Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα με το lg σε review που είδα ήταν η οθόνη (ξεπλυμένα χρώματα). Χειρότερη είναι του p8;

 

Ξέρω για την καλή εγγύηση στα LG. To meizu έχει εγγύηση κανονικά Ελλάδα(για το note http://www.skroutz.gr/s/7187498/Meizu-M2-Note-16GB.html ).

Το καλυτερο ειναι να πας να τα δεις απο κοντα.στα media τα εχουν κ τα 3.οσο για τ; ξεπλυμενα χρωματα του lg επηδη ενας φιλος ηθελε σαν εσενα κινητο σε αυτο το ευρως πηγαμε απο κοντα.η οθονη του lg ειναι καταπληκτικη (μιλαμε παντα για αυτο το ευρως τιμης κ ppi) κ με το 2,5 d γυαλι τα σπαει.το p8 lite σε φουλ φωτηνοτητα ειναι η μεσαια του lg πολυ πισω.εγω θα επερνα lg αδελφε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Είναι τόσο αυστηρό το μπάτζετ ώστε να μην κοιτάξεις ούτε για το redmi note2;;

Link to comment
Share on other sites

Το redmi note 2 μπορεί να το βρει με τα ίδια λεφτά που αναφέρονται.

Καλό θα ήταν να την κοιτάξει αυτή την εξαιρετική περίπτωση... ;)

Link to comment
Share on other sites

γραψε περισσοτερα για τα χαρακτηριστικα που προτιμας.

πχ μεγεθος οθονης, μπαταρια-αυτονομια, δικαρτο κτλ.

 

πχ γενικα μιλωντας, μερικες σχετικα καλες συσκευες ειναι

το xiaomi redmi note 3 pro, το ulefone power, το xiaomi redmi 3

και αλλες. δεν ειναι αναγκη να ξοδεψεις ολα σου τα χρηματα.

 

ενα απο τα αρκετα αξιοπιστα καταστηματα που εχει

ικανοποιησει αρκετους με την εξυπηρετικοτητα του κτλ,

ειναι το vickmall.com

 

πληρωμη με paypal, αποστολη με απλο ταχυδρομειο,

παραλαβη σε 2ο μερες, εγγυηση 1 ετος

Συγνωμη που "χαλαω" το θεμα του φιλου :/

Να φανταστω μιλας για την περιπτωση που το παρει απο την ευρωπαικη αποθηκη ε?Αμα το παρεις απο την κινεζικη το περιμενεις κανα μηνα?Εγγυηση 1 χρονο θα εχει ή αυτο στο προσφερει μονο απο το ευρωπαικο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια δεν βρηκα θεμα για το πρωτο κινητο στο φορουμ μας και απορπ γιατι ; ενας φιλος θελει ενα κινητο το οποιο να ναι αβιαβροχο αυθεντικο στην σκονη να πεφτει και να μην παθενει τιποτα η οθονη του. πειτε γνωμες γιατο ενα και το αλλο θετικα αρνιτικα.

 

 

 

Αμα θελει κατι υπερανθεκτικο ας παρει κανενα Dumbphone.Αμα ενδιαφερεται για αδιαβροχο και προστασια απο σκονη να δει το m4 aqua.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μιλάει για αποστολή από Κίνα και ειδικά το vickmall, τώρα τελευταία κάνει μαγικά και το κυνηγάει έτσι ώστε να το έχεις στα χέρια σου σε 10 μέρες!!

Σε 15 μέρες το χεις σχεδόν σίγουρα.

Εγγύηση ένα χρόνο και από την Κινέζικη και από την Ευρωπαϊκή αποθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ψάχνω ένα τάμπλετ 10". Κατα καιρους έχω αγορασει ταμπλετ ως 100€ με μεγάλη αποτυχία μπορώ να πω και ψάχνω για ενα καλο πλεον. Το budget ειναι ως 400€ max. Ipad δεν με ενδιαφέρει( δυσχρηστο να φορτώνεις αρχεια, μικρη μη επεκτασιμη μνημη). Μετα απο λιγο ψάξιμο κατέληξα σε τρια. Στο Lenovo 2 A10-70 στα 200€ στο sony z2 στα 300 και στο samsung s2 9.7 στα 360 € περιπου. Η χρήση που το θέλω ειναι ταινιες, pdf περιοδικα και ιντερνετ. Τα βαρια παιχνιδια δε με ενδιαφέρουν. Επίσης σημαντικο ειναι πως θέλω να μου βγαλει καμια διετια τουλ., να δέχεται αναβαθμίσεις και να μην έχει κολλήματα καθε τρεις και λίγο (είμαι καμμένος απο τα προηγουμενα ταμπλετακια) και να έχει καλή οθόνη. Αξιζει το samsung τα 160€ παραπάνω η να παω στο lenovo? Η να παω στο sony με 60€ λιγότερα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας εμπειρία και από τα δύο καθώς το k3 το είχα εγώ για πάνω από 6μηνο και το xiaomi redmi note 2 το πήρα εδώ και 2μηνο για την σύζυγο προτείνω το δεύτερο με μικρές διάφορες στα σημεία... σημαντικότερη θεωρώ την καλύτερη υποστήριξη από την ελληνική κοινότητα της xiaomi . gr. Όπως είπε και ο φίλος το redmi note 2 το βρίσκεις άνετα με αυτά τα χρήματα
Link to comment
Share on other sites

Εκτος μπάτζετ αλλά όλα σε ένα. Μυθική μπαταρία και 4G-lte

http://www.skroutz.gr/s/5785711/Lenovo-Yoga-Tablet-2-10-1-Z3745-2GB-32GB.html

 

Το αντίστοιχο σε android αλλά στα 16gb

http://www.skroutz.gr/s/5770221/Lenovo-Yoga-2-10-4G-Z3745-2GB-16GB.html

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοηθειά σας σχετικα με την επιλογή συσκευής.

To budget μου ειναι max 300e. Επίσης δεν επιθυμώ κινέζικο για διάφορους λόγους.

Έχω απορρίψει το LG G4 λόγω των πολλών bugs που διαβάζω ότι υπάρχουν και εχω απορρίψει και το Huawei P8 λόγω πολύ υψηλού sar.

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας για τα Samsung galaxy A5 2016 και HTC M8 και ποια τα πλεονεκτηματα/μειονεκτήματα κατα τη γνώμη σας.

Γνωρίζω οτι το Μ8 είναι πιο παλιό κινητό αλλά έχει ήδη αναβαθμιστει σε marshmallow.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πανω όντως απο το μπατζετ και δε με συγκινεί ιδιαιτερα η λυση του. Εχει κανεις εμπειρία απο τα τρια ταμπλέτακια που εχω αναφέρει να με βοηθηςει;
Link to comment
Share on other sites

Απο κινα το blackview bv5000

 

 

 

Ναι,το ειχα δει σε βιντεο.Ενα review ελληνικο ειχα βρει στο Youtube.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το ειχα δει σε βιντεο.Ενα review ελληνικο ειχα βρει στο Youtube.

 

μπροστα του τα cat ειναι... γατακια :rolleyes:

καρφωνει προκες με την οθονη και δεν γρατζουνιεται καν :D Edited by BACK12345
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Ενδιαφέρομε για tablet ( προφανώς από κινο-μαγαζο ) με αξία μέχρι 200 Ε . Τα βασικά / ελάχιστα specs που έχω κατά νου είναι : Android , 8-10 Οθόνη , gps , να παίρνει sim κάρτα για ίντερνετ , 2GB μνήμη και τέλος 16 GB αποθηκευτικό χώρο

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να μη το κοιτας

Δεν εχω παρει αλλα τοτε που ειχε γινει ενας χαμος με το note 4 ακουσα κακα λογια για τη καταστημα και ταλαιπωρηθηκαν λιγο

Και δεν ειναι και καμια ευκαιρια, σιγα το iphone 5c, δεν αξιζει τον κοπο

Το νοτε τουλαχιστον ηταν ταλαιπωρια αλλα ηταν και καλη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου θα πρέπει να αναθεωρήσεις για τα άλλα 2 κινητά και να το ξανασκεφτείς. Τώρα ανάμεσα στα 2 εξαρτάται και για τι χρήση το θέλεις. Έχουν και τα 2 θετικά και αρνητικά. Επίσης υπάρχουν και οι εξής επιλογές. Nexus 5X, Sony Xperia Z3+, Huawei Honor 7.
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι αποκλειστικα αναμεσα σε αυτα τα 2 τοτε προτεινω το m8..καλυτερος επεξεργαστης/καρτα γραφικων,καλυτερη κατασκευη/ηχεια κ καλυτερο λογισμικο...Δεν νομιζω οτι υπαρχει συγκριση,το Α5 2016 το βρισκω ακριβο γιαυτα που προσφερει,βεβαια κ το m8 θα μπορουσε να ειναι σε καλυτερη τιμη...Δες κ το Ζ3+
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα ίδια χρήματα ήθελα να δώσω και πήρα το huawei p8. Πολύ καλύτερο από όλα αυτά που αναφέρεις σε χαρακτηριστικά και ποιότητα υλικών. Και ο sar δεν είναι υψηλός εκτός όταν έχεις μία γραμμή και ψάχνει για σήμα.( και πάλι στα επιτρεπτά όρια)
Link to comment
Share on other sites

Το Μ8 φυσικά. Είναι πολύ καλύτερο κι έχει ήδη πάρει και την 6 και λειτουργεί απροβληματιστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το Samsung Tab S2 9.7 είναι το πληρέστερο από όλα και δεν ακούγονται και ιδιαίτερα παράπονα εκτός από κάτι λίγα για την μπαταρία του.
Link to comment
Share on other sites

Για μία ακόμη φορά θέλω τη βοήθειά σας!

 

ψάχνω κινητό με τα εξής χαρακτηριστικά:

Οθόνη 5' , HD REady

Android

Τετραπύρηνο

RAM 2GB

 

Από εκεί και πέρα καλοδεχούμενη η καλή κάμερα, να είναι διπύρηνο, και η καλή αυτονομία μπαταρίας

 

Τιμή έως 130 ευρώ από ελληνικό κατάστημα τελική τιμή με ΦΠΑ

 

τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...