Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Recovery Tool, μπορείς να το εγκαταστήσεις στον υπολογιστή σου;

 

Το Tool το έχω καιρό τώρα και το τηλέφωνό μου το βλέπει.

 

Ρωτάω αν γνωρίζουμε ότι μπορεί η τελευταία ΤΡ να εγκατασταθεί με ασφάλεια στο 8Χ μου (γιατί όσο έψαξα, δεν βρήκα αναφορές) και όχι να brickάρει όπως με την προηγούμενη (με την οποία ήταν ασύμβατο, αλλά από λάθος εμφανίστηκε ως διαθέσιμη) και να ελπίζω πως θα βρεθεί λύση κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Tool το έχω καιρό τώρα και το τηλέφωνό μου το βλέπει.

 

Ρωτάω αν γνωρίζουμε ότι μπορεί η τελευταία ΤΡ να εγκατασταθεί με ασφάλεια στο 8Χ μου (γιατί όσο έψαξα, δεν βρήκα αναφορές) και όχι να brickάρει όπως με την προηγούμενη (με την οποία ήταν ασύμβατο, αλλά από λάθος εμφανίστηκε ως διαθέσιμη) και να ελπίζω πως θα βρεθεί λύση κάποια στιγμή.

 

Πάντως και το 820 μου είχε brickάρει και το επανάφερα με το recovery tool.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το 820 μου είχε brickάρει και το επανάφερα με το recovery tool.

 

Μαζί σου...

 

Αλλά αν είναι να τον κάνω τον κόπο, να ξέρω (όσο είναι δυνατό) πως θα έχω κάποια αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου...

 

Αλλά αν είναι να τον κάνω τον κόπο, να ξέρω (όσο είναι δυνατό) πως θα έχω κάποια αποτελέσματα.

 

Πλέον, η 10586.11 (το τελευταίο build), είναι στα επίπεδα των Developer Preview. Δεν έχω κάποιο θέμα, πέρα από τους χάρτες, που δεν έχω ασχοληθεί να σετάρω.

 

Σκέψου ότι, όταν είχα κάνει enroll για την TP, δεν είχα το recovery tool και είχα τούβλο για καμια εβδομάδα.

 

Για το μόνο λόγο που θα σου έλεγα να μην το κάνεις είναι αν είναι η κύρια συσκευή σου. Πρώτα κάνουμε τη δουλειά μας και μετά κάνουμε τα οποία πειράματά μας. :)

 

Δηλαδή μόνο σε μένα συμβαίνει αυτό με τον edge!

 

Το τελευταίο build με ποιο τρόπο το εγκατέστησες;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σε 8.1, πέρασα το windows insider και μετά από λίγες μέρες έκανα hard reset για τις εφαρμογές που δεν γινόταν ενημέρωση.

 

Άρα ότι έκανα το έκανα μέσω του windows insider. Υπάρχει άλλος τρόπος; δεν το γνωρίζω. Μισό να τσεκάρω και την έκδοση.

 

 

 

Edit: 10.0.10586.11

 

Και πάνω, έκδοση 1511

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Για το μόνο λόγο που θα σου έλεγα να μην το κάνεις είναι αν είναι η κύρια συσκευή σου. Πρώτα κάνουμε τη δουλειά μας και μετά κάνουμε τα οποία πειράματά μας. :)

 

 

Προφανώς.

 

Είναι που με τρώει το χέρι μου μωρέ...και μετά από 2.5 χρόνια, το χρειάζεται το hard reset το τηλέφωνο έτσι κι αλλιώς.

 

Οπότε, 2σε1 θα ήταν καλή φάση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το store μου έκανε ενημέρωση,όλες τις κολλημένες εφαρμογές.:wacko:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το store μου έκανε ενημέρωση,όλες τις κολλημένες εφαρμογές.:wacko:

 

Όπα θαύμα και εμένα

Link to comment
Share on other sites

το "κακό" είναι πως στο here maps λέει μετά την αναβάθμιση να κατεβάσεις την νέα έκδοση και δεν ανοίγει.

Αλλά έχουμε ήδη την νέα εφαρμογή.:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks.Βγηκε προσφατα? Δεν εκανα hard reset. Εχει μερικα bugs ,μου εβγαλαν την πιστη μερικα apps για αναβαθμιση, οταν παταω πισω δεν το πιανει και κλειδωνει τελειως και στην lock screen κατω απο το Νοεμβριου και πανω απο την μπαρα εδειχνε "3" και τωρα δειχνει "4" και λιγο χειροτερη μπαταρια πιστευω. Αυτα...
Link to comment
Share on other sites

έχει μερικές μέρες που έχει βγει.

Τώρα για θέματα δεν ξέρω γιατί δεν έχω...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μόνο σε μένα συμβαίνει αυτό με τον edge!

 

Όχι το κάνει και σε μένα... Πρέπει να περάσεις δύο φορές την κάθε λέξη...

 

Μόλις τώρα το store μου έκανε ενημέρωση,όλες τις κολλημένες εφαρμογές.:wacko:

 

Me too :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα, στο store αναβαθμίστηκαν όλες οι εφαρμογές, εκτός από την προσθήκη φωτογραφιών στο microsoft, ή κάπως έτσι (δεν έχω μπροστά μου το smartphone).
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει να κολλήσει το κινητό σας και να χρειαστεί επανεκκίνηση; Σήμερα συνέβη 6 φορές και αν συνεχίσει έτσι θα αναγκαστώ να κάνω hard reset πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει να κολλήσει το κινητό σας και να χρειαστεί επανεκκίνηση; Σήμερα συνέβη 6 φορές και αν συνεχίσει έτσι θα αναγκαστώ να κάνω hard reset πάλι.

 

Ναι μου έτυχε αρκετές φορές και αρκετά συχνά στο 520 τις πρώτες μέρες. Παραδόξως, τις τελευταίες μέρες σταμάτησε να συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος 730.Και σε μένα τυχαίνει,συνήθως μετά από κλήση παγώνει.Έχω προσέξει ότι πατώντας το κουμπί δεξιά για να κλειδώσει,κλειδώνει και και ξεκλειδώνει κανονικά και έτσι ξεκολάει.Τουλάχιστον στο δικό μου...
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος 730.Και σε μένα τυχαίνει,συνήθως μετά από κλήση παγώνει.Έχω προσέξει ότι πατώντας το κουμπί δεξιά για να κλειδώσει,κλειδώνει και και ξεκλειδώνει κανονικά και έτσι ξεκολάει.Τουλάχιστον στο δικό μου...

 

Αν πατήσω το κουμπί απενεργοποίησης δεν αντιδρά, παρά μόνο αν το πατήσω παρατεταμένα όπου και κάνει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου έτυχε αρκετές φορές και αρκετά συχνά στο 520 τις πρώτες μέρες. Παραδόξως, τις τελευταίες μέρες σταμάτησε να συμβαίνει.

 

Ακριβώς το ίδιο και εδώ, κάτοχος 520. Στην αρχή κόλλαγε συχνά και τις τελευταίες 2 εβδομάδες μου έχει κολλήσει μία φορά. Συνέβαινε και στις προηγούμενες εκδόσεις.

Εμένα πάντως δεν αντιδρούσε σε τίποτα. Έπρεπε να βγάλω την μπαταρία.

 

@ourgo Ο Αλεξ εννοούσε ότι παγώνει τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω. Εμένα αυτό που με ενοχλεί είναι ότι αυτή τη στιγμή έχουν περαστεί 2 Facebook, 2 Skype και 2 Twitter λογαριασμοί, και μάλιστα του Skype οι επαφές στον κάθε λογαριασμό έχουν διαφορετικά ονόματα. Υποθέτω ότι η ζημιά στο Facebook και στο Twitter γίνεται επειδή παλαιότερα είχα συνδέσει τους λογαριασμούς στο Microsoft Account μου και τώρα βλέπει τις επαφές και από εκεί αλλά και από την εφαρμογή. Στο Skype δεν ξέρω τι φταίει. Ίσως επειδή με το intergration και επειδή έχω και την κανονική Skype εφαρμογή τα βλέπει πάλι διπλα; Δεν ξέρω. Επίσης το κινητό αδυνατεί να μου περάσει τις LinkedIn επαφές και ας είναι και αυτές συνδεδεμένες με τον microsoft λογαριασμό και έχω κατεβάσει και την εφαρμογή.

 

Το ξέρω ότι με τον τρόπο που είπες μπορείς να τα φτιάξεις όπως θες, απλά είναι θέμα τακτοποίησης του να μην έχω διπλοτριπλο επαφές. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Να αφαιρέσεις τους λογαριασμούς από outlook.com.

 

Εγώ τις εφαρμογές τις αναβάθμισα με το χέρι μια μια και ησύχασα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή υπήρξε η συζήτηση κάποτε για τις ειδοποιήσεις όταν έχουμε συνδεδεμένο ένα ακουστικό bluetooth δημιούργησα μία πρόταση στο UsherVoice (πλέον Σχόλια για τα Windows) για το συγκεκριμένο θέμα.

Όποιος θέλει μπορεί να μπει από το κινητό του με τον Microsoft Edge (εφόσον τρέχει Windows 10 Technical Preview) στο παρακάτω link (πρέπει να το κάνετε copy paste) και να ψηφίσει την πρόταση:

windows-feedback:?contextid=4&feedbackid=6adbd738-6adb-451b-a370-f96b25cb8ae1&form=2&src=1

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...