Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια και σε μενα το ιδιο προβλημα κανει το zte a310 χανει της sim και ζηταει κωδικο πιν συνεχεια, τι να κανω πηγα ηρθα 3 φορες το εστειλαν στην procordia με αλλαξανα συσκευη και συνεχιζει τα ιδια γιατι δεν μου κοβουν πιστωτικο; αυτοι λενε οτι και σε αυτους η συσκευη δουλευει κανονικα σε μενα δεν δουλευει χανει και τις 2 σιμ που εχω, και τις εχω αλλαξει κιολας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...γνωριζει καποιος αν η εφαρμογη svox classic εχει καταργηθει απο το play store???επισης γνωριζει καποιος αξιοπιστη και λειτουργικη εφαρμογη για εκφωνηση ονοματος καλουντος???ειχα το caller name talker αλλα μια λειτουργουσε και 5 οχι...ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την προεγκατεστημενη εφαρμογή "email" που έχουν τα Samsung, κ εδώ και ένα μήνα δείχνει σαν να μην έχω εισερχόμενα μηνύματα ενώ έχω καθημερινά. Τι μπορεί να φταίει;;

Εχω συνδέσει έναν yahoo + έναν Google λογαριασμό.

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους στο φόρουμ!! Εχω το redmi 4x με android 7.1.2. Αν υποθέσουμε ότι έχω αρκετά δεδομένα, μπορώ να κάνω φτηνές κλήσεις προς εξωτερικό χρησιμοποιώντας μια VoIP υπηρεσία, π.χ. το callingcredit (το οποίο είναι αρκετά φτηνό). Προσπαθώ λοιπόν δύο μέρες τώρα να ρυθμίσω το stock dialer του κινητού με SIP settings παρόλα αυτά δεν καλεί μέσω SIP αλλά κάνει κανονική κλήση μέσω δικτύου. Οι ρυθμίσεις SIP της υπηρεσίας callingcredit είναι αυτές https://www.callingcredit.com/download/sip και φυσικά μέσα από το λογαριασμό έχω ρυθμίσει το SIP στο enabled.

Θέλω να σημειώσω ότι δεν με ενδιαφέρει να βάλω την εφαρμογή που προτείνουν το mobile voip γιατί ενώ έχω κάνω εξερχόμενη κλήση μέσω αυτής, είναι πιθανό την ίδια ώρα να δεχτώ εισερχόμενη κλήση μέσω τηλεφωνικού δικτύου και η κατάσταση περιπλέκεται.

Σας παραθέτω σε φωτογραφίες τις ρυθμίσεις που μπορώ να κάνω μέσα από το dialer της Xiaomi. Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια!

Edited by oust_alex
Εισαγωγή φωτογραφιών

Xiaomi Mi 9 Lite 6gb/128gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...γνωριζει καποιος αν η εφαρμογη svox classic εχει καταργηθει απο το play store???επισης γνωριζει καποιος αξιοπιστη και λειτουργικη εφαρμογη για εκφωνηση ονοματος καλουντος???ειχα το caller name talker αλλα μια λειτουργουσε και 5 οχι...ευχαριστω...
Δεν μου την εμφανίζει.

Αν και εσύ δεν την βρίσκεις, τότε πάπαλα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...γνωριζει καποιος αν η εφαρμογη svox classic εχει καταργηθει απο το play store???επισης γνωριζει καποιος αξιοπιστη και λειτουργικη εφαρμογη για εκφωνηση ονοματος καλουντος???ειχα το caller name talker αλλα μια λειτουργουσε και 5 οχι...ευχαριστω...
Προσωπικά επειδή δε βρήκα αξιοπιστο, έχω φτιάξει ένα flow στην εφαρμογή Automate, σε συνδυασμό με Google TTS τώρα που έχει ελληνικά και λειτουργεί τέλεια. Μπορείς να το κάνεις και με tasker κτλ (αν δε βρεις)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επειδή δε βρήκα αξιοπιστο, έχω φτιάξει ένα flow στην εφαρμογή Automate, σε συνδυασμό με Google TTS τώρα που έχει ελληνικά και λειτουργεί τέλεια. Μπορείς να το κάνεις και με tasker κτλ (αν δε βρεις)

 

Καλημέρα... Μπορείς να μου πεις πιο αναλυτικά γιατί δεν το κατάλαβα;;; ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...γνωριζει καποιος αν η εφαρμογη svox classic εχει καταργηθει απο το play store???επισης γνωριζει καποιος αξιοπιστη και λειτουργικη εφαρμογη για εκφωνηση ονοματος καλουντος???ειχα το caller name talker αλλα μια λειτουργουσε και 5 οχι...ευχαριστω...
Το SVOX πρέπει να έχει σταματήσει. Βάλε Google tts. Για εκφώνηση εγώ χρησιμοποιώ αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=ekawas.blogspot.com

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...γνωριζει καποιος αν η εφαρμογη svox classic εχει καταργηθει απο το play store???επισης γνωριζει καποιος αξιοπιστη και λειτουργικη εφαρμογη για εκφωνηση ονοματος καλουντος???ειχα το caller name talker αλλα μια λειτουργουσε και 5 οχι...ευχαριστω...

 

Xρησιμοποιουσα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.svox.classic.langpack.ell_grc_fem&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5zdm94LmNsYXNzaWMubGFuZ3BhY2suZWxsX2dyY19mZW0iXQ

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος για αυτό το θέμα που άνοιξα, απλά θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την εφαρμογή free vpn το Cyberghost και γενικότερα με τις εφαρμογές ελεύθερου VPN στο κινητό, είναι ασφαλείς; Τις χρησιμοποιήτε;

(αν δεν είναι εδώ το κατάλληλο μέρος ας μεταφερθεί το θέμα στο κατάλληλο)

Link to comment
Share on other sites

ωραιο αρθρακι αυτο,

οποιος θελει ας το διαβασει:

http://tonsky.me/blog/disenchantment/

κι αυτο:

https://rakhim.org/2018/09/re-software-disenchantment/

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος για αυτό το θέμα που άνοιξα, απλά θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την εφαρμογή free vpn το Cyberghost και γενικότερα με τις εφαρμογές ελεύθερου VPN στο κινητό, είναι ασφαλείς; Τις χρησιμοποιήτε;

(αν δεν είναι εδώ το κατάλληλο μέρος ας μεταφερθεί το θέμα στο κατάλληλο)

 

Καλύτερα γράψε εδώ ;)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

ωραιο αρθρακι αυτο,

οποιος θελει ας το διαβασει:

http://tonsky.me/blog/disenchantment/

κι αυτο:

https://rakhim.org/2018/09/re-software-disenchantment/

Τεράστιο άρθρο αλλά to the point.

Πέρασε ευχάριστα η ώρα διαβάζοντας το και πολύ σωστή σκέψη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα, αυτή την εφαρμογή την δουλεύει κανείς; δουλεύει με μπλουτουθ;

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Έχει σταματήσει να δουλεύει εδώ και 1-2 χρόνια.

 

Οκ, ευχαριστώ.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας, συνδεσα μεσω usb το κινητο με το pc για να παρω τις φωτογραφιες και μου δειχνει τον φακελο dcim αδειο, ενω φυσικα εχω φωτο. τωρα μου παρουσιαστηκε αυτο το προβλημα πριν δεν υπηρχε.

ΥΓ. δεν εχω sd καρτα και η αποθηκευση γινεται στον εσωτερικο χωρο

ευχαριστω εκ των προτερων

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο δωρεαν Android προγραμμα πλοηγησης για αυτοκινητο (για τον νομο Αττικής βασικα το χρειαζομαι) που να του κανουμε στην αρχη αναζητηση μια διευθυνση προορισμου (πχ οδος και αριθμος) και μετα οπως οδηγουμε να υποδεικνυει φωνητικα (πχ στριψτε δεξια στα 300 μετρα, στριψτε αριστερα στα 200 μετρα, κλπ?) (ας ειναι και στα αγγλικά, βασικα δεν θελω να κοιταω συνεχεια την οθονη οπως οδηγω). Χρειαζεται συνεχως κατα την οδηγηση να εχω και το 4G ανοιχτο? Σας ευχαριστω πολύ! :) Edited by Acer
Link to comment
Share on other sites

εγώ εκει έχω μόνο ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΝΕΩΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=243879&dateline=1539093487&type=profile

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν συνδέσεις τη συσκευή σου στο PC θα πρέπει να δώσεις τα σχετικά δικαιώματα στη συσκευή που θα σε ρωτήσει κατά τη σύνδεση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω απορία γενική για το λειτουργικό χρόνια τώρα που μου το κάνει σε όλες τις συσκευές. Έχω πάντα data on όπως και το GPS ανοιχτό στο high accuracy με απενεργοποιημένα τα WiFi/Bluetooth assist GPS, όπως επίσης και το Location History off. Αν το αφήσω το τηλέφωνο πάνω στο τραπέζι θα μου χάσει όλο το βράδυ από το 100% να πάει στο 95%. Αν βγω για δουλειές κανα τρίωρο, γιατί γυρνάω με πχ 92% χωρίς να το χρησιμοποιήσω καθόλου; Μόνο τα google play services έχουν πρόσβαση στο GPS και τίποτα άλλο, εφόσον δε χρησιμοποιήσω στο τρίωρο κάποια εφαρμογή. Ψάχνει το Gps background ανα πάσα στιγμή πού βρίσκομαι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...