Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ακριβώς με βοηθας λίγο? Εχω βαλει το θεματα φοντου το δεύτερο..οταν ες custom wallpaper?

Θα σου πω. Στην αρχή είχα ένα θέμα ατόφιο, και συγκεκριμένα αυτό με τον πίνακα το blackboard. Στη συνέχεια έβαλα φωτογραφία για την οθόνη έναρξης και 16 wallpapers να εναλλασονται για την οθόνη κλειδώματος.

Τώρα έκανα για αρχη ένα wipe την cache και εφαρμογή του θέματος blackboard. Ένα wipe την cache ακόμα και restart.

 

Μέχρι στιγμής το widget, αν και λειψό, δουλεύει σε Real time - με μικρές λογικές καθυστερήσεις.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη η κοπελα που την εδωσα την συσκευη δεν θελει να κανει ολη την διαδικασια που μου προτειναν τα παιδια παραπανω αν κανω backup στο smart switch και μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων υπαρχει περιπτωση να στρωσει το αποτυπωμα ?

 

συγνωμη αν σας εχω κουρασει απλα πουλησα την συσκευη και ενω μεχρι προτινως δεν ειχε κανενα προβλημα προεκυψε αυτο :(

 

Κατέβασε το Smart Switch στον υπολογιστή σου κάνε ένα back up, κλείσε το κινητό, και πάτα ταυτόχρονα και παρατεταμένα μέχρι να σου εμφανίσει το σηματάκι του android το home button + power button + volume up, μετά πήγαινε στην επέλεξε το factory / wipe data.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Smart Switch στον υπολογιστή σου κάνε ένα back up, κλείσε το κινητό, και πάτα ταυτόχρονα και παρατεταμένα μέχρι να σου εμφανίσει το σηματάκι του android το home button + power button + volume up, μετά πήγαινε στην επέλεξε το factory / wipe data.

 

και μετα ??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες να ρωτησω

Δε λεω, ολα τελεια με το κινητακι και δη με την 6

Η μπαταρια ομως, εχει χειροτερεψει αισθητα η ειναι ιδεα μου?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες να ρωτησω

Δε λεω, ολα τελεια με το κινητακι και δη με την 6

Η μπαταρια ομως, εχει χειροτερεψει αισθητα η ειναι ιδεα μου?

Θεωρώ ότι η μπαταρία θα φανεί σε 3 μέρες όταν και θα αρχισει η βελτιστοποίηση εφαρμογών.. Λίγη υπομονή και το βλέπεις..

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω. Στην αρχή είχα ένα θέμα ατόφιο, και συγκεκριμένα αυτό με τον πίνακα το blackboard. Στη συνέχεια έβαλα φωτογραφία για την οθόνη έναρξης και 16 wallpapers να εναλλασονται για την οθόνη κλειδώματος.

Τώρα έκανα για αρχη ένα wipe την cache και εφαρμογή του θέματος blackboard. Ένα wipe την cache ακόμα και restart.

 

Μέχρι στιγμής το widget, αν και λειψό, δουλεύει σε Real time - με μικρές λογικές καθυστερήσεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά μαλλον είναι πολλά αυτα που δεν ξέρω.. Το wipe cache πως γίνεται? σβήνει αρχεια στο κινητο ή είναι ακίνδυνο? Είναι λίγο παιδικά αυτά για εσας αλλά όποιος εχει χρόνο μου λεει..

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν σβηνει αρχεια..μονο την cache!!το κανεις αφοβα..μπες στο recovery volume up+menu+power και πηγαινε εκει που λεει wipe cache partition και κανε clear!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 6.01 οταν πατάω μια επαφη μου βγάζει κουμπία επιλογής:

για κλήση

για μήνυμα

για κλήση viber

για μήνυμα viber

 

Aν θελω να κάνω βιντεοκλήση δεν βρίσκω κουμπι βιντεοκλήσης. καποιος μια ιδεα..

 

παιδια κανένας με το ανάλογο θέμα να βοηθήσει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι δεν σβηνει αρχεια..μονο την cache!!το κανεις αφοβα..μπες στο recovery volume up+menu+power και πηγαινε εκει που λεει wipe cache partition και κανε clear!!

 

ευχαριστω πολύ.. θα το προσπαθησω..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Θεϊκό με το factory reset πριν ή μετά την αναβάθμιση, ειλικρινά με ξεπερνάει! Η λογική (αν υπάρχει) για την διαφορά είναι εξαιρετική!

Βρε παιδιά, αφού το reset θα το κάνετε (ειτε πριν, ειτε μετα) ποιά η λογική στο να μην κάνετε και τα δυο? Τι θ' αλλάξει? Δεν θα κρατήσετε backup στην μια ή στην άλλη περίπτωση? Δεν θα χρειαστεί να κάνετε restore?

Απλά ΔΕΝ υπάρχει έννοια στον διαχωρισμό πριν ή μετά ή και στα δυο!

Ή κάνεις ή δεν κάνεις! Τα 6-7 δευτερόλεπτα που θα χρειαστεί παραπάνω το δεύτερο reset είναι το πρόβλημα?

Ημαρτον, δηλαδή! Σκεφτείτε και λίγο πριν προτείνετε κάτι. Να έχει και λογική!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

[/img]

Παιδιά με την 6.01 οταν πατάω μια επαφη μου βγάζει κουμπία επιλογής:

για κλήση

για μήνυμα

για κλήση viber

για μήνυμα viber

 

Aν θελω να κάνω βιντεοκλήση δεν βρίσκω κουμπι βιντεοκλήσης. καποιος μια ιδεα..

 

Σε μένα φίλε μου υπάρχει κανονικά.

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα φίλε μου υπάρχει κανονικά.

20160315_223646.jpg?dl=0Screenshot_20160315-223528.png?dl=0

 

Δυστηχώς εμένα δεν το έχει.. δεξια απο τον αριθμό της επαφής εχει μόνο 2 εικονίδια, το εικονίδιο της κλήσης(πρασινο τηλέφωνο) και το εικονίδιο του μηνυματος(πορτοκαλί φακελος)

 

Καμιά ιδέα να το διορθώσω..

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι η μπαταρία θα φανεί σε 3 μέρες όταν και θα αρχισει η βελτιστοποίηση εφαρμογών.. Λίγη υπομονή και το βλέπεις..

 

Την εχω ηδη δεκα μερες

Δεν εχει παρατηρησει κανεις διαφορα στη μπαταρια?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Λοιπόν την Πέμπτη πήρα το s6 το άνοιξα και μου έβγαλε αμέσως την ενημέρωση την 6.0.1 την έκανα όλα καλά όλα ωραία... Κατεβάζω τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ κυρίως Facebook και instagram και όταν άρχισα να τις χρησιμοποιώ παρατήρησα ότι αργεί πάρα μα πάρα πολύ να φορτώσει τις φωτογραφίες ειδικά στο instagram... Με λίγα λόγια αντιμετωπίζω πρόβλημα με αργό wifi όπως και άλλοι χρήστες του s6
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σε DBT αυτή την στιγμή OTA γι αυτούς που δεν κοιμούνται!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160316/ec18a7707fbae61ec9ebc2fa82eee100.jpg

Edited by spyrosrotary
Link to comment
Share on other sites

Την εχω ηδη δεκα μερες

Δεν εχει παρατηρησει κανεις διαφορα στη μπαταρια?

 

Το έχω αναφέρει και γω πιο πριν. Περίπου 2 βδομαδες με την ΜΜ, η μπαταρια ξεκάθαρα χειρότερη. Ήταν που με το doze θα έφτιαχνε...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει και γω πιο πριν. Περίπου 2 βδομαδες με την ΜΜ, η μπαταρια ξεκάθαρα χειρότερη. Ήταν που με το doze θα έφτιαχνε...

 

10 μέρες περασμένο 6.0.1. Παρατήρησα και εγώ ότι η μπαταρία έχει χειροτερέψει. Δεν έχω κάνει όμως factory reset κτλ. Λέτε να παίζει ρόλο αυτό; Αν το κάνω θα βελτιωθεί η ποιότητα της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει και γω πιο πριν. Περίπου 2 βδομαδες με την ΜΜ, η μπαταρια ξεκάθαρα χειρότερη. Ήταν που με το doze θα έφτιαχνε...

 

Το Doze εχω την εντυπωση οτι απλα δεν δουλευει οπως θα επρεπε.Εχω επιλεξει και aggressive doze μεσω του Greenify αλλα η εφαρμογη fb εξακολουθει να εχει καταναλωση οταν στο nexus 6 απο 10%-11% μου ειχε κατεβει στο 3%-4%, στο s6 ομως δεν κατεβαινει με τιποτα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

περασα και εγω την 6 το πρωι και ολα καλα μεχρι τωρα. ομως πριν απο λιγο μου εκανε reboot απο μονο του!. πρωτη φορα. τι γινεται? το εκανε σε κανεναν απο εσας?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εδώ και 2 βδομάδες είμαι στα ίδια επίπεδα με πριν και ίσως λίγο καλύτερα στο θέμα μπαταρίας χωρίς να κάνω κανένα hard reset. Να πω όμως ότι δεν έκανα την δεύτερη μικρή ενημέρωση που βγήκε μετά την 6.01 και μερικοί είπατε ότι σας χάλασε η μπαταρία, το έχω βάλει χειροκίνητα το να ψάχνει για αναβαθμίσεις και φοβάμαι να κάνω αναβάθμιση για αυτό τον λόγο? Όλοι πήρατε αυτή την μικρή αναβάθμιση?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Με την 6 η μπαταρία μου φαίνεται λίγο χειρότερη αλλά εγω είμαι απο τους λίγους που δεν ειχα θέμα με την μπαταρια..

 

Απο την άλλη τσαντιζομαι γιατι όπως είχα γραψει χθες έχω 2 προβλήματα που δεν έχω καταφέρει να τα επιλύσω.

 

1. Το widget της εξυπνης διαχείρησης που ελέγχουμε τη ραμ ποτέ σχεδόν δεν έχει την ίδια τιμή με την τιμή που υπάρχει μεσα όταν το ανοίγεις. έκανα ότι μου πρότειναν φίλοι του νήματος (wipe catch κλπ) αλλά τίποτα.

 

2. Το δεύτερο και πιο σημαντικό είναι πως στις επαφές δεν υπάρχει το εικονίδιο για βιντεοκλήση που χρησιμοποιούσα πολύ στην 5 (δεν εχω πάντα ιντερνέτ(wifi και δεδομένα) για viber αλλά πιάνω 3g). Ρε παιδιά κάποιος τουλάχιστόν να μου πει μια ιδέα γι αυτό.

 

Με έχει ξενερώσει η 6..

Link to comment
Share on other sites

2. Το δεύτερο και πιο σημαντικό είναι πως στις επαφές δεν υπάρχει το εικονίδιο για βιντεοκλήση που χρησιμοποιούσα πολύ στην 5 (δεν εχω πάντα ιντερνέτ(wifi και δεδομένα) για viber αλλά πιάνω 3g). Ρε παιδιά κάποιος τουλάχιστόν να μου πει μια ιδέα γι αυτό.

 

Με έχει ξενερώσει η 6..

 

Σε μένα δουλεύει το video call...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

το doze δουλευει σωστα ,η εφαρμογη facebook εχει θεμα , τσεκαρισμενο απο μενα που το εψαξα μια ολοκρηρη μερα να δω γιατι συνεχεια "ξυπναει" το facebook , τελικα το ξηλωσα και εβαλα το slimsocial

 

 

 

Απλο , γυρνας στην 5.0.1 :p:p:p

 

Περα την πλακα δεν λυνονται τα 2 θεματα σου ,δυστηχως

 

στο nexus οπως ανεφερα το fb ειχε κατεβει στο 3%....δεν καταβαινω γιατι φταιει το fb οταν εχω κανει τις ιδιες ακριβως ρυθμισεις και στις 2 συσκευες.

τα wakelocks τα αντιλαμβανεσαι?θελω να πω βλεπεις να αναβει η οθονη σου?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

το doze δουλευει σωστα ,η εφαρμογη facebook εχει θεμα , τσεκαρισμενο απο μενα που το εψαξα μια ολοκρηρη μερα να δω γιατι συνεχεια "ξυπναει" το facebook , τελικα το ξηλωσα και εβαλα το slimsocial

 

 

 

Απλο , γυρνας στην 5.0.1 :p:p:p

 

Περα την πλακα δεν λυνονται τα 2 θεματα σου ,δυστηχως

 

Μα να σου πω αυτό θα κανω.. Αντε να βρω τη διαδικασία τωρα.. Αρχάριος βλέπεις..

Link to comment
Share on other sites

Μα να σου πω αυτό θα κανω.. Αντε να βρω τη διαδικασία τωρα.. Αρχάριος βλέπεις..

 

Πριν τα κάνεις όλα αυτά δες στις λεπτομέρειες της κατανάλωσης αν ο μεγαλύτερος χρόνος είναι στο "Συνολικός Χρόνος Σύνδεσης". Αν είναι εκεί τότε λύνεται αλλά μόνο με root.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...