Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σούπερ. Και οικονομική τιμή.. Ευχαριστώ πολύ...

 

Βάλε εδώ τις εφαρμογές σου να τις δοκιμάζουμε.

Ελληνικές εφαρμογές Windows Phone

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κινα ή p8 Lite Dual Sim.

 

Και ασε τα moto g και j5.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

 

 

 

 

Τα λινκς μου τα εστειλε η φιλη μου, δεν ειχα προσεξει καν οτι ειναι απο ευρωπαϊκη αποθηκη. Λογικα δνε εχιε θεμα να το περιμενει απο Κινα. Και εγω απο vickmall ειχα παρει το δικο μου και ολα καλα.

 

 

 

 

 

Απλα το θεμα ειναι να της βρω και κατι το οποιο θα της το σεταρω και τελος, δνε υπαρχιε η πολυτελεια να της κανω support. Το Mi4 ειναι καλη επιλογη, το ειχα ξεχασει.

 

 

 

Τα xiaomi,δεν θελουν πολυ σκαλισμα,μονο να περασεις την ελληνικη rom.Αλλα αυτο μπορει και η φιλη σου να το ψαξει..

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

 

Αναζητώ 2η συσκευή, έως 175€,απο Κίνα, που να παρέχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών... Όχι φλασαρισματα κλπ. Θέλω με το άνοιγμα να είναι έτοιμη. Ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το redmi note 2 prime, στα 156€,αλλα ένα video review στο YouTube αναφέρει ότι χρειάζεται φλασαρισματα κλπ...

 

 

Μπορεί κανείς να προτείνει άλλη συσκευή;

 

 

 

Για μενα πανε στο xiaomi, το φλασαρισμα ειναι ευκολο και χρησιμο αμα το κινητο σου(samsung,lg,sony,microsoft lumia,huawei,xiaomi) παθει τιποτα και δεν εχεις κοντα σου καποιο service ή θες να το βαλεις custom rom ωστε να μην κολλαει και να το κρατησεις παραπανω,χωρις αμεσως να αλλαξεις κινητο.

 

Ενας φιλος με s3 mini εμαθε μαζι με δικια μου βοηθεια να βαζει custom rom+gapps.Τρεχει cm 11 και το τηλεφωνο πεταει.Σφαιρατο και χωρις καθολου lag.Στο xiaomi ενα φλασαρισμα την ελληνικη rom,καθαρισμενη απο κινεζιες και ολα στα ελληνικα.Σε σχεση με τα lenovo, που ειναι πολυ περιπλοκα.Το k3 note,οσοι εγραφαν στο νημα του ειχαν θεμα με τις rom απο τα κινεζομαγαζα,οταν διαβαζα το νημα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις πει τι θέλεις από την δεύτερη συσκευή. Συνήθως οι περισσότεροι θέλουν απλά αυτονομία και δεν τους μοιάζουν κάμερες, ram κοκ.

 

Για μενα δες m2 note, m4 aqua, m2, p8 lite.

 

Αμ θες αυτονομία ξεχνάς το τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτεί τόσο πολύ, εδω και ενα μήνα περίπου ειμαι σε αναζητηση κινητού dual sim το οποία να υποστηρίζει ταυτόχρονα και sd καρτα χωρίς να πρέπει να τοποθετηθεί στην θέση της δεύτερης sim. Το κόστος να είναι περίπου μέχρι 280€. Ψαχνω κατι αξιοπιστο μιας και η προοπτική είναιι να το κρατησω 2-3 χρόνια. Με ενδιαφέρει να να έχει καλή κάμερα και video και καλή μνήμη ωστε να τρέχει απροβλημάτιστα μιας και θα το χρησιμοποιήσω και για εφαρμογές γραφείου. Παιχνίδια δεν παίζω. Παρακαλώ την πολύτιμη βοήθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρειάζεσαι Internet και στις 2 κάρτες, πάρε Asus Zenfone 2.

2 θέσεις sim, θέση για κάρτα, active double sim, πανίσχυρο και στα χρηματικά όρια που θέτεις.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Keystone 2.Μια χαρα ακουστικο εχει.Το εχει η γιαγια μου που δεν ακουει και πολυ καλα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/8221632/Samsung-Galaxy-A5-2016-16GB.html

Μαζι με τα μεταφορικά ειναι κατω απο 300€. Αλλα γιατι υπάρχει τοση αποκλιση στις τιμες; συμβαίνει τίποτα περιεργο ή απλα αλλάζει το περιθώριο κερδους;

Link to comment
Share on other sites

Samsung Keystone 2.Μια χαρα ακουστικο εχει.Το εχει η γιαγια μου που δεν ακουει και πολυ καλα.

 

Καλημέρα Νίκο

 

Αυτό είχα στο μάτι και ήμουν μεταξύ αυτού και του Νοκια 108. Κι εγώ παρατήρησα απο βίντεο οτι έχει δυνατό ακουστικό.

Μάλλον σε αυτό θα καταλήξω. Είναι το Samsung E1200 σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις.

Παράλειψη μου που δεν ανέφερα πως θέλω κινητό μόνο με Android λειτουργικό. Το κινητο με ενδιαφερει να εχει αποσπώμενη μπαταριά οχι για την αυτονομια του, γιατι δεν κανω βαρια χρηση στο κινητο μου και πιστευω πως με οποιαδήποτε συσκευή θα μπορω να βγαζω απο το πρωι μεχρι το βραδυ που θα ξαναφορτιζω,αλλα όταν ξεζουμιστεί η μπαταρια εχεις την επιλογη να παρεις μια δευτερη και να κρατησεις το κινητο σου. Δυστυχώς οι εποχές είναι δύσκολες και δεν μπορώ να αλλάζω συσκευή κάθε 2 χρόνια.

Μηπως να παω για xiaomi redmi note 2; Εχει κανείς εμπειρια απο τη συγκεκριμενη συσκευη;

Επίσης με αποσπωμενη μπαταρια τι αλλο μπορείτε να μου προτείνετε; μπαίνοντας στο kimovil και βάζοντας φίλτρο για αναζήτηση κινητών με αφαιρούμενη μπαταρια μου βγαζει ασχετα. π.χ. το Jiayu S3 ( που δεν το βρισκω και πουθενα διαθεσιμο) το εχει με αποσπώμενη ενω δεν ειναι.

Επισης το συγκεκριμενο μαγαζί και η συγκεκριμένη εταιρία τι λένε από αξιοπιστία;

Ευχαριστώ παίδες να είστε όλοι καλά.

Edit: τώρα ειδα πως ειναι presale, άρα άκυρο.

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι data και στις 2 sim. Μόλις τώρα είδα και το honor 6 το απλό όχι το plus που πληρεί τα περισσότερα απο αυτά που θέλω. Τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το Huawei honor 6, αξιόπιστο. Αν θες πιο πρόσφατο μοντέλο, δες και το honor 5x, στις 5.5' απο Ελλάδα με περίπου 240€.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω Media Box, μέχρι στιγμής λέω για το Minix Neo z64 με Windows, μήπως όμως μπορώ την ίδια δουλειά να την κάνω και με ένα τάμπλετ με Windows ή dual boot με android. H βασική μου ανησυχία είναι αν θα μπορεί να φορτίζει και να διαβάζει δίσκο ταυτόχρονα, να δέχεται εντολές από το τηλεκοντρόλ κλπ μέσω HUB αν το έχει κάνει κάποιος θα με διεκόλυνε πολύ το να ξέρω αν γίνεται. Αν σκέφτεστε κάποιο άλλο πρόβλημα που μπορεί να έχω με αυτό που λέω γράψτε το και αυτό

 

Tv box και πάλι tv box για εμένα!. Έχω στην κατοχή μου το beelink s82 plus και έχω μείνει κατευχαριστημένος. Απλά για πιο καλή χρήση του πάρε ένα από αυτά τα μικρά ασύρματα πληκτρολόγια ή ένα ασύρματο ποντίκι. Διαβάζει τα πάντα και είναι απλά τέλειο για εμένα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά μάτια το Nexus 5X 32gb με 280-290€...η "καθαρή εμπειρία android". Φυσικά και το S6 είναι αξιολογοτατη συσκευή, με καλύτερη ποιότητα κατασκευής με το γυαλι/μέταλλο, αλλά από υποστήριξη...αστεία!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα τη γνώμη σας! Έχω το oppo find7 και ομολογώ το κρατησα περισσότερο από κάθε αλλο τηλεφωνο που είχα! Σκέφτομαι μια αλλαγή και αυτά που έχω κατα νου είναι oppo r7s ή το plus, xperia z5 ή nexus. Πιο πολύ με ενδιαφέρει η αυτονομία και η καλη φωτογραφία και λίγο λιγότερο η εμφάνιση του. Σε επιδόσεις πάνω κάτω όλα ίδια είναι πλεον πιστεύω! Έχετε να προτείνεται κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυσπερα ειναι κατοχοσ ενοσ galaxy s6 και σκεπτομαι για αγορα το galaxy s7 η το galaxys7 edge το μονο που με προβληματιζει για το edge ειναι το μεγεθοσ του επειδη εχω συνηθισει στισ 5.1 ιντσεσ και η κυρτη οθονη του. Αξιζει να παω στο edge η να παραμεινω στισ 5.1 και να αγορασω το απλο galaxy s7 ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νίκο

 

 

 

 

 

Αυτό είχα στο μάτι και ήμουν μεταξύ αυτού και του Νοκια 108. Κι εγώ παρατήρησα απο βίντεο οτι έχει δυνατό ακουστικό.

 

 

Μάλλον σε αυτό θα καταλήξω. Είναι το Samsung E1200 σωστα;

 

 

 

Ναι,το 1202 ειναι το δικαρτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν με βολευει κανενα edge, το θεωρω μη πρακτικο και ανουσιο feature.

Οποιο s6 edge s7 edge και να πιασω το βρισκω αβολο στο κρατημα καθως παταω στο πλαι κουμπια,γενικα με περιοριζει στο πως το κραταω αυτο.

Δευτερο αρνητικο ειναι η αντανακλαση στο πλαι,με οποια γωνια και να το κρατας εχεις αντανακλαση στα πλαγια και δεν βλεπεις τιποτα στις ακρες σε αρκετο φωτισμο. Ειδικα στην Ελλαδα που εχουμε 10 μηνες το χρονο ηλιο το βρισκω ακομα πιο αβολο.

 

Στις μεταξυ τους διαφορες των s6 edge/s7 edge, περα απο τα παραπανω ειναι οτι στο s7 edge δεν μπορεις με το ενα χερι να γραψεις ευκολα καθως ειτε δεν φτανει ανετα ο αντιχειρας σε ολη την επιφανεια της οθονης ειτε πατας πιο ευκολα στο πλαινο της οθονης λογω μεγεθους.

 

Γενικα ειμαι κατα των edge καθως η ομορφια μειωνει τη χρηστικοτητα στη συγκεκριμενη περιπτωση.

Edited by THEO_LEGEND

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...