Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

By the way στη νέα έκδοση ενσωματώθηκε στους χάρτες και το Here Drive +.. Οι Χάρτες πλέον της Microsoft που είναι προεγκατεστημένοι υποστηρίζουν φωνητική πλοήγηση. Στα θετικά ότι δεν σε πετάει σε άλλη εφαρμογή, είναι όλα ενσωματωμένα σε μία εφαρμογή, σου προτείνει εναλλακτικές διαδρομές να διαλέξεις με βάση την κίνηση, την απόσταση και το χρόνο αλλά και από ότι είδα με λίγη χρήση καταναλώνει λιγότερη μπαταρία από ότι είχαμε συνηθίσει στους Here (είχα ανοιχτό και 4G ταυτόχρονα)...

 

 

 

 

 

Άλλωστε τα δεδομένα είναι από τους Here Maps σε συνδυασμό με τα δεδομένα της MIcrosoft...

 

 

 

Σε ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πάντως με τα 10 με δείχνει όπου να στον χάρτη μιας και δεν έχει βαθμονόμηση.

τουλάχιστον χωρίς δεδομένα ενεργά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Α, όχι. Εννοώ, αν το κάνω "τούβλο" και με αυτή την έκδοση, να το επαναφέρω. :)

 

 

 

Με αυτά που διαβάζω για τη Microsoft τώρα τελευταία, δεν είμαι και πολύ σίγουρος. :p

 

:confused: και εγώ είχα ελπίδες με το win10 αλλά δεν ξέρω κάτι...κάτι...δεν κάνουν σωστά και το κατηφορο είναι φως φανάρι.....

Link to comment
Share on other sites

πάντως με τα 10 με δείχνει όπου να στον χάρτη μιας και δεν έχει βαθμονόμηση.

τουλάχιστον χωρίς δεδομένα ενεργά.

 

Έχεις κατεβάσει τους χάρτες της Ελλάδας για offline χρήση?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κατεβάσει τους χάρτες της Ελλάδας για offline χρήση?

 

Εννοείται.

Βασικά δε με δείχνει στο δρόμο που είναι εκείνη την ώρα.

Μόλις ξεκινήσω κάποια στιγμή με πιάνει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο store έχω 11 εφαρμογές οι μισές δεν εμφανίζουν καν ποιες είναι και οι άλλες είναι οι γνωστές που δεν μπορούν να γίνουν update..
Link to comment
Share on other sites

Και μένα ακριβώς το ίδιο...ώρα να γυρίσω 8.1.ειχα και 2 επανεκκινήσεις σήμερα την ώρα που μιλούσα στο τηλ.ολα αυτά μετά από 2 hard reset

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έτσι http://i.imgur.com/AR2iHgF.png κάτι έτσι παιδιά !

 

Εμένα όλες αυτές έγιναν update με το που έκανα hard reset. Στην αρχή μου κόλλησε λίγο, αλλά μετά κατευθείαν soft reset και ξανά. Το άφησα ανοιχτό στην οθόνη των downloads και κατέβηκαν νεράκι.

Edited by alex_gate_7
Διόρθωση Παράθεσης
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλες αυτές έγιναν update με το που έκανα hard reset. Στην αρχή μου κόλλησε λίγο, αλλά μετά κατευθείαν soft reset και ξανά. Το άφησα ανοιχτό στην οθόνη των downloads και κατέβηκαν νεράκι.

 

Αύριο ένα καλό hard reset καλό θα ήταν ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις για ενημερώσεις εφαρμογών σας έρχονται; πρέπει κάθε φορά να ελέγχω εγώ αν υπάρχει κάτι...εκτός από το Microsoft photos που ολημερίς το ενημέρωναν, το βράδυ είχε αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο προσπαθώντας να γράψω με swipe, παρατήρησα πως χρειάζεται να γράψω δυο φορές κάθε λέξη.

 

 

Αυτό το μήνυμα στην ουσία το έγραψα δυο φορές!

 

 

Το soft reset δεν έλυσε το πρόβλημα. Το έχει άλλος αυτό;

 

 

 

Νομίζω πως το πρόβλημα μου εμφανίζεται μόνο στον edge.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο προσπαθώντας να γράψω με swipe, παρατήρησα πως χρειάζεται να γράψω δυο φορές κάθε λέξη.

Αυτό το μήνυμα στην ουσία το έγραψα δυο φορές!

Το soft reset δεν έλυσε το πρόβλημα. Το έχει άλλος αυτό;

 

Εμένα δεν μου έχει συμβεί. Όσον αφορά το store στην αρχή έκανα εγώ τις ενημερώσεις, αλλά μετά συνέχισε και κάνει μόνο του πλέον αυτόματα. Απλά είναι μεγάλη έλλειψη το ότι δεν μπορούμε να δουμε τα downloads.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει συμβεί. Όσον αφορά το store στην αρχή έκανα εγώ τις ενημερώσεις, αλλά μετά συνέχισε και κάνει μόνο του πλέον αυτόματα. Απλά είναι μεγάλη έλλειψη το ότι δεν μπορούμε να δουμε τα downloads.

Έκανες hard reset μετά την εγκατάσταση της tp;

Link to comment
Share on other sites

Έκανες hard reset μετά την εγκατάσταση της tp;

 

Έκανα ναι. Αλλα δεν νομίζω να παίζει ρόλο. Και στην προηγούμενη έκδοση που δεν είχα κάνει πάλι έτσι έγινε..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Όταν πληκτρολογώ κάτι όμως στον edge η λέξη δεν εμφανίζεται. Όταν εμφανιστεί την δεύτερη φορά και πατήσω το delete, δεν σβήνει ολόκληρη, αν είναι λάθος, άλλα σβήνει ένα ένα τα γράμματα. Στην πρώτη προσπάθεια, απλά αφήνει ένα κενό. Δεν θυμάμαι να έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις. Μπορείς να δοκιμάσεις από τον edge να γράψεις;

 

Ύστερα, αυτό με το Microsoft photos, θα μπορούσα να το κάνω όλη μέρα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Εμένα δεν μου βγάζει ενημέρωση στο slow ring,έχω δοκιμάσει αρκετές φορές,τι δεν κάνω σωστά,μήπως χρειάζεται hard reset?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όλοι είμαστε στο fast ring

Μα βγήκε και σε slow..σε fast την έχω περάσει την τελευταία,το διάβασα στο windows central από χθες το βράδυ..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το hard rest. Άδικος κόπος. Το πρόβλημα συνεχίζει.

Τουλάχιστον σταμάτησε αύτη η βλακεία με το Microsoft photos. Δεν καταλαβαίνω το πήγε στραβά. Αυτό δεν το έκανε πριν και το εμφανίζει και στις δυο γλώσσες. Αγγλικά και Ελληνικά. Πολύ κρίμα. Σχεδόν μόνο αυτήν λειτουργία πέρασα tp.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Κανένα link για here Drive + ??

 

http://s27.postimg.org/kr2qe9nr7/wp_ss_20151121_0001.png

 

Δεν ειναι πλεον διαθέσιμο, δοκίμασε χάρτες των windows είναι το ίδιο

Edited by niotheros
αφαίρεση μεγάλου μεγέθους εικόνας
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει συμβεί. Όσον αφορά το store στην αρχή έκανα εγώ τις ενημερώσεις, αλλά μετά συνέχισε και κάνει μόνο του πλέον αυτόματα. Απλά είναι μεγάλη έλλειψη το ότι δεν μπορούμε να δουμε τα downloads.

 

καλημέρα αν μπεις στο κατάστημα εκει που λεει η βιβλιοθηκη μου (πατας τις 3 γραμμούλες επανω αριστερα) φαινονται όλα οσα εχεις κατεβασει. δεν ξερω αν βοηθησα .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...