Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hard reset μετα οπωσδηποτε..πολλοι δεν το κανετε και την περνατε απο πανω γι αυτο συμβαινουν αυτα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την 6 χάθηκε η επιλογή όταν τραβάς φωτογραφία να πατάς στην οθόνη πάνω και να τραβάει ??

 

Όπως επίσης και η επιλογή βίντεο που έχει όλα τα βίντεο της συσκευής μέσα ??:O

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς με τα γερμανικά DBT δεν πάμε πίσω!

 

Και εγω γερμανικο DBT ειχα και περασα με odin την αγγλικη BTU και ησυχασα. δεν ειναι πολυ δυσκολο αν δεις τον οδηγο μπορεις ευκολα να το κανεις !

Link to comment
Share on other sites

Και εγω γερμανικο DBT ειχα και περασα με odin την αγγλικη BTU και ησυχασα. δεν ειναι πολυ δυσκολο αν δεις τον οδηγο μπορεις ευκολα να το κανεις !

Το ξέρω. Ασχολούμαι με Samsung από εποχής S2. Απλά δεν θέλω να μπλέκω με φλασαρίσματα κι αλλαγές csc!

Link to comment
Share on other sites

Αδελφοί συμφορουμήται τι κάνετε είστε καλά; Έχει ασχοληθεί κανείς με τα events στις φωτογραφίες; Είναι πολύ καλή φάση! Αλλά δυστυχώς όταν βάζεις portrait φωτογραφίες τις κόβει. Αν επιλέξεις μόνο landscape βγαίνει πολύ καλό! Μήπως ξέρει κανείς κανένα τρικ για να μην κόβει τις πρώτες; Ή κανένα καλό προγραμματάκι αντίστοιχο;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Παιδια το τηλεφωνο απο την 6 και μετα κανει restart σχεδον ολη την ωρα

Πριν την 6 εκανε παλι αλλα με μια ρυθμιση στην μενου εμφανιση ειχε σταματησει

Τωρα ολη την ωρα ξανα τα ιδια

επισης πριν το update το ειχα δωσει στη smartek και μετα απο μια μερα απο την παραλαβη ξαναεκανε τα ιδια.μεχρι που εκανα τη ρυθμιση στην οθονη

Καμια ιδεα?

 

Full reset. Αν δεν επανελθει ξανα σμερτεκ οπωσδηποτε τονιζοντας οτι εχεις ξαναπαει με το ιδιο προβλημα.

 

Hard reset μετα οπωσδηποτε..πολλοι δεν το κανετε και την περνατε απο πανω γι αυτο συμβαινουν αυτα

Καλημερα

Εκανα hard reset επανεγκατασταση την 6.0.1 και ξανακανει τα ιδια.καθε λιγο και λιγακι παγωνει η οθονη ακομα και αν εχεις κληση εκεινη τη στιγμη και θελει soft reset ή κανει restart μονο του ανα τακτα διαστηματα

Επισης μπορει και να ειναι κολλημενο για ωρα χωρις να το παρεις χαμπαρι,απλα αναβοσβηνει η μπλε led ενδειξη ειδοποιησης που εχει και τοτε το καταλαβαινεις..

Τι μπορει να ειναι?Πλακετα ισως?Μεχρι και σε safe mode αλλα και στο boot screen Κολλαει τωρα χαχαχα

 

http://imageshack.com/a/img923/5504/NSz9DW.jpg

Edited by alfaqv68
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνφορουμιτες, εμείς με την ελβετική rom ακόμη περιμένουμε. Αν και τόσα χρόνια έκανα αναβάθμιση over the air τώρα μου βάλατε το μικρόβιο για "καθαρή" παρ'όλο που μου φαίνεται βουνό το ξαναστησιμο του κινητού. 3 ερωτήσεις λοιπόν που μάλλον έχουν ηδη απαντηθεί.

Πως γίνεται το hard reset πριν την αναβάθμιση; είναι απαραίτητο και μετά;

Με ποιο πρόγραμμα παίρνω backup στο pc? Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον υπομονετικο απαντήσει

Edit τα βρήκα διαβάζοντας το θέμα, συνδιασμος πλήκτρων και smartswitch

Edited by vagemm
Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Μετα ειναι σημαντικο να κανεις..πριν δεν ειναι απαραιτητο..θα την βαλεις με odin η ota?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνφορουμιτες, εμείς με την ελβετική rom ακόμη περιμένουμε. Αν και τόσα χρόνια έκανα αναβάθμιση over the air τώρα μου βάλατε το μικρόβιο για "καθαρή" παρ'όλο που μου φαίνεται βουνό το ξαναστησιμο του κινητού. 3 ερωτήσεις λοιπόν που μάλλον έχουν ηδη απαντηθεί.

Πως γίνεται το hard reset πριν την αναβάθμιση; είναι απαραίτητο και μετά;

Με ποιο πρόγραμμα παίρνω backup στο pc? Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον υπομονετικο απαντήσει

Edit τα βρήκα διαβάζοντας το θέμα, συνδιασμος πλήκτρων και smartswitch

 

Άποψή μου είναι να το κάνεις πριν και μετά 2-3 φορές. Δεν παίρνει χρόνο και καθαρίζει καλύτερα. Επίσης 1-2 φορές clear cache. Με το που κάνει το πρώτο boot κλείσε το κινητό και κάνε factory reset. Μην το στήσεις και μετά ξανά μανά, γιατί το έκανα την τελευταία φορά κι έφαγα τζάμπα χρόνο!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με την 6 εξαφανίστηκε το κολάζ από την επεξεργασία φωτογραφιών?

Δεν το βλέπω πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Λεω ota δεν έχω μπλέξει με odin

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Factory reset και hard reset είναι διαφορετικά;;

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με την 6 εξαφανίστηκε το κολάζ από την επεξεργασία φωτογραφιών?

Δεν το βλέπω πουθενά

 

Μήπως πρέπει να το κατεβάσεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λεω ota δεν έχω μπλέξει με odin

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Factory reset και hard reset είναι διαφορετικά;;

 

Ναι το ίδιο είναι

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνφορουμιτες, εμείς με την ελβετική rom ακόμη περιμένουμε. Αν και τόσα χρόνια έκανα αναβάθμιση over the air τώρα μου βάλατε το μικρόβιο για "καθαρή" παρ'όλο που μου φαίνεται βουνό το ξαναστησιμο του κινητού. 3 ερωτήσεις λοιπόν που μάλλον έχουν ηδη απαντηθεί.

Πως γίνεται το hard reset πριν την αναβάθμιση; είναι απαραίτητο και μετά;

Με ποιο πρόγραμμα παίρνω backup στο pc? Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον υπομονετικο απαντήσει

Edit τα βρήκα διαβάζοντας το θέμα, συνδιασμος πλήκτρων και smartswitch

 

Hard reset δεν χρειάζεται πριν την αναβάθμιση, μόνο μετά. Ούτε να σβησεις cache ούτε τίποτα χρειάζεται αφού αυτό θα γίνει έτσι κι αλλιώς με το reset. Για backup μπορείς μέσω του kies η του smart switch αλλά υπόψιν τα δεδομένα των εφαρμογών δεν αποθηκεύονται. Για κάτι τέτοιο θα σου πρότεινα το helium αν έχεις PC.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,στην 6 παρατηρώ ότι όταν διαλέγω κάποια εφαρμογή για ανοιγμα ενος αρχείου πχ video δεν με ρωτάει αν το θέλω για μία φορά ή για πάντα όπως παλιά΄και επιλέγεται αυτόματα για πάντα. Αυτό το κάνει γενικότερα μέ ότι μου ζητάει να επιλέξω. Υπάρχει τρόπος να πατήσω κάτι και να επιλέξω το για μία φορά όπως παλία ή επιλέγεται για πάντα αναγκαστικα? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάνω backup, όταν βγει η mm αναβαθμιζω ota, μετά reset, τραβάω το backup και είμαι οκ ; (εκτός από δεδομένα εφαρμογων)
Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση φάσματος pbf ποια χώρα είναι; το δικό μου είναι αγορασμένο από cosmote πριν κανά πεντάμημο
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση φάσματος pbf ποια χώρα είναι; το δικό μου είναι αγορασμένο από cosmote πριν κανά πεντάμημο

 

Δεν θα το βρεις από το baseband. Μόνο από το csc. Kατέβασε την εφαρμογή phone info Samsung για να δεις τι φοράς ακριβώς. Eλληνική rom θα φοράς λογικά αλλά δες το και από μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το hard reset χανονται φωτογραφιες κ αρχεια;;

 

Χάνονται τα πάντα όλα.

 

Καλησπέρα και πάλι,στην 6 παρατηρώ ότι όταν διαλέγω κάποια εφαρμογή για ανοιγμα ενος αρχείου πχ video δεν με ρωτάει αν το θέλω για μία φορά ή για πάντα όπως παλιά΄και επιλέγεται αυτόματα για πάντα. Αυτό το κάνει γενικότερα μέ ότι μου ζητάει να επιλέξω. Υπάρχει τρόπος να πατήσω κάτι και να το επιλέξω για μία φορά όπως παλία ή επιλέγεται για πάντα αναγκαστικα? Ευχαριστω

 

Το κουτάκι check always που υπήρχε παλιά, όντως δεν υπάρχει πλέον. Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις - προεπιλεγμένες εφαρμογές - ορισμός ως προεπιλογής και να διαγράψεις προεπιλογές που δεν θες ώστε να σου ξαναεμφανίσει την ερώτηση επιλογής εφαρμογής.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

 

Έκανα επαναφορά στην συσκευή και την έδωσα ...

 

Προσπαθεί η φίλη που το έδωσα να βάλει αποτύπωμα και δεν μπορεί ..

 

Γράφει να καθαρίσει την οθόνη κάτι τέτοιο ...

 

Φταίει που έχει τζαμακι μήπως ???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος να μου πει σίγουρα αν έχει η μαμά εφαρμογή της κάμερας λειτουργία timelapse; Γιατί διαβάζω ότι έχει σε κάποια sites αλλά δεν μπορώ να την βρω πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...