Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι το πρόβλημα, δεν βγάζει "ΟΚ" ή κάποιο άλλο παραθυράκι στο κινητό. :worry:

 

Περίεργο, 2 φορές το έκανα και μου το έβγαλε και τις δυο στο κινητό

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς αντιμετώπισει το παρακάτω μετά την αναβάθμισή του σε 6.0.1;

 

Το smart switch μου πετάει όταν θέλω να κάνω backup το παρακάτω, στο κινητό ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ κανένα pop up για να επιτρέψω την πρόσβαση. Θα εκτίμουσα αν γνώριζε κάποιος τι μπορώ να κάνω...

 

ME3SMj4.png

 

Το είχα και εγώ, δεν είναι πρόβλημα τον windows (εγώ είμαι win10), της 6.0.1 είναι το πρόβλημα, δυστυχώς χρειάζεται hard reset για να διορθωθεί. Μετά το βγάζει κανονικά το notification στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι η BTU είναι πολύ δυνατή. Την πέρασα, τα έχω όλα BTU τώρα και πιθανότατα δεν το ξαναπειράζω. Αν και μου αρέσει ο TouchWiz, έβαλα ξανά Nova Prime και πετάει το κινητούλι. Μέχρι στιγμής πολύ καλή δουλειά της Samsung. Ένα πρόβλημα έχω μόνο... Το multitasking μου φαίνεται πολύ τραχύ. Εννοώ δεν είναι ομαλό το σκρολάρισμά του. Είναι ο Νόβα ή παίζουν τίποτα ρυθμίσεις; EDIT: είναι μάλλον τα animation effects που πείραξα. Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε update g920fxxs3dpb1 στη xef γυρω στα 55ΜΒ
τρίτο update???

OK προφανώς εννοείς το 2ο

Edited by garet
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

τρίτο update???

 

Για μένα αφού πέρασα την XEF 5.1.1 με ODIN πριν καμια 10αρια μερες ήρθε μεσω ΟΤΑ η 6.0.1 G920FXXU3DPAD

και σημερα με μικρο update η G920FXXUS3DPB1

Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ, δεν είναι πρόβλημα τον windows (εγώ είμαι win10), της 6.0.1 είναι το πρόβλημα, δυστυχώς χρειάζεται hard reset για να διορθωθεί. Μετά το βγάζει κανονικά το notification στο κινητό.

 

ΤΟ ΒΡΗΚΑ! ΠΕΤΥΧΕ! :)

 

rEpdA91.png

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αφού πέρασα την XEF 5.1.1 με ODIN πριν καμια 10αρια μερες ήρθε μεσω ΟΤΑ η 6.0.1 G920FXXU3DPAD

και σημερα με μικρο update η G920FXXUS3DPB1

 

Πρέπει να είναι αυτό το security update της google? Στην BTU όλα τελευταία θα έρθουν :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την εκδοση φασματος G920FXXU3COI9 και δεν μου εχει ερθει η ενημερωση για το 6.0. Ξερετε ποτε θα ειναι διαθεσιμη??
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την εκδοση φασματος G920FXXU3COI9 και δεν μου εχει ερθει η ενημερωση για το 6.0. Ξερετε ποτε θα ειναι διαθεσιμη??

 

XEF είναι αυτή; Μάλλον δεν ταιριάζει το csc σου. Ειναι XEF κι αυτό ή κάτι άλλο; Τσέκαρε στο phone info

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

XEF είναι αυτή; Μάλλον δεν ταιριάζει το csc σου. Ειναι XEF κι αυτό ή κάτι άλλο; Τσέκαρε στο phone info

Αγορασμενη απο Κοτσοβολο λογικα η EUR εκδοση ειναι. στον αριθμο κατασκευης λεει LMY47X.G920FXXU3COI9

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι αυτό το security update της google? Στην BTU όλα τελευταία θα έρθουν :lol:

 

DPB6 έχουμε οι της.. btu

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενη απο Κοτσοβολο λογικα η EUR εκδοση ειναι. στον αριθμο κατασκευης λεει LMY47X.G920FXXU3COI9

 

καλό Πάσχα τότε :p

Πέρνα BTU να ηρεμήσεις!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι αυτό το security update της google? Στην BTU όλα τελευταία θα έρθουν :lol:

 

http://s23.postimg.org/6p7ji94y3/20160309_161523.png

Link to comment
Share on other sites

DPB6 έχουμε οι της.. btu

 

που σημαινει;; :worry:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

....ήρθε μεσω ΟΤΑ η 6.0.1 G920FXXU3DPAD και σημερα με μικρο update η G920FXXUS3DPB1

 

Και σε μένα που είχα περάσει τη γαλλική 6.0.1 XXU3DPAD με Οdin, μου ήρθε σήμερα κανονικά το update σε XXUS3DPB1. Όλα μια χαρά :)

 

Σκέφτομαι μήπως όταν κυκλοφορήσει η ελβετική ΑUT ( αυτή που είχα αρχικά), τη βάλω μπας και εκείνη συμπληρώσει όλα τα csc και δεν αφήσει το original csc κενό όπως η γαλλική. Για ψυχολογικό λόγο μόνο.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα που είχα περάσει τη γαλλική 6.0.1 XXU3DPAD με Οdin, μου ήρθε σήμερα κανονικά το update σε XXUS3DPB1. Όλα μια χαρά :)

 

Σκέφτομαι μήπως όταν κυκλοφορήσει η ελβετική ΑUT ( αυτή που είχα αρχικά), τη βάλω μπας και εκείνη συμπληρώσει όλα τα csc και δεν αφήσει το original csc κενό όπως η γαλλική. Για ψυχολογικό λόγο μόνο.

 

Kαι εγω φιλε μου απο Ελβετια προελευσης το κιν ΑUT και εβαλα την Αγγλικη τωρα(αλλα παει ρολοι με την 6),αυτο σκευτομαι να κανω και εγω μολις βγει επισημα η ΑUT.

Τωρα λυσε μου μια απορια ποσα κενα εχεις(στο phone info εννοω)εγω εχω κενο πλεων με την Αγγλικη το:

original csc code

available csc vode

 

Και στην κατηγορια(διπλα δλδ)στο firmware:

latest firmware κενο.

Εχουμε τα ιδια ή οποιος εχει περασει την Αγγλικη εχει τα ιδια κενα?

Και επισης οταν κανω απο το κιν(μεσω ΟΤΑ)ανανεωση για νεα αναβαθμηση μου βγαζει αυτο:

Προσφατες ενημερωσεις εχουν εγκατασταθει

Tρεxουσα εκδοση G920FXXU3DPBG

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω φιλε μου απο Ελβετια προελευσης το κιν ΑUT και εβαλα την Αγγλικη τωρα(αλλα παει ρολοι με την 6),αυτο σκευτομαι να κανω και εγω μολις βγει επισημα η ΑUT.

Τωρα λυσε μου μια απορια ποσα κενα εχεις(στο phone info εννοω)εγω εχω κενο πλεων με την Αγγλικη το:

original csc code

available csc vode

 

Και στην κατηγορια(διπλα δλδ)στο firmware:

latest firmware κενο.

Εχουμε τα ιδια ή οποιος εχει περασει την Αγγλικη εχει τα ιδια κενα?

Και επισης οταν κανω απο το κιν(μεσω ΟΤΑ)ανανεωση για νεα αναβαθμηση μου βγαζει αυτο:

Προσφατες ενημερωσεις εχουν εγκατασταθει

Tρεxουσα εκδοση G920FXXU3DPBG

 

Κι εμένα έτσι είναι

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε μενα γινεται ληψη τωρα παιδια χειροκινητα ειπα να το τσεκαρω. 57.62MB ειναι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έτσι είναι

Απλα ρωτησα για να δω αν θα περνουμε και εμεις πλεον ΟΤΑ αναβαθμησεις.Θα ανεβασω και μια φωτο σε λιγο να δεις/δειτε πως ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω φιλε μου απο Ελβετια προελευσης το κιν ΑUT και εβαλα την Αγγλικη τωρα(αλλα παει ρολοι με την 6),αυτο σκευτομαι να κανω και εγω μολις βγει επισημα η ΑUT. Τωρα λυσε μου μια απορια ποσα κενα εχεις(στο phone info εννοω)εγω εχω κενο πλεων με την Αγγλικη το: original csc code available csc vode Και στην κατηγορια(διπλα δλδ)στο firmware: latest firmware κενο.

 

Eγώ με την γαλλική είμαι έτσι :

 

http://s14.postimg.org/p8fg0b30h/000.png

 

Με το μικρό update της γαλλικής όλα παρέμειναν ίδια στα csc ( firmware, active, available csc ) εκτός από το Product code που μου άλλαξε σε XEF στο τέλος ενώ πριν έλεγε AUT.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Eγώ με την γαλλική είμαι έτσι :

http://s11.postimg.org/6f1moljf3/Screenshot_20160309_184039.jpg

Πως γινεται και σου βγαζει εσενα τοσες πολες csc available code?

Edited by Area51
Link to comment
Share on other sites

Nα σου πω δεν έχω ιδέα :lol:

 

Δλδ εβαλες με odin την Γαλλικη και αφου τελειωσε η ολη διαδικασια με το phone info παλι σου εβγαζε ολες αυτες?

Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει αν ειναι θεμα αυτο το οτι δεν μου βγαζει εμενα στο Available csc code καποια αρχικα των firmware χωρων οπως σε αλους,μηπως εκανα κατι λαθος και να κανω την ολη διαδικασια απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...