γραμμένα ελληνικά κεφάλαια

Αυτό γίνεται είναι στάνταρ χαρακτηριστικό του Android δω και 4-5 χρόνια σίγουρα και καμία εφαρμογή δεν θέλει, τουλάχιστον για χρήση με αγγλικά ονόματα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πάτησα κατά λάθος και άλλαξε το πληκτρολόγιο, έγινε μαύρο το φόντο και έχει εμφανιστει μια εικόνα στο κέντρο, ένα καπέλο με κάτι γυαλιά,έχετε ιδεα πως το επαναφερω??

 

Αν έχεις Swiftkey πας στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου και απενεργοποιείς την "ανώνυμη λειτουργία".Θα το βρείς πάνω αριστερά στο πληκτρολόγιό σου στο "+" που υπάρχει.Ανώνυμη περιήγηση είναι όπως είπε ο φίλος πιο πάνω.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε κάπως να ενεργοποιήσουμε την βελτιστοποιηση του Google play σε Android 9. Γίνεται κανονικά εγκατάσταση το module από magisk και ενώ το δίνει σαν επιλογή μετά δεν κρατάει την αποθήκευση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να έχω picture in picture το YouTube και το Chrome αλλά δεν το έχω καταφέρει ακόμα.. μόνο στο navigation του Google maps το κατάφερα και πάλι όχι πάντα. Καμία βοήθεια;

Κινητό Honor play με Android pie...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να έχω picture in picture το YouTube και το Chrome αλλά δεν το έχω καταφέρει ακόμα.. μόνο στο navigation του Google maps το κατάφερα και πάλι όχι πάντα. Καμία βοήθεια;

 

Κινητό Honor play με Android pie...

Τι εννοείς όχι πάντα;

Αυτά δουλεύουν από εποχή Oreo στάνταρ.

Δεν είναι λαχείο μία να παίζουν και μια όχι.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στις ρυθμίσεις και είναι ενεργό για πολλές εφαρμογές... Θα έπρεπε όταν πατάω home να μένει το βίντεο,η σελίδα ή η πλοήγηση αλλά κλείνουν. Δεν βρήκα γιατί ακόμα.

 

Δεν θέλω να βάλω εφαρμογές εκτός play store για αυτό

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στις ρυθμίσεις και είναι ενεργό για πολλές εφαρμογές... Θα έπρεπε όταν πατάω home να μένει το βίντεο,η σελίδα ή η πλοήγηση αλλά κλείνουν. Δεν βρήκα γιατί ακόμα.

 

 

 

Δεν θέλω να βάλω εφαρμογές εκτός play store για αυτό

Στο YouTube δεν υποστηρίζεται οπότε είναι λογικό να κλείνει . Στο maps υποστηρίζεται.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το Google maps μάλλον έφταιγαν κάποια gestures που έχω και το έλυσα. Thanks!

Όσο για το YouTube το ανοίγω με Firefox, Samsung internet ή άλλο browser εκτός chrome το βάζω σε desktop mode και fullscreen και μετά γίνεται τελικά αλλά πάλι μόνο για ένα βίντεο χωρίς auto play.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην mobile έκδοση (όχι στην εφαρμογή) του Yahoo mail πως γίνεται να σβήσω μαζικά όλα τα εισερχόμενα;;

 

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην mobile έκδοση (όχι στην εφαρμογή) του Yahoo mail πως γίνεται να σβήσω μαζικά όλα τα εισερχόμενα;;

 

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Όπως και στην εφαρμογή σβήνονται.... Πατάς παρατεταμένα πάνω στα εισερχόμενα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όπως και στην εφαρμογή σβήνονται.... Πατάς παρατεταμένα πάνω στα εισερχόμενα!
Αυτό κάνω και πρέπει να βάλω τικ σε ένα ένα μετά.

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φτιάχνω τη λίστα που γνωρίζω ότι κάνουν τη "κλασσική" βιντεοκλήση και όχι μέσω εφαρμογής. Για κινητά τηλέφωνα με android έτσι; (οποιος-όποια γνωρίζει κι άλλο ας συμπληρώσει)

 

 

1ον. Samsung Galaxy S

2ον. Samsung Galaxy S II

3ον. Samsung Galaxy Note

4oν. LG 2X optimus

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν το note 9 κάνει βίντεο κλήση μέσο δικτύου cosmote

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πατάω ένα λευκό κουτάκι πάνω απ' τα mail όπου μπαίνει το ✓ σε αυτό αλλά και σε όλα τα mail. Πατάω τον κάδο και τα σβήνει όλα με τη μία!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή Gmail συγχρονιζω 4 λογαριασμούς, για κάποιο λόγο δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις σε όλους ξέρει κάποιος γιατί; Δεν έχω πειράξει κατι

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...