Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να αγοράσω μια σοβαρή συσκευή που να αντέξει 2,5 χρόνια που άντεξε το g2 (το οποίο ζει , αλλά χρειάζεται επιδιόρθωση μετά από άπειρες πτώσεις) .

Σκέφτομαι πολλά σενάρια .

α) Αγοράζω τώρα το mi5 3gb/32gb με 335 ευρώ από γνωστό Κινέζικο site (pm γιατί δεν το διαφημίζω) και το περιμένω κοντά στο Πάσχα στα χέρια μου . Αν ΔΕΝ μου αρέσει/έχει γίνει καλύτερο software optimization μέχρι τότε , το δίνω με μικρή χασούρα και παίρνω το S7 Edge που θέλω με επιπλέον ~350 ευρώ όμως .

β) Περιμένω μέχρι το Πάσχα μικρή πτώση τιμής και παίρνω τότε το S7 Edge (γύρω στα 650 υπολογίζω)

γ) Παίρνω το mi5 περιμένοντας το Note 6 , το οποίο παίρνω τα Χριστούγεννα ( αν έρθει Ευρώπη )

δ) Παίρνω το redmi note 3 pro 32 gb με 220 ευρώ , βλέπω αν με ευχαριστεί , αν όχι πάω πάλι σε αναζήτηση συσκευής μετά το Πάσχα .

ε) Κρατάω το Lenovo Vibe P1m που έχω τώρα μέχρι το Πάσχα (που θα έχει βγει και το HTC 10) και αποφασίζω τότε για συσκευή , αφού δω κι αυτό από κοντά . (Το πιο πιθανό σενάριο)

Όλα αυτά ισχύουν , αφού τα xiaomi έχουν πλήρη συνδεσιμότητα με τα δίκτυα primetell/mtn cy και cosmote gr που θέλω .

Edited by GeorgeLS

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον έχεις τάσεις σε πτώσεις θα έλεγα να πας στο V10 που συνδυάζει και αντοχή και χαρακτηριστικά ναυαρχίδας και εγγύηση και ομορφιά. Η δε τιμή του είναι πολύ καλή και με πτωτικές τάσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θέλω τα φώτα σας. Εχω το iPhone 5s 64gb, και θέλω να κάνω μια αλλαγή.

Σκέφτομαι την επιλογή του Samsung S6 καινούριου, και του iPhone 6s μεταχειρισμένου κατα το καλοκαίρι.

Θα πήγαινα σε android ξανά (μετά απο 3 χρόνια), αλλα μ' ενδιαφέρει το κινητό να μην έχει κανένα κολλημα, κι απ' ότι ξέρω αυτό με τα περισσοτερα android δε συμβαίνει. Επίσης μ' ενδιαφερει να κρατάει σχετικά υψηλά τη μεταπωλητική αξία, και για 1,5 χρόνο που μπορει να το έχω να τρεχει σφαίρα και τελείως απροβλημάτιστα.

 

Γνώμες;

Edited by dimikata8
Εγραψα 6s αντί s6
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις συνηθίσει τώρα πια το ios και επειδή όπως ανέφερες δίνεις προτεραιότητα στην σταθερότητα του λογισμικού - μεταπωλητική αξία, ε τότε δεν είναι δύσκολο να διαλέξεις...

Καλή επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ.

Ο μόνος λόγος που θα άλλαζα (για το samsung s6 ας πουμε) και το σκεφτομαι ειναι γιατι εχω βαρεθεί λίγο το iOS, και θα ηθελα κατι διαφορετικο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον έχεις τάσεις σε πτώσεις θα έλεγα να πας στο V10 που συνδυάζει και αντοχή και χαρακτηριστικά ναυαρχίδας και εγγύηση και ομορφιά. Η δε τιμή του είναι πολύ καλή και με πτωτικές τάσεις

 

πλακα του κανεις?...οκ I like it:lol:

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να μεινεις λιγο καιρο με το λενοβο σου οπως λες στο τελευταιο σεναριο, καθαρα και μονο για να προλαβει να βγαλει τα λεφτα του

Αν δε σε νιαζει αυτο τοτε θα διαλεγα το δ

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ.

Ο μόνος λόγος που θα άλλαζα (για το samsung s6 ας πουμε) και το σκεφτομαι ειναι γιατι εχω βαρεθεί λίγο το iOS, και θα ηθελα κατι διαφορετικο.

 

Αν το εχεις βαρεθει, επειδη ουτε κι εμενα μου πολυαρεσει θα ελεγα να το αποφυγεις γιατι μεσα σε 1,5 χρονο που λες μπορει να μετανιωσεις

Εξαλου το ανδροιδ εχει φτασει σε ενα πολυ καλο σημειο οπου η εμπειρια χρησης ειναι σε πολυ ηψηλα επιπεδα, οχι τοσο οσο το ιos βεβαια, αλλα και παλι πολυ ικανοποιητικα

Εγω παντως δεν θα πηγαινα σε iphone μονο και μονο επειδη τα αντιπαθω, αλλα εσυ εχεις δικα σου κριτηρια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου. Κοίταξε στο merimobiles . Από εκεί αγόρασα το Cube Talk 9X . Δέχεται PayPal κανονικά.
Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον έχεις τάσεις σε πτώσεις θα έλεγα να πας στο V10 που συνδυάζει και αντοχή και χαρακτηριστικά ναυαρχίδας και εγγύηση και ομορφιά. Η δε τιμή του είναι πολύ καλή και με πτωτικές τάσεις

 

1) 159.6 ύψος . Ήδη το 150 είναι τρομερά οριακά .

2) snap 808

3) Μπαταρία

4) 192g βάρος . 148 έχει το vibe .

Τα υπόλοιπα αρκετά καλά μπορώ να πω , αλλά δεν ξέρω αν είναι αρκετή για επόμενη συσκευή 2+ ετών . Θα το δω από κοντά το Πάσχα μάλλον που θα επιλέξω τελικά .

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αγοράσω καινούργιο τηλ. Με ενδιαφέρει να είναι 6 ιντσών με τιμή μέχρι 250 ευρώ.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι;

Είδα οτι υπάρχει το lenovo 6 golden warrior note 8 αλλα δεν ξέρω.

Απ την άλλη βλέπω οτι όπου να να βγαίνει το leagoo shark 1 το οποίο θεωρώ καλύτερο.

Θα με ενδιέφερε να ακούσω τις απόψεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έχω ένα samsung galaxy s4. Όπως καταλαβαίνετε ήρθε ο καιρός να αλλάξω κινητό.

Σε αυτά τα λεφτά έχω ξεχωρίσει:

- LG G4

- Huawei Ascend P8

- Samsung Galaxy A5

- Huawei Ascend G8

 

Αξίζει η αναβάθμιση από s4 με αυτό το budget; Επίσης δεν ενδιαφέρομαι για αγορά από Κίνα. Θα έπαιρνα το g4 αλλά έχω προβληματιστεί με την μπαταρία του. Είναι καλύτερη από του s4;

Link to comment
Share on other sites

oppo r7 plus , αυτο έχω και δεν συγκρίνεται ποιοτικά αλλά και από άποψης τεχνικών χαρακτηριστικών, 250 μεταχειρισμένο, αλλ'α για μενα αξίζει αλλά 60 να το πάρεις καινούργιο, στις 6'' που έψανχα κ εγω και σ αυτό το εύρος τιμής ήταν η μόνη επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ανάμεσα σαυτα τα τρια. Με έχει κερδίσει η εμφάνιση του letv και στα συν του βάζω ότι υπάρχει και στο ebay από ευρωπαίους πωλητές στην ίδια τιμή με τους κινέζους, οπότε θα μου έρθει πιο γρήγορα. Να προχωρήσω στην αγορά του η είναι πολύ χειρότερο απο τα αλλα δυο;
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγο ακόμα. Μετά το πάσχα θα έχει βγάλει κινητά η HTC, η Meizu, η Huawei, και φαντάζομαι θα έχουν πέσει και οι τιμές των Samsung, Xiaomi, και αποφασίζεις τότε.. Επίσης αφού θα το κρατήσεις κανά 2.5 χρόνια, μην διστάσεις να δώσεις παραπάνω χρήματα αν κάτι σου αρέσει περισσότερο και κοστίζει περισσότερο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σκεφτομαι να αλλαξω το τηλεφωνο του τιτλου οχι γτ εχει καποιο προβλημα ή γιατι δεν με καλυπτει απλα θελω μια αλλαγη και κατι που να παιρνει τις νεες αναβαθμισεις. Αυτο που ψαχνω κυριως ειναι ενα vfm κινητο με αρκετα καλη καμερα και που να με κανει να δω αισθητη διαφορα με το coolpad ως προς τις δυνατοτητες του. Τιμη μεχρι 250 Ε +/- . Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ λόγω του ότι είχα βαρεθεί το iPhone είπα να πάω σε Android αλλά μετά από ένα 3μηνο το έχω ήδη μετανιώσει.. Όποτε κ γω προτείνω iPhone
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...