Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως καταφερα να κάνω όλες τις αναβαθμίσεις ακόμη και αυτό το εκνευριστικό motion data που δεν αναβαθμιζόταν με τίποτα...

 

ε πως κατάφερες και τις εκανες?χωρις hard reset

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ε πως κατάφερες και τις εκανες?χωρις hard reset

 

εγώ είμαι χωρίς hard reset εδώ και καιρό,το μόνο που δεν αναβαθμίζεται είναι το motion data.

όλα τα άλλα δουλεύουν ρολόι.

Εκτός από το μηνύματα που κρασάρουν καμιά φορά βέβαια.

 

edit έβγαλε ενημέρωση στο here maps,αλά δεν αναβαθμίζεται.Βγάζει σφάλμα.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το app του skroutz σας δουλευει?

 

μπορεις να γραψεις αλλα δεν κανει αναζητηση για καποιο λογο

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Καινουργιος στο forum και κατοχος Lumia 640xl. Εχω μερικες αποριες και θελω βοηθεια. Ειμαι στην 8.1 και θελω να βαλλω το τελευταιο build. (10586 αν δεν κανω λαθος). Aυτο ειναι τα επισημα? Eπισεις αν οχι, καποια στιγμη θα βγουν τα 10αρια επισημα. Εγω πως θα τα περασω απο αυτο το build? Θα μου ερθουν κανονικα μεσω OTA η θα τα βαλλω μεσω insider preview?

 

Πιθανόν ναι, αυτή θα είναι η πρώτη 'επίσημη' έκδοση. Δεν είναι και σίγουρο όμως.

Μέσω OTA θα πάρεις λογικά firmware update αν υπάρξει για τη συσκευή σου και συνοδεύει την επίσημη αναβάθμιση, είτε είσαι σε insider preview είτε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ σχετικά με το hard reset; Μέχρι τώρα δουλεύουν όλα κανονικά εκτός των αναβαθμίσεων τριών εφαρμογών. Είχα το πρόβλημα με τα δεδομένα κίνησης, την προσθήκη φωτογραφιών Microsoft και σήμερα μου έβγαλε αναβάθμιση για τους here Maps, όπου και εκεί μου βγάζει σφάλμα και έναν κωδικο. Η εφαρμογή των Here Maps ανοίγει κανονικά, απλώς δεν κατεβαίνει η αναβάθμιση. Αυτό που θέλω να ρωτήσω και που ίσως είναι λίγο χαζό, είναι το ότι εάν κάνω επαναφορά του τηλεφώνου μέσα από τις ρυθμίσεις, είναι το ίδιο με το να κάνω hard reset με τον συνδυασμό των πλήκτρων; Το smartphone μου κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά. Λέτε να κάνω εργοστασιακή επαναφορά μόνο και μόνο επειδή δεν μου αναβαθμίζονται αυτές οι εφαρμογές, ή να το αφήσω ακόμη μήπως και βγει στον αέρα και κάποιο άλλο bug πιο σοβαρό, οπότε να κάνω τότε ένα hard reset;
Link to comment
Share on other sites

το app του skroutz σας δουλευει?

 

μπορεις να γραψεις αλλα δεν κανει αναζητηση για καποιο λογο

 

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα από την 581.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ σχετικά με το hard reset; Μέχρι τώρα δουλεύουν όλα κανονικά εκτός των αναβαθμίσεων τριών εφαρμογών. Είχα το πρόβλημα με τα δεδομένα κίνησης, την προσθήκη φωτογραφιών Microsoft και σήμερα μου έβγαλε αναβάθμιση για τους here Maps, όπου και εκεί μου βγάζει σφάλμα και έναν κωδικο. Η εφαρμογή των Here Maps ανοίγει κανονικά, απλώς δεν κατεβαίνει η αναβάθμιση. Αυτό που θέλω να ρωτήσω και που ίσως είναι λίγο χαζό, είναι το ότι εάν κάνω επαναφορά του τηλεφώνου μέσα από τις ρυθμίσεις, είναι το ίδιο με το να κάνω hard reset με τον συνδυασμό των πλήκτρων; Το smartphone μου κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά. Λέτε να κάνω εργοστασιακή επαναφορά μόνο και μόνο επειδή δεν μου αναβαθμίζονται αυτές οι εφαρμογές, ή να το αφήσω ακόμη μήπως και βγει στον αέρα και κάποιο άλλο bug πιο σοβαρό, οπότε να κάνω τότε ένα hard reset;

 

Είναι το ίδιο πράγμα ναι. Αλλά και hard reset να κάνεις δε θα αλλάξει κάτι. Καλύτερα να περιμένεις. Το πρόβλημα με τα δεδομένα κίνησης το είχα κι εγώ αλλά λύθηκε με την 10586. Με την προσθήκη φωτογραφιών συνεχίζει να υπάρχει όμως. Όσο για τους here maps πλέον η εφαρμογή χάρτες της microsoft είναι το ίδιο καλή, ίσως και καλύτερη ακόμα. Εγώ τους απεγκατέστησα τελείως τους here maps.

Link to comment
Share on other sites

το app του skroutz σας δουλευει?

 

μπορεις να γραψεις αλλα δεν κανει αναζητηση για καποιο λογο

 

Μου το έκανε κι εμένα μια δυο φορές σε 8.1. Δοκίμασε να σβήσεις και να ξαναεγκαταστήσεις την εφαρμογή

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κάνω hard reset. Βλέπω πως σιγά σιγά, κάποια πράγματα που δεν δούλευαν, αρχίζουν να δουλεύουν. Ένα παράδειγμα είναι το live tile του ημερολογίου. Όσο για την αναβάθμιση των here maps και here transit, μάλλον δεν διαβάστε τι έγινε σε μένα που είχα την τύχη να περάσει η αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως πλέον η γλώσσα του πληκτρολογίου κατεβαίνει κανονικά χωρίς να χρειάζεται να ξαναβάλεις την εφαρμογή windows insider.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα κι εγώ, αφού ανέστησα το 820 μου! :lol: Σε συσκευές του "πρώτου κύματος", αξίζει να εγκαταστήσουμε την TP ή προκύπτουν θέματα, που δεν προκύπτουν στις νεότερες συσκευές; Εννοώ με την καινούρια edition.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά stable είναι για καθημερινή χρήση... Εσύ επιλέγεις, αν θες να την περάσεις τώρα ή όχι.. Μικροθεματάκια θα σου τύχουν ασφαλώς αλλά εγώ το χρησιμοποιώ σαν βασικό τηλέφωνο με TP εδώ και πολύ καιρό και δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά stable είναι για καθημερινή χρήση... Εσύ επιλέγεις, αν θες να την περάσεις τώρα ή όχι.. Μικροθεματάκια θα σου τύχουν ασφαλώς αλλά εγώ το χρησιμοποιώ σαν βασικό τηλέφωνο με TP εδώ και πολύ καιρό και δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα...

 

Μια χαρά. Και κάτι τελευταίο. Με το Recovery Tool, μπορώ να διορθώσω τα πάντα και στη συγκεκριμένη έκδοση;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Και κάτι τελευταίο. Με το Recovery Tool, μπορώ να διορθώσω τα πάντα και στη συγκεκριμένη έκδοση;

 

Εγώ λέω να μην ασχοληθείς. Ειναι θέμα ημερών πια.....;)

Μιλάω για συσκευές πρώτου κύματος πάντα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να επιστρέψεις στα 8.1 ναι...

 

Α, όχι. Εννοώ, αν το κάνω "τούβλο" και με αυτή την έκδοση, να το επαναφέρω. :)

 

Εγώ λέω να μην ασχοληθείς. Ειναι θέμα ημερών πια.....;)

Μιλάω για συσκευές πρώτου κύματος πάντα.

 

Με αυτά που διαβάζω για τη Microsoft τώρα τελευταία, δεν είμαι και πολύ σίγουρος. :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά stable είναι για καθημερινή χρήση... Εσύ επιλέγεις, αν θες να την περάσεις τώρα ή όχι.. Μικροθεματάκια θα σου τύχουν ασφαλώς αλλά εγώ το χρησιμοποιώ σαν βασικό τηλέφωνο με TP εδώ και πολύ καιρό και δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα...

 

το ίδιο και εγώ.

Δεν έχω βρει κάτι που να σε κάνει να μην το έχεις για καθε μέρα με τα 10 και ας είναι tp ακόμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Με αυτά που διαβάζω για τη Microsoft τώρα τελευταία, δεν είμαι και πολύ σίγουρος. :p

 

Στο 1,7% πήγε, πρέπει να τρέξει......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ε πως κατάφερες και τις εκανες?χωρις hard reset

Χωρίς, hard reset. Μετά από 4-5 προσπάθειες το έκανε. Και σήμερα που έκανα hard reset για να έχω clean install πάλι το εγκατέστησε. Βέβαια τώρα έχω άλλο θέμα, δεν κουδουνίζει σε εισερχόμενες... με βλέπω πάλι για hard reset, γιατί με soft τίποτα!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε μια καινούργια ενημέρωση μήπως ξέρει κανένας τι διορθώνει? Ήρθε σε κανέναν άλλον? Την έκανα εγκατάσταση αλλά δεν είδα καμιά διαφορά.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε μια καινούργια ενημέρωση μήπως ξέρει κανένας τι διορθώνει? Ήρθε σε κανέναν άλλον? Την έκανα εγκατάσταση αλλά δεν είδα καμιά διαφορά.

 

εμενα δεν μου ηρθε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

By the way στη νέα έκδοση ενσωματώθηκε στους χάρτες και το Here Drive +.. Οι Χάρτες πλέον της Microsoft που είναι προεγκατεστημένοι υποστηρίζουν φωνητική πλοήγηση. Στα θετικά ότι δεν σε πετάει σε άλλη εφαρμογή, είναι όλα ενσωματωμένα σε μία εφαρμογή, σου προτείνει εναλλακτικές διαδρομές να διαλέξεις με βάση την κίνηση, την απόσταση και το χρόνο αλλά και από ότι είδα με λίγη χρήση καταναλώνει λιγότερη μπαταρία από ότι είχαμε συνηθίσει στους Here (είχα ανοιχτό και 4G ταυτόχρονα)...

 

Άλλωστε τα δεδομένα είναι από τους Here Maps σε συνδυασμό με τα δεδομένα της MIcrosoft...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...