Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Τα ίδια και σε εμένα και σε εταιρικο και σε yahoo λογαριασμούς. Μάλλον κάποιο bug μπορεί να είναι.

Κάτι άλλο που μου κανει, σε 830, είναι ότι κάποιες φορές η οθόνη κανει ενα στιγμιαίο σβήσιμο, μισο δεύτερο. Αυτό εμφανίστηκε με την τελευταία αναβάθμιση. Το έχει παρατηρησει κάνεις άλλος;

Επίσης με την τελευταία αναβάθμιση του mail app, πάλι στην οθόνη ειδοποιήσεων δεν γκρουπσρει τα mail ανά λογαριασμο αλλά τα έχει όλα μαζί ως Outlook Mail....πολύ ενοχλητικό....

 

Και εγώ έχω σβήσιμο Lumia 830

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβαλα και εγω σημερα τα 10, σε 640LTE χωρίς καποιο reset και ρολάρει πολύ καλα. Επισης τα βάλαμε σε ενα 535.Το καναμε πρωτα με τα slow αλλα δεν εκατσαν καθολου καλά. Εγινε επαναφορά σε 8.1 στην συνέχεια αναβαθμιση με fast ακολουθούμενο με hard reset αλλά εβγαλε προβλημα με την γλωσσα στα ελληνικά το λεξικο και δεν αναβαθμιζει πολλές εφαρμογές στο store σε αντιθεση με το 640 το οποιο τα αναβαθμισε ολα εκτός απο 2.
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα ξεχωρίσεις αρκεί να επιλέξεις "καρφίτσωμα στην έναρξη" όταν θα είσαι μέσα στον λογαριασμό από το outlook

 

 

Καλησπέρα. Το έκανα αυτό που αναφερεις και δεν βοήθησε, όσον αφορα το ξεχωρισμα στο notification area. Το περίεργο είναι ότι πριν την τελευταία αναβάθμιση του mail ήταν ξεχωριστά στα notifications. Μετά τα βγάζει όλα μαζί οπως και παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το έκανα αυτό που αναφερεις και δεν βοήθησε, όσον αφορα το ξεχωρισμα στο notification area. Το περίεργο είναι ότι πριν την τελευταία αναβάθμιση του mail ήταν ξεχωριστά στα notifications. Μετά τα βγάζει όλα μαζί οπως και παλιότερα.

 

Με το καινούργιο update επανέφεραν το linked inbox. Οπότε αν πας στο outlook και μετά στις ρυθμίσεις, δες μήπως είναι ενεργοποιημένο.

Συγκεκριμένα: settings -> manage accounts -> linked inboxes.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Με το καινούργιο update επανέφεραν το linked inbox. Οπότε αν πας στο outlook και μετά στις ρυθμίσεις, δες μήπως είναι ενεργοποιημένο.

Συγκεκριμένα: settings -> manage accounts -> linked inboxes.

 

Το έλεγξα και δεν είναι linked οι λογαριασμοί....τι να πω....σε εσένα τα δείχνει ξεχωριστά τα accounts στην οθόνη ειδοποιήσεων;; τα tiles τσ έχω ξεχωριστά, εκεί είναι εντάξει. Το ίδιο και στην οθόνη κλειδώματος. Στην οθόνη όμως ειδοποιήσεων είναι όλα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Το έλεγξα και δεν είναι linked οι λογαριασμοί....τι να πω....σε εσένα τα δείχνει ξεχωριστά τα accounts στην οθόνη ειδοποιήσεων;; τα tiles τσ έχω ξεχωριστά, εκεί είναι εντάξει. Το ίδιο και στην οθόνη κλειδώματος. Στην οθόνη όμως ειδοποιήσεων είναι όλα μαζί.

 

Ήθελα και εγώ να ψάξω πως αλλάζει... Δεν το έχω κάνει εκτενώς ακόμα αλλά πρόχειρα το μόνο που βρήκα εκτός από αυτά που αναφέρατε είναι να πας μέσα στην εφαρμογή και από τις επιλογές να ρυθμίσεις σε ποια θα χτυπάει ο ήχος ειδοποιήσεις ή δόνηση και σε ποια όχι... Στην οθόνη ειδοποιήσεων πάλι όλα μαζί τα δείχνει δυστυχώς σαν «Αλληλογραφία» αλλά για μένα το κυριότερο είναι να χτυπά μόνο το ένα με ήχο κλτ :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για την καινούργια προσθήκη στο να κανείς λινκ τους λογαριασμούς, ξέρει κανένας αν αυτό γίνεται και στο pc? Με windows 10 φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή της 10586 στο lumia 640 να κάνω μία ερώτηση λίγο off topic; Έχω και σε laptop τα windows 10, όχι όμως μέσω windows insider. Απ' ότι διάβασα, για τα win10 σε υπολογιστές βγήκε η 10586. Μπορώ να την πάρω και εγώ, ή θα έπρεπε να είχα κατεβάσει από την αρχή τα 10άρια μέσω windows insider; Σε υπολογιστή που βλέπουμε ποια έκδοση έχουμε; Στις πληροφορίες μου γράφει windows 10 home και από κάτω έχει το αναγνωριστικό προϊόντος 00426..... Δεν βλέπω κάπου να γράφει έκδοση λειτουργικού συστήματος όπως στο lumia. Στο δε lumia, εξακολουθεί να μην μου αναβαθμίζει δύο εφαρμογές στο store. Έκανα και soft reset, αλλά μόνο αυτές οι δύο εφαρμογές δεν αναβαθμίζονται, ενώ για όποια άλλη εφαρμογή, μέχρι τώρα τουλάχιστον, βγαίνει αναβάθμιση, κατεβαίνει κανονικά. Η μία από τις μη αναβαθμίσιμες εφαρμογές, είναι τα «δεδομένα κίνησης», όπου μου βγάζει σφάλμα με κωδικό ''0x803F7000'' και η δεύτερη γράφει «προσθήκη φωτογραφιών microsoft π...», όπου μου γράφει ''θα παρακάμψουμε τις ρυθμίσεις σας μόνο για αυτή την εγκατάσταση'', πατάω ΟΚ και αφού προσπαθεί να κατέβει, μου γράφει σφάλμα.
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με τα «δεδομένα κίνησης» το εχω και εγω μονο υπομονη και τα φτιαξει με το καινουργιο update
Link to comment
Share on other sites

Τάσο για τα Windows 10 στο PC υπάρχει αυτό το τόπικ που θα πρέπει να απευθυνθείς:

 

Microsoft Windows 10

 

 

Όσο για τα W10 Mob και μένα δεν μου αναβαθμίζει 2 εφαρμογές... Τα «Δεδομένα Κίνησης» όπου έχει σφάλμα και την Προσθήκη φωτογραφιών που ενώ κάνει καν ονικά την αναβάθμιση, κάθε φορά που κάνω τσεκ ξανακάνει αναβάθμιση λες και δεν έγινε ποτέ... Αλλά οκ μικροπράγματα που ελπίζουμε να φτιαχτούν με την 10586...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σήμερα η 10586.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησε κανείς σε 820; εντυπώσεις;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή της 10586 στο lumia 640 να κάνω μία ερώτηση λίγο off topic; Έχω και σε laptop τα windows 10, όχι όμως μέσω windows insider. Απ' ότι διάβασα, για τα win10 σε υπολογιστές βγήκε η 10586. Μπορώ να την πάρω και εγώ, ή θα έπρεπε να είχα κατεβάσει από την αρχή τα 10άρια μέσω windows insider; Σε υπολογιστή που βλέπουμε ποια έκδοση έχουμε; Στις πληροφορίες μου γράφει windows 10 home και από κάτω έχει το αναγνωριστικό προϊόντος 00426..... Δεν βλέπω κάπου να γράφει έκδοση λειτουργικού συστήματος όπως στο lumia. Στο δε lumia, εξακολουθεί να μην μου αναβαθμίζει δύο εφαρμογές στο store. Έκανα και soft reset, αλλά μόνο αυτές οι δύο εφαρμογές δεν αναβαθμίζονται, ενώ για όποια άλλη εφαρμογή, μέχρι τώρα τουλάχιστον, βγαίνει αναβάθμιση, κατεβαίνει κανονικά. Η μία από τις μη αναβαθμίσιμες εφαρμογές, είναι τα «δεδομένα κίνησης», όπου μου βγάζει σφάλμα με κωδικό ''0x803F7000'' και η δεύτερη γράφει «προσθήκη φωτογραφιών microsoft π...», όπου μου γράφει ''θα παρακάμψουμε τις ρυθμίσεις σας μόνο για αυτή την εγκατάσταση'', πατάω ΟΚ και αφού προσπαθεί να κατέβει, μου γράφει σφάλμα.

 

Αν και offtopic η ερώτησή σου για τους υπολογιστές θα πατήσεις Win (το πλήκτρο στο keyboard) + R, θα γράψεις winver και μόλις σου ανοίξει το παράθυρο θα δεις κάτω από τα Windows 10 να αναγράφει "Version 10.0 - Build 10xxx". Το νέο update έρχεται σε κύματα, οπότε θα καθυστερήσει να έρθει σε όλους. Αν θες, ξέκαρε το θέμα Windows 10 FAQ στο τμήμα του Computing.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το έλεγξα και δεν είναι linked οι λογαριασμοί....τι να πω....σε εσένα τα δείχνει ξεχωριστά τα accounts στην οθόνη ειδοποιήσεων;; τα tiles τσ έχω ξεχωριστά, εκεί είναι εντάξει. Το ίδιο και στην οθόνη κλειδώματος. Στην οθόνη όμως ειδοποιήσεων είναι όλα μαζί.

 

Στην εφαρμογή μέσα μου τα βγάζει ξεχωριστά. Στις ειδοποιήσεις μου τα βγάζει σαν ένα, outlook mail.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η σημερινή μέρα είναι πιθανή για νέο build καθώς αρχίζει η διάθεση των 950 από την AT&T από internet, ενώ στα καταστήματα θα διατίθεται από την Παρασκευή.

 

Edit: έχει ξεκινήσει ήδη η διάθεση από την AT&T, άρα...

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτό ναι αλλα χθες ο Gabe δεν θα έλεγε αυριο η σύντομα; για τέλος μου φαίνεται παρασκευή ίσως

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτό ναι αλλα χθες ο Gabe δεν θα έλεγε αυριο η σύντομα; για τέλος μου φαίνεται παρασκευή ίσως

Συνήθως δεν προαναγγέλλει, μια φορά νομίζω ότι είπε "very soon" και την έδωσε κάποιες ώρες μετά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή μέσα μου τα βγάζει ξεχωριστά. Στις ειδοποιήσεις μου τα βγάζει σαν ένα, outlook mail.

Ετσι ακριβως και σε εμενα. Ενω πριν το update ηταν ξεχωριστα και στις ειδοποιησεις. Οχι οτι ειναι κατι τραγικο αλλα ετσι οπως ειναι τωρα δεν βολευει και κουραζεται πολυ το ματι να ξεχωρισει τα εταιρικα απο τα μη-εταιρικα mail.

Επισης σημερα επιβεβαιωσα ενα bug με το ξυπνητηρι. Οταν χτυπησει το ξυπνητηρι και πατησεις ματαιωση, αμεσως ξαναχτυπαει το ιδιο ξυπνητηρι και πρεπει ξανα να πατησεις παταιωση. Αν δε πατησεις αναβολη για 10 λεπτα τοτε οταν ξαναχτυπαει δεν αναβει η οθονη να το δεις και πρεπει να πατησει το πλαινο κουμπι.

Πιστευω με το νεο update που περιμενουμε συντομα να διορθωθουν και αυτα τα μικρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί το ότι μου δείχνει στις ειδοποιήσεις τα gmails/outlook emails μαζί. Σχετικά με την αφύπνιση, την χρησιμοποιώ σε καθημερινή σχεδόν βάση και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Με το που πατάω κλείσιμο, το ξυπνητήρι κλείνει κανονικά χωρίς κάποιο bug (Lumia 640 XL LTE). Εκείνο που μου αρέσει στην αφύπνιση τώρα με τα windows phone 10, είναι που σου δείχνει και πόση ώρα απομένει μέχρι την αφύπνιση που έχεις ορίσει, κάτι που δεν το είχε πριν.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες μου ήρθε mail από το windows insider, όπου γράφει o Gabe Aul για "major update available"

Η αλήθεια είναι πως μιλάει για desktop και αναφέρει και το Lumia 950 που ξεκινά η διάθεση του.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες μου ήρθε mail από το windows insider, όπου γράφει o Gabe Aul για "major update available"

Η αλήθεια είναι πως μιλάει για desktop και αναφέρει και το Lumia 950 που ξεκινά η διάθεση του.

 

είναι η αναβαθμιση για υπολογιστες απλα το email ηρθε αργα.αφου λεει "we just released" ...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες μου ήρθε mail από το windows insider, όπου γράφει o Gabe Aul για "major update available"

Η αλήθεια είναι πως μιλάει για desktop και αναφέρει και το Lumia 950 που ξεκινά η διάθεση του.

Και σε μένα ήρθε αυτό το email και όντως αναφέρεται για την έκδοση 10586 σε υπολογιστές. Μάλιστα μετα το email, πήγα στο laptop και έκανα έλεγχο για ενημέρωση (είχα τσεκάρει και χθες) και άρχισε να κατεβάζει την έκδοση 1511, 10586 όπως ακριβώς γράφει. Το email αυτο έρχεται, αν δεν κάνω λάθος, σε όσους έχουν κάνει εγγραφή στο Windows insider.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...