Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Είμαι στην αναζήτηση συσκευής μέχρι 4,7". To budget δεν θελω να ξεπερασει τα 230€, με αποτέλεσμα να βλέπω οτι σε αυτο το επίπεδο είναι το Samsung A3 2016. Το μόνο που με "χαλάει" είναι οτι δεν έχει notification led. Το μόνο σε αυτές τις ίντες είναι το Galaxy Alpha, αλλά είναι μοντέλο 2015 και επίσης ξεφεύγει η τιμή του.

Αποκλείω τα Κινέζικα όπως δεν θέλω να ανέβω σε ίντσες οθόνης γιατί έχω ως δεύτερη συσκευή ένα Note 4.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο με notification led που ίσως μου ξεφεύγει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανε υπομονη να μαζεψεις λιγα ακομα χρηματα να πάρεις το sony z3 compact.

 

Δεν την συμπάθησα την Sony αλλα οκ ισως την αδικώ. Θα προτιμούσα να την αποφύγω όμως.

Link to comment
Share on other sites

Το leagoo shark 1 το έχω δει και εγώ και το καλοβλέπω, αλλά είναι presale ακόμα. Πάντως το fasttech το έχει για κάποιες ώρες ακόμα με -15% με κωδικό bunny. Προσωπικά αν και με γαργαλάει να τη ρίξω την παραγγελία, θα περιμένω να βγει για να δουμε και τυχόν προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει το NoLed για ειδοποιήσεις..

Αν θες ως 230 αναγκαστικά σε Α3 2016 θα πας.Μην περιμένεις τίποτα τρελό αλλά είναι όμορφο και έχει καλή μπαταρία.

 

Οι "δυνατές" επιλογές σε αυτή την κατηγορία είναι Ζ5c και φυσικά iphone 6s

Link to comment
Share on other sites

Την γνωρίζω την εφαρμογή αλλά μου είναι ενοχλητικό να έχει άθλια εικονίδια για αναπάντητες και μηνύματα ενώ για τρίτες εφαρμογές να έχει τα κανονικά εικονίδια τους.

Ωραίες οι "δυνατές" επιλογές που προτείνεις αλλά δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω τόσα πολλά για να το έχω για κινητό "εργασίας".

Φαίνεται ότι το Α3 είναι μονόδρομος εκτός και αν δω Alpha μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά και είναι και οι τρεις συσκευές.

Υποτίθεται το letv και το meizu δεν έχουν την υποστήριξη του xiaomi.

Το letv έκανε μπαμ όταν έσκασε και χρονολογικά είναι "παλιότερο" από τα άλλα δύο.

Το xiaomi έχει περισσότερη επεξεργαστική ισχύ από τα άλλα δύο και καλύτερη μπαταρία-τέρας (9 ώρες οθόνη), κάτι το οποίο είναι σημαντικό για να μην σε αγχώνεσαι για τη διάρκεια της μπαταρίας.

To meizu πρέπει να έχει την καλύτερη οθόνη και καλύτερη φωτογραφική μηχανή (με laser autofocus).

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεφέυγουν όντως.

 

Είδα στο skroutz στις 4,3" το s4 mini plus.

Ρίξε μια ματιά,εφόσον το θες για 2ερο ίσως βολέυει :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν την συμπάθησα την Sony αλλα οκ ισως την αδικώ. Θα προτιμούσα να την αποφύγω όμως.

 

Θα τη συμπαθήσεις αν το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι σε αναζήτηση κινητού μέχρι 300 ευρώ.. Έχω δει το lg g4 και το galaxy A5(2016)που μαρεσαν.. Δεν θέλω κινέζικα!! Αυτόπου ψψάχνω είναι να εχει με σειρα κκαλή κάμερα, μμπαταρία και οθονη
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

αγόρασε κάποιο απτα καλά ανδροειδη ,καινουργιο,σε λογικη τιμη 300-400..

σε 1,5 θα χασεις 150 ας πουμε..

 

ενω δινοντας 700 iphone θα χασεις παλι 150 ευρω σε 1,5 χρονο

 

τη λογικη μου σου αναλυω,που εχω ακουλουθησει,τα νουμερα ψιλοoff

 

αλλα ενα g4 δε σε χαλαει,ειδικα γιατι και εγω μετα απο

3gs,4,4s,5s,6 απλα το εχω το 6 για 2ο,λόγω απλοικοτητας του που βαριεμαι,όπως λες κι εσυ.

 

τελειωσα τα ειπα,τωρα στο προκειμενο,λες:''αλλα μ' ενδιαφέρει το κινητό να μην έχει κανένα κολλημα, κι απ' ότι ξέρω αυτό με τα περισσοτερα android δε συμβαίνει''

δεν ισχυει αυτο,από το desire hd και μετα σε ταχυτητα τα ανδροειδη μου(μονο ναυαρχιδες ε!) πιο γρηγορα απτα αιφονια τα αντιστοιχα,αλλα αυτο με καμποσο σκαλισμα..

πια υπαρχουν ανδροιδονια που χωρις σκαλισμα ειναι αλαγκαριστα..

 

μιας και λεμε για λαγκ,αν θεωρεις οτι το 5ς σου ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΑΓΚ τοτε παρε ενα g4 και ας μη συζηταμε αλλο.

εννοώ οτι το 5ς σου εχει λααγκ απλα δε το χεις καταλαβει.

 

τεσπα αυτα,φιλικά και το G4 δε πετα αλλα γενικά vfm κ καλη τιμουλα πια

 

αυτα τα λεω ενω έχω παραγγείλει 6ς υπόψιν(επιδότηση γιέι!)...που για 1η φορα ελπίζω να μην κλεινει αβέρτα λογω ραμ εφαρμογες και να μην βλέπω το μικρο λαγκ του 6..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καλο κινητο ΄΄αναμονής '' έχεις..

άραξε εκεί μέχρι να έρθουν οι μονομάχοι!!χαχαχ

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,

Εγώ έχω τώρα το Lg G2 και θέλω να πάω σε 5,5" τουλάχιστον, οπότε σκέφτομαι αυτό.

Έφερα μόλις πριν λίγες μέρες για τον αδελφό μου το RN3 2/16 για τον αδελφό μου και έχει μείνει με το στόμα ανοικτό.

Επίσης μπορείς να δεις και το ΜΕΙΖU MX5.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

καλο κινητο ΄΄αναμονής '' έχεις..

άραξε εκεί μέχρι να έρθουν οι μονομάχοι!!χαχαχ

 

Χαχα Πολύ καλό..

Zte blade ,Sony sole ,galaxy s advance, Lg l9 ii.samsung galaxy s4 Microsoft 640 xl, lte, huawei p8 lite, Samsung galaxy s6 edge.
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη εχουμε ακριβως το ιδιο διλημμα.

Εγω κλινω προς το Α5 2016 αν και γνωριζω οτι μπορω να αγορασω κατι με καλυτερα τεχνικα χαraκτηριστικα στα ιδια χρηματα. Το ειδα χτες απο κοντα και ειναι πανεμορφο.

Το G4 πολυ καλο κινητο, σαφως ανωτερο σε χαρακτηριστικα αλλα υπαρχουν προβληματα με το android 6.0 και θα σου ελεγα να το ψαξεις λιγο.

Επισης θα σου συνιστουσα να δεις το HTC M8 που ειναι πολυ καλο και με πολυ καλο software απ οτι διαβασα. Επισης το Sony Z3+ το οποιο ειναι επισης πολυ καλο κινητο αλλα ισως εχει θεματακι με υπερθερμανση. Τελος φοβερο κινητο το Huawei P8 και ομορφο επισης. Ο λογος που το απερριψα εγω, το υψηλο του sar.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' εμε, στα 300 ευρω αν σε ενδιαφερει πρωτιστως η καμερα, τοτε πηγαινεις στο G4.

 

Το Α5 ειναι ανωτερο σε ποιοτητα κατασκευης, αλλα χωλαινει σε τεχνικα χακρακτηριστικα οπως ειπε και ο Ακης.

 

Το Μ8 οντως ηταν ικανοποιητικη συσκευη, αλλα η καμερα του ηταν μετρια. Απο μπαταρια και software τα παει καλα, αλλα η καμερα το κατακεραυνωνει.

 

Για το Ζ3+ δεν εχω αποψη, ενω για το P8 εχε υπ οψιν πως τις επομενες μερες θα παρουσιαστει ο διαδοχος του (ομοιως και για το Μ8, το οποιο εχει ηδη διαδεχθει το Μ9, και οδευουμε στο Μ10).

 

Για αμεσα πηγαινε στο G4 απο εμενα, ενω αν περιμενεις για τα νεα P9 και Μ10, προτιμησε τον καλυτερο συνδιασμο καμερας-μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κοιταξεις τα Nexus 5X. Δεν παιρνουν microSD, οποτε ειτε το 16αρι στα 245, ειτε το 32αρι στα 280 ειναι κοντα στο budget σου.

 

Πολυ καλη καμερα, ικανοποιητικη μπαταρια, και θα παιρνει εγγυημενα τις επομενες 2 μεγαλες αναβαθμισεις του λειτουργικου κατευθειαν απο την Google.

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα σε S6 και iPhone 6s, θα επελεγα iPhone 6s με βαση την μεταπωλητικη αξια, καθως το S6 ειναι ακριβως μια γενια πισω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ψάχνω κινητό είτε από ελλάδα είτε από κίνα με τουλάχιστον 2gb ram,5 ίντσες και πάνω,καλή κάμερα.Έχετε κάποιο υπόψιν σας? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ αρνητικό να μην παίρνει sd για πολλούς λόγους. Και θα ήθελα κάτι από 3g ram και πανω. Επίσης να έχει και αξιοπρεπή κάμερα..

 

xiaomi redmi note 3 pro

ulefone power

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...