Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέτε να χούμε σημερα την 10586 σύμφωνα με το τελευταίο tweet ?

E ναι λοιπόν, συνονόματε! Έχουμε την 10586!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,να ρωτήσω, επειδή στην προηγούμενη έκδοση είχα γυρίσει στα 8.1 μετά έβαλα το build και έκανα hard reset...Τώρα τι πρέπει να κάνω για να κάτσει καλά η τελευταία έκδοση???
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτην εκδοση ειναι η τελικη, συνεπως τελος τα bugs και αρα μπορουμε να την βαλουμε χωρις να υπαρχει ο κινδυνος να εχουμε θεματακια;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτην εκδοση ειναι η τελικη, συνεπως τελος τα bugs και αρα μπορουμε να την βαλουμε χωρις να υπαρχει ο κινδυνος να εχουμε θεματακια;

 

Τα bugs ποτέ δεν θα σταματήσουν να εμφανίζονται - απλά η τελική έκδοση θα έχει λιγότερα και λιγότερο σημαντικά. Αν δεις την ανακοίνωση, ακόμη υπάρχουν κάποια θέματα.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον δουλεύει σωστά το πληκτρολόγιο. Κατά τα άλλα, ακόμη δεν εμφανίζονται τα συμβάντα του ημερολογίου.

 

Στα υπέρ, νομίζω πως η μπάρα ειδοποίησεων κατεβαίνει πιο γρήγορα από πριν με 8.1. Η εγκατάσταση έγινε αρκετά γρήγορα και στο δικό μου 930.

 

Το κομπουτεράκι πάντως είναι σούπερ και με εύχρηστο μετατροπέα μονάδων. :lol:

 

 

 

Πόσο δύσκολο είναι να φτιάξουν επιτέλους την εφαρμογή του καιρού να εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος; εκτός και αν και σαν εφαρμογή είναι πολύ καλή, άρα πηγαίνει για κόψιμο, όπως το health and fitness, για να μας σπρώξει όλους να αγοράσουμε εκείνο το περιβραχιόνιο, δεν θυμάμαι πως το λένε. Αμ δε.

 

αυτό με τον καιρό νομίζω πως γίνεται εν μέρει. Settings -> Personalization -> Lock Screen -> Choose an app to show detailed status. Δεν το έχω δοκιμάσει.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

με ενοχλεί το λειτουργικο..που φτιαχνουν το ένα χαλαει το άλλο...το store αντι να διορθωνει χαλαει και αυτό δεν εχει σχεση με το ότι ακομα ειμαστε σε δοκιμαστικη εκδοση,ειναι προβλήματα των server .σε γενικες γραμμες θα παω σε iPhone λογω λειτουργικου,δεν καθομαι εδώ ουτε το 950 να μου διναν.τι να με ενθουσιαζει στα wm?που αναβαθμιζουν κάθε δυο μερες προγράμματα του λειτουργικου του τα λεγομενα core apps? 150 αναβαθμίσεις για μια εφαρμογή φωτογραφιων που δεν διορθώνεται ποτε...και πολλα αλλα...γενικα θεωρω ότι είναι πολύ φτωχο λειτουργικο το οποιο δεν εχει κατι να με κρατησει.

να μην αναφερω το φτωχο store η την απατη με τις εφαρμογες και τους developers από ios και google apps που θα ερχοντουσαν και όπως δειχνει δεν θα γινει ποτε...

 

Δύο λέξεις: Technical Preview...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Δύο λέξεις: Technical Preview...

 

ας σταματησει αυτή η καραμελα....γιαυτο δικαιολογησα την αποψη μου και πολλα που λεω δεν εχουν σχεση με το ότι είναι technical preview...ακολουθω από την αρχη ξερω τι είναι technical preview...

Link to comment
Share on other sites

ας σταματησει αυτή η καραμελα....γιαυτο δικαιολογησα την αποψη μου και πολλα που λεω δεν εχουν σχεση με το ότι είναι technical preview...ακολουθω από την αρχη ξερω τι είναι technical preview...

 

 

 

Τι πρόβλημα έχεις που δεν ειναι από αυτό;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια....οι εφαρμογες που δεν κατεβαινουν στο store τι σχεση εχουν με την technical preview?αφου και ο ιδιος ο Gabriel aul sto twitter του λεει ότι εχουν θεμα με τους σερβερς τους.το ιδιο ειπε και στο προηγουμενο build με άλλες εφαρμογες που ειχαν θεμα,το ιδιο ειπε και στο πιο προηγουμενο...αυτό με ενοχλεί...ότι είναι λιγο παιδικη χαρα μου φαινεται στη microsoft
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που όταν έχεις δυο ειδοποιήσεις από την ίδια εφαρμογή στο κέντρο ειδοποίησεων και πατάς πάνω στην μια, ανοίγει η εφαρμογή, βλέπεις ότι είναι να δεις και εξακολουθεί να υπάρχει ειδοποίηση όταν κατεβάζεις την μπάρα, με ξεπερνάει. Μάλλον στα WP 12....

 

Και ρωτάω ξανά, έτσι θα είναι και το 950;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που όταν έχεις δυο ειδοποιήσεις από την ίδια εφαρμογή στο κέντρο ειδοποίησεων και πατάς πάνω στην μια, ανοίγει η εφαρμογή, βλέπεις ότι είναι να δεις και εξακολουθεί να υπάρχει ειδοποίηση όταν κατεβάζεις την μπάρα, με ξεπερνάει. Μάλλον στα WP 12....

 

Και ρωτάω ξανά, έτσι θα είναι και το 950;

 

Τώρα περιμένεις σίγουρη απάντηση;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ας σταματησει αυτή η καραμελα....γιαυτο δικαιολογησα την αποψη μου και πολλα που λεω δεν εχουν σχεση με το ότι είναι technical preview...ακολουθω από την αρχη ξερω τι είναι technical preview...

 

Πολλά κολλήματα έχουν να κάνουν με τα απαραίτητα firmware & drivers updates που χρειάζονται... Τα ίδια είχαμε και με την devs preview στα 8.1... Τέλος πάντων το νήμα δεν είναι για σύγκριση/επιλογή συσκευών οπότε προχωράμε σε off topic... Δικαίωμα του καθενός να επιλέξει όποια συσκευή θέλει και αυτό είναι δεδομένο...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια όχι. Θα περιμένω τις φήμες.

 

Αφού δεν έχει βγει ακόμα και κανείς από εμάς τουλάχιστον δε το έχει πιάσει στα χέρια του,τσάμπα ερωτήσεις κάνεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το 950 θα ειναι πλήρως έτοιμο γιατί θα έχει άλλο firmware, όπως είπαν πιο πάνω! Δεν διαβάζετε; ;) Αυτό έλλειπε, να το πασάρουν με technical preview!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Α και ένα tip για τα προβλήματα με το update κάποιων εφαρμογών... Μην πατάτε επανάληψη... Πατήστε το Χ και μετά από ένα soft reset κάντε έλεγχο για ενημερώσεις... Και κατά προτίμηση αφήστε να περάσουν 1-2 μέρες μετά το update αφού σήμερα σίγουρα θα έχει υπερφόρτωση στους servers...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κανείς με 8Χ?

 

Τρεις το έχουμε όλοι κι όλοι?

 

Μου έχει σπάσει τα νεύρα η ενημέρωση για την 536 κάθε λίγο και λιγάκι.

 

Ρεπό έχω σήμερα, έλεγα να το σφάξω το τηλέφωνο, να δω τι ψάρια πιάνει.

 

Ξέρουμε αν μπορεί να μπει η 586 με ασφάλεια (no brick, δλδ), ανεξάρτητα από τα προβλήματα χρήσης?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

δεν το ξέρω αυτό το 930 δεν παίρνει sd για να δοκιμάσω στον δικό εσωτερικό χώρο δεν είχα προβλημα

 

αυτό που δεν φαίνεται να φτιάχνουν ειναι το notification led

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο κατάστημα μετά από τις πολλές αναβαθμίσεις σε κάποιες όπως προσθετα +πληροφορίες, κέντρο συσκευών,δεδομένα κίνησης,μεταφορά δεδομένων μου βγάζει σφάλμα. Error 0x803F8006. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται?

Επίσης πως γίνεται εδώ να βάλω ήχους για μηνύματα? Ευχαριστώ

 

Major update και παρόλα αυτά δεν βλέπω καμία διάφορα. Υπάρχουν εφαρμογές που ακόμη δεν ανανεώνονται και μια που ανανεώνεται κάθε πέντε λεπτά και ακόμη ανενημέρωτη είναι.

 

Με αυτήν την έκδοση θα βγει και το 950; να τρέξω να το κλείσω αν είναι.

 

Όσον αφορά τις εφαρμογές. Αφού έκανα hard reset, άνοιξα το store και βρήκε ενημερώσεις για 44 εφαρμογές που ήταν ήδη εγκατεστημένες. Οπότε λογικό είναι να "μπουκώσει λίγο". Κάντε ένα soft reset, αφήστε το τηλέφωνο ΑΝΟΙΧΤΟ στην οθόνη των downloads και μετά από λίγο κατεβαίνουν σαν νερό. Και δεν έχω θέμα με το motion data, κατέβηκε όπως οι υπόλοιπες. Σφαίρα. Διαφορές υπάρχουν και βγαίνουν σιγά σιγά στην πορεία. Είναι μικρο αλλαγές στον κώδικα, που τους επιτρέπει να προσθέτουν πράγματα στην πορεία. Κάπως έτσι το καταλαβαίνω.

 

Δεν υπάρχουν προεγκατεστημένα να υποθέσω γιατι την θεση τους εχουν πάρει οι νέοι χαρτες της Μicrosoft.Δεν μπορεις να τα εγκαταστησεις ξανα?

Συμφωνα με τον φιλο πιο πάνω θα υπάρχουν στο store..anyway αλλοι λένε ότι ΔΕΝ μπορoυν να τα βρουν πια στο store...αλλοι λενε οτι μπορεις να τα εγκαταστησεις με πλαγιο τροπο απο τα dowloads του store...

Τελικα καποιος που τα ειχε εγκατεστημενα απο πριν(πχ εγω τα βρηκα εγκατεστημενα στο 640) μπορει επειτα απο την αναβαθμιση σε win10 να μας πει τι γινεται?

 

Σε εμένα μετά από το hard reset ήταν κανονικά εγκατεστημένα και το μόνο που πέρασα ήταν το here transit.

 

με ενοχλεί το λειτουργικο..που φτιαχνουν το ένα χαλαει το άλλο...το store αντι να διορθωνει χαλαει και αυτό δεν εχει σχεση με το ότι ακομα ειμαστε σε δοκιμαστικη εκδοση,ειναι προβλήματα των server .σε γενικες γραμμες θα παω σε iPhone λογω λειτουργικου,δεν καθομαι εδώ ουτε το 950 να μου διναν.τι να με ενθουσιαζει στα wm?που αναβαθμιζουν κάθε δυο μερες προγράμματα του λειτουργικου του τα λεγομενα core apps? 150 αναβαθμίσεις για μια εφαρμογή φωτογραφιων που δεν διορθώνεται ποτε...και πολλα αλλα...γενικα θεωρω ότι είναι πολύ φτωχο λειτουργικο το οποιο δεν εχει κατι να με κρατησει.

να μην αναφερω το φτωχο store η την απατη με τις εφαρμογες και τους developers από ios και google apps που θα ερχοντουσαν και όπως δειχνει δεν θα γινει ποτε...

 

ρε παιδια....οι εφαρμογες που δεν κατεβαινουν στο store τι σχεση εχουν με την technical preview?αφου και ο ιδιος ο Gabriel aul sto twitter του λεει ότι εχουν θεμα με τους σερβερς τους.το ιδιο ειπε και στο προηγουμενο build με άλλες εφαρμογες που ειχαν θεμα,το ιδιο ειπε και στο πιο προηγουμενο...αυτό με ενοχλεί...ότι είναι λιγο παιδικη χαρα μου φαινεται στη microsoft

 

Το ότι οι εφαρμογές δεν κατεβαίνουν το εξήγησα παραπάνω. Λίγο ψάξιμο θέλει. Από εκεί και πέρα, αυτή τη στιγμή τα τηλέφωνα μας λειτουργούν σαν να μην έχουν κανένα driver, και σκέψουν πάλι πόσο γρήγορα πάνε. Οι εφαρμογή φωτογραφιών είναι μια χαρά και πληρέστατη σε σχέση με άλλως λειτουργικών που ούτε καν τα "living images" δεν δείχνουν. Μπορείς να πας σε iPhone, σκέψου όμως το εξής: Τα wm θα βελτιώνονται συνέχεια μέχρι την Άνοιξη και οι εφαρμογές θα γίνονται καλύτερες. Ήδη έχει αρχίσει να συμβαίνει αυτό. Το skype το παράτησαν γιατί ενσωμάτωνεται στο λειτουργικό, όπως και οι εφαρμογή maps. Με την τελική build, λέγεται, ότι θα πάρουμε και usb on the go. όπως είναι καραμέλα ότι είμαστε σε technical preview, έτσι καραμέλα είναι ότι είναι φτωχό το λειτουργικό. Μπορεί να μην έχει ακόμα τις ποιοτικές εφαρμογές των άλλων δύο, αλλά αν μη τι άλλο η πορεία του στο εξάμηνο που έχει γίνει σταθερό, δείχνει ότι βελτιώνεται συνεχώς και δεν κάθονται με σταυρωμένα χέρια και προσθέτουν μονίμως πράγματα. Και το πιο σημαντικό, ακούνε τους χρήστες.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

δεν το ξέρω αυτό το 930 δεν παίρνει sd για να δοκιμάσω στον δικό εσωτερικό χώρο δεν είχα προβλημα

 

αυτό που δεν φαίνεται να φτιάχνουν ειναι το notification led

 

Δεν είναι ερώτηση. Καταφαση είναι!

Διορθώθηκε σε αυτή την έκδοση. Lumia 640xl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...