Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κατάλαβα καλά δηλαδή όσοι κάναμε reset όταν αναβαθμίσαμε στην 581 θα χρειαστούμε και τώρα γιατί υπάρχει η πιθανότητα reboot?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κατάλαβα καλά δηλαδή όσοι κάναμε reset όταν αναβαθμίσαμε στην 581 θα χρειαστούμε και τώρα γιατί υπάρχει η πιθανότητα reboot?

 

Όπως το καταλαβαίνω είναι βεβαιότητα, όχι πιθανότητα, θα φανει..

 

https://mobile.twitter.com/GabeAul/status/667104962841878528

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά δηλαδή όσοι κάναμε reset όταν αναβαθμίσαμε στην 581 θα χρειαστούμε και τώρα γιατί υπάρχει η πιθανότητα reboot?

 

Ναι, πιθανόν θα μπει σε reboot loop και θα πρέπει να κάνεις hardware reset με το συνδυασμό των κουμπιών

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πιθανόν θα μπει σε reboot loop και θα πρέπει να κάνεις hardware reset με το συνδυασμό των κουμπιών

 

Εμένα είναι 10 λεπτα στο εικονείδιο των windows..

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, πιθανόν θα μπει σε reboot loop και θα πρέπει να κάνεις hardware reset με το συνδυασμό των κουμπιών

 

Όταν το κάνω αυτό θα είμαι στην παλία έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Έχει εφκερο κανεις τον συνδιασμο πλήκτρων για hard reset?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Έχει εφκερο κανεις τον συνδιασμο πλήκτρων για hard reset?

 

Power+ volume down μέχρι την δόνηση...

Μετά τα αφήνεις και κρατάς πατημένο το volume down μέχρι να δεις ερωτηματικό

Μετά με την σειρά τα εξής volume up + volume down + power + volume down

Link to comment
Share on other sites

40 λεπτά και είναι κολλημένο στο 9%. Βέβαια φοβάμαι και εγώ ότι θα με πάει για hard reset, αλλά δεν πειράζει. Είχα βαρεθεί την διάταξης της οθόνης και έλεγα να την αλλάξω πάλι.

 

Έχει εφκερο κανεις τον συνδιασμο πλήκτρων για hard reset?

 

Vol down + power, μετά την δόνηση vol down, και μόλις δείς το θαυμαστικό πατάς με τη σειρά vol up, vol down, power, vol down

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι 10 λεπτα στο εικονείδιο των windows..

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όταν το κάνω αυτό θα είμαι στην παλία έκδοση?

Όχι, στην καινούρια έκδοση θα μείνεις, αλλά με hard reset/επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα επειδή χρησιμοποιώ πολύ τα here maps και drive θα είναι ενσωματωμένα στα win 10 mobile? Οι χάρτες της Microsoft έστω θα έχουν ενσωματωμένους τους χάρτες της Νοκια μεσα? Διαβάζω σε ξενα φόρα ότι κάποιοι συνεχίζουν να έχουν αυτές τις δυο εφαρμογές της νοκια έπειτα απο αναβάθμιση στα 10αρια κα άλλοι όχι.Τι παίζει τελικα ? διαφωτιστε οποιος μπορεί...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα επειδή χρησιμοποιώ πολύ τα here maps και drive θα είναι ενσωματωμένα στα win 10 mobile? Οι χάρτες της Microsoft έστω θα έχουν ενσωματωμένους τους χάρτες της Νοκια μεσα? Διαβάζω σε ξενα φόρα ότι κάποιοι συνεχίζουν να έχουν αυτές τις δυο εφαρμογές της νοκια έπειτα απο αναβάθμιση στα 10αρια κα άλλοι όχι.Τι παίζει τελικα ? διαφωτιστε οποιος μπορεί...

 

Οι εφαρμογές υπάρχουν στο store. Δεν ξέρω αν θα είναι προεγκατεστημένες αλλά θα μπορείς να τις κατεβάσεις. Όπως και να έχει πάντως οι χάρτες της MS, χρησιμοποιούν αυτούς της here.

 

Υγ. Και ναι ξεκόλλησα και ανεβαίνει γοργά. :D :D

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά υπέροχα τα windows 10......αλλά μεγάλη απογοήτευση που δεν υπάρχουν τα here maps και drive

Δεν υπάρχουν προεγκατεστημένα να υποθέσω γιατι την θεση τους εχουν πάρει οι νέοι χαρτες της Μicrosoft.Δεν μπορεις να τα εγκαταστησεις ξανα?

Συμφωνα με τον φιλο πιο πάνω θα υπάρχουν στο store..anyway αλλοι λένε ότι ΔΕΝ μπορoυν να τα βρουν πια στο store...αλλοι λενε οτι μπορεις να τα εγκαταστησεις με πλαγιο τροπο απο τα dowloads του store...

Τελικα καποιος που τα ειχε εγκατεστημενα απο πριν(πχ εγω τα βρηκα εγκατεστημενα στο 640) μπορει επειτα απο την αναβαθμιση σε win10 να μας πει τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Το motion data εχει ακομα προβλημα έλεος, η μπαταρία σαν tile ακομα δεν δείχνει τίποτα..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο κατάστημα μετά από τις πολλές αναβαθμίσεις σε κάποιες όπως προσθετα +πληροφορίες, κέντρο συσκευών,δεδομένα κίνησης,μεταφορά δεδομένων μου βγάζει σφάλμα. Error 0x803F8006. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται?

Επίσης πως γίνεται εδώ να βάλω ήχους για μηνύματα? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το motion data εχει ακομα προβλημα έλεος, η μπαταρία σαν tile ακομα δεν δείχνει τίποτα..

 

στην 10586?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Major update και παρόλα αυτά δεν βλέπω καμία διάφορα. Υπάρχουν εφαρμογές που ακόμη δεν ανανεώνονται και μια που ανανεώνεται κάθε πέντε λεπτά και ακόμη ανενημέρωτη είναι.

 

Με αυτήν την έκδοση θα βγει και το 950; να τρέξω να το κλείσω αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

εγω στις γιορτες θα κανω στον εαυτο μου δωρο το iPhone....όχι θα κατσω να ασχολούμαι με τις ******** της Microsoft... Edited by Alex_tz
Μπορούμε να εκφραζόμαστε πιο κόσμια
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το δικό μου 640 LTE κατέβασε το build 10586 σε 10 λεπτά και στην εγκατάσταση μετά την επανεκίννηση έκανε 15 λεπτά και bootare σχεδόν αμέσως μετά το logo των windows.

Πρωτη φορά βλέπω τόσο γρήγορο boot μετά απο αναβάθμιση.

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 640 LTE κατέβασε το build 10586 σε 10 λεπτά και στην εγκατάσταση μετά την επανεκίννηση έκανε 15 λεπτά και bootare σχεδόν αμέσως μετά το logo των windows.

Πρωτη φορά βλέπω τόσο γρήγορο boot μετά απο αναβάθμιση.

 

συμφωνώ μαζί σου. κάτοχος 640XL

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε :) Κοστα είχες τίποτα ξαφνικά reboot ποτε με την 10581 ? Εγώ ειχα κάποια reboot άσχετα , που τα περισσοτερα μάλλον οφέιλοταν στην λειτουργίας της κάμερας μαζί με κάποια εφαρμογή. Π.Χ. απευθείας αποστολή φωτογραφίας μέσω facebook messenger klp
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε :) Κοστα είχες τίποτα ξαφνικά reboot ποτε με την 10581 ? Εγώ ειχα κάποια reboot άσχετα , που τα περισσοτερα μάλλον οφέιλοταν στην λειτουργίας της κάμερας μαζί με κάποια εφαρμογή. Π.Χ. απευθείας αποστολή φωτογραφίας μέσω facebook messenger klp

 

ξαφνικό reboot ποτέ. Μόνο μερικά κολλήματα κυρίως στην εφαρμογή της κάμερας και συγκεκριμένα, μετά την καταγραφή βίντεο. Κολλούσε, έκανα αναγκαστικά reboot και έχανα και τα βίντεο. Ελπίζω να διορθώθηκε γιατί δεν το δοκίμασα ακόμα. Πάντως, όπως λένε και οι υπόλοιποι όντως δεν υπάρχει κάποια σημαντική αναβάθμιση.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

με ενοχλεί το λειτουργικο..που φτιαχνουν το ένα χαλαει το άλλο...το store αντι να διορθωνει χαλαει και αυτό δεν εχει σχεση με το ότι ακομα ειμαστε σε δοκιμαστικη εκδοση,ειναι προβλήματα των server .σε γενικες γραμμες θα παω σε iPhone λογω λειτουργικου,δεν καθομαι εδώ ουτε το 950 να μου διναν.τι να με ενθουσιαζει στα wm?που αναβαθμιζουν κάθε δυο μερες προγράμματα του λειτουργικου του τα λεγομενα core apps? 150 αναβαθμίσεις για μια εφαρμογή φωτογραφιων που δεν διορθώνεται ποτε...και πολλα αλλα...γενικα θεωρω ότι είναι πολύ φτωχο λειτουργικο το οποιο δεν εχει κατι να με κρατησει.

να μην αναφερω το φτωχο store η την απατη με τις εφαρμογες και τους developers από ios και google apps που θα ερχοντουσαν και όπως δειχνει δεν θα γινει ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί να πήραμε την τελική έκδοση αλλα μην ξεχνάτε ότι δεν έχουμε το firmware που το 950 θα το έχει.. Δηλαδή η θα έχει την αναβάθμιση του motion data η θα έχει drivers και δεν θα χρειάζεται aplication όλα τα Nokia app θα ενσωματωθούν σιγά σιγά στο λογισμικό όπως η κάμερα κλπ επίσης στις περισσότερες περιπτώσεις έρχεται Δεκέμβρη που μπορεί να έχουν βγει αυτά τα αππ η να αποφασίσουν να δίνουν. Update κάθε μηνα κλπ

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον δουλεύει σωστά το πληκτρολόγιο. Κατά τα άλλα, ακόμη δεν εμφανίζονται τα συμβάντα του ημερολογίου.

 

Στα υπέρ, νομίζω πως η μπάρα ειδοποίησεων κατεβαίνει πιο γρήγορα από πριν με 8.1. Η εγκατάσταση έγινε αρκετά γρήγορα και στο δικό μου 930.

 

Το κομπουτεράκι πάντως είναι σούπερ και με εύχρηστο μετατροπέα μονάδων. :lol:

 

 

 

Πόσο δύσκολο είναι να φτιάξουν επιτέλους την εφαρμογή του καιρού να εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος; εκτός και αν και σαν εφαρμογή είναι πολύ καλή, άρα πηγαίνει για κόψιμο, όπως το health and fitness, για να μας σπρώξει όλους να αγοράσουμε εκείνο το περιβραχιόνιο, δεν θυμάμαι πως το λένε. Αμ δε.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...