Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν περνούσα την 6 άλλης χώρας πια να έβαζα?,να μην είναι κάποια κινητής τηλεφωνίας, και εννοείτε να έχει και ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν περνούσα την 6 άλλης χώρας πια να έβαζα?,να μην είναι κάποια κινητής τηλεφωνίας, και εννοείτε να έχει και ελληνικά

 

Όλες έχουν Ελληνικά, την BTU να βάλεις !

Link to comment
Share on other sites

για δώσε ling να το σιγουρέψω να μην κατεβάζω άδικα κάτι λάθος...

αυτή είναι?

http://www.sammobile.com/firmwares/download/66426/G920FXXU3DPBG_G920FBTU3DPB1_BTU/

Link to comment
Share on other sites

για δώσε ling να το σιγουρέψω να μην κατεβάζω άδικα κάτι λάθος...

αυτή είναι?

http://www.sammobile.com/firmwares/download/66426/G920FXXU3DPBG_G920FBTU3DPB1_BTU/

Αυτή είναι ναι!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι ναι!

 

Σωκρατη μαλλον εμεις με διαφορετικο csc δεν εχουμε τυχη για ενημερωσεις. Με βλεπω με 6αρα BTU προσεχως

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Την πήρα και εγώ ΟΤΑ σήμερα Ουγγρικο. Πρώτες εντυπώσεις. Πολύ μεγάλη βελτίωση στην λειτουργία του fingerprint. Σωστό πλέον multitask και γενικά πολύ καλή διαχείριση Ram. Είναι πιο γρήγορο πλέον.
Link to comment
Share on other sites

σημερα αγορασα το edge και σημερα πηρα την αναβαθμιση, ιταλικο einai

 

ασχετο και συγνωμη αν εχει αναφερθει αλλα to peel πως ρυθμιζεται αφου δεν έχει σαν χώρα την ελλάδα???

Edited by mkaragiannis
προσθηκη
Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικη η αναβαθμιση παιδια, ολα ρολοι και πολυ smooth, ραμ 60% με 70% μονιμα

 

μια απορια στην εξ. ενεργειας δεν μου ερχονται ειδοποιησεις στο whatsapp, σε εσας?

Παίδες κανεις για αυτό;

Δεν το έχω στην λίστα βελτιστοποιησης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση πως με την 6.0.1 xef ότι δεν λειτουργεί καλα η εξοικονόμηση ενέργειας εφαρμογων .εχω βαλει facebook και messenger και μετα απο ωρες μου εστειλε ενας φιλος μήνυμα και ηρθε κανονικα χωρις να πειράξω το κινητό.

 

εννοεις οτι θα επρεπε να μην ερθει αμεσως? Μηπως ηταν τυχαιο και εκεινη την στιγμη δεν ηταν κομμενες οι εφαρμογες?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σημερα αγορασα το edge και σημερα πηρα την αναβαθμιση, ιταλικο einai

 

ασχετο και συγνωμη αν εχει αναφερθει αλλα to peel πως ρυθμιζεται αφου δεν έχει σαν χώρα την ελλάδα???

 

Το peel λειτουργεί,εγω δεν θυμαμαι τι χψρα εχω ρυθμισει, αλλα δεν νομιζω να παιζει τοσο ρολο, εφοσον το χρησιμοποιω μονο ως τηλεχειριστήριο για συσκευές.

Για οτιδήποτε απορια, εχει νημα στο edge οποτε για τη συσκευή σου και περεταιρω αποριες θα σε βοηθανε απο εκει!

 

 

Εγω ακομα Πορτογαλία καμια αναβαθμηση, εχω δει χωρες, έως και Σκοπια σε αναβάθμιση,Πορτογαλία τίποτα ακομα.

Αν και οριν κανα μισαωρο ξεκινησαν οαλι αναβαθμίσεις για την συσκευή

Edited by T-Devil
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Το peel λειτουργεί,εγω δεν θυμαμαι τι χψρα εχω ρυθμισει, αλλα δεν νομιζω να παιζει τοσο ρολο, εφοσον το χρησιμοποιω μονο ως τηλεχειριστήριο για συσκευές.

Για οτιδήποτε απορια, εχει νημα στο edge οποτε για τη συσκευή σου και περεταιρω αποριες θα σε βοηθανε απο εκει!

 

 

Εγω ακομα Πορτογαλία καμια αναβαθμηση, εχω δει χωρες, έως και Σκοπια σε αναβάθμιση,Πορτογαλία τίποτα ακομα.

Αν και οριν κανα μισαωρο ξεκινησαν οαλι αναβαθμίσεις για την συσκευή

 

Εμείς με Πορτογαλία θα πάρουμε τελευταίοι όπως πάει :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σωκρατη μαλλον εμεις με διαφορετικο csc δεν εχουμε τυχη για ενημερωσεις. Με βλεπω με 6αρα BTU προσεχως

Εμένα το csc του κινητού ήταν Italy (Vodafone) από τις πρώτες αναβαθμίσεις που δόθηκαν, αλλά δεν έκατσα εκεί πέρασα την 5.1.1 BTU και απευθείας την 6.0.1 XEF και το csc παρέμεινε BTU λόγω του multicsc άσχετα αν πέρασα την XEF, χθες προληπτικά όχι ότι υπήρχε πρόβλημα, κατέβασα την BTU 6.0.1 αφού βγήκε και επίσημα και την πέρασα πάνω από την XEF, πλέον όλα πάνε σφαίρα(όπως και πριν δλδ).

Link to comment
Share on other sites

με 15 kb/s θα κατεβει το πασχα η btu.κανενα αλλο λινκ για πιο γρηγορα?

μπορεις να βαλεις το σαμφιρμ ψαξτο στο xde και θα του βαλεις ποιο CSC να κατεβασει και θα το κανει απευθειας απο σαμσουνγκ :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στην παρεα,σκεφτομαι σημερα να περασω(manual)μεσω Odin την 6 μιας και δεν την εχω λαβει ακομη(εχω Ελβετιας προελευσης) και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις πρωτου ξεκινησω.

1.Ποιο firmware(χωρας)μου προτεινετε,σκεφτομαι Γαλλιας+Αγγλιας εγω.

2.Εαν κανω update manual θα σταματησω να περνω στο μελλον ΟΤΑ και θα πρεπει να κανω παντα εγω manual οτι νεο update βγαινει και εαν περνω ΟΤΑ θα περνω βασει του καινουργιου firmware χωρας που θα βαλω δλδ Γαλλιας ή Αγγλιας αντισοιχα που θα επιλεξω?

3.Δεν πιστευω να χασω καποια εγγυηση εαν την κανω manual(ειμαι χωρις ρουτ και ουτε σκεφτομαι να το κανω)?

 

Ευχαριστω,και οποιος εμπειρος το εχει κανει(που απο οτι βλεπω ειστε αρκετοι)ριξτε μια συμβουλη πρωτου προχωρισω στην ολη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στην παρεα,σκεφτομαι σημερα να περασω(manual)μεσω Odin την 6 μιας και δεν την εχω λαβει ακομη(εχω Ελβετιας προελευσης) και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις πρωτου ξεκινησω.

1.Ποιο firmware(χωρας)μου προτεινετε,σκεφτομαι Γαλλιας+Αγγλιας εγω.

2.Εαν κανω update manual θα σταματησω να περνω στο μελλον ΟΤΑ και θα πρεπει να κανω παντα εγω manual οτι νεο update βγαινει και εαν περνω ΟΤΑ θα περνω βασει του καινουργιου firmware χωρας που θα βαλω δλδ Γαλλιας ή Αγγλιας αντισοιχα που θα επιλεξω?

3.Δεν πιστευω να χασω καποια εγγυηση εαν την κανω manual(ειμαι χωρις ρουτ και ουτε σκεφτομαι να το κανω)?

 

Ευχαριστω,και οποιος εμπειρος το εχει κανει(που απο οτι βλεπω ειστε αρκετοι)ριξτε μια συμβουλη πρωτου προχωρισω στην ολη διαδικασια.

 

1) Σου προτείνω να βάλεις την BTU λόγω του ότι είναι πιο "καθαρή" σε σχέση με τις υπόλοιπες, σε αφήνει δλδ να κάνεις βελτιστοποιηση στο όλες τις εφαρμογές.

2) Όχι θα συνεχίσεις να παίρνεις να κανονικά update μέσω OTA βάση του firmware που έχεις εγκατεστημενο.

3) Όχι εφόσον ο Knox δεν εχει γράψει και έχεις εγκαταστήσει official firmware δεν χάνεις την εγγύηση. Τώρα για το αν υπάρχει περίπτωση να γράψει? Πιο παλιά είχαν αναφερθεί μερικά περιστατικά νομίζω σε s5, τωρα δεν έχει αναφέρει κάποιος ότι μετά από εγκατάσταση μέσω Odin του έγραψε ο Knox

Edited by sokratisk91
Link to comment
Share on other sites

1) Σου προτείνω να βάλεις την BTU λόγω του ότι είναι ποιο "καθαρή" σε σχέση με τις υπόλοιπες, σε αφήνει δλδ να κάνεις βελτιστοποιηση στο όλες τις εφαρμογές.

2) Όχι θα συνεχίσεις να παίρνεις να κανονικά update μέσω OTA βάση του firmware που έχεις εγκατεστημενο.

3) Όχι εφόσον ο Knox δεν εχει γράψει και έχεις εγκαταστήσει official firmware δεν χάνεις την εγγύηση. Τώρα για τον αν υπάρχει περίπτωση να γράψει? ποιο παλιά είχαν αναφερθεί μερικά περιστατικά νομίζω σε s5, τωρα δεν έχει αναφέρει κάποιος ότι μετά από εγκατάσταση μέσω Odin του έγραψε ο Knox

Eυχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση(και βοηθεια)θα το ξεκινησω το απογευματακι που θα εχω χρονο.

Ευχαριστω και παλι.

Και κατι τελαυταιο θα πρεπει να εχω το usb debug ενεργο γιατι δεν το εχω(καινουργιο το κιν)

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση(και βοηθεια)θα το ξεκινησω το απογευματακι που θα εχω χρονο.

Ευχαριστω και παλι.

Και κατι τελαυταιο θα πρεπει να εχω το usb debug ενεργο γιατι δεν το εχω(καινουργιο το κιν)

Όχι δεν χρειάζεται απ όσο θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το csc του κινητού ήταν Italy (Vodafone) από τις πρώτες αναβαθμίσεις που δόθηκαν, αλλά δεν έκατσα εκεί πέρασα την 5.1.1 BTU και απευθείας την 6.0.1 XEF και το csc παρέμεινε BTU λόγω του multicsc άσχετα αν πέρασα την XEF, χθες προληπτικά όχι ότι υπήρχε πρόβλημα, κατέβασα την BTU 6.0.1 αφού βγήκε και επίσημα και την πέρασα πάνω από την XEF, πλέον όλα πάνε σφαίρα(όπως και πριν δλδ).

 

Χωρίς factory reset? Χύμα στο κύμα;;

 

Έχω ρωτήσει 379 φορές για το XEF και το csc. Αν ειναι διαφορετικά δεν έρχονται OTA έτσι δεν είναι; Εμένα δε μου έχει έρθει αυτό το update στην XEF μου, είμαι με BTU csc. Άρα όντως δεν έρχονται ΟΤΑ μάλλον

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτη ειναι η διαδικασία και να περασω χειροκινητα την ενημέρωση?

 

Ποια ενημέρωση; Να αλλάξεις ROΜ εννοείς;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς factory reset? Χύμα στο κύμα;;

 

Έχω ρωτήσει 379 φορές για το XEF και το csc. Αν ειναι διαφορετικά δεν έρχονται OTA έτσι δεν είναι; Εμένα δε μου έχει έρθει αυτό το update στην XEF μου, είμαι με BTU csc. Άρα όντως δεν έρχονται ΟΤΑ μάλλον

Το update γίνεται με βάση το csc από την στιγμή που είναι BTU δεν γίνεται να σου έρθει, αν βγει update στην BTU θα σου έρθει κανονικά, λογικά πέρασες την XEF πάνω στην 5.1.1 BTU όπως έκανα μου εγώ γι αυτό δεν σου άλλαξε και το csc. Σε άλλα παιδιά που το csc ήταν XEF τους ήρθε κανονικά update.

Εννοείται πως έκανα factory reset και πριν και μετά.

 

Για να σου έρθει update πρέπει το product code το firmware csc code και το active csc code να γράφουν το ίδιο. Σε μένα τώρα π.χ γράφουν και τα 3 BTU όταν βγει κάποιο update θα μου έρθει κανονικά OTA.

Edited by sokratisk91
Link to comment
Share on other sites

η πρωτη φορα που ειπα να περασω τοσο μεγαλη αναβαθμιση ΟΤΑ γιατι τελευταια το εκανα φορματ και λεω μην ξαναστηνω, να το δω πως παει και αναλογα.

 

λοιπον με BTU ειμαι, απο χθες η αναβαθμιση ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε update στο android.

 

- multitasking πλεον εως και 10 εφαρμογες εναλλαγη αναλογα με το μεγεθος

- απολυτα smooth σε ολα τα animations και σε η συσκευη ρολαρει σαν βουτυρο

- μπαταρια εχει διαφορα, ειδικα στην αναμονη δεν καιει καθολου, ολο το βραδυ δεν επεσε ουτε 0%

- το κινητο σαν συνολο ειναι πλεον σε αλλο επιπεδο και ειναι πιο γρηγορο και ομαλο σε ολη την λειτουργια του

 

πιστευω αξιζει ενα μπραβο στη samsung καθως φαινεται οτι και με την beta που εβαλε βοηθησε σημαντικα να γινει μια πολυ καλη δουλεια στην ενσωματωση μιας τοσο μεγαλης αναβαθμισης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...