Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα,

 

έχω το εξής πρόβλημα. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο και

 

απαντήσω, ο συνομιλητής μου ακούγεται σαν να έχω ανοιχτή συνομιλία, ενώ δεν φαίνεται

 

να είναι ανοιχτό το ηχείο. Αν πατήσω το πλήκτρο του ηχείου 2 φορές τότε επανέρχεται.

 

Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα,

 

έχω το εξής πρόβλημα. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο και

 

απαντήσω, ο συνομιλητής μου ακούγεται σαν να έχω ανοιχτή συνομιλία, ενώ δεν φαίνεται

 

να είναι ανοιχτό το ηχείο. Αν πατήσω το πλήκτρο του ηχείου 2 φορές τότε επανέρχεται.

 

Τι μπορεί να φταίει?

 

Αν εκανες ελπιζω να εκανες επαναφορα εργοστασιακων. Κολλημα software ακουγεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Στο smart switch μπορώ να κάνω Backup και από δεύτερη συσκευή ?

 

Πχ θέλω να κάνω στο δικό μου και να τα περάσω στο καινούριο κινητό και μετά να κάνω σε μια φίλη μου και να τα περάσω πάλι σε νέα συσκευή είναι εφικτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Στο smart switch μπορώ να κάνω Backup και από δεύτερη συσκευή ?

 

Πχ θέλω να κάνω στο δικό μου και να τα περάσω στο καινούριο κινητό και μετά να κάνω σε μια φίλη μου και να τα περάσω πάλι σε νέα συσκευή είναι εφικτό?

 

ναι γίνεται να περασεις οποιο σαμσουνγκ θες μεσα, και μετα να τα μεταφερεις σε οποιο σαμσουνγκ θες.

εχει επιλογή οταν συνδεεις ποιο μπακαπ θες να επαναφερεις.

εγω εκανα μπακαπ σε s3 και τα μετεφερα στο s6

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες.

Μου έκαναν δώρο αυτή την (πραγματικά) υπέροχη συσκευή.

΄Μου ήρθε και η αναβάθμιση OTA για την 6.0.1.

Το πρόβλημα είναι πως η συσκευή είναι από τη VODAFONE και είχε κάποιες voda preinstalled apps.

Τις περισσότερες τις απενεργοποίησα και δε με ενοχλούν.

Υπάρχει όμως αυτή η VODAFONE UPDATES η οποία ναι μεν απενεργοποίειται αλλά συνεχίζει και τρέχει συνέχεια.

Μετά από επανεκκίνηση θέλει ξανά "ΔΙΑΚΟΠΗ".

Βγάζει και ενοχλητικό παραθυράκι.

 

ΤΙ επιλογή έχω εκτός από τη φανερή (να το αγνοώ..);

 

Για την ιστορία και μόνο, το ειρωνικό της υπόθεσης; Εγώ είμαι στη Wind.

 

edit: Με την 6 έκδοση το κινητό είναι πολύ 'απαλό'. Και η ΡΑΜ επίσης έχει καλή διαχείριση. Την μπαταρία ακόμα δεν μπορω να τη κρινω καθως εχει παρελθει μονο μια ημερα. Κατι σχετικο/ασχετο. Με την 5αρα εκδοση, το widget της ΕΞΥΠΝΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ εμφανιζε 4 κατηγοριες (ασφαλεια, μπαταρια, ραμ, χωρο). Τωρα εμφανιζει μονο 2 (χωρο και ραμ). ΤΟ ιδιο κανει και σε σας; θεμα software φανταζομαι;

Edited by YpNoS
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες.

Μου έκαναν δώρο αυτή την (πραγματικά) υπέροχη συσκευή.

΄Μου ήρθε και η αναβάθμιση OTA για την 6.0.1.

Το πρόβλημα είναι πως η συσκευή είναι από τη VODAFONE και είχε κάποιες voda preinstalled apps.

Τις περισσότερες τις απενεργοποίησα και δε με ενοχλούν.

Υπάρχει όμως αυτή η VODAFONE UPDATES η οποία ναι μεν απενεργοποίειται αλλά συνεχίζει και τρέχει συνέχεια.

Μετά από επανεκκίνηση θέλει ξανά "ΔΙΑΚΟΠΗ".

Βγάζει και ενοχλητικό παραθυράκι.

 

ΤΙ επιλογή έχω εκτός από τη φανερή (να το αγνοώ..);

 

Για την ιστορία και μόνο, το ειρωνικό της υπόθεσης; Εγώ είμαι στη Wind.

Δοκίμασε διαχείριση εφαρμογών βρες την εφαρμογή μπες μέσα διέγραψε δεδομένα και cache,απενεργοποησε την να γράφει ενεργοποίηση και ξετικαρε την ενημέρωση αριστερά και δες τι κάνει μετά

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε διαχείριση εφαρμογών βρες την εφαρμογή μπες μέσα διέγραψε δεδομένα και cache,απενεργοποησε την να γράφει ενεργοποίηση και ξετικαρε την ενημέρωση αριστερά και δες τι κάνει μετά

Αν δε γινεται αυτο, κατεβαζεις package disabler pro απο playstore και με ενα 2 ευρω κανεις την δουλειά σου και μενει και στο λογαριασμό σου για επόμενη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω Μάριε ότι αν δεν γίνει με τον τρόπο που γράφω ίσως και το package disabler pro να μην τα καταφέρει,μπορεί η εφαρμογή μετά από reboot να κάνει αυτόματα ενεργοποίηση
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω Μάριε ότι αν δεν γίνει με τον τρόπο που γράφω ίσως και το package disabler pro να μην τα καταφέρει,μπορεί η εφαρμογή μετά από reboot να κάνει αυτόματα ενεργοποίηση

 

Βαγγελη δεν επαναφερεται, τουλαχιστον οσα εχω παγωσει ειναι παντα εκει παγωμενα δεν ανοιξαν ποτε ξανα.

 

το αξιζει το 2 ευρω, βρηκα την υγεια μου.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αν και οι branded εφαρμογές είναι λίγο περίεργες δεν είναι σαν τις εφαρμογές συστήματος
Link to comment
Share on other sites

Τα βασικά τα έχω κάνει.

Τώρα τα ξαναέκανα εκ νεου για τη συγκεκριμενη εφαρμογη.

Βλεπω οτι η νεα εκδοση android εχει παρα πολλες επιλογες σχετικα με την ασφαλεια και τις εφαρμογες.

Δοκιμασα λοιπον το "αλλαγη ρυθμισεων συστηματος' οπου στην ουσια οριζεις εσυ ποια εφαρμογη μπορει να πειραξει τις ρυθμισεις.

Απενεργοποιησα αυτη την εφαρμογη και απο εκει.

Μεχρι στιγμης φαινεται πως η επιλογη παραμενει μετα απο επανεκκινηση ως ειχε (να ειναι απενεργοποιημενη η εφαρμογη δηλαδη).

Αλλα ολα δειχνουν πως παλι συνεχιζει να τρεχει στο παρασκηνιο καθως οταν ανοιγω τις πληροφοριες της, το κουμπι "επιβολη διακοπης" ειναι ενεργο.

Aν ηταν υπολογιστης με windows, θα εψαχνα το αγαπημενο msconfig και θα απενεργοποιουσα τη συγκεκριμενη εφαρμογη απο το να ξεκιναει μαζι με το OS. Αλλα στο android δε βλεπω κατι παρομοιο - τουλαχιστον στο official OS.

Αν γλυτωσω απο τα αναδυομενα παραθυρα νομιζω θα ειμαι ευχαριστημενος.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια, ξαφνικά έκλεισε το τηλέφωνο και δεν ανοίγει, δοκίμασα να το βάλω για hard reset και δεν ανταποκρίνεται. Η μπαταρία ήταν στο 60+ %.

Λέτε να πέθανε?

Επιστρέφω, το πήγα micro-tech τελικά και έγινε αλλαγή κεντρικής πλακέτας εντός εγγύησης. Το παρέλαβα χθες, όλα καλά μέχρι στιγμής.

Κάτι που μου φάνηκε περίεργο είναι ότι έχει το ίδιο IMEI και είναι και αυτό branded(vodafone ιταλικό). Όταν ρώτησα αν αλλάζει το IMEI μου είπαν ότι η samsung κρατάει το ίδιο, αλλά μου πέρασαν και την ίδια rom(voda)?

Μπορώ να δω αν έγινε όντως αλλαγή πλακέτας?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω branded συσκευή για να σε βοηθήσω;αν και νομίζω ότι χωρίς ρουτ δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, η μόνη λύση είναι να βάλεις με odin κάποιο unbeanded firmware
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχει παρατηρησει κανεις θεμα υπερθερμανσης;στο δρομο στο αμαξι μεσα επαιζα 1 συγκεκριμενο παιχνιδι με τα δεδομενα ανοιχτα και το κινητο ζεσταθηκε υπερβολικα,εκλεισα το παιχνιδι αλλα δεν ειδα να επεσε η θερμοκρασια;γνωριζει καποιος κατι;απο οτι ειδα ζεσταθηκε απο εξεργαστη και οχι απο μπαταρια....ειναι νορμαλ αυτα;36βαθμους μπαταρια,ο επεξεργαστης επαιζε απο 50-58,εκλεισα παιχνιδι με δεδομενα ανοιχτα βλεπω επεξεργαστη στους 40βαθμους Edited by tolisr
Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα είχε μια επιλογή

Φόντα και σύννεφα κειμένου και τώρα η επιλογή συννεφα κειμένου δεν υπάρχει μπορώ με κάποιον άλλο τρόπο να αλλάξω τα σύννεφα στα sms ;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε παρατηρήσει με την 6 πως το widget έξυπνη διαχείριση στη ραμ εχει άλλητιμη στην προεπισκοπηση και αλλη οταν πατας μεσα στο εικονίδιο της ραμ..

συμβαίνει σε κανενος το κινητό απο εσας?

Του κανω εκκαθάριση δειχνει και μεσα και εξω το ίδιο και μετα μπορει να δειχνει μόνιμα 63% ραμ στην προεπισκοπηση και οταν πατας το κουμπι να δειχνει 71 πχ..

 

Υπάρχει τροπος να διορθωθεί?

Link to comment
Share on other sites

Install Samsung Galaxy S7 Edge ROM Port on Galaxy S6 and S6 Edge [stable]

Καλησπερα και καλο τρημερο. Το δοκιμασε κανεις το παραπανω ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δε γινεται αυτο, κατεβαζεις package disabler pro απο playstore και με ενα 2 ευρω κανεις την δουλειά σου και μενει και στο λογαριασμό σου για επόμενη συσκευη.

 

με αυτα και αυτα δοκιμασα αυτο το απ. στα 1,5€ πλεον. φαινεται πως κανει δουλεια.

εχει επιλογες για ολα τα πακετα αν και φαινεται πως ανιχνευει ως bloatware αρκετες εφαρμογες της σαμσουνγκ, ακομα και το εμαιλ - οποτε θελει προσοχη..

 

νομιζω θα ξαναδοκιμασω, μετα την αναβαθμιση σε 6αρι αντροιντ, εσας το WIDGET της εξυπνης διαχειρισης κρυβει την μπαταρια και τον αποθηκευτικο χωρο ή τα δειχνει κανονικα και τα 4;

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα είχε μια επιλογή

Φόντα και σύννεφα κειμένου και τώρα η επιλογή συννεφα κειμένου δεν υπάρχει μπορώ με κάποιον άλλο τρόπο να αλλάξω τα σύννεφα στα sms ;

εχει μια φωτο με συνεφα, αλλα δεν ξερω αν ειναι τα ίδια, ενας ευκολος τροπος ειναι να κατεβασεις μια εικονα και να την περασεις αφού εχει επιλογή να βαλεις εικονα απο την συλλογή!!!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

με αυτα και αυτα δοκιμασα αυτο το απ. στα 1,5€ πλεον. φαινεται πως κανει δουλεια.

εχει επιλογες για ολα τα πακετα αν και φαινεται πως ανιχνευει ως bloatware αρκετες εφαρμογες της σαμσουνγκ, ακομα και το εμαιλ - οποτε θελει προσοχη..

 

νομιζω θα ξαναδοκιμασω, μετα την αναβαθμιση σε 6αρι αντροιντ, εσας το WIDGET της εξυπνης διαχειρισης κρυβει την μπαταρια και τον αποθηκευτικο χωρο ή τα δειχνει κανονικα και τα 4;

Θελει προσοχή τι αφαιρεις γιατι μπορεί να το μπλοκαρεις και να θελει reset.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μία ερώτηση για το αν κάποιος με καλεί η οθόνη δεν ανάβει αμέσως ή αν να το θέσω καλύτερα ο φωτισμός της είναι πολύ χαμηλός?

Link to comment
Share on other sites

Το 99% των 3rd party alarms έχει ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ στην MM... Έχω διαβάσει το μισό Γούγλη χωρίς να βρώ λύση...

Μετά απο τεστάκια κατέληξα πως τα μόνα που δουλεύουν αξιόπιστα (για την ώρα) είναι το μανίσιο και το Google clock...

 

Για να το δοκιμάσω απόψε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Παιδια το τηλεφωνο απο την 6 και μετα κανει restart σχεδον ολη την ωρα

Πριν την 6 εκανε παλι αλλα με μια ρυθμιση στην μενου εμφανιση ειχε σταματησει

Τωρα ολη την ωρα ξανα τα ιδια

επισης πριν το update το ειχα δωσει στη smartek και μετα απο μια μερα απο την παραλαβη ξαναεκανε τα ιδια.μεχρι που εκανα τη ρυθμιση στην οθονη

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...