Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το greenify τα εβλεπα τα wakelocks. Εχει θεμα το facebook, στο xda το αναφερουν το πρόβλημα, αστο μην προσπαθεις εγω 8 ωρες εφαγα και δεν μπορεσα να το βαλω για sleep με τίποτα, κατεβασα το slimsocial απο το store και ηρεμησα

 

δεν υπαρχει τροπος να γινει εστω καποια βελτιστοποιηση?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

10 μέρες περασμένο 6.0.1. Παρατήρησα και εγώ ότι η μπαταρία έχει χειροτερέψει. Δεν έχω κάνει όμως factory reset κτλ. Λέτε να παίζει ρόλο αυτό; Αν το κάνω θα βελτιωθεί η ποιότητα της μπαταρίας;

Όχι τσάμπα θα μπεις στον κόπο. Παθών.

Link to comment
Share on other sites

Πριν τα κάνεις όλα αυτά δες στις λεπτομέρειες της κατανάλωσης αν ο μεγαλύτερος χρόνος είναι στο "Συνολικός Χρόνος Σύνδεσης". Αν είναι εκεί τότε λύνεται αλλά μόνο με root.

 

Δεν με ενοχλεί τόσο ή μπαταρία όσο ότι στις επαφές δεν κάνει βιντεοκλήση.. Λέτε αν βάλω κανένα άλλο dialer να λυθεί το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλεί τόσο ή μπαταρία όσο ότι στις επαφές δεν κάνει βιντεοκλήση.. Λέτε αν βάλω κανένα άλλο dialer να λυθεί το θέμα;

Δοκίμασες να ξανά πέρασες την 6 μήπως δεν έκατσε καλά?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να ξανά πέρασες την 6 μήπως δεν έκατσε καλά?

 

Την Παρασκευή την πέρασα την 6.. Πέρα απο αυτά τα 2 θέματα δεν εχω δει κάτι.. πως την ξαναπερνάω.. αυτή τη στιγμή αυτό εψαχνα στο ιντερνετ, πως να την ξαναπερασω..

 

θελω παντα να εχω τη μαμισια .. δεν βαζω ποτέ κάτι εκτός official..

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα το τριτο hard reset και κατεβαινει η 6 για dbt germany.αφου την περασω αλλες 3 φορες hard reset και στηνω το κινητο τραβωντας το backup απο smart switch.τα λεω καλα η ξεχναω κατι?
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα το τριτο hard reset και κατεβαινει η 6 για dbt germany.αφου την περασω αλλες 3 φορες hard reset και στηνω το κινητο τραβωντας το backup απο smart switch.τα λεω καλα η ξεχναω κατι?

Γιατί ρε παιδιά 3 φορές πριν και 3 μετά ποιο το νόημα; Χαμένος χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

καθαρα για ψυχολογικους λογους,για κανεναν αλλο λογο,ελπιζω μονο να μη μου κανει καμια μα*ακια το smart switch οταν παρω το backup
Link to comment
Share on other sites

καθαρα για ψυχολογικους λογους,για κανεναν αλλο λογο,ελπιζω μονο να μη μου κανει καμια μα*ακια το smart switch οταν παρω το backup

Όταν εγώ κάνω αναβάθμιση μεγάλη κάνω πρώτα συγχρονισμό σε cloud τα πάντα κάνω αντιγραφή επικόλληση στο pc τα αρχεία και τέλος. Μετά αναβάθμιση, factory reset, μου επαναφέρει το backup online περνάω τα αρχεία και έτοιμο. Ούτε smartswitch ούτε τίποτα. Μέχρι τώρα όλα πάνε ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

καθαρα για ψυχολογικους λογους,για κανεναν αλλο λογο,ελπιζω μονο να μη μου κανει καμια μα*ακια το smart switch οταν παρω το backup

Σου επαναφέρει κανονικά εφαρμογές αλλά όχι τα δεδομένα που ήταν αποθηκευμένα στις εφαρμογές, όπως π.χ κωδικοί κτλπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την Παρασκευή την πέρασα την 6.. Πέρα απο αυτά τα 2 θέματα δεν εχω δει κάτι.. πως την ξαναπερνάω.. αυτή τη στιγμή αυτό εψαχνα στο ιντερνετ, πως να την ξαναπερασω..

 

θελω παντα να εχω τη μαμισια .. δεν βαζω ποτέ κάτι εκτός official..

Την πέρασες μέσω ΟΤΑ? Μετά το update έκανες ένα restore ?

Αρχικά να σου πω πως αν περάσεις κάποια ρομ άλλης χώρας δεν χάνεις την εγγύηση σου ούτε έχεις περάσει unofficial rom, εγώ έχω περάσει την BTU ενώ το κινητό είχε Ιταλική ρομ στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Σου επαναφέρει κανονικά εφαρμογές αλλά όχι τα δεδομένα που ήταν αποθηκευμένα στις εφαρμογές, όπως π.χ κωδικοί κτλπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την πέρασες μέσω ΟΤΑ? Μετά το update έκανες ένα restore ?

Αρχικά να σου πω πως αν περάσεις κάποια ρομ άλλης χώρας δεν χάνεις την εγγύηση σου ούτε έχεις περάσει unofficial rom, εγώ έχω περάσει την BTU ενώ το κινητό είχε Ιταλική ρομ στην αρχή.

 

εκανα ακριβώς την εξής διαδικασία: χειροκίνητο back up - επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων(απο τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας) - αναβάθμιση - επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων(απο τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας) - στήσιμο.. η αναβάθμιση ήρθε με χειροκίνητη αναζήτηση και την εκανα με wifi(ΟΤΑ).. To κινητό ειναι αγορασμενο απο το γερμανο cosmote και το country of origin ειναι απο vietnam)

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, πως μπορω να δω την χωρα προελευσης του κινητου μου,

για να μαθω ποτε θα παρω την ερμη την αναβαθμηση...

 

Καλησπερα ,Phone info στο play store https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=el

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, πως μπορω να δω την χωρα προελευσης του κινητου μου,

για να μαθω ποτε θα παρω την ερμη την αναβαθμηση...

Μην περιμένεις, απλά περνά την BTU.

Κατέβασε το Phone info στην καρτέλα csc code, εκεί που λέει csc county είναι και η χώρα προελευσης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανα ακριβώς την εξής διαδικασία: χειροκίνητο back up - επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων(απο τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας) - αναβάθμιση - επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων(απο τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας) - στήσιμο.. η αναβάθμιση ήρθε με χειροκίνητη αναζήτηση και την εκανα με wifi(ΟΤΑ).. To κινητό ειναι αγορασμενο απο το γερμανο cosmote και το country of origin ειναι απο vietnam)

Δεν δοκιμάζεις να κάνεις και ένα factory wipe/data reset?

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις, απλά περνά την BTU.

Κατέβασε το Phone info στην καρτέλα csc code, εκεί που λέει csc county είναι και η χώρα προελευσης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν δοκιμάζεις να κάνεις και ένα factory wipe/data reset?

 

Το factory wipe/data reset είναι ένα?? σβήνει δεδομένα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Το factory wipe/data reset είναι ένα?? σβήνει δεδομένα αυτό?

 

Το ίδιο πράγμα είναι. Σβήνει τα πάντα. Κάνοντας factory reset επίσης σβήνεται και η cache δεν χρειάζεται να κάνεις wipe cache κάνεις μόνο το factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα είναι. Σβήνει τα πάντα. Κάνοντας factory reset επίσης σβήνεται και η cache δεν χρειάζεται να κάνεις wipe cache κάνεις μόνο το factory reset.

 

αν μου απομένει αυτό, θα το κάνω.. πω πωωω παλι στήσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω την ιταλική έκδοση και θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να περάσω την BTU

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6603347#post6603347

Link to comment
Share on other sites

Ποια χώρας ρομ έχεις?

 

Πως το βλέπω αυτό?

 

αν βοηθαει αυτο στο phone info γραφει : csc country: greece/gr και Mobile operator: gr cosmote/20201

Link to comment
Share on other sites

αυτο που δεν έχει βιντεοκληση στις επαφες το ειδα θες στης γυναικας μου που κατεβασε ota την 6.0.1 που εχει VD2 οτι απουσιαζει η βιντεοκληση.

εγω που εβακα χειροκινητα την BTU εχει βιντεοκληση στις επαφες, καιτης εκανα κληση και της δουλεύει και εκεινης, απλα απο εκεινη δεν μοορει να βρει το εικονίδιο για κανει βιντεοκληση

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

αυτο που δεν έχει βιντεοκληση στις επαφες το ειδα θες στης γυναικας μου που κατεβασε ota την 6.0.1 που εχει VD2 οτι απουσιαζει η βιντεοκληση.

εγω που εβακα χειροκινητα την BTU εχει βιντεοκληση στις επαφες, καιτης εκανα κληση και της δουλεύει και εκεινης, απλα απο εκεινη δεν μοορει να βρει το εικονίδιο για κανει βιντεοκληση

 

Δηλαδή για να καταλάβω, δεν σας εμφανίζει το αριστερό εικονίδιο;

 

http://s7.postimg.org/5ia1saal3/chr.jpg

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ενημερωση για ολους παιδια

Αν το S6 σας κολλησει σε cyclic bootloop ειναι 99% η κεντρικη πλακετα

Ειχα το παραπανω προβλημα και μετα απο διπλη επισκεψη στο επισημο σερβις την αλλαξαν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...