Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλο σε ρωτησα. Το δαχτυλο πρεπει να το βαζει στο κουμπι. Οχι στην οθονη

 

Ναι το γνωρίζω ...

 

Δεν μας αφήνει καν να βάλουμε αποτύπωμα ..

 

Γράφει βεβαιωθείτε ότι είναι στεγνό και καθαρό το κουμπί ...:(

 

Με αποτύπωμα το είχα εξαρχής μετά την επαναφορά συνέβη αυτό ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το γνωρίζω ...

 

Δεν μας αφήνει καν να βάλουμε αποτύπωμα ..

 

Γράφει βεβαιωθείτε ότι είναι στεγνό και καθαρό το κουμπί ...:(

 

Με αποτύπωμα το είχα εξαρχής μετά την επαναφορά συνέβη αυτό ...

 

Βάλ'τε την BTU όλοι να ξενοιάσετε. Φτάνουν τα πειράματα, γι'αυτό δεν την περιμέναμε τόσο καιρό;; Κάνε Wipe 2-3 φορές και clear cache. Μην τσιγκουνεύεστε να τα κάνετε 2-3 φορές. 3 δευτερόλεπτα είναι.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε παρατηρήσει με την 6 πως το widget έξυπνη διαχείριση στη ραμ εχει άλλητιμη στην προεπισκοπηση και αλλη οταν πατας μεσα στο εικονίδιο της ραμ..

συμβαίνει σε κανενος το κινητό απο εσας?

Του κανω εκκαθάριση δειχνει και μεσα και εξω το ίδιο και μετα μπορει να δειχνει μόνιμα 63% ραμ στην προεπισκοπηση και οταν πατας το κουμπι να δειχνει 71 πχ..

 

Υπάρχει τροπος να διορθωθεί?

 

+1 εδώ και 2 ημέρες το ίδιο θέμα.. Το widget φαίνεται πως έχει θέμα γενικότερα.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Βάλ'τε την BTU όλοι να ξενοιάσετε. Φτάνουν τα πειράματα, γι'αυτό δεν την περιμέναμε τόσο καιρό;; Κάνε Wipe 2-3 φορές και clear cache. Μην τσιγκουνεύεστε να τα κάνετε 2-3 φορές. 3 δευτερόλεπτα είναι.

 

Δεν ξέρω πως γίνεται ....:O

Link to comment
Share on other sites

Βάλ'τε την BTU όλοι να ξενοιάσετε. Φτάνουν τα πειράματα, γι'αυτό δεν την περιμέναμε τόσο καιρό;; Κάνε Wipe 2-3 φορές και clear cache. Μην τσιγκουνεύεστε να τα κάνετε 2-3 φορές. 3 δευτερόλεπτα είναι.

 

Δεν ξέρω πως γίνεται ....:O

 

Συμφωνω απολυτα με τον φιλο ipap κανε wipe και clear για να καθαρισει το κιν(μπορει κατι να κολησε ρε παιδι μου)και βαλε και την BUT και θα εισαι ετοιμος/ετοιμη.Οσο για την διαδικασια δες και κανενα βιντεακι στο youtube και θα καταλαβεις το πως γινεται(και εγω πρωτη φορα τα εκανα ολα αυτα που σου ειπα)απλα ειδα 2-3 βιντεακια και το εκανα.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με τον φιλο ipap κανε wipe και clear για να καθαρισει το κιν(μπορει κατι να κολησε ρε παιδι μου)και βαλε και την BUT και θα εισαι ετοιμος/ετοιμη.Οσο για την διαδικασια δες και κανενα βιντεακι στο youtube και θα καταλαβεις το πως γινεται(και εγω πρωτη φορα τα εκανα ολα αυτα που σου ειπα)απλα ειδα 2-3 βιντεακια και το εκανα.:happy:

 

έχει δοκιμάσει κανείς από branded (vodafone κλπ) να βάλει τη BTU; Όλα γκουντ πάνε;

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με τον φιλο ipap κανε wipe και clear για να καθαρισει το κιν(μπορει κατι να κολησε ρε παιδι μου)και βαλε και την BUT και θα εισαι ετοιμος/ετοιμη.Οσο για την διαδικασια δες και κανενα βιντεακι στο youtube και θα καταλαβεις το πως γινεται(και εγω πρωτη φορα τα εκανα ολα αυτα που σου ειπα)απλα ειδα 2-3 βιντεακια και το εκανα.:happy:

 

Αν κάνω wipe και clear θα χάσω ότι έχω στην συσκευή?

 

Επίσης παίζει να φτιάξει με αυτόν τον τρόπο ?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω wipe και clear θα χάσω ότι έχω στην συσκευή?

 

Επίσης παίζει να φτιάξει με αυτόν τον τρόπο ?

 

Θα πάρεις μπακάπ στο smart switch και θα σου επαναφερει μετα τηλεφωνα, μηνυματα, φωτογραφιες. Τι αλλο θες;; Κρατάει τους κωδικούς wifi, απλά θα σετάρεις μερικά πραγματάκια από την αρχή όπως δάχτυλο και google account. Υπάρχουν πολλά βιντεάκια που λένε βήμα προς βήμα τι να κάνεις. Ό,τι κι αν κάνεις λάθος δεν υπάρχει περίπτωση να χαλάσει το κινητό. Είναι πολύ απλή διαδικασία κι άλλωστε για όλα υπάρχει η πρώτη φορά ;)

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις μπακάπ στο smart switch και θα σου επαναφερει μετα τηλεφωνα, μηνυματα, φωτογραφιες. Τι αλλο θες;; Κρατάει τους κωδικούς wifi, απλά θα σετάρεις μερικά πραγματάκια από την αρχή όπως δάχτυλο και google account. Υπάρχουν πολλά βιντεάκια που λένε βήμα προς βήμα τι να κάνεις. Ό,τι κι αν κάνεις λάθος δεν υπάρχει περίπτωση να χαλάσει το κινητό. Είναι πολύ απλή διαδικασία κι άλλωστε για όλα υπάρχει η πρώτη φορά ;)

 

Θα το κάνω το βράδυ με την ησυχία μου και ο Θεός βοηθός !!!!

 

Αυτό που δείχνει στο βίντεο πρέπει να κάνω 2-3 φορές σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω το βράδυ με την ησυχία μου και ο Θεός βοηθός !!!!

 

Αυτό που δείχνει στο βίντεο πρέπει να κάνω 2-3 φορές σωστά ?

 

Ναι κι αλλες τόσες αφού περάσεις το νέο λογισμικό. Κάνεις απενεργοποίηση αφού κάνει το πρώτο boot. Μην το σετάρεις και μετά το κάνεις wipe γιατί θα είναι διπλή δουλειά!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Βάλ'τε την BTU όλοι να ξενοιάσετε. Φτάνουν τα πειράματα, γι'αυτό δεν την περιμέναμε τόσο καιρό;; Κάνε Wipe 2-3 φορές και clear cache. Μην τσιγκουνεύεστε να τα κάνετε 2-3 φορές. 3 δευτερόλεπτα είναι.

να ρωτησω..???

τι ειναι wipe και τι clear cache.

και ποτε πρεπει να γινεται??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

+1 εδώ και 2 ημέρες το ίδιο θέμα.. Το widget φαίνεται πως έχει θέμα γενικότερα.

 

Εμένα από την αρχή ετσι είναι.. και δε βρίσκω και τρόπο να το διορθώσω.. Μεγάλη βλακεία να μη λειτουργεί τα widgetaki.. Λέτε να θέλει αναβάθμιση για να διορθωθεί ή υπάρχει άλλος τρόπος; Καμιά ιδέα;

 

Τι διαφορές βλέπετε με την 6;Κάτι που να κάνει τη διαφορά σε εσάς σε σύγκριση με την 5;

Εμένα ίδιο μου φαίνεται.. ίσως και ελάχιστα πιο αργο αλλά μάλλον είναι ιδέα μου...ισως για ψυχολογικους λόγους να μου αρέσει η καλύτερη διαχείριση ραμ ενω το δακτυλικο αποτύπωμα μου φαίνεται στα ιδια επιπεδα.. για την μπαταρια που εχει επιλογή για κανονική φορτιση και η αποθηκευση φωτογραφιών σε raw μορφή δεν με απασχολεί..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι μου βγαζει την αποθηκευση σε raw με γκριζο σαν να μην εχω επιλογη;

Μόνο με προηγμένη λειτουργία μπορείς να αποθηκεύσεις αρχεία raw.

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με dbt germany ρε παιδια.ολοκληρη γερμανια την εχουνε χεσμενη κι εχουν βγαλει αναβαθμιση για βουλγαρια,καζακσταν,σερβια και κολοπετινιτσα!ελεος!!γιατι δεν επεμβαινει εισαγγελεας?:mad::lol:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Έβαλα την 6 (marshmallow) και από εκείνη την στιγμή δεν μου κάνει sync το gmail. Δεν παίρνω notifications (μόνο με manual τροπο). Ξέρει κανείς γιατί γίνετε αυτό κ αν υπάρχει λυση;

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 6.01 οταν πατάω μια επαφη μου βγάζει κουμπία επιλογής:

για κλήση

για μήνυμα

για κλήση viber

για μήνυμα viber

 

Aν θελω να κάνω βιντεοκλήση δεν βρίσκω κουμπι βιντεοκλήσης. καποιος μια ιδεα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Έβαλα την 6 (marshmallow) και από εκείνη την στιγμή δεν μου κάνει sync το gmail. Δεν παίρνω notifications (μόνο με manual τροπο). Ξέρει κανείς γιατί γίνετε αυτό κ αν υπάρχει λυση;

 

 

Ευχαριστω

μηπως εχεις την εξοικονομηση ανοιχτη και στο κοβει λογω doze?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παίζει ρόλο ποιά είναι η έκδοση του Smart Switch που είναι εγκατεστημένο στον υπολογιστή?

Εγώ είχα μεν την τελευταία έκδοση που είχε εγκατασταθεί πριν αρκετό καιρό, στη συνέχεια μου έβγαζε μήνυμα ότι χρειάζεται μια άλλη έκδοση που να υποστηρίζει το ΜΜ, (παραδόξως παλαιότερη), έψαξα τη βρήκα την πέρασα αλλά τίποτα.

Στη συνέχεια ξαναπέρασα την τελευταία (4.10.16032_17) αλλά και πάλι τίποτα.

Το τηλέφωνο είναι ελβετικό και μάλλον αργεί ακόμη....

Απλά ήθελα να ρωτήσω μήπως παίζει ρόλο η έκδοση του Smart Switch.

Ευχαριστώ!

Edited by jtzimitras
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις την εξοικονομηση ανοιχτη και στο κοβει λογω doze?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Ναι, έχω το power saving mode toggle active (δεν είναι όμως στο 15% η μπαταρια όπως έχω ορισει). Παίζει ρολο; Επίσης, το doze που το ενεργοποιω/απενεργοποιώ; (Η είναι απλά του saving mode function; )

 

Edit: κοίταξα info σχετικά με το doze feature, κ στο Optimize battery usage (battery>battery usage>more>optimize battery usage) άμα βγάλεις το app με το 'προβλημα' είσαι οκ (δεν χρειάζεται να βγάλεις το power saving mode). Μάλλον. Μέχρι τώρα όλα οκ.

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την αρχή ετσι είναι.. και δε βρίσκω και τρόπο να το διορθώσω.. Μεγάλη βλακεία να μη λειτουργεί τα widgetaki.. Λέτε να θέλει αναβάθμιση για να διορθωθεί ή υπάρχει άλλος τρόπος; Καμιά ιδέα;

 

Τι διαφορές βλέπετε με την 6;Κάτι που να κάνει τη διαφορά σε εσάς σε σύγκριση με την 5;

Εμένα ίδιο μου φαίνεται.. ίσως και ελάχιστα πιο αργο αλλά μάλλον είναι ιδέα μου...ισως για ψυχολογικους λόγους να μου αρέσει η καλύτερη διαχείριση ραμ ενω το δακτυλικο αποτύπωμα μου φαίνεται στα ιδια επιπεδα.. για την μπαταρια που εχει επιλογή για κανονική φορτιση και η αποθηκευση φωτογραφιών σε raw μορφή δεν με απασχολεί..

 

Επειδή δεν μπορεί από μόνο να πήρε απόφαση να σταματήσει να δουλεύει, το έψαξα λίγο πιο πατριωτικά το θέμα.

Αν λοιπόν βγάλεις custom wallpaper που έχεις βάλει είτε στην αρχική είτε στην κλειδώματος και εφαρμόσεις ένα θέμα από την αρχή, τότε το widget δουλεύει κανονικά σε real time.

Είναι ένα πραγματικά χαζό bug σε μια κατά τα άλλα εξαιρετική αναβάθμιση σε 6MM...

Λογικά θα το διορθώσουν, δεν μπορεί..

ΑΠλά μου κάνει εντύπωση που από 4 ενδείξεις που είχα στο 5αρι, τώρα δεν εμφανίζονται οι ενδείξεις ΑΣΦΑΛΕΙΑ συσκευής και ΜΠΑΤΑΡΙΑ (με την αναβάθμιση σε 6ΜΜ, στο widget μου εμφανίζεται μόνο η RAM και χωρητικότητα)..

Σίγουρα όχι λόγος για ολική επαναφορά (ε?).

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

επειδη η κοπελα που την εδωσα την συσκευη δεν θελει να κανει ολη την διαδικασια που μου προτειναν τα παιδια παραπανω αν κανω backup στο smart switch και μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων υπαρχει περιπτωση να στρωσει το αποτυπωμα ?

 

συγνωμη αν σας εχω κουρασει απλα πουλησα την συσκευη και ενω μεχρι προτινως δεν ειχε κανενα προβλημα προεκυψε αυτο :(

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορεί από μόνο να πήρε απόφαση να σταματήσει να δουλεύει, το έψαξα λίγο πιο πατριωτικά το θέμα.

Αν λοιπόν βγάλεις custom wallpaper που έχεις βάλει είτε στην αρχική είτε στην κλειδώματος και εφαρμόσεις ένα θέμα από την αρχή, τότε το widget δουλεύει κανονικά σε real time.

Είναι ένα πραγματικά χαζό bug σε μια κατά τα άλλα εξαιρετική αναβάθμιση σε 6MM...

Λογικά θα το διορθώσουν, δεν μπορεί..

ΑΠλά μου κάνει εντύπωση που από 4 ενδείξεις που είχα στο 5αρι, τώρα δεν εμφανίζονται οι ενδείξεις ΑΣΦΑΛΕΙΑ συσκευής και ΜΠΑΤΑΡΙΑ (με την αναβάθμιση σε 6ΜΜ, στο widget μου εμφανίζεται μόνο η RAM και χωρητικότητα)..

Σίγουρα όχι λόγος για ολική επαναφορά (ε?).

 

Πως ακριβώς με βοηθας λίγο? Εχω βαλει το θεματα φοντου το δεύτερο..οταν ες custom wallpaper?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...