Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κατεβάσει τον χάρτη της Ελλάδος.....αλλά δε μου έχει ζητήσει να κατεβάσω και κάποια φωνή για φωνητική πλοήγηση.....πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικό??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω κατεβάσει τον χάρτη της Ελλάδος.....αλλά δε μου έχει ζητήσει να κατεβάσω και κάποια φωνή για φωνητική πλοήγηση.....πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικό??

 

Άνοιξε το here drive και κατεβάζεις ελληνική φωνή από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Ο edge απέκτησε swipe pages για μπροστά και πίσω. Δεν ξέρω αν το πρόσεξε κανείς, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι προστέθηκε σε αυτη την έκδοση.

 

Edit: Το δοκίμασα και σε άλλες σελίδες και δεν λειτουργούσε. Ίσως να πρέπει να το υποστηρίζει και η σελίδα.

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

Υπάρχει έκδοση windows recovery tool για τα windows XP?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με την εφαρμογη για το facebook.

αν θελεις να κανεις κοινοποιηση σε μια ομαδα ειναι δυνατον;

απ οτι εχω δει, κοινοποιησεις μπορεις να κανεις μονο προς ολους. κανω λαθος;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερικές ημέρες με την 10586 στο L925 εχω να αναφέρω το εξής.

 

Η μπαταρία μου απέκτησε τάσεις αυτοκτονίας και γενικώς παρατηρώ ότι με την 10581 το τηλέφωνο ήταν αισθητά σταθερότερο.

Ελπίζω να ειναι μόνο το δικό μου έτσι, γιατί αν είναι αυτή η RTM θα βάλω τα κλάματα.

Link to comment
Share on other sites

4 εφαρμογες μου βγαζουν σφαλμα στο store.

Γιατι ετσι ρε καρντασια ?

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

4 εφαρμογες μου βγαζουν σφαλμα στο store.

Γιατι ετσι ρε καρντασια ?

 

οι περισσότεροι έχουμε αυτό το θέμα. εμένα πχ είναι 9

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με τα updates στα apps, στο store. Μήπως έχετε κάνει hard reset; Γιατί, δεν έχω ούτε ένα "κολλημένο" update.

 

Δική μου απορία. Μπαίνω στους Here Maps και μου γράφει ότι πρέπει να τους κάνω update. Πηγαίνω στο store και δε βρίσκω την ίδια εφαρμογή. Δεν υπάρχει πλέον, έχει ενσωματωθεί με κάποια άλλη ή έχει αλλάξει όνομα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερικές ημέρες με την 10586 στο L925 εχω να αναφέρω το εξής.

 

Η μπαταρία μου απέκτησε τάσεις αυτοκτονίας και γενικώς παρατηρώ ότι με την 10581 το τηλέφωνο ήταν αισθητά σταθερότερο.

Ελπίζω να ειναι μόνο το δικό μου έτσι, γιατί αν είναι αυτή η RTM θα βάλω τα κλάματα.

 

Στο L920 είμαι πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία. Μπορώ να πω πως είναι και λίγο καλύτερα απ' ότι με τα 8.1.

 

4 εφαρμογες μου βγαζουν σφαλμα στο store.

Γιατι ετσι ρε καρντασια ?

Είχα το ίδιο θέμα στην 10581 με σφάλμα σε 15 εφαρμογές. Μόλις βγήκε η 10586 έκανα επαναφορά στα WP8.1, αναβάθμιση στην technical preview των W10M και μετά hard reset και δεν μου ξανάβγαλε σφάλμα στην ενημέρωση των εφαρμογών.

 

Όσοι έχετε θέμα με τα updates στα apps, στο store. Μήπως έχετε κάνει hard reset; Γιατί, δεν έχω ούτε ένα "κολλημένο" update.

 

Δική μου απορία. Μπαίνω στους Here Maps και μου γράφει ότι πρέπει να τους κάνω update. Πηγαίνω στο store και δε βρίσκω την ίδια εφαρμογή. Δεν υπάρχει πλέον, έχει ενσωματωθεί με κάποια άλλη ή έχει αλλάξει όνομα;

Oι χάρτες της Nokia έχουν ενσωματωθεί στην εφαρμογή χάρτες της MS. Πάνω σε αυτούς βασίζεται δηλαδή η εφαρμογή της MS.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με τα updates στα apps, στο store. Μήπως έχετε κάνει hard reset; Γιατί, δεν έχω ούτε ένα "κολλημένο" update.

 

Δική μου απορία. Μπαίνω στους Here Maps και μου γράφει ότι πρέπει να τους κάνω update. Πηγαίνω στο store και δε βρίσκω την ίδια εφαρμογή. Δεν υπάρχει πλέον, έχει ενσωματωθεί με κάποια άλλη ή έχει αλλάξει όνομα;

 

εμένα πχ το Here maps το εμφανίζει στο store,αλλά δε κάνει την αναβάθμιση.

Είναι λίγο λαχείο.

Χωρίς hard reset είμαι και πάλι 3-4 εφαρμογές(οι κλασσικές) δεν αναβαθμίζονται.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογές στο Store που βγάζουν σφάλμα δείτε αυτό με προσοχή στις οδηγίες:

 

http://forum.xda-developers.com/windows-10/windows-10-mobile/guide-fix-0x803f8006-error-tested-lumia-t3252520

 

Στη δική μου περίπτωση με το 640 XL DS είχα 7 εφαρμογές που έβγαζαν το γνωστό σφάλμα 0x803F8006 και τελικά ολοκληρώθηκαν όλες επιτυχώς.

Μοναδικό πρόβλημα το Here Maps το οποίο ενώ πριν την "ενημέρωση" δούλευε κανονικά, μετά ανοίγει και λέει πως υπάρχει νέα έκδοση στο Store αλλά τελικά δεν παίζει...

Το απεγκατέστησα καθώς δεν το χρησιμοποιούσα και τώρα έχω το Here Drive και τους Χάρτες που κάνουν την ίδια δουλειά.

 

To έχω δει το λινκ αλλά εδώ που λέει:Point your phone to your computer's IP and listening port (8888 by default) [http://IP:8888], tap on the fiddler cert and install it to your phone.

Τι έκανες δεν το καταλαβαίνω...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Oι χάρτες της Nokia έχουν ενσωματωθεί στην εφαρμογή χάρτες της MS. Πάνω σε αυτούς βασίζεται δηλαδή η εφαρμογή της MS.

 

Άρα, πλέον Windows Maps, σωστά;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άρα, πλέον Windows Maps, σωστά;

 

Ακριβώς! Τώρα αν κάποια στιγμή επανέλθουν στο store και οι Here ως αυτόνομη εφαρμογή (όπως ήταν δηλαδή) εδώ θα είμαστε να τους συγκρίνουμε! :p

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Τώρα αν κάποια στιγμή επανέλθουν στο store και οι Here ως αυτόνομη εφαρμογή (όπως ήταν δηλαδή) εδώ θα είμαστε να τους συγκρίνουμε! :p

 

θα δουλευουν offline ομως?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με τα updates στα apps, στο store. Μήπως έχετε κάνει hard reset; Γιατί, δεν έχω ούτε ένα "κολλημένο" update.

 

Δική μου απορία. Μπαίνω στους Here Maps και μου γράφει ότι πρέπει να τους κάνω update. Πηγαίνω στο store και δε βρίσκω την ίδια εφαρμογή. Δεν υπάρχει πλέον, έχει ενσωματωθεί με κάποια άλλη ή έχει αλλάξει όνομα;

 

εγώ, ναι έχω κάνει hard reset

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Τώρα αν κάποια στιγμή επανέλθουν στο store και οι Here ως αυτόνομη εφαρμογή (όπως ήταν δηλαδή) εδώ θα είμαστε να τους συγκρίνουμε! :p

 

Thanks! Ήθελα να κάνω το update, άλλα δεν ήμουν σίγουρος.

 

εγώ, ναι έχω κάνει hard reset

 

Ίσως φταίει αυτό. Απ' όσα έχω διαβάσει, οι TP εκδόσεις έχουν θέμα με τα hard reset. Μετά από hard στη 10166, είχα τούβλο. Γύρισα στα 8.1, έστησα τη συσκευή και πήγα στη 10586.11, χωρίς κανένα reset, πριν ή μετά.

 

εμένα πχ το Here maps το εμφανίζει στο store,αλλά δε κάνει την αναβάθμιση.

Είναι λίγο λαχείο.

Χωρίς hard reset είμαι και πάλι 3-4 εφαρμογές(οι κλασσικές) δεν αναβαθμίζονται.

 

Τι να πω. Μόνο ένα αόρατο update έχω στο store. Χωρίς όνομα ή το x. Μόνο το βελάκι του try again.

 

Επίσης, όσοι έχετε θέμα με τη μπαταρία. Αφού πάτε στη 10586.11, την πρώτη φόρτιση κάντε τη από υπολογιστή. Πρέπει να έχω καλύτερη διάρκεια μπαταρίας, απ' ότι είχα στα 8.1. Και με μπαταρία 2 χρονών περίπου...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

@Chryssostomos (και όποιοι άλλοι έχετε Dual Sim)

 

Η ρύθμιση που ενεργοποιεί την δόνηση όταν απαντάει ο άλλος στην κλήση σου υπάρχει σε σένα? Στο 1020 που είχα TP υπήρχε αλλά στο 640 όχι (ούτε σε αυτή ούτε στην προηγούμενη build...

 

 

Τουλάχιστον δεν έχω θέμα με την μπαταρία,είνια σκυλί!!:D

 

Αυτό ακριβώς... Μπορεί να μην δούλεψα το 640 DS σε 8.1 σχεδόν καθόλου αλλά με την τελευταία build η μπαταρία είναι σε πάρα πολύ καλά επίπεδα... Ειδικά για την βαριά χρήση που κάνω (πάντα ανοιχτά bluetooth, location, 4G, WiFi) μου βγάζει άνετα μια μέρα...

 

Τις προάλλες σε τρέξιμο 1,5+ ώρας είχα μία εφαρμογή να καταγράφει την διαδρομή μέσω GPS, ραδιόφωνο και 4G εννοείται και η μπαταρία έπεσε μόλις 9%...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω παράπονο απο την μπαταρία? Όταν ασχολούμαι με το κινητό (whatsapp, messenger κλπ) πέφτει κατακόρυφα. Το βράδυ πέφτει ένα 10%, ενώ στην 8.1 έπεφτε 2-3%. Γενικά μια μέρα την βγάζει δεν έχω θέμα. Αλλά συνήθως έβγαζα 28-30 ώρες με τα 8.1. Τώρα πάω απο τις 15-18 ώρες. Έχω τα πάντα ανοιχτά πρέπει να πω: 3g, location, wifi.

Κάτι κάνει κατάχρηση συγχρονισμού όμως και θα το βρώ. Αλλά δεν νομίζω να δικαιολογείται τόσο. Στις υπηρεσίες που τρέχουν στο background, έχετε ενεργοποιημένο το τηλέφωνο, μηνύματα και επαφές?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...