Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχει καποιος εμπειρια με το συγκικριμενο tablet?

Εψαχνα 8αρι με 100ευρω αλλα αυτο το βρισκω 130ευρω στο chinabuye http://www.chinabuye.com/ramos-i8-dual-core-tablet-pc-w-intel-atom-z2580-8-0inch-ips-screen-1gb-16gb-5-0mp-camera-gps-wifi-bt-otg-blue και με δελεαζει πολυ. Φαινεται αλλη κλαση απο οσα εχω δει ως τωρα και πιστευω αξιζει το 30αρι παραπανω.

Τι λετε εσεις;

Το εχει δουλεψει κανεις;

 

Αυτη η σελιδα ειναι η επισημη της Ramos? Εδω το εχει και φτηνοτερα...

http://www.ramos-tablet.com/ramos-i8-8-inch-1280-800-resolution-intel-atom-z2580-android-tablet.html

Edited by spaka
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια βλεπω δεν απαντησε κανεις!

Γενικα δε βλεπω αρκετα βιντεακια και στο youtube.

Να το θεωρησω αποτρεπτικο να το αγορασει κανεις λογω μη ευρειας κυκλοφοριας του? Να μην ειμαι ο πρωτος που θα λυσει τυχων προβληματα του

Κριμα και μου ειχε κανει ενα κλικ...

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

φαινετε πολυ καλο αλλα λιγοι θα απαντισουν καθος στην περιπτοση σου τουλαχιστον πρεπει να το εχουν δει απο κοντα η εστο να ακουσει καπου αξιολογισεις για αυτο
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Το εχω παρει εγω και ολο προβληματα ειναι ,

προβλημα στον ηχο , εξωτερικο ηχο πολυ μετριο , με ακουστικα δεν δουλευε ...

το κουμπι στο που αυξανει τον ηχο δεν δουλευε σωστα , κατι σαν κολημενο , το πατας μια φορα και αυτο παει τερμα ...

οχι ιδιαιτερα γρηγορο ...

 

το ετηλα πισω για επισκευη αλλα σχεδον δεν εκαναν τιποτα , το κουμπι του ηχου καλυτερα τωρα αλλα οχι σωστα , ηχο εχω στα ακουστικα αλλα πολυ κακο ...

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=68332&selectedCategoryId=2361 ?

Σαν specs είναι πολύ καλό υπάρχει κάτι καλύτερο πάνω από 8 ίντσες στα 120 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μόλις είδα στο σαιτ του πλαισιου να το δινει 59,90 με δωρο τους χαρτες και 2 προσοψεις. Αξιζει τα λεφτά του για απλο browsing και gps; Το δοκίμασε κανείς;
Link to comment
Share on other sites

και δεν αγοράζεις καλύτερα σουβλάκια..... προφανώς δεν αξίζει είναι άκρως προβληματική και αναξιοπιστη συσκευή.... χάρτες ναι αξίζουν

πληροφοριακά : σε αυτά τα λεφταττπτ δεν αξίζει από όπου και να το πάρεις ακόμη και από την Κίνα αν πάρεις κάτι κάτο από 100 130 θα μετανιώσεις πολύ μετά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πηρα σημερα απο τον Γερμανο.

Να πω την αληθεια δεν ξερω αν υπαρχει καλλυτερο σε αυτη την κατηγορια και με αυτα τα χρηματα αλλα απο μια πρωτη ματια φενεται οκ

-Καλλη αισθηση στο χερι

-Gps χωρις μομπαιλ για μενα σημαντικο

-Η ειμη φανηκε οκ για 8 ιντσων

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του είναι vfm!Σε αυτή την τιμή με αυτά τα χαρακτηριστικά δεν θα βρεις μάλλον κάτι καλύτερο.....σήμερα!Και το λέω το σήμερα γιατί χθες μπήκε σε προσφορά σε μπόλικα site το Lenovo A8-50 5500 στα 89€ που είναι άψογο ειδικά σε αυτά τα χρήματα!Αύριο παράδειγμα μπορεί να μπει κάτι άλλο!

 

Σε γενικές γραμμές πάντως αν θέλεις κάτι με καλά χαρακτηριστικά, εγγύηση από επίσημη αντιπροσωπεία και τα καλούδια της MLS τότε θα πας εκεί!Αλλιώς κοιτάς από Κίνα μεριά!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να παρω στην μητερα μου κατι που να μπορει να εχει κάποια εφαρμογη viber/whatsapp εστω και με πακέτα της whats' ap!.. Αλλά θέλω κάτι που να ναι ευκολο στη χρηση του οσο γινετε.. Εχει νοκια των 40€ αυτη την στιγμή αλλά θα θελα να μπορει να εποικηνωνήσει και λιγο παραπάνω..
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να παρω στην μητερα μου κατι που να μπορει να εχει κάποια εφαρμογη viber/whatsapp εστω και με πακέτα της whats' ap!.. Αλλά θέλω κάτι που να ναι ευκολο στη χρηση του οσο γινετε.. Εχει νοκια των 40€ αυτη την στιγμή αλλά θα θελα να μπορει να εποικηνωνήσει και λιγο παραπάνω..

 

Lumia 520.

Έχει 80+ ευρώ στο σκρουτζ και είναι απροβλημάτιστο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ειμαι αναμεσα στα δυο τηλ. Για το alpha εχω ακουσει οτι δεν κραταει η μπαταρια και το alpha 5 οτι εχει προβλημα με το σημα;:!:
Link to comment
Share on other sites

Το Α5 είναι κουκλι,γρήγορο με πολύ καλή κάμερα, με το σήμα δεν έχω θέμα ,το ηχείο είναι λίγο ποιο χαμηλό σε σχέση με άλλως συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως στο ιδιο διλημμα ειμαι και εγω. Το μονο που με κρατησε μεχρι στιγμης απο την αγορα του alpha ειναι η ελλειψη ραδιοφωνου το οποιο για μενα ειναι μεγαλο μειον. Σε εμφανιση παντως το alpha εχω την εντυπωση πως ειναι ομορφοτερο! Γενικα αν καποιος εχει εμπειρια απο τα δυο τηλεφωνα ας μας διαφωτισει!
Link to comment
Share on other sites

και το alpha δεν εχει τιποτα τρομερο σαν ηχειο.προτιμω το a5,κουκλι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν πάρει μιλάνε για smooth κατάσταση και το πιστεύω,η samsung δεν το έχει φορτώσει με ένα σωρό bloat.

Η μπαταρία τώρα,λόγω ανάλυσής οθόνης και λόγω του ότι δεν έχει η συσκευή ότι έχει ας πούμε ένα galaxy s5,πιστεύω ότι θα αποδίδει καλά.ειδικά μετά πού θα έχει κάνει ο χρήστης καμία δεκαριά φορτίσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευετε οτι αξιζει να πουλησω το s4 και να παω σε alpha η alpha 5?

Εδώ διαβάζω για το Α5 πολλά θετικά.

http://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-A5-Smartphone-Review.136551.0.html

Και εδω για το Alpha

http://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-Alpha-SM-G850F-Smartphone-Review.129097.0.html

 

Για εμένα αξίζει η αλλαγή.

Τώρα ποια από τα 2 συγκρινεις και αποφασίζεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Είμαι μεταξύ αυτών των δύο, το teclast πιο δοκιμασμένο , το onda πιο φρέσκο......, ποιο τελικά θα ήταν η καλύτερη επιλογή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Aπό συγκριτικά βιντεα στα youtube μιας και το ψιλοέψαξα πριν λίγες βδομάδες αν και πιο παλιό το teclast φαίνεται να υπέρτερεί σε οθόνη, ήχο, έχει και hdmi που απουσιάζει από το onda. Το onda φαίνεται να είναι ελαφρά πιο γρήγορο.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...