Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει, γίνεται, μολις το εκανα.

επέλεξα εκει που εβγαζε ενα συνεφακι που ελεγε κατι για itunes και εκει εοελεξα συσκευη android και διπλα ποιο backup να επεναφερω!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες το κινητο μου είναι αγορασμένο απο το Γερμανο. Στο Phone info γράφει:

Country of origin: mada in Vietnam

Original CSC Code: COS

Firmware's CSC Code: COS

Active CSC Code: COS

Available CSC Code: ΚΕΝΟ

CSC Country: Greece/Gr

Mobile opertor : GR COSMOTE/20201

 

Είμαι ασχεετος με αναβαθμίσεις. Να υποθέσω οτι η δικιά μου αναβάθμιση θα αργήσει λόγω οτι ειναι ελληνικό?? Διαβαζω για XEF και BTU και δεν καταλαβαίνω τίποτα (όποιος μπορει να μου πει με 2-3λογια τι ειναι αυτα τα 2).Φαντάζομαι οταν θα ερθει σε μενα η αναβάθμιση θα πρέπει να την κανω απο wifi ετσι δεν είναι? Πειτε μου μερικαα πραγματα για να αρισω να μπαινω κι εγω στο κλιμα και να μη μου φαίνονται οι συζητησεις κινεζικα.. ευχαριστώ πολύ. .

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε 6 αγγλικη και αφου εκανα συχρονισμο με Google και με Samsung account δεν μου βγαζει τα αποθηκευμενα WiFi που ειχα πως μπορω να τα επαναφερω;
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω διαφορετικό wallpaper σε κάθε οθόνη και αν ναι πως γίνεται γιατί όταν πάω να το αλλάξω από τα θέματα φόντου μου αλλάζει όλες τις οθόνες.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το κινητο μου είναι αγορασμένο απο το Γερμανο. Στο Phone info γράφει:

Country of origin: mada in Vietnam

Original CSC Code: COS

Firmware's CSC Code: COS

Active CSC Code: COS

Available CSC Code: ΚΕΝΟ

CSC Country: Greece/Gr

Mobile opertor : GR COSMOTE/20201

 

Είμαι ασχεετος με αναβαθμίσεις. Να υποθέσω οτι η δικιά μου αναβάθμιση θα αργήσει λόγω οτι ειναι ελληνικό?? Διαβαζω για XEF και BTU και δεν καταλαβαίνω τίποτα (όποιος μπορει να μου πει με 2-3λογια τι ειναι αυτα τα 2).Φαντάζομαι οταν θα ερθει σε μενα η αναβάθμιση θα πρέπει να την κανω απο wifi ετσι δεν είναι? Πειτε μου μερικαα πραγματα για να αρισω να μπαινω κι εγω στο κλιμα και να μη μου φαίνονται οι συζητησεις κινεζικα.. ευχαριστώ πολύ. .

 

Ο 3ψηφιος κωδικός που φαίνεται στο csc, προσδιορίζει την χωρα που είναι το λογισμικό σου. (και τον παροχο σε branded συσκευές)

Το δικό σου με csc COS σημαίνει ότι είναι cosmote Greece.

Το BTU σημαίνει Αγγλία

Το XEF σημαίνει Γαλλία.

Εδώ είναι τα firmware για το Galaxy s6 G920F.

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/

Για κάποιες χώρες όπως θα δεις έχει βγει το Android marshmallow 6.0.1

Μπορείς να κατεβάσεις και να περάσεις όποια official rom θέλεις για την συσκευή σου και 99% δεν θα γράψει ο knox και θα έχεις κανονικά εγγύηση.

Την ρομ την περνάς με odin, υπάρχει οδηγός στο sammobile και βιντεακι.

Στην περίπτωση σου είτε περάσεις την XEF είτε την BTU

(συστήνω BTU)

Θα σου αλλάξει και το csc θα γίνει btu δηλαδή (επειδή έχεις ρομ που δεν είναι Multi csc)

Και θα παίρνεις κανονικά ota (με WiFi) τις αναβαθμισεις.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με την XEF 6.0.1 που ειχες βαλει τελικα με BTU 6.0.1 ειδες διαφορα?

 

την εβαλες απλος απο επανω (μεσο odin) ή εκανες hard reset

 

παλι φυτιλια μας εβαλες

 

Φίλε μου σε θέμα αυτονομίας όχι καμιά τρελή διαφορά. Αλλά μου φάνηκε ότι όλα δουλεύουν ρολόι και βούτηρο. Hard reset εννοειται. Νομίζω αξίζει να αφιερώσεις χρόνο.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βλεπω ενημερωση λογισμικου 1.2GB. Να υποθεσω ηρθε η 6.0?? Αξιζει να την βαλω ή θα αρχισει τα κολληματα οπως οταν εβαλα την 5.0 στο S4???
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βλεπω ενημερωση λογισμικου 1.2GB. Να υποθεσω ηρθε η 6.0?? Αξιζει να την βαλω ή θα αρχισει τα κολληματα οπως οταν εβαλα την 5.0 στο S4???

Ναι αυτο ειναι.

Εννοείται οτι αξιζει ειναι οτι καλυτερο εχει βγει μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι.

Εννοείται οτι αξιζει ειναι οτι καλυτερο εχει βγει μεχρι τωρα.

Δεν πιστευω να χρειαστει hard reset πρωτα??

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο τον developer του Phone Info

Yes, since Marshmallow update, it needs root to read the 'Original CSC' information.

 

If you have root, you will see that info.

It is due to Samsung has strengthened its security policy, sorry about that.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65486649&postcount=48

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βλεπω βγήκε η Ελληνική και οι κοσμοτε, βοντα. Τελικα εμεις οι Ελβετοι μείναμε τελευταίοι.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

το μόνο μεχρι τωρα ενοχλητικό που εχω συνάντηση στο κντ μετα απο clear install απο πορτογαλικη σε αγγλικη εκδοση, ειναι οτι το πιανει και μου εχει αλλαξει κανα δυο φορές το πληκτρολόγιο απο SwiftKey που εχω και γραφω στο κλασικο της Samsung,ενω ειναι επιλεγμενο to SwiftKey και πρεπει να μοω στις ρυθμίσεις να το επιβεβαιώσω...

και δεν μου αρεσει που στην ιθονη κλειδώματος δεν εχει τα εφε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να ρωτήσω, γιατι ψαχνω και δεν το βρίσκω, στην Mm ειζε σκαοου στις ρυθμίσεις για τις εφαρμογές κατι σαν "βελτιστοποιηση" και ρυθμιζαμε αν δεν χρησιμοποιώ κάποιες εφαρμογές πανω απο 3 μερες, να μπαινουν σε "λιθαργο" ας πουμε,στην 6.0.1 υπάρχει αυτο?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα θα παραλάβω το σ7 τελικά δεν κατάφερα να δω την marshmallow στο σ6 ..:lol:

 

Μία από τα ίδια, πήρα το S7 σήμερα το πρωί και δίνω το S6 μετά από έξι μήνες στη γυναίκα μου και δεν πρόλαβα να την δω :p.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια, πήρα το S7 σήμερα το πρωί και δίνω το S6 μετά από έξι μήνες στη γυναίκα μου και δεν πρόλαβα να την δω :p.

 

Χαχαχαχαχχαχαχαχα καλορίζικο !!!!!

 

Όλα καλά αλλά αυτό με τις αναβαθμίσεις ΤΡΑΓΙΚΌ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε με την 6.0.1 να δείτε ποια κάμερα έχετε? Νομίζω ότι το έχουν μπλοκάρει

 

Άκυρο, τελικά δουλεύει μια χαρά. Στη beta δεν δούλευε.

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ να φλασαρω αγγλικη BTU αλλα κολλάει στο Nand White Start και μετα τπτ. Επίσης πάνω απο το com δεν βγάζει τπτ στο παραθυράκι που μετά λέει το pass.Ποση ωρα μενει εκει περιπου? το μονο διαφορετικο που εκανα απο τον οδηγο ήταν να κανω unzip to αρχείο zip για να παρω το md5. καμια ιδέα? Edited by Denis_kos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ να φλασαρω αγγλικη BTU αλλα κολλάει στο Nand White Start και μετα τπτ.Ποση ωρα μενει εκει περιπου? το μονο διαφορετικο που εκανα απο τον οδηγο ήταν να κανω unzip to αρχείο zip για να παρω το md5. καμια ιδέα?

Ξανά βάλε το κινητό σε download Mode πατώντας πάλι τον ίδιο συνδυασμό πλήκτρων, άλλαξε θύρα USB στον υπολογιστή σου και ξανά προσπάθησε.

Απλά κατεβάσεις το zip αρχείο και το κάνεις unzip και μετά το αρχείο που προκύπτει το φορτώνεις στο Odin.

Link to comment
Share on other sites

Ξανά βάλε το κινητό σε download Mode πατώντας πάλι τον ίδιο συνδυασμό πλήκτρων, άλλαξε θύρα USB στον υπολογιστή σου και ξανά προσπάθησε.

Απλά κατεβάσεις το zip αρχείο και το κάνεις unzip και μετά το αρχείο που προκύπτει το φορτώνεις στο Odin.

 

Το έχω κάνει. Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικές θύρες. Κάτι άλλο?

 

Edit: Ξανακατάβασα το odin και όλα καλα. Ευχαριστώ

Edited by Denis_kos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βλεπω βγήκε η Ελληνική και οι κοσμοτε, βοντα. Τελικα εμεις οι Ελβετοι μείναμε τελευταίοι.

Κι εμείς με τα γερμανικά DBT δεν πάμε πίσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μολις ηρθε και η ελληνικη. Μεγαλη διαφορα μεχρι τωρα. Ολα κυλανε πολυ καλυτερα.η διαθεσιμη ραμ δν πεφτει κατω απο 1.1 mb με τπτ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...