Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το autosync ειναι για όλους τους λογαριασμούς μαζί. Αλλά μπορείς να μπεις μεσα στο ρυθμίσεις-->λογαριασμοι-->google και να ξετσεκαρεις τα στοιχεια του google λογαριασμου σου που δε θες να συγχρονίζουν

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά, στο YouTube δεν έχει επιλογή τα βίντεο να ξεκινάνε στη μεγαλύτερη δυνατή ανάλυση; Όλα τα βίντεο είτε WiFi είτε 4G ξεκινάνε από τα 480p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το autosync ειναι για όλους τους λογαριασμούς μαζί. Αλλά μπορείς να μπεις μεσα στο ρυθμίσεις-->λογαριασμοι-->google και να ξετσεκαρεις τα στοιχεια του google λογαριασμου σου που δε θες να συγχρονίζουν

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπηκα, αλλα δεν βλεπω πουθενα δυνατοτητα για να ξετσεκαρω το sync απο μεμονωμενα services της google.

Βλεπω πχ gmail, drive, google fit data κλπ, αλλα οταν πατω πανω τους, ειτε γρηγορα, ειτε παρατεταμενα, το μονο που βλεπω ειναι αυτο που γραφει 'tap to sync now'.

Καμια αλλη επιλογη.

Απο τις 3 τελειες δε, επανω δεξια, το μονο που βλεπω, ειναι 'sync now' και 'remove account'.

Εγω θελω ομως να απενεργοποιησω εντελως το sync. Ουτε καν ως manual δυνατοτητα να μην υπαρχει!

Γινεται;

Εγω δεν βρισκω τροπο.

Ειμαι σε android 7, αν παιζει ρολο, αν το εχουν αλλαξει σε σχεση με παλιοτερες εκδοσεις.

Για βοηθειστε ρε παιδια.

:(

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα, αλλα δεν βλεπω πουθενα δυνατοτητα για να ξετσεκαρω το sync απο μεμονωμενα services της google.

Βλεπω πχ gmail, drive, google fit data κλπ, αλλα οταν πατω πανω τους, ειτε γρηγορα, ειτε παρατεταμενα, το μονο που βλεπω ειναι αυτο που γραφει 'tap to sync now'.

Καμια αλλη επιλογη.

Απο τις 3 τελειες δε, επανω δεξια, το μονο που βλεπω, ειναι 'sync now' και 'remove account'.

Εγω θελω ομως να απενεργοποιησω εντελως το sync. Ουτε καν ως manual δυνατοτητα να μην υπαρχει!

Γινεται;

Εγω δεν βρισκω τροπο.

Ειμαι σε android 7, αν παιζει ρολο, αν το εχουν αλλαξει σε σχεση με παλιοτερες εκδοσεις.

Για βοηθειστε ρε παιδια.

:(

τα κουτάκια να τικαρεις η όχι δεν τα έχει; 364d28b54389f6a368906543f3d62d76.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά, στο YouTube δεν έχει επιλογή τα βίντεο να ξεκινάνε στη μεγαλύτερη δυνατή ανάλυση; Όλα τα βίντεο είτε WiFi είτε 4G ξεκινάνε από τα 480p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αμα γυρίσεις το κινητό στο πλάι θα παίζουν στην υψηλότερη ανάλυση,εφόσον έχεις καλό σήμα.Οταν βλέπεις βίντεο με όρθιο το κινητό θα πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα δυστυχώς.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή Morpheus TV δεν μου παίζει torrent (μένει κολλημένο στο Loading torrent) όταν έχω επιλέξει download destination folder την sdcard. Όταν επιλέγω εσωτερική μνήμη παίζει μια χαρά. Υπάρχει καμιά λύση γι' αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Αμα γυρίσεις το κινητό στο πλάι θα παίζουν στην υψηλότερη ανάλυση,εφόσον έχεις καλό σήμα.Οταν βλέπεις βίντεο με όρθιο το κινητό θα πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα δυστυχώς.

Η μπορεί να βάλει vanced

 

4b8b3f6b4fa4a4528b2f4f4b392a4e81.jpg

Link to comment
Share on other sites

όταν ανοίγω Facebook links που μου έρχονται με email με τον kiwi Browser αυτά ανοίγουν στην κανονική σελίδα του fb όχι στην mobile. ξέρει κανείς πως φτιάχνεται αυτό;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό ρε King?Αλήθεια μπορείς να παρακάμψεις το youtube και να ανοίγεις το βιντεάκια σε ό,τι ανάλυση θες σε όρθια θέση του κινητού?Αμα ισχύει γαμάτο!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό ρε King?Αλήθεια μπορείς να παρακάμψεις το youtube και να ανοίγεις το βιντεάκια σε ό,τι ανάλυση θες σε όρθια θέση του κινητού?Αμα ισχύει γαμάτο!

Είναι η καλύτερη mod έκδοση του YouTube. Μπαίνει και σε root και σε no root κινητά. Έχει background playback καθόλου διαφημίσεις black theme swipe controls όπως στον mx player για ένταση και φωτεινότητα απίστευτα βολικό μπορείς να δεις 4k σε κινητά με χαμηλότερη ανάλυση και πολλά άλλα. Το δουλεύω κάνα 2 χρόνια από τότε που βγήκε η εμπειρία του YouTube απογειώθηκε. Πάντα δηλαδή είχα mod YouTube χωρίς διαφημίσεις και playback αλλά το vanced το εμπλούτισε ακόμα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία!Θα το κατεβάσω για να το δοκιμάσω.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Την βοήθειά σας θα χρειαστώ:

θέλω ένα pdf αρχείο στο κινητό να το εκτυπώσω ασύρματα σε εκτυπωτή αλλά η εκτύπωση να είναι ασπρόμαυρη και όχι με τα χρώματα που έχει πάνω το αρχείο.

Πώς μπορώ να το κάνω;

Να πω ότι χρησιμοποιώ το WPS Office για να διαβάζω office αρχεία αλλά δεν βρήκα πουθενά πώς να κάνω το pdf ασπρόμαυρο πριν το εκτυπώσω.

Καμιά γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κάθε εκτυπωτής epson, Canon, hp κλπ. έχει τη δική του εφαρμογή την οποία κατεβάζεις και από εκεί κάνεις όποιες ρυθμίσεις θέλεις.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθειά σας θα χρειαστώ:

θέλω ένα pdf αρχείο στο κινητό να το εκτυπώσω ασύρματα σε εκτυπωτή αλλά η εκτύπωση να είναι ασπρόμαυρη και όχι με τα χρώματα που έχει πάνω το αρχείο.

Πώς μπορώ να το κάνω;

Να πω ότι χρησιμοποιώ το WPS Office για να διαβάζω office αρχεία αλλά δεν βρήκα πουθενά πώς να κάνω το pdf ασπρόμαυρο πριν το εκτυπώσω.

Καμιά γνώμη;

 

να στείλεις την εκτύπωση σε ασπρόμαυρο εκτυπωτή :p

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κάθε εκτυπωτής epson, Canon, hp κλπ. έχει τη δική του εφαρμογή την οποία κατεβάζεις και από εκεί κάνεις όποιες ρυθμίσεις θέλεις.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Αν είναι να στείλω το αρχείο από το κινητό στο pc και από εκεί να κάνω τις ρυθμίσεις, αυτό το ξέρω και είναι πανεύκολο.

Εγώ θέλω όμως να μπορώ να στείλω το αρχείο απευθείας από το κινητό στον εκτυπωτή και η εκτύπωση να γίνει ασπρόμαυρη.

Αυτό γίνεται με κάποιο τρόπο ή άδικα το ψάχνω;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να στείλω το αρχείο από το κινητό στο pc και από εκεί να κάνω τις ρυθμίσεις, αυτό το ξέρω και είναι πανεύκολο.

Εγώ θέλω όμως να μπορώ να στείλω το αρχείο απευθείας από το κινητό στον εκτυπωτή και η εκτύπωση να γίνει ασπρόμαυρη.

Αυτό γίνεται με κάποιο τρόπο ή άδικα το ψάχνω;

βρες εφαρμογή της μάρκας του εκτυπωτή σου! για το κινητό

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να στείλω το αρχείο από το κινητό στο pc και από εκεί να κάνω τις ρυθμίσεις, αυτό το ξέρω και είναι πανεύκολο.

Εγώ θέλω όμως να μπορώ να στείλω το αρχείο απευθείας από το κινητό στον εκτυπωτή και η εκτύπωση να γίνει ασπρόμαυρη.

Αυτό γίνεται με κάποιο τρόπο ή άδικα το ψάχνω;

Δεν σου είπα να στείλεις τίποτα στο pc. Κατεβάζεις στο ΚΙΝΗΤΟ την εφαρμογή της μάρκας του ασύρματου εκτυπωτή σου και από εκεί τυπώνει όπως θέλεις το έγγραφο που έχεις στη συσκευή σου.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς δουλεύει το battery saving mode στις υπηρεσίες τοποθεσίας; Πιάνετε σήμα; Γιατί σε εμένα δεν πιάνει εκτός κι αν το βάλω σε high accuracy ή στο only gps.
Link to comment
Share on other sites

Την βοήθειά σας θα χρειαστώ:

θέλω ένα pdf αρχείο στο κινητό να το εκτυπώσω ασύρματα σε εκτυπωτή αλλά η εκτύπωση να είναι ασπρόμαυρη και όχι με τα χρώματα που έχει πάνω το αρχείο.

Πώς μπορώ να το κάνω;

Να πω ότι χρησιμοποιώ το WPS Office για να διαβάζω office αρχεία αλλά δεν βρήκα πουθενά πώς να κάνω το pdf ασπρόμαυρο πριν το εκτυπώσω.

Καμιά γνώμη;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dynamixsoftware.printershare&hl=en_US

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς δουλεύει το battery saving mode στις υπηρεσίες τοποθεσίας; Πιάνετε σήμα; Γιατί σε εμένα δεν πιάνει εκτός κι αν το βάλω σε high accuracy ή στο only gps.

 

έτσι είναι και σε μένα !!!! έτσι δουλεύει μην σε προβληματίζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι και σε μένα !!!! έτσι δουλεύει μην σε προβληματίζει
Οκ. Έλεγα μήπως χάλασε τίποτα, γιατί είχα την εντύπωση ότι πριν λίγο καιρό έπαιρνα σήμα με αυτή την επιλογή. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς δουλεύει το battery saving mode στις υπηρεσίες τοποθεσίας; Πιάνετε σήμα; Γιατί σε εμένα δεν πιάνει εκτός κι αν το βάλω σε high accuracy ή στο only gps.
Φυσικά και πιάνει σήμα.

Απλά με λιγότερη ακρίβεια ή πιο αργά γιατί είναι μέσω Wi-Fi.

Καλά δεν βλέπεις τι σου γράφει στην περιγραφή του;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και πιάνει σήμα.

Απλά με λιγότερη ακρίβεια ή πιο αργά γιατί είναι μέσω Wi-Fi.

Καλά δεν βλέπεις τι σου γράφει στην περιγραφή του;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Βλέπω τι γράφει στην περιγραφή του, δεν είμαι τυφλός. Είπα ότι δεν πιάνει καθόλου. Έχοντας τους χάρτες στο προσκήνιο για πάνω από 5 λεπτά και δεν δίνει στίγμα.

 

Ας απαντήσει κάποιος που διαβάζει πρώτα τι γράφουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...