Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οδηγός δεν υπάρχει καθώς είναι πολύ απλή η διαδικασία. Κάνει εγγραφή στο Insiders πρόγραμμα από εδώ και κατεβάζεις την εφαρμογή από εδώ. Τρέχεις την εφαρμογή, επιλέγεις fast ή slow ανάλογα τι θέλεις και πηγαίνεις στην ενημέρωση τηλεφώνου για να κατεβάσεις την έκδοση που είναι διαθέσιμη. Η τελευταία διαθέσιμη έκδοση που κυκλοφορεί δεν είναι η RTM καθώς αυτή περιμένουμε να γίνει διαθέσιμη λογικά μέσα στη βδομάδα. Καλό είναι μετά την αναβάθμιση να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων-hard reset. Αρκετά μέλη δεν έχουν κάνει, όπως διαβάζω εδώ μέσα, χωρίς μάλιστα να αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία των συσκευών τους.

 

Εγώ πήγα να κάνω αλλά δεν μου βγήκε. Στην εκκίνηση του κινητού με το power + volume down πατημένα, δεν έβγαλε κανένα θαυμαστικό.

Παρ' όλα αυτά όπως λες, στο L640XL δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Σχετικά με back up, τα έχω αποθηκευμένα όλα στο OneDrive και τις επαφές στο outlook, οπότε μετά φαντάζομαι πως με το που θα βάλω τον λογαρασμό μου, θα επανέλθουν όλα. Ήμουν αρκετά χρόνια με android συσκευή, όπου και εκεί τα είχα αποθηκεύσει όλα στη Google και όταν άλλαζα συσκευή, ή έκανα hard reset, μετά με το που έβαζα τον gmail λογαριασμό μου, είχα τις επαφές και τις φωτογραφίες μου, που για μένα είναι και τα πιο βασικά για back up. Φαντάζομαι πως και εδώ κάπως έτσι θα λειτουργεί η επαναφορά από το «σύννεφο» της microsoft. Με την πρώτη ευκαιρία που θα βρω χρόνο, θα προχωρήσω στην εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

έχουμε κάποια ενημέρωση για το αν θα υπάρξει επιτέλους κανονική εφαρμογή Instagram; Φτάνει τόσα χρόνια η beta
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι και μάλιστα universal apps για Facebook Instagram και Messenger... Το είχε ανακοινώσει ο Mark Zuckerberg....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είχα γραφτεί παλιότερα στο insider και μου είχε βγει ειδοποίηση για αναβάθμιση Τελικά αποφάσισα να την κάνω σήμερα και είναι η 12534. Εκανα και hard reset μετά και τώρα που πάω να ξανακάνω αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση μου βγάζει το μήνυμα

 

Έγινε λήψη της ενημέρωσης αλλα δεν ήταν δυνατο το άνοιγμα της (801882c2)

 

Τι φταίει;;;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Είχα γραφτεί παλιότερα στο insider και μου είχε βγει ειδοποίηση για αναβάθμιση Τελικά αποφάσισα να την κάνω σήμερα και είναι η 12534. Εκανα και hard reset μετά και τώρα που πάω να ξανακάνω αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση μου βγάζει το μήνυμα

 

Έγινε λήψη της ενημέρωσης αλλα δεν ήταν δυνατο το άνοιγμα της (801882c2)

 

Τι φταίει;;;

 

12534 ;; Λίγο δύσκολο

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δύο προβλήματα πως τα λύνουμε? :p

 

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/ee8d48ad-279a-49d2-a95e-325aac21dcf9_zpshzq2yqlq.png http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/96f456fa-48de-40a7-b249-c592b1da8bf4_zpsezvg4ir8.png

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

12534 ;; Λίγο δύσκολο

 

10.0.12534.56

 

Είναι η 10052, δικό μου λαθος

Edited by stewe
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δύο προβλήματα πως τα λύνουμε? :p

 

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/ee8d48ad-279a-49d2-a95e-325aac21dcf9_zpshzq2yqlq.png http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/96f456fa-48de-40a7-b249-c592b1da8bf4_zpsezvg4ir8.png

 

Για το πρώτο δεν ξέρω, για το δεύτερο πρέπει να περιμένεις την 10586, είναι bug της 10581. Ισχύουν όμως οι ίδιες ρυθμίσεις που είχες κάνει πριν την αναβάθμιση, δηλαδή όπου είχες ορίσει να αποθηκεύονται πριν θα αποθηκεύονται και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δύο προβλήματα πως τα λύνουμε? :p

 

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/ee8d48ad-279a-49d2-a95e-325aac21dcf9_zpshzq2yqlq.png http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/96f456fa-48de-40a7-b249-c592b1da8bf4_zpsezvg4ir8.png

Το δεύτερο είναι bug για όλους το πρώτο αν είναι για το λεξικό απλά περιμένεις όποτε θυμηθεί να το κατεβάσει

Link to comment
Share on other sites

10.0.12534.56

 

Είναι παλιά έκδοση διότι βλέπω αρκετά bugs...

 

από ότι βλέπω είναι η 10051. εμείς είμαστε 10581. σου είναι δύσκολο να κάνεις rollback στα 8.1 και μετά την πέμπτη να μπεις κατευθείαν στην ολοκαίνουρια 10586; αυτό θα σου πρότεινα. ήμουν παλιότερα στην 10166 και είχα το ίδιο πρόβλημα. μετά από πολλές ώρες χωρίς να βλέπω λύση έκανα rollback και μόλις μετά από 2 και κάτι ώρες είχα κάνει επαναφορά των αρχείων μου και εγκατάσταση του νέου build. ίσως είναι και η μόνη σύντομη λύση.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Άργησες, το έβαλα να κάνει hard reset :lol:

 

Πω, και βαριέμαι τώρα να το περιμένω... Θέλει ένα τρίωρο... Σχετικά με το δεύτερο δηλαδή ποιος είναι ο default επιλεγμένος χώρος αποθήκευσης??

 

Στο 1020 με την ίδια έκδοση TP δεν είχα θέμα με το πληκτρολόγιο...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Άργησες, το έβαλα να κάνει hard reset :lol:

 

Πω, και βαριέμαι τώρα να το περιμένω... Θέλει ένα τρίωρο... Σχετικά με το δεύτερο δηλαδή ποιος είναι ο default επιλεγμένος χώρος αποθήκευσης??

 

Στο 1020 με την ίδια έκδοση TP δεν είχα θέμα με το πληκτρολόγιο...

 

Default είναι το τηλέφωνο πάντα εκτός αν έχεις επιλέξει εσύ να αποθηκεύονται στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

σου είναι δύσκολο να κάνεις rollback στα 8.1 και μετά την πέμπτη να μπεις κατευθείαν στην ολοκαίνουρια 10586;

Και αυτο πως γίνεται; έχω χάσει πολλά επεισόδια διότι το κινητο είναι το ενα και μοναδικό που έχω και τόσο καιρο δεν εβαζα preview γιατί ήθελα να φτάσει στις τελικές εκδόσεις.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Άργησες, το έβαλα να κάνει hard reset :lol:

 

Πω, και βαριέμαι τώρα να το περιμένω... Θέλει ένα τρίωρο... Σχετικά με το δεύτερο δηλαδή ποιος είναι ο default επιλεγμένος χώρος αποθήκευσης??

 

Στο 1020 με την ίδια έκδοση TP δεν είχα θέμα με το πληκτρολόγιο...

 

Αλεξ για την γλώσσα, επέλεξε ξανα fast στο insider και πας κατευθείαν στο πληκτρολόγιο και πατάς να την ξανακατεβάσει. Μετά φεύγεις σφαίρα στο μενού που κατεβάζει τις νέες εκδόσεις και θα δείς ότι θα κάνει download πακέτο γλώσσας. Έτσι το έκανα σε όλες τις TP, και στην 10581, και δούλεψε.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο πως γίνεται; έχω χάσει πολλά επεισόδια διότι το κινητο είναι το ενα και μοναδικό που έχω και τόσο καιρο δεν εβαζα preview γιατί ήθελα να φτάσει στις τελικές εκδόσεις.

 

Θα κατεβάσεις το Windows Device Recovery Tool στον υπολογιστή, θα συνδέσεις το κινητό με το PC σου και θα ακολουθήσεις τα βήματα στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.... θα γυρίσω πίσω στην 8.1 και όταν με το καλό βγει η τελική έκδοση την περνάω...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ για την γλώσσα, επέλεξε ξανα fast στο insider και πας κατευθείαν στο πληκτρολόγιο και πατάς να την ξανακατεβάσει. Μετά φεύγεις σφαίρα στο μενού που κατεβάζει τις νέες εκδόσεις και θα δείς ότι θα κάνει download πακέτο γλώσσας. Έτσι το έκανα σε όλες τις TP, και στην 10581, και δούλεψε.

 

Ωραίος ρε Άγγελε... Να γιατί πρέπει να περιμένεις τις απαντησεις του φόρουμ πριν κάνεις hard reset... Το μόνο bug που έμεινε είναι του χώρου αποθήκευσης, που ελπίζω να φτιαχτεί αυτές τις μέρες με την 10586 που θα έρθει :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

από ότι βλέπω είναι η 10051. εμείς είμαστε 10581. σου είναι δύσκολο να κάνεις rollback στα 8.1 και μετά την πέμπτη να μπεις κατευθείαν στην ολοκαίνουρια 10586; αυτό θα σου πρότεινα. ήμουν παλιότερα στην 10166 και είχα το ίδιο πρόβλημα. μετά από πολλές ώρες χωρίς να βλέπω λύση έκανα rollback και μόλις μετά από 2 και κάτι ώρες είχα κάνει επαναφορά των αρχείων μου και εγκατάσταση του νέου build. ίσως είναι και η μόνη σύντομη λύση.

Να ρωτήσω κάτι και εγώ μιας και ετοιμάζομαι να κατεβάσω τα 10; Σε περίπτωση που θέλω να επιστρέψω πάλι στα 8.1 απ' ότι διαβάζω και εδώ θα πρέπει να κατεβάσω το windows recovery tool, όπου και θα με καθοδηγήσει αυτό. Καλώδιο σύνδεσης μπορώ να χρησιμοποιήσω οποιοδήποτε; Μιας και δεν είχε στη συσκευασία, έχω ένα από tablet nexus ή samsung tab, κάνουν ή θα πρέπει να αγοράσω άλλο; Επίσης εάν κατεβάσω σήμερα την αναβάθμιση, θα είναι η 10581 όπως γράφετε και πιο πάνω; Και αύριο που θα βγει π.χ. η 10586 δεν θα την πάρουμε άμεσα σαν αναβάθμιση μέσα από το windows insider; Θα πρέπει να κάνουμε downgrade σε 8.1 και μετά πάλι μέσω του insider να κατεβάσουμε τη νεότερη;

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλεις Fast Ring θα πάρεις κατευθείαν τη 10581 (στο προτείνω)... Το slow δεν ξέρω που είναι...

 

Καλώδιο Τάσο κάνει οποιοδήποτε USB, οπότε μην σε αγχώνει αυτό...

 

Όταν βγει αναβάθμιση θα την πάρουμε άμεσα εννοείται...

 

Για downgrade στην αναβάθμιση πιθανότατα όχι αλλά δεν ξέρουμε ακόμα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε να κανει λήψη της αναβάθμισης. Μεσα απο την εφαρμογή windows insider πάτησα insider fast. Έκανε επανεκκίνηση και πηγα στον έλεγχο ενημερώσεων όπου και κανει τη ληψη. Τωρα θα περιμενω αρκετή ωρα απ` ότι καταλαβαίνω.. .
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε να κανει λήψη της αναβάθμισης. Μεσα απο την εφαρμογή windows insider πάτησα insider fast. Έκανε επανεκκίνηση και πηγα στον έλεγχο ενημερώσεων όπου και κανει τη ληψη. Τωρα θα περιμενω αρκετή ωρα απ` ότι καταλαβαίνω.. .

 

Υπομονή και μην το πειράξεις ότι και να κάνει.. Άστο να κάνει τα δικά του...!! ☺☺

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

παω να κανω ληψη την 10581 στο κινητο απ τις ρυθμισεις --> ενημερωση τηλεφωνου κ ενω κανει την ληψη στην προετοιμασια εγκαταστασης μολις φτανει στο 50% λεει σφαλμα κλπ κ σταματαει

 

μπορω να την περασω με καποιο αλλο τροπο?

 

εχουν παντως πολλα θεματα σε μενα τα 10αρια.. εχω τ0 925

 

δε μου ερχονται ειδοποιησεις καθολου για τα sms..ενω ολα τα χω ανοιχτα

 

τωρα τελευταια σταματησε κ στην οθονη κλειδωματος να μου βγαζει τις ειδοποιησεις απο μεσσεντζερ κλησεις μηνυματα κλπ:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δύο προβλήματα πως τα λύνουμε? :p

 

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/ee8d48ad-279a-49d2-a95e-325aac21dcf9_zpshzq2yqlq.png http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/96f456fa-48de-40a7-b249-c592b1da8bf4_zpsezvg4ir8.png

Τελείωσε η αναβάθμιση, μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάποια ανωμαλία στη λειτουργία, εκτός από το ίδιο πρόβλημα με την κάρτα SD. Είναι σαν να μην τη βλέπει καθόλου. Είναι κάποιο bug, ή πάω για hard reset; Εάν βγάλω την SD και τη βάλω πάλι υπάρχει περίπτωση να τη δει α

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα λυθεί οτι και να κάνεις. Αυριο πιθανώς έρχεται η νέα 10586 RTM οπότε μάλλον θα έχουν λυθεί πολλά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...