Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα ίδια χρήματα υπάρχει το redmi note 3 pro από την Ευρωπαϊκή αποθήκη του vickmall.

Πραγματικά, είναι να ψάχνεις για κάτι άλλο? :blink: :blink:

 

Αυτό ( 213 βέβαια αλλά 3/32 κι όχι 2GB Ram )

+ ότι το m2 δεν έχει καλύτερη μπαταρία ούτε καν απ'το rn2, πόσο μάλλον απ'το rn3

Ο μόνος λόγος για το m2 είναι η εγγύηση στην Ελλάδα κατ'εμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το rn2 έχει αρκετά μέτρια μπαταρία (στοιχεία απο gsmarena/phonearena) και το rn3 pro ότι review εχω διαβάσει λένε πόσο χάλια κάμερα έχει (συν οτι με 225 με κρατήσεις πειπαλ ξεφευγει ελαφρως απτο μπατζετ)... Για LG G3 τι γνώμη έχετε ? Χιλιοδοκιμασμενο κινητό, αλλά πάντα με απογοήτευε η οθόνη και η αυτονομία του. Γενικά θα παιρνα με χίλια το m2 note αν δε με φοβιζε η έλλειψη δύναμης απτον επεξεργαστή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Θελω να πάρω ένα κινητο με τα παρακάτω:

 

1) όσο το δυνατόν καλύτερη κάμερα

2) δίκαρτο και να επεκτείνεται η μνήμη μέσω κάρτας sd

3) 5ιντσων και άνω

4) καλό gps, μιας και ένα cubot που είχα με έβγαζε δύο τετράγωνα πιο πέρα

5) android οπωσδήποτε

6) καλη αυτονομία. Το προοριζω για αρκετή χρήση, ίντερνετ με δεδομένα/wifi .

 

Μέχρι στιγμής έχω δει xiaomi redmi note2.

 

Βγάζεις το -5- και υπερκαλύπτεις τα άλλα με το Lumia 640 xl. Ούτε κίνες, ούτε ..σελήνες.

Link to comment
Share on other sites

2) δίκαρτο και να επεκτείνεται η μνήμη μέσω κάρτας sd

 

 

διευκρινισε αν θες η καρτα sd να εχει ανεξαρτητη θεση

ωστε να μπορεις να τη χρησιμοποιεις ταυτοχρονα με 2 sim

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Θελω να πάρω ένα κινητο με τα παρακάτω:

 

1) όσο το δυνατόν καλύτερη κάμερα

2) δίκαρτο και να επεκτείνεται η μνήμη μέσω κάρτας sd

3) 5ιντσων και άνω

4) καλό gps, μιας και ένα cubot που είχα με έβγαζε δύο τετράγωνα πιο πέρα

5) android οπωσδήποτε

6) καλη αυτονομία. Το προοριζω για αρκετή χρήση, ίντερνετ με δεδομένα/wifi .

 

Μέχρι στιγμής έχω δει xiaomi redmi note2.

 

Βγάζεις το -5- και υπερκαλύπτεις τα άλλα με το Lumia 640 xl. Ούτε κίνες, ούτε ..σελήνες.

 

Βρε καλό και χρυσό το Lumia, δεν αντιλέγω, αλλά με το στανιό?? :blink: :lol: :blink:

 

Τα χαρακτηριστικά που παρατεθηκαν, "δειχνουν" το RN2... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η επιλογή θα γίνει μεταξύ αυτών των 2 κινητών. Η "λογική" επιλογή (και με βάση τη διαφορά τιμής στα μόλις 60 ευρώ μεταξύ τους) είναι το LG G4. Η αλήθεια είναι ότι με ενδιαφέρει η μπαταρία (όπου το Moto X Play είναι πάρα πολύ καλό), αλλά νομίζω ότι αξίζει αυτή η "θυσία".

 

Να σημειώσω ότι παλαιότερα είχα το Moto G 2nd gen (2014), οπότε γνωρίζω και το σχήμα του τηλεφώνου και τα καλά των Moto.

Link to comment
Share on other sites

παρε το g4 σχεδον σε ολα ειναι καλυτερο καμερα, ραμ, soc, 32αρι κτλ

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,αν και δεν ξέρω αν γράφω στην σωστή ενότητα ,είμαι νέο μέλος και καλός σας βρήκα .....Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει για αγορά κινητού εκτός Ελλάδος για κινεζικού είτε από κίνα είτε από κάπου από Ευρώπη πως είναι ποιο εύκολα να το κάνω και ποια είναι η διαδικασία λόγο τον capital kontrol ,και ποιο κινητό ανάμεσα στα καλά κινέζικα που ακούω να διαλέξω ,το ποσό που διαθέτω είναι 300-350 .....ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας
Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο κινητα..δεν ξερω πιο να διαλεξω ομως.ΤΟ huawei μαρεσει πολυ εμφανισιακα, το g4 εχει καλυτερα γραφικα-οθονη-καμερα,διαφορα 30 ευρω.Ακουω γνωμες κ ειδικα απο ατομα που τα κατεχουν αυτα τα κινητα....
Link to comment
Share on other sites

γραψε περισσοτερα για τα χαρακτηριστικα που προτιμας.

πχ μεγεθος οθονης, μπαταρια-αυτονομια, δικαρτο κτλ.

 

πχ γενικα μιλωντας, μερικες σχετικα καλες συσκευες ειναι

το xiaomi redmi note 3 pro, το ulefone power, το xiaomi redmi 3

και αλλες. δεν ειναι αναγκη να ξοδεψεις ολα σου τα χρηματα.

 

ενα απο τα αρκετα αξιοπιστα καταστηματα που εχει

ικανοποιησει αρκετους με την εξυπηρετικοτητα του κτλ,

ειναι το vickmall.com

 

πληρωμη με paypal, αποστολη με απλο ταχυδρομειο,

παραλαβη σε 2ο μερες, εγγυηση 1 ετος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ειμαι πραγματικα σε διλημμα!!Αυτη τη στιγμη εχω και τις δυο συσκευες που αναφερω!Ομως θελω μια απο τις δυο να δωσω!Για λογους οικονομικους προφανως.Ξερω οτι το iphone πιανει παραπανω,αλλα δεν ειναι εκει το θεμα!Το θεμα ειναι οτι μ αρεσουν πολυ και τα δυο!!Κι ετσι,δε ξερω πoιο να δωσω και πoιο να κρατησω!!Το καθενα εχει τα υπερ και τα κατα του.Το ενα εχει μια φοβερη οθοναρα και εξ ισου φοβερα χαρακτηριστικα!!Το iphone ομως ειναι iphone!Και η αληθεια ειναι οτι εχω ενα κοληματακι με την Apple!Θελω την αποψη σας οσο πιο αντικειμενικη γινεται.:) Ευχαριστω.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το μπατζετ το Lumia 550 είναι πολύ καλύτερο και από τα τρία που ανέφερες σε όλους τους τομείς και στην εμπειρία χρήσης χαοτικά καλύτερο. Αυστηρά μεταξύ των τριών, το moto ως επωνυμο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Μιας και πουλησα το ταμπλετ μου σημερα, ειπα να αξιοποιησω τα λεφτα με μια καμερα δρασης.

Σκεφτομουν να παω τυφλα στην go pro hero 4 black, αλλα εκτος οτι δεν εχω τρελαθει με πολλα βιντεο που βλεπω, ειδα οτι δεν εχει ουτε οπτικο σταθεροποιητη ουτε hdr και ο αισθητηρας της δεν ειναι ο πιο μεγαλος.

Τι προτεινετε λοιπον?

ειδα οτι στα ιδια λεφτα (400 ευρω περιπου) υπαρχουν και αλλες οπως sony,kodak garmin και contour. Ομως δεν εχω ιδεα τι να διαλεξω, με ενδιαφερει το ποιοτικο βιντεο τοσο σε FHD οσο και σε πολλα fps..

Επισης, μηπως αξιζει να περιμενω την go pro 5 Που λεει οτι θα ειναι υπερτουμπανο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η sony είναι πολυ καλή..μετα κοιτάς για την gopro 4 έχει εξαιρετικούς αλγοριθμους ,garmin κτλ δεν ξερω

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

γραψε περισσοτερα για τα χαρακτηριστικα που προτιμας.

πχ μεγεθος οθονης, μπαταρια-αυτονομια, δικαρτο κτλ.

 

πχ γενικα μιλωντας, μερικες σχετικα καλες συσκευες ειναι

το xiaomi redmi note 3 pro, το ulefone power, το xiaomi redmi 3

και αλλες. δεν ειναι αναγκη να ξοδεψεις ολα σου τα χρηματα.

 

ενα απο τα αρκετα αξιοπιστα καταστηματα που εχει

ικανοποιησει αρκετους με την εξυπηρετικοτητα του κτλ,

ειναι το vickmall.com

 

πληρωμη με paypal, αποστολη με απλο ταχυδρομειο,

παραλαβη σε 2ο μερες, εγγυηση 1 ετος

 

φίλε καλησπέρα ευχαριστώ για τον χρόνο σου

το τηλέφωνο το θέλω για σχεδόν επαγγελματική χρήση να μπαίνω σε κάμερες μαγαζιού που διαθέτω και σε pc- γραμματεία δηλαδή να έχει τουλάχιστον 3-4 rom και 32 ram μπαταρία δυνατή τουλάχιστον με αρκετή χρήση να φορτίζω μια φορα την μέρα να είναι dual

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα πε όλα ο φίλος @telefoneri.

Απο τα 3 που ανέφερε, το πρώτο είναι το καλύτερο απ όλα.

Μπαταρία 9 με 10 ώρες οθόνη, φτάνει, πως το κόβεις? :p

Τα 3 gb Rom είναι πολύ λίγα πλέον και τα 32 RAM ίσως σε κάνα δυο χρόνια να τα δούμε... :lol:

Πλάκα κάνω, παίρνεις την έκδοση 32GB ROM & 3 GB RAM αφού το θέλεις δίκαρτο, γιατί η sd card καταλαμβάνει τη θέση της μιας sim.

Καλορίζικο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οι ίντσες θα σε κάνουν να αποφασίσεις πιο θα κρατήσεις.

4 vs 5,5 ...

Λες??Αυτο "φοβαμαι"!! ;)

Αφού το iphone ειναι iphone, κρατα το

Ειναι λιγο ειρωνικο το σχολιο σου η μου φαινεται?Τεσπα, πριν 3-4 χρονια δε θα ρωτουσα καν!!Για μενα το iphone ηταν μονοδρομος!Τωρα βεβαια τα πραγματα αλλαξαν!Ο ανταγωνισμος μεγαλυτερος!Και οι Κινεζοι,ειδικα με μια συσκευη και μαρκα σα τα Xiaomi,σε σχεση με τη τιμη τους,θα ελεγα ειναι προσκληση.Αλλα και γενικα το android εχει βελτιωθει παρα πολυ!Για να πω ομως την αληθεια μου,εχω μακ-και δε τ'αλλαζω με windows με τιποτα-και οσο να 'ναι,συνεργαζεται πολυ καλυτερα με το iphone,κατι πολυ λογικο.Ενω με το Xiaomi θελω να φλασαρω μια ρομ πχ.και πρεπει ειτε να βαλω windows στο μακ,πραγμα λιγο αβολο,κυριως γιατι εχω 120 gb σκληρο,με διαθεσιμα περιπου τα 60!!Οποτε πρεπει να βολευομαι με λαπτοπ φιλων...Υστερα καπου χαλαστηκα με τη Xiaomi,καθως η συσκευη που εχω,εχει κλειδωμενο booloader (γνωστο για οσους ξερουν) και θελει ολοκληρη διαδικασια ξεκλειδωματος!Και εμενα αυτο μ'εχει κουρασει!Αν ηταν πιο ευκολη η υποθεση,οπως σ'ενα Redmi note 2 που ειχα,τοτε το πιθανοτερο ειναι να κρατουσα το note 3!!Γιατι κατα τ'αλλα σκιζει και απο εμφανιση και οπως ηδη ειπα και απο χαρακτηριστικα.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λιγο ειρωνικα το εγραψα ειναι η αληθεια, αλλα για τον λογο οτι δε το δικαιολογησες! Οπως εκανες στο αλλο με τα χαρακτηριστικά του.

 

Εφοσον είσαι σε περιβαλλον απλ, θεωρω καλυτερη κινηση ειναι να μεινεις εκει!

Αλλα κανω αντιπροταση: γιατι δε τα δινεις και τα 2 για να παρεις iphone 6?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...