Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Always on display. Με κλειστή οθόνη στην αναμονή μπορεί να σου δείχνει διάφορες πληροφορίες.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχει ειπωθει ξανα, αλλα παρακαλω οποιος μπορει ας το πει:

θελω ενα url σελιδας, αξιοπιστης ομως (κυκλοφορει πολυ fake/dangerous εκει εξω), που να προσφερει τα free apps του google play, ετοιμα σε apk για κατεβασμα, ειτε αυτονομα(καποιοι να εχουν ανεβασει τα apk) είτε να δινω url απο Play και να μου δινει apk για κατεβασμα.

Τι προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχει ειπωθει ξανα, αλλα παρακαλω οποιος μπορει ας το πει:

θελω ενα url σελιδας, αξιοπιστης ομως (κυκλοφορει πολυ fake/dangerous εκει εξω), που να προσφερει τα free apps του google play, ετοιμα σε apk για κατεβασμα, ειτε αυτονομα(καποιοι να εχουν ανεβασει τα apk) είτε να δινω url απο Play και να μου δινει apk για κατεβασμα.

Τι προτεινετε;

Apkmirror

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ειναι απλο,αγοραζοντας ενα huawei.αν δεν ανοιξεις εσυ τις εφαρμογες τυπου viber , δεν ερχονται ποτε ειδοποιησεις :rotfl:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Η μπορεί να βάλει vanced

 

4b8b3f6b4fa4a4528b2f4f4b392a4e81.jpg

 

Φίλε ευχαριστώ την κατέβασα και εγώ. Έχω την εντύπωση ότι με το έξτρα αρχείο που κατεβάζεις ότι μου έκοψε τις διαφημίσεις και από το κανονικό YouTube ή είναι η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σε android 5.1 αντιμετωπίζω το εξής: εφαρμογές όπως το viber και το messenger (έχει απενεργοποιηθεί από την Ασφάλεια η αυτόματη έναρξή τους) μόλις γίνει σύνδεση στο ίντερνετ είτε μέσω wifi είτε μέσω δικτύου κινητής, ξεκινάνε να στέλνουν ειδοποιήσεις νέων μηνυμάτων. Πως μπορώ να το αποτρέψω αυτό και να μου έρχονται ειδοποιήσεις μόνο όταν "τρέξω" τις εφαρμογές και όχι κάθε φορά που συνδέομαι στο ίντερνετ;

Ευχαριστώ

 

Για να στέλνουν ειδοποιήσεις νέων μηνυμάτων σημαίνει ότι τρέχουν στο παρασκήνιο, ενώ λες ότι έχεις απενεργοποιήσει την έναρξή τους.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ την κατέβασα και εγώ. Έχω την εντύπωση ότι με το έξτρα αρχείο που κατεβάζεις ότι μου έκοψε τις διαφημίσεις και από το κανονικό YouTube ή είναι η ιδέα μου;

Όχι δεν κόβει από το κανονικό. Το extra αρχείο micro g ειναι για να μπορείς να κάνεις login στην vanced. Με no root αυτα. Με ρουτ δεν θέλει micro g μπαίνει κατευθείαν στο system και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Για να στέλνουν ειδοποιήσεις νέων μηνυμάτων σημαίνει ότι τρέχουν στο παρασκήνιο, ενώ λες ότι έχεις απενεργοποιήσει την έναρξή τους.

Αυτό είναι που προσπαθώ να βρω πως γίνεται. Έχω απενεργοποιήσει το auto start για όλες τις εφαρμογές και βλέποντας και μέσω της μνήμης για το τι τρέχει δεν δείχνει κάποια εφαρμογή. Μόλις ανοίξω πχ το wifi έρχονται ειδοποιήσεις :blink:

Δεν ξέρω μήπως υπάρχει κάποια αξιόλογη εφαρμογή που να ελέγχει καλύτερα τις άδειες των εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κόβει από το κανονικό. Το extra αρχείο micro g ειναι για να μπορείς να κάνεις login στην vanced. Με no root αυτα. Με ρουτ δεν θέλει micro g μπαίνει κατευθείαν στο system και δουλεύει κανονικά.

 

Πολύ καλή εφαρμογή παιδιά και το κυριότερο για εμένα είναι ότι είναι το YouTube το γνήσιο απλά με λίγο διαφορετικό εικονίδιο. Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή παιδιά και το κυριότερο για εμένα είναι ότι είναι το YouTube το γνήσιο απλά με λίγο διαφορετικό εικονίδιο. Σε ευχαριστώ
Εννοείς μοιάζει με το αυθεντικό.

Γιατί αυτό το vanced δεν έχει καμία σχέση με την Google, οπότε δεν ξέρεις και που πάνε τα στοιχεία login κλπ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μοιάζει με το αυθεντικό.

Γιατί αυτό το vanced δεν έχει καμία σχέση με την Google, οπότε δεν ξέρεις και που πάνε τα στοιχεία login κλπ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Τόσα μας παίρνει η google ,ας πάρουν και οι άλλοι λίγα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μοιάζει με το αυθεντικό.

Γιατί αυτό το vanced δεν έχει καμία σχέση με την Google, οπότε δεν ξέρεις και που πάνε τα στοιχεία login κλπ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Αυτό σκέφτομαι και εγώ, είναι safe να δώσουμε το google account?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτομαι και εγώ, είναι safe να δώσουμε το google account?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Συνδέεται κανονικά από τους google servers ,οπότε δεν νομίζω να γίνεται κάποια υποκλοπή.Απλως νομίζω πως σε πάει σε μια σελίδα της google για να επιβεβαιώσεις ότι θες να χρησιμοποιήσεις το google API

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

PDF reader για Android τι προτιμάτε χωρίς πολλά μπλιμπλίκια;

Foxit MobilePDF........Xodo PDF ή κάποιο άλλο;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτομαι και εγώ, είναι safe να δώσουμε το google account?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Εγώ για κανένα λόγο δεν το δίνω σε τρίτον.

Ειδικά όταν από το Google password εξαρτώνται πάρα πολλά πράγματα πώς email, contacts, photos κλπ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για κανένα λόγο δεν το δίνω σε τρίτον.

Ειδικά όταν από το Google password εξαρτώνται πάρα πολλά πράγματα πώς email, contacts, photos κλπ

 

Mη γίνεστε υπερβολικοί!

Mε το two step verification δεν μπορεί να μπει κανείς στο λογαριασμό σας.

Όποιος δεν το έχει κάνει... να το κάνει επειγόντως ;)

Link to comment
Share on other sites

Mη γίνεστε υπερβολικοί!

Mε το two step verification δεν μπορεί να μπει κανείς στο λογαριασμό σας.

Όποιος δεν το έχει κάνει... να το κάνει επειγόντως ;)

όταν το έκανα όμως νομίζω είχα θέμα με την email εφαρμογή thunderbird στο πισι....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν το έκανα όμως νομίζω είχα θέμα με την email εφαρμογή thunderbird στο πισι....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Για τέτοιες περιπτώσεις που κάποια προγράμματα δεν είναι συμβατά με το two step verification, μπορείς να πάρεις ειδικό κωδικό από τη Google για να μπορείς να μπεις.
Link to comment
Share on other sites

Για τέτοιες περιπτώσεις που κάποια προγράμματα δεν είναι συμβατά με το two step verification, μπορείς να πάρεις ειδικό κωδικό από τη Google για να μπορείς να μπεις.

κωδικό για κάθε φορά η άπαξ; γιατί στην email εφαρμογή τα email τα κατεβάζει αυτόματα με το που ανοίγει η εφαρμογή

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...