Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρα πως καθαριζουμε το κινητο που εχει γεμισει; .

 

 

Ρυθμίσεις >αποθηκευτικός χώρος >δεδομένα κρυφής μνήμης > διαγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις >αποθηκευτικός χώρος >δεδομένα κρυφής μνήμης > διαγραφή.

 

τα δεδομένα προσωρινής μνήμης είναι 10 mb μόνο. και λέει ότι θα διαγράψουν όλα τα δεμένα cache για όλες τις εφαρμογές? δεν θα διαγράψει και του Viber τις συνομιλίες?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τα δεδομένα προσωρινής μνήμης είναι 10 mb μόνο. και λέει ότι θα διαγράψουν όλα τα δεμένα cache για όλες τις εφαρμογές? δεν θα διαγράψει και του Viber τις συνομιλίες?
Η μονη αξιόπιστη εφαρμογή καθαρισμού νομίζω είναι το sd maid.

Για την cache στα είπανε ξανά. Δεν θα σου διαγράψει κάτι που θα καταλάβεις ότι λείπει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μονη αξιόπιστη εφαρμογή καθαρισμού νομίζω είναι το sd maid.

Για την cache στα είπανε ξανά. Δεν θα σου διαγράψει κάτι που θα καταλάβεις ότι λείπει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το έκανα, και είδα στην ένδειξη χώρου ότι μεγάλωσε αλλά από πάνω που δείχνει μια ευθεία γραμμή ότι από εκεί που πριν έδειχνε ένα κομματάκι κενό τώρα το δείχνει όλο πράσινο. δηλαδή ότι έχει γεμίσει η μνήμη. όσο για αυτήν την εφαρμογή που λες τι θα μου προσφέρει άμα την εγκαταστήσω? καθαρίζει μόνο την κάρτα μνήμης;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε πώς αποθηκεύονται αυτόματα οι φώτος;; δε βρίσκω επιλογή..

Ακριβως απο πανω, το γαφει στην εικονα

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι να πάρεις μία νέα συσκευή. Και υπάρχουν πολλές επιλογές για όλα τα βαλάντια.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι να πάρεις μία νέα συσκευή. Και υπάρχουν πολλές επιλογές για όλα τα βαλάντια.

 

σε ευχαριστώ πολύ δεν θέλω να αλλάξω κινητό. καλή σου ημέρα!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ δεν θέλω να αλλάξω κινητό. καλή σου ημέρα!
Καλημέρα, δοκίμασε σε πρώτο χρόνο να βάλεις όλα τα downloads σου να καταλήγουν στην κάρτα μνήμης, έπειτα όλες τις εφαρμογές κάμερας να αποθηκεύουν επίσης απευθείας στην κάρτα μνήμης.

Δοκίμασε και με μια εφαρμογή όπως αυτή , ώστε να δεις αναλυτικά τί ακριβώς σου δεσμεύει την εσωτερική μνήμη.

 

Αν δεν είναι αρχεία δικά σου όπως φωτογραφίες και βίντεο, δοκίμασε να πας στις εφαρμογές (θα χρειαστεί να μπεις σε μία μία ξεχωριστά) να επιλέξεις τη μεταφορά τους επίσης στην κάρτα μνήμης. Αυτό αναλόγως συσκευής και ταχύτητας της κάρτας μνήμης μπορεί να προκαλέσει πολύ μικρά lags στο άνοιγμα των εφαρμογών αλλά θα σου ελευθερώσει αρκετό χώρο.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γράφει ...

ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΤΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΤΕ........

Όχι αυτές που σας στέλνουν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

268133d1505231503t-facebook-messenger-unable-save-photos-automatically-save-pictures-facebook-messenger-android-step-9.jpg

 

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δοκίμασε σε πρώτο χρόνο να βάλεις όλα τα downloads σου να καταλήγουν στην κάρτα μνήμης, έπειτα όλες τις εφαρμογές κάμερας να αποθηκεύουν επίσης απευθείας στην κάρτα μνήμης.

Δοκίμασε και με μια εφαρμογή όπως αυτή , ώστε να δεις αναλυτικά τί ακριβώς σου δεσμεύει την εσωτερική μνήμη.

 

Αν δεν είναι αρχεία δικά σου όπως φωτογραφίες και βίντεο, δοκίμασε να πας στις εφαρμογές (θα χρειαστεί να μπεις σε μία μία ξεχωριστά) να επιλέξεις τη μεταφορά τους επίσης στην κάρτα μνήμης. Αυτό αναλόγως συσκευής και ταχύτητας της κάρτας μνήμης μπορεί να προκαλέσει πολύ μικρά lags στο άνοιγμα των εφαρμογών αλλά θα σου ελευθερώσει αρκετό χώρο.

κατεβασα την εφαρμογη που μου ειπες και μου βγαζεις τους φακελους με τον χωρο που καταλαμβανουνε το περισσοτερο, για την μνημη του τηλεφωνου τι θα επιλεξω ; το log ; ή το storage/emulated/0 ; .

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

σε ευχαριστω παρα πολυ, οσο για τις εφαρμογες εχω επιλεξει προεπιλεγμενη την καρτα sd αλλα αλλες πανε στην sd και αλλες στο τηλεφωνο , επισης υπαρχουν εφαρμογες που δεν μπορουνε πανε στην sd δεν επιρεπεται.

οσο για τα download δεν θυμαμαι εαν εχω βαλει να πηγαινουνε στην καρτα μνημης αλλα για τις νεες φωτογραφιες ναι πανε κατευθειαν.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς επικοινωνούμε με Google support;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω μόνο την παρακάτω επιλογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://photos.app.goo.gl/xnmWuUXpfWuoJtD87

Link to comment
Share on other sites

για τι ειδους θεμα;

για δες εδω:

https://productforums.google.com/forum/#!home

Για παραβίαση του λογαριασμού Google.

Εκεί που μου λες δεν βρίσκω κάτι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω μία καινούρια sd memory card στο κινητό

όπου Θέλω να μεταφέρω τις φωτογραφίες από την εσωτερική μνήμη του κινητού.

Ξέρετε αν αλλάξει τις ημερομηνίες στις φωτογραφίες? Δεν θέλω να χαθεί η τωρινή ημερολογιακή σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μόνο την παρακάτω επιλογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://photos.app.goo.gl/xnmWuUXpfWuoJtD87

 

Το ξέρω.... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στην τελευταία ενημέρωση έγινε αυτό...

έχω στείλει και αναφορά στην facebook και η απάντηση ήταν....

 

Με βάση τις παρατηρήσεις σας, βελτιώνουμε το Facebook. Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που αφιερώσατε για να μας αναφέρετε το πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβως απο πανω, το γαφει στην εικονα

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

σε εσένα είναι ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω μία καινούρια sd memory card στο κινητό

όπου Θέλω να μεταφέρω τις φωτογραφίες από την εσωτερική μνήμη του κινητού.

Ξέρετε αν αλλάξει τις ημερομηνίες στις φωτογραφίες? Δεν θέλω να χαθεί η τωρινή ημερολογιακή σειρά.

 

Κάντες πρώτα copy-paste και δες αν αλλάζει η σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

Γραφω για λογαριασμο φιλου, ο οποιος ειναι ''σχετικα'' ασχετος (χχαχαχα) για ενα θεμα που εχει η συσκευη του..ενα samsung galaxy s6 edge...

Παρουσιαζει ενεργοβορα συμπεριφορα...δηλαδη φορτιζει το πρωι και εως το μεσημερι...αν δεν εχει φτασει στο μηδεν στην καλυτερη περιπτωση να ειναι στο 20%... Φυσικα με ιδια χρηση οπως συνηθως και χωρις κατι περιεργο.

Μιας και η συσκευη εχει τα χρονακια της η πρωτη μου σκεψη ηταν η αλλαγη μπαταριας...κατι το οποιο και καναμε...με αυθεντικη μπαταρια...πριν 3-4 μερες...

Δυστυχως ομως η συμπεριφορα ειναι η ιδια...δηλαδη μεγαλη καταναλωση...

Αν και δεν γνωριζω πολλα απο αντροιντ μιας και ειμαι κατοχος iPhone ειπα να δω μηπως καποια εφαρμογη (ισως που εβαλε προσφατα...) κανει το ολο θεμα...ομως ψαχνοντας δεν ειδα κατι που να μου προκαλεσει ερωτηματικα....

Στην χρηση της μπαταριας ειδα βεβαια ενα ''αδρανεια συσκευης'' με ποσοστο 6%...και νομιζω δεν ειναι φυσιολογικο αλλα δεν ξερω τι ειναι και κατα τα αλλα δεν ειδα κατι περιεργο...

Δυστυχως δεν ξερω ποια εκδοση εχει ως λειτουργικο (φανταζομαι παιζει ρολο...) αλλα ζητω την βοηθεια σας...ή την σκεψη σας για το τι μπορει να φταιει....και τι θα μπορουσα να κανω...εκτος ισως απο ενα φορματ...

 

Ευχαριστω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στης παλιές εκδωσεις το έχει τώρα το έχουν αφερεσει

https://i.imgur.com/USqGG8A.jpg

 

Έβαλα το παλιό μια χαρά το έχει παντός

 

https://i.imgur.com/z5vPcNx.jpg

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Πριν να αλλάζατε μπαταρία θα έπρεπε πρώτα να κάνατε επαν. εργ. ρυθμίσεων... μετά παρακολούθηση... αν έκανε τα ίδια, τότε αλλαγή μπαταρίας.

Θα πρότεινα έτσι όπως είναι επαναφορά εργ. ρυθμίσεων. Λογικά θα συνέλθει κάπως...

Link to comment
Share on other sites

σε εσένα είναι ετσι???

 

Δεν μπορω να σου απαντήσω γιατι χρησιμοποιώ το Messanger Lite. Δεν εχει επιλογή "θες δεν θες", κ τις αποθηκεύει αυτόματα στο φακελο pictures/Messanger_lite

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στης παλιές εκδωσεις το έχει τώρα το έχουν αφερεσει

https://i.imgur.com/USqGG8A.jpg

 

Έβαλα το παλιό μια χαρά το έχει παντός

 

https://i.imgur.com/z5vPcNx.jpg

 

 

Σε ευχαριστούμε γιατί όλοι νομίζαμε οτι κάτι άλλο έγινε.....

Απλά της ήρθε της Facebook να το αλλάξει..... Και χωρίς να το ξέρουμε........

Απαράδεκτο δεν είναι ????:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε γιατί όλοι νομίζαμε οτι κάτι άλλο έγινε.....

Απλά της ήρθε της Facebook να το αλλάξει..... Και χωρίς να το ξέρουμε........

Απαράδεκτο δεν είναι ????:mad::mad::mad:

Κάτι έπαιξε με προσωπικά δεδομένα μετά της τελευταίας επιθέσεις και έχουν κόψει καμία 15 πράγματα, κάποια άμεσα φανερά κάποια όχι. Το έβαλα καθαρά και μόνο να σας βοηθήσω μια παλιά έκδοση μια νέα, κατά τα άλλα έχω το lite γιατί αλλιος μέρα δεν βγάζω ότι αφορά την μπαταρία (το light ούτε εμφανίζεται στα στατιστικά το κανονικό βαράει διψήφια νούμερα)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...