Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

redmi 3 $150 κλικ εδω (αυτο με τις εφαρμογες απο sd, χλωμο στις νεες συσκευες)

 

αξιοπρεπες και το oukitel k4000 που ανεφερες (δεν εχει notification led) αλλα

προτιμησε την εκδοση pro $100 που ειναι νεοτερη, οχι αυτην που εχεις στο λινκ

 

το p8000 που γραφεις, ειναι 5.5" ενω εσυ λες θες μεχρι 5"

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά

 

Ενδιαφέρομαι για ένα από τα δύο, γιατί μέχρι εκεί φτάνει το μπάτζετ. Μεγάλη κάψα με την HTC, μόνος προβληματισμός το ότι το Μ8 έχει συμπληρώσει 2 χρόνια κυκλοφορίας. Ποια η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Οθονη: 5-5.5 σιγουρα.

Τα αλλα θελω να ειναι σε redmi3 φαση.. Αλλα αν εχετε κατι καλυτερο απο redmi3 να προτείνεται καλως.Εκτος και αν ειναι μονοδρομος το redmi3 .

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω για τις 5,5" δεν θα κολλήσουμε για μισή ίντσα. Τώρα έχω 4,2". Αφού θα φτάσω 5...

Μεταξύ redmi - p8000 ;

Το ουκι αξιζει η θα είναι λίγα τα 2gb?

Acer X960 Windows Mobile 6.1 --> Samsung Galaxy Core Duos i8262 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Redmi note 2 στις 5,5" και Blackview omega pro ή redmi 3 στις 5"

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πιο αξιοπιστο το redmi ή δες και redmi note 2.Επισης για την MiUi υπαρχουν αναβαθμισεις απο την κοινοτητα της MiUi με ελληνικη εκδοση και ευρωπαικη που εχουν ελληνικα,Play Store και καθαρισμενη απο κινεζιες.Το Elephone καλο αλλα δεν ειναι τοσο αξιοπιστο σαν τηλεφωνο,αναβαθμισεις .Εχω πιασει Redmi Note (το 1ο) και πραγματικα ειναι απιστευτο κινητο.Αλλα γενικα τα Note ειναι πολυ καλα και τιμια τηλεφωνα. Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το μπάτζετ είναι γύρω στα 350 ευρώ(ταβάνι).

Εϊχα δίκαρτο αλλά επειδή με αυτά τα λεφτά δεν παίρνεις κάτι αξιόλογο σε dual active, το πήρα απόφαση και θα κυκλοφορώ πλέον με 2 κινητά.

Σε αυτά τα λεφτά λοιπόν, ποιο μονόκαρτο να πάρω; Με σειρά προτεραιότητας :

1)ταχύτητα

2)κάμερα

3)μπαταρία

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλο το forum.

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με την αγορά νέου κινητου. Εχω το Lenovo 850+ αλλά επειδή μου έσπασε η οθόνη θέλω να το αντικαταστήσω με ένα κινητό που να έχει όμως καλύτερη κάμερα. Είμαι ανάμεσα στο Samsung j5 και Lenovo k3 Note. Από πλευράς χαρακτηριστικών το Lenovo k3 Note δείχνει να είναι καλύτερο αλλά θέλω να πάρω κινητό χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάποια αλλαγή μιας και δεν το κατέχω το θέμα και άλλωστε δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα με το κινητό που έχω το οποίο είχα πάρει από το 2toc. Το Samsung j5 το έχω ήδη δει σε συνάδελφο, η amoled οθόνη είναι εκπληκτική και οι φωτογραφίες που έχει βγάλει το ίδιο.

Ελπίζω από την εμπειρία όσων από εσάς ήδη τα έχετε παραλάβει να μπορεσω να επιλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενοχλεί η πλαστική κατασκευή του nexus, στο προτείνω ανεπιφύλακτα. Δεν το έχω αλλά το έχω δει σε διάφορα καταστήματα και μου άρεσε αρκετά. Θα το προτιμούσα με 3gb ram αλλά το pure android το κάνει σφαιράτο και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Ρίξ' τα μια ματιά σε κάποιο κατάστημα να τα δεις και μόνος σου. Κανένα άλλο δεν έχεις στο νου σου; Μέχρι πόσα χρήματα προτίθεσαι να διαθέσεις;
Link to comment
Share on other sites

Το oneplus 2 που λες πάει στα 450€ (σε σκρουτζομαγαζο κιόλας.. Φαντάσου! ) . Πολύ παραπάνω από αυτά που διαθέτεις.... Οπότε....

 

Όχι ότι θα αλλάξει κάτι με αυτό που θα πω, αλλά για κινητά OnePlus το έχουμε πει πολλές φορές δεν κοιτάμε στο skroutz. Μόνο στην επίσημη σελίδα της OnePlus. Επίσημη τιμή.. 345€. Γι' αυτό δεν αλλάζει κάτι όπως είπα και πριν. Απλή ενημέρωση :) . Αλλιώς, αν δεν μας ενδιαφέρει η πλήρης υποστήριξη σε Ευρωπαϊκά δίκτυα και η επίσημη εγγύηση, τότε μόνο από κανένα Κινέζικο site ή ebay που τα πουλάνε φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα και το moto G 3gen.

 

Πολύ καλή κάμερα για τα λεφτά του, 6 ώρες screen on time με 4G και wifi ανοιχτό, έχει ήδη αναβάθμιση για android 6, αδιάβροχο και πολύ ταχύτερο σε χρήση από ότι λένε οι προδιαγραφές του. Και θα σου μείνουν ρέστα για μία sd. :)

Το gps με έχει αφήσει ικανοποιημένο. Λοκαρει γρήγορα, έχει ικανοποιητική ακρίβεια, το δοκίμασα σήμερα σε geocaching.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πιο απο αυτά να διάλεξω.... Το καθένα έχει την δική του χαρη . Τώρα έχω 5 android κινέζικα (Elephone,blackview,huawei,cubot,homtom) και θέλω κάτι πιο premium.
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται εσύ τί θες. Αν θες Samsung πάντως, καλύτερα να πας σε S7 Edge. Μόνο η μπαταρία αξίζει τη διαφορά.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

S6 edge ή κανε υπομονή να πέσει λίγο να πας στο s 7 edge

Κ γω για αυτά σκέφτομαι αλλά περιμένω και το note 6 τον Αύγουστο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κανένας ρε αλάνια δεν ξερει απο smart watch μα πει μια γνώμη??

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Nexus 5X. Μπορεί να έχει 2GB αλλά τίποτα απο τις σαβούρες των εταιριών. Πάει σφαίρα όσες εφαρμογές και αν ανοίξεις, εκπληκτική κάμερα και με αυτό το Doze, όλο το βράδυ είναι σα να το έχεις κλειστό.
Link to comment
Share on other sites

Nexus 5x. Εκανα τη μεταβαση μετα απο g4 και ειμαι παραπανω απο ευχαριστημενος. Μπορει να ειναι πλαστικο αλλα ειναι απιστευτα βολικο στο χερι. Ουτε καν καταλαβαινεις τα 2 gb ram. Να σημειωσω οτι αν διαβασες οτιδήποτε αρνητικο περι lag κλπ το σιγουρο είναι οτι μετα το march update δεν υφισταται. Καμερα φουλ ανωτερη του htc, επεξεργαστης το ιδιο, πολυ ωραιο σημα network, wifi. Το htc παλιωσε και δεν εχει updates ασε που ειναι ακριβο για αυτα που δινει. Ασε που η htc εχει το αψογο service της lg

 

Το νου σου μονο εχει type c usb και θες ανταπτορακι η καλωδιο αλλο για συνδεση με πισι η αλλο φορτιστη (και μη παρεις οτι κ οτι φτηνο γτ παιζουν ρισκα να χαλασεις το usb του πισι η το φορτιστη.) Δες επισης αν θες 16ρι η 32ρι. Αν δεν παιζεις πολλα/μεγαλα παιχνιδια και αποθηκευεις φωτο κλπ στο cloud και γενικα δεν εισαι της "πληθωρικοτητας" τα 16 ειναι οκ.

 

Οποια απορια εχεις η θες αναλυτικα κατι ρωτα με!

Edited by PaulPx
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...