Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για εμένα περίμενε το iphone 7 ;)

 

Θα συμφωνήσω και γω εδώ...και προσωπικά περιμένω το Iphone 7 να αποκτήσω για πρώτη φορά εμπειρία με κινητό ΙΟS και ελπίζω να μην με απογοητεύσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως γράφει ο τίτλος είμαι μεταξύ αυτών των δύο 4G tablets αυστηρά. Τι γνώμη έχετε;

Τα χαρακτηριστικά είναι παρόμοια κι εγώ προσανατολίζομαι αρχικά προς το Lenovo, λόγω μπαταρίας κυρίως (7000mAh έναντι μόνο 4600), ελαφρά μεγαλύτερης οθόνης (10,1" έναντι 9,6") και ονόματος (ποιος είναι ο κατασκευαστής του Smart Tab άραγε;).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθόλου άσχημη ιδέα.

Κατι άλλο υπάρχει ; και μεταχειρισμένο ...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Το vickmall με τις εγγυήσεις πως τα πάει ; εχει τύχει σε κανέναν στραβή ;
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ λενοβο θα έλεγα.

Απο οτι ξέρω τα προϊόντα της Vodafone τα κατασκευάζει η ΖΤΕ και καποιες φορες η ALCATEL με την vodafone να ασχολείται μονο με το σχεδιασμο του προιοντος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,θα ήθελα κυρίως να ρωτήσω τους κατόχους note 5/s6 edge+ που πήγαν σε s7 edge αν αξίζει η μετάβαση και το κόστος της διαφοράς των συσκευών.Με ενδιαφέρει η απόδοση ταχύτητα και η απόκριση της συσκευής.Με δεδομένο οτι οι τιμές που παίζουν τα note και τα 6ρια used είναι μ.ο 250-300ε κατω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Φίλος ενδιαφέρεται για αγορά 2έρης συσκευής και ψήνει windows

 

Ποιό είναι καλύτερο/vfm?

532,535,550?

 

Για 640 έχω ακούσει καλά λόγια απλά κοιτάει τα εντελώς οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μαι φρεντς ! θέλω σύντομα να αγοράσω δώρο κινητό τηλέφωνο σε αγαπημένο πρόσωπο έως 200 € περίπου και έχω καταλήξει στα παραπάνω 2 κινητά. το m2 από ελλάδα και το rn2 από ευρωπαϊκή αποθήκη κινεζικού καταστήματος οπότε τα λεφτά βγαίνουν περίπου τα ίδια. τα θετικά και τα αρνητικά των κινητών τα ξέρω καλά, έχω πιάσει και τα 2 στα χέρια μου και θα ήθελα απλά να αφιερώσετε λίγα λεπτά να μου πείτε την άποψή σας. η χρήση του κινητού θα είναι ως επι το πλείστον περιήγηση στο ίντερνετ και δευτερευόντως social media/ camera μπροστινή και οπίσθια, επίσης θα μένει αρκετό χρόνο μακριά από τον φορτιστή. το m2 έχει καλύτερη IGZO οθόνη, είναι πιο ποιοτικό, έχει πολύ καλύτερη μπαταρία και καλύτερη κάμερα, για να μην αναφέρουμε και την εγγύηση 2 ετών ! ο επεξεργαστής ωστόσο του rn2 είναι απλά σε άλλο επίπεδο και δεν ξέρω σε 1 χρόνο από τώρα πως θα παλεύεται το m2 note, φοβάμαι μην κολλά! ευχαριστώ :) :)
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω δει κανένα από κοντά, από αυτά που βλέπω στο ιντερνετ, πιστεύω πως το Xiaomi redmi 3 είναι καλύτερη επιλογή.

Όχι πως θα μείνεις δυσαρεστημένος με το meizu m2 mini βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την χρήση... Εγώ έχω το 535 σαν προσωρινή συσκευή. Έμεινα ευχαριστημένος. Πάντως εμφάνιζε αρκετά θέματα κατα καιρούς με το touch (ήταν οι πρώτες προβληματικές παρτίδες . Μετά νομίζω λύθηκε το ζήτημα). Πάντως για τα λεφτά του το 535 είναι τίμιο
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μαι φρεντς ! θέλω σύντομα να αγοράσω δώρο κινητό τηλέφωνο σε αγαπημένο πρόσωπο έως 200 € περίπου και έχω καταλήξει στα παραπάνω 2 κινητά. το m2 από ελλάδα και το rn2 από ευρωπαϊκή αποθήκη κινεζικού καταστήματος οπότε τα λεφτά βγαίνουν περίπου τα ίδια. τα θετικά και τα αρνητικά των κινητών τα ξέρω καλά, έχω πιάσει και τα 2 στα χέρια μου και θα ήθελα απλά να αφιερώσετε λίγα λεπτά να μου πείτε την άποψή σας. η χρήση του κινητού θα είναι ως επι το πλείστον περιήγηση στο ίντερνετ και δευτερευόντως social media/ camera μπροστινή και οπίσθια, επίσης θα μένει αρκετό χρόνο μακριά από τον φορτιστή. το m2 έχει καλύτερη IGZO οθόνη, είναι πιο ποιοτικό, έχει πολύ καλύτερη μπαταρία και καλύτερη κάμερα, για να μην αναφέρουμε και την εγγύηση 2 ετών ! ο επεξεργαστής ωστόσο του rn2 είναι απλά σε άλλο επίπεδο και δεν ξέρω σε 1 χρόνο από τώρα πως θα παλεύεται το m2 note, φοβάμαι μην κολλά! ευχαριστώ :) :)

 

απο δω μειζου γιατι ειναι ευρωπαικο

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Το ενα το meizu αν το φερνουν εδω (δεν εψαξα) θα το παρεις και θα εχεις και εγγυηση, αν ομως δεν το φερνουν τοτε παρε

καλυτερα το xiaomi που και ποιοτικο ειναι και εχει πολυ καλη υποστηριξη απο την κοινοτητα την ελληνικη..!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα!

 

ένας φίλος ψάχνεται για αγορά άμεσα ( άρα δεν συζητάμε παραγγελία απο εξωτερικό ), με ταβάνι τα 80.

μερικά μαγαζιά φέρνουνε doogee και στην ελλάδα ( σαφώς overpriced, αλλά είμαστε στην ανάγκη τους ) θέλω να ρωτήσω:

 

ΗΤ7 (74 ευρω) , Χ5 (67 ευρώ) ή Moto E (79 ευρώ) [παραβλέποντας τη μικρούλα οθόνη].

 

ρωτάω μην έχοντας προσωπική εμπειρία με τα συγκεκριμένα, αλλά έχω διαβάσει για όλα καλά λόγια πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Χiaomi redmi note 2, μην το σκέφτεσαι, το έχω 5 μηνες και θα το ξανααγοραζα πάλι σήμερα. Το gps του εκπληκτικό.

 

Ευχαριστώ για τη σύσταση. Και με την μπαταρία του τι γίνεται; Έχω διαβάσει διάφορα σχόλια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό που ψάχνεις ακούει στο όνομα Xiaomi Redmi 3.

 

Νομίζω δεν.μπορεί να δεχτεί ταυτόχρονα δύο κάρτες SIM και την SD.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω για το RN2.

Το πήρα για ένα φίλο, GPS ακαριαιο, μπαταρία μετά από 2 μέρες χρήσης αναφέρει ότι έχει ακόμα 50%, η φωτογραφική του τα πάει περίφημα.

Μερικά δειγματα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6602625#post6602625

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6594300#post6594300

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6594333#post6594333

Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια χρήματα υπάρχει το redmi note 3 pro από την Ευρωπαϊκή αποθήκη του vickmall.

Πραγματικά, είναι να ψάχνεις για κάτι άλλο? :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...