Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, προσπαθώ να φλασαρω αγγλικη BTU αλλα κολλάει στο Nand White Start και μετα τπτ. Επίσης πάνω απο το com δεν βγάζει τπτ στο παραθυράκι που μετά λέει το pass.Ποση ωρα μενει εκει περιπου? το μονο διαφορετικο που εκανα απο τον οδηγο ήταν να κανω unzip to αρχείο zip για να παρω το md5. καμια ιδέα?

Βάλε τους drivers της Samsung ξανά το com θα πρέπει να είναι μπλε χρώμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα. Μολις ηρθε και η ελληνικη. Μεγαλη διαφορα μεχρι τωρα. Ολα κυλανε πολυ καλυτερα.η διαθεσιμη ραμ δν πεφτει κατω απο 1.1 mb με τπτ!!!

 

Καλά, περίμενε 2-3 μέρες και θα ξαναθυμηθείς τα 600αρια-700αρια... :O

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλά, περίμενε 2-3 μέρες και θα ξαναθυμηθείς τα 600αρια-700αρια... :O

 

Γιατί το λες αυτό? Ξέρεις κάτι παραπάνω? Εγω είμαι λίγο καχύποπτος με τις αναβαθμίσεις αλλά ετοιμάζομαι να την κάνω..

 

Λοιπόν ..κάνω back up, hard reset, αναβάθμιση, hard reset και στήσιμο.. οκ?

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό? Ξέρεις κάτι παραπάνω? Εγω είμαι λίγο καχύποπτος με τις αναβαθμίσεις αλλά ετοιμάζομαι να την κάνω..

 

Λοιπόν ..κάνω back up, hard reset, αναβάθμιση, hard reset και στήσιμο.. οκ?

 

Το έγραψα σε προηγούμενο ποστ το ξανα γράφω Και τώρα με ανοιχτό whatsapp ,viber ,slimsocial ,Instagram, browser ,mortal combat x και άλλες πολλές μικρές μικροεφαρμογες και η μνήμη είναι 70% ενώ παλιά θα ήταν 89%. Ας πουν και άλλα άτομα αν δεν ειδαν διαφορά...σωστά φίλε όπως τα γράφεις είναι προχωρα κανονικά...

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα σε προηγούμενο ποστ το ξανα γράφω Και τώρα με ανοιχτό whatsapp ,viber ,slimsocial ,Instagram, browser ,mortal combat x και άλλες πολλές μικρές μικροεφαρμογες και η μνήμη είναι 70% ενώ παλιά θα ήταν 89%. Ας πουν και άλλα άτομα αν δεν ειδαν διαφορά...σωστά φίλε όπως τα γράφεις είναι προχωρα κανονικά...

Και σε μένα στα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα σε προηγούμενο ποστ το ξανα γράφω Και τώρα με ανοιχτό whatsapp ,viber ,slimsocial ,Instagram, browser ,mortal combat x και άλλες πολλές μικρές μικροεφαρμογες και η μνήμη είναι 70% ενώ παλιά θα ήταν 89%. Ας πουν και άλλα άτομα αν δεν ειδαν διαφορά...σωστά φίλε όπως τα γράφεις είναι προχωρα κανονικά...

 

Νομίζω ότι δεν πρέπει να κολλάμε στο αν η μνήμη είναι στο 70 ή στο 85%. Αφού δεν είναι 100% με τόσες εφαρμογές πάνω δεν υπάρχει πρόβλημα. Ίσως σε 2 χρόνια να μην είναι αρκετή. Το κινητό πάει βούτηρο, αυτό δε θέλουμε;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι περισσότερο το ψυχολογικό στο θέμα της ram.

Το τηλέφωνο πάει ωραία,κι αυτό εχει σημασία σαφώς.

Το μόνο πού χωλαίνει είναι κλασσικά η μπαταρία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κριμα που για να δουλεψει το now on tap πρεπει να γυρισεις το κινητο στα αγγλικα. Οπως καποτε ειχαμε google now στα αγγλικα μονο κτλ. Ελπιζω καποια στιγμη να το φτιαξουν.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα και εγώ μέσω ΟΤΑ

Πολύ smooth το τηλέφωνο. Η διαχείρηση μνήμης πολύ καλύτερη. Το scrolling επίσης.

Αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι πολύ μικρά τα γράμματα στο πληκτρολόγιο, πως αλλάζει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

για κοιτα φιλε μου στο phone info το original csc στο αφησε κενο και σε εσενα?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κινητο με M που να φαίνεται στο phone info το ορίτζιναλ csc; Νομιζω μονο με ρουτ φαινεται πια,λογω νεων μετρων ασφαλειας της σαμσουνγκ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!! Υπάρχει τρόπος δημιουργίας συμβάντος ημερολογίου από τις κλήσεις;; Στο L υπήρχε η επιλογή αλλά στο M δε βλέπω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξω την rom μου από dbt να το βάλω στην αγγλική με odin θα χάσω εγγύηση?

Κανονικά, εφόσον φοράει official rom και δεν έχει γράψει ο Knox η εγγύηση ισχύει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

ενα αλλο προβληματακι που εχω ειναι οτι εχω κατεβασει την ρομ και την εγκαταστω μολις μου εμφανησει το hidden μου πεταει fail τι μπορει να ειναι ??
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχχαχαχαχα καλορίζικο !!!!!

 

Όλα καλά αλλά αυτό με τις αναβαθμίσεις ΤΡΑΓΙΚΌ !!!!!!

Αφού είναι τραγικό όπως λες, γιατί συνεχίζεις με Samsung?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Κράξιμο ξε κράξιμο Εγώ ξέρω ότι όλες οι ναυαρχιδες την πήραν την αναβάθμιση όταν κάποιοι έλεγαν Καλό Πάσχα και ότι είναι η χειρότερη στις αναβαθμίσεις απο 22 Φλεβάρη όμως άρχισε η 6.0.1. Την σονυ όμως δεν την έκραξε κάνεις που ούτε αυτή είχε δωσει αναβάθμιση στις ναυαρχίδες της....τουλάχιστον πήραμε μια αναβάθμιση σωστή που έκανε το κινητό καλύτερο σε όλους τους τομείς σταθερή και χωρίς προβλήματα αυτό αξίζει συγχαρητήρια.
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

για κοιτα φιλε μου στο phone info το original csc στο αφησε κενο και σε εσενα?

 

Κενό και σε μένα φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι τραγικό όπως λες, γιατί συνεχίζεις με Samsung?

 

Γιατί με εξυπηρετεί περισσότερο το λειτουργικό της ,από το ios πχ :)

Link to comment
Share on other sites

Κενό και σε μένα φίλε μου

 

Κι εμένα κενό με ελληνική cosmote..Πως αλλάζουμε background στα μηνύματα και γενικά πως φεύγει το άσπρο..κάποιος είχε πει για άλλο θέμα φοντου.. αν είναι το θέμα οποίος μπορεί προτείνει κανενα..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κενό με ελληνική cosmote..Πως αλλάζουμε background στα μηνύματα και γενικά πως φεύγει το άσπρο..κάποιος είχε πει για άλλο θέμα φοντου.. αν είναι το θέμα οποίος μπορεί προτείνει κανενα..

 

Θα πας στις ρυθμίσεις, στα Θέματα και θα κατεβάσεις όποιο σου αρέσει.

 

Εμένα μου άρεσαν πολύ το Dark Mint και το Sizzling Black. Έχει πάρα πολλά θέματα και

 

σίγουρα θα βρεις κάποιο που να σου αρέσει.:):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!! Υπάρχει τρόπος δημιουργίας συμβάντος ημερολογίου από τις κλήσεις;; Στο L υπήρχε η επιλογή αλλά στο M δε βλέπω κάτι.

 

Μιλάς για τα αγαπημένα που στην L έκανε λίστα από κάτω ανάλογα με τις περισσότερες κλήσεις; Αν εννοείς αυτό κι εμένα μου λείπει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κράξιμο ξε κράξιμο Εγώ ξέρω ότι όλες οι ναυαρχιδες την πήραν την αναβάθμιση όταν κάποιοι έλεγαν Καλό Πάσχα και ότι είναι η χειρότερη στις αναβαθμίσεις απο 22 Φλεβάρη όμως άρχισε η 6.0.1. Την σονυ όμως δεν την έκραξε κάνεις που ούτε αυτή είχε δωσει αναβάθμιση στις ναυαρχίδες της....τουλάχιστον πήραμε μια αναβάθμιση σωστή που έκανε το κινητό καλύτερο σε όλους τους τομείς σταθερή και χωρίς προβλήματα αυτό αξίζει συγχαρητήρια.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Εκεί που όλοι γκρινιάζαμε για κανα 3μηνο έσκασε η ΜΜ που για μένα είναι φανταστική μέχρι τώρα. Μπράβο τους κάνανε καλή δουλειά.

 

Βλέπω στο Amazon ότι η τιμή του δεν έχει πέσει. Εγώ το πήρα 336 λίρες το Νοέμβριο και σήμερα έχει 360 , το μαύρο χρώμα, το λιγότερο. Άρα έχει ακόμα ζήτηση

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για τα αγαπημένα που στην L έκανε λίστα από κάτω ανάλογα με τις περισσότερες κλήσεις; Αν εννοείς αυτό κι εμένα μου λείπει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Όχι.. Κατά τον τερματισμό κλήσεων εμφανιζόταν επιλογή για προσθήκη στο ημερολόγιο κ δημιουργούσε συμβάν με τίτλο το όνομα και τον αριθμό του καλούντος. Πλέον κατά τη διάρκεια της κλήσης υπάρχει δεύτερη σελίδα με επιλογές που απλά όμως ανοίγει η εφαρμογή ημερολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...