Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να πάρω ένα από τα δύο μιας και είναι κοντά στην τιμή.

Με ενδιαφέρει η κάμερα, η μπαταρία και να μπορεί να παίρνει αρκετές εφαρμογές.

Τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Z3 ή G4 είναι το θέμα σου, το άλλο κλάφτο.

Z3 είναι κινητό χωρίς άγχος σε κάθε τομέα, με χειρότερη κάμερα το βράδυ από το G4 αλλά πολύ πολύ καλύτερη αυτονομία μπαταρίας, +αδιάβροχο. G4 τρομερή κάμερα, στα top3.

Link to comment
Share on other sites

Homtom ht3 το πηρα μεταχειρισμενο (ολοκαινουργιο ουσιαστικα).

εξαιρετικο !

ευχαριστω για την βοηθεια!

Ωραίος! Ήμουν και εγώ ανάμεσα σ'αυτό και στο Η7 αλλά επειδή είναι για πιτσιρικά (πουλ μουρ δηλαδή!), παράγγειλα το H7.....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ το έψαχνα το g g4 στο σκρουτζ βρήκα ότι δεν έχει και μεγάλη διαφορά aπό την τιμή που λέτε και είναι και από Ελλάδα.

( https://www.skroutz.gr/s/6592480/LG-G4-32GB.html )

Από ότι γνωρίζω είναι ανεξάρτητες εισαγωγές και η αντιπροσωπεία αναγνωρίζει την 2ετή εγγύηση

 

Sorry λάθος τώρα είδα ότι είσαι Ιταλία!!!

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θελω ενα κιν για συγγενή, οθονη 5-5.5, 2g ram και δυνατο ακουστικο στις κλησεις, και να τρεχει εφαρμογες τυπου viber, skype, fb κλπ(οχι games εννοειτε)

Τιμη 70-80.

 

Μεχρι στιγμης ειδα στo φορουμ για: doogee x5 pro και Cubot note S.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα από όσους έχουν εμπειρία πάνω στα συγκεκριμένα να με βοηθήσουν σε επιλογή. για μένα όλα έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους το ένα σε σχέση με άλλο. θα ήθελα θετικά αρνητικά και τυχόν γνωστά προβλήματα που ξέρετε γιατί αν ψάξω στις χιλιάδες σελίδες forum θα χαθώ.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα πήγαινα για το cubot note s

Υπάρχουν και τα 2 που ανέφερες στο σπίτι. Εκτός από την κάμερα που είναι κλασικά σχεδόν ίδια, το cubot έχει καλύτερη αυτονομία, είναι πιο ομαλή η χρήση και έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα πήγαινα για το cubot note s

Υπάρχουν και τα 2 που ανέφερες στο σπίτι. Εκτός από την κάμερα που είναι κλασικά σχεδόν ίδια, το cubot έχει καλύτερη αυτονομία, είναι πιο ομαλή η χρήση και έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής.

Τα προγραμματα που εγραψα τα σηκωνει φιλε? Εχει καλο ακουστικο στις κλησεις?. Ευχαριστω για το reply

Link to comment
Share on other sites

Τα προγραμματα που εγραψα τα σηκωνει φιλε? Εχει καλο ακουστικο στις κλησεις?. Ευχαριστω για το reply

 

Το ηχείο πολύ καλό και δυνατό, δυστυχώς δεν έχω συγκρίνει τόσο σε σχέση με το doogee.

Σαφώς και τα παίζει άνετα όλα όσα έγραψες ανενόχλητα ( και το doogee x5 pro βέβαια )

Σου έγραψα απλά τις διαφορές που έχω δει μεταξύ τους.

Το μόνο που ξέχασα είναι ότι το x5 pro πιάνει 4G ενώ το cubot μέχρι 3G, δεν ξέρω αν σε χαλάει. Προσωπικά αν διάλεγα ένα από τα δύο για μένα θα πήγαινα σίγουρα στο cubot.

Link to comment
Share on other sites

αν δε σε ενδιαφερει το 4g, ξεκαθαρα cubot note s

ερχεται κ το homtom ht7 PRO αν μπορεις

να περιμενεις να δοκιμαστει λιγο

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Συγγενικό μου πρόσωπο (μεγαλούτσικης ηλικίας) ψάχνει να αντικαταστήσει laptopακι ~10ετίας (1gb ddr2 ram, 2-core επεξεργαστής κλπ) με κάποιο φθηνό tablet. Η χρήση είναι καθαρά browsing (τι κάνει αυτό το fb :P). Η κάμερα δεν είναι απαραίτητη, όπως και το να παίζει με δίκτυο κινητής (αρκεί το wifi).

Υποθέτω windows θα είναι προτιμότερο αλλά σε τέτοια τιμή δεν ξέρω αν παίζει κάτι σοβαρό.

Όσο πιο μεγάλη η οθόνη και η μνήμη τόσο καλύτερα. Θέλω να πιστεύω ότι όλα έχουν κάποιο τρόπο επέκτασης της μνήμης.

Η μπαταρία δεν πιστεύω ότι θα αντέχει ιδιαίτερα με αρκετές ώρες browsing/wifi αλλά η χρήση του θα είναι κυρίως εντός σπιτιού οπότε δεν απασχολεί ιδιαίτερα.

Καλά θα ήταν άμα η συσκευή μπορούσε να αγοραστεί και από "μεγάλο" κατάστημα, γιατί άντε να εξηγήσεις γιατί η τιμή είναι πολλά € κάτω :P

 

Αυτά είνα όλα νομίζω. Περιμένω να ακούσω μερικές προτάσεις :)

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλουτσικη προταση στα λεφτα αυτα http://www.skroutz.gr/s/5563813/Vero-Tab-W8i-8-16GB.html

Μετα κοιτα καποιο lenovo tab 2 Α8 στις αγγελιες του insomnia.

Δεν εχει καλες επιλογες σε αυτα τα λεφτα αλλα κι ο συγγενης σου φανταζομαι δεν ειναι απαιτητικος..

Προσεξε τουλαχιστον να εχει μια αναλυση 1280χ800 να βλεπει ο ανθρωπος.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλουτσικη προταση στα λεφτα αυτα http://www.skroutz.gr/s/5563813/Vero-Tab-W8i-8-16GB.html

Μετα κοιτα καποιο lenovo tab 2 Α8 στις αγγελιες του insomnia.

Δεν εχει καλες επιλογες σε αυτα τα λεφτα αλλα κι ο συγγενης σου φανταζομαι δεν ειναι απαιτητικος..

Προσεξε τουλαχιστον να εχει μια αναλυση 1280χ800 να βλεπει ο ανθρωπος.

 

Ευχαριστώ για την πρόταση :)

Με μια πρώτη ματιά καλούτσικο το βλέπω. Θα κοιτάξω και μερικά reviews/unboxing που είδα ότι παίζουν ;)

Το ξέρω ότι τα περισσότερα σε αυτές τις τιμές είναι ό,τι να ναι. Γι αυτό ήλπιζα ρίχνωντας κάμερα,μπαταρία και πηγαίνοντας μόνο για wifi να παίζει κάτι "viable".

Όσο για την ανάλυση, δεν το είχα σκεφτεί :P.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά .

Το note2 μου έπαθε hardware βλάβη.

Θέλω βοήθεια .

Ψάχνω για οποιαδήποτε συσκευή γύρω στα 200 αν είναι δυνατόν .

Είτε Κινέζο είτε μεταχειρισμενο.

Ζητούμενα κατά σειρά προτεραιοτητας :

Καλή μπαταρία , οθόνη 5.5 " και πάνω , να μην είναι με τίποτα πιο αργό από το note2 μου .

Αυτά .

Επειδή ήμουν απίστευτα ευχαριστημενος από το Samsung (εκτός από το κλασικό lag ) δεν έχω ιδέα τι κυκλοφορεί.

Έχω υπερβολικές απαιτήσεις όσον αφορά το ποσό ;

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έχω πρόβλημα με την ευρωπαϊκή εγγύηση;

 

Η εδώ αντιπροσωπεία της lg μου είχε πεί ότι δίνει εγγύηση 2 χρόνια από οποιαδήπτε χώρα της Ευρώπης είναι αγορασμένο.

Αυτά μου είπαν αυτά σου λέω:)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...