Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά από μαμά εταιρία το τηλ κοστίζει 260 € το 64 γιγα πως βγαίνει 350€ και πάνω μετά. 100€ έχουν τα μεταφορικά? ?? Επίσης έχω ακούσει για μια εταιρεία που αν φτιάξεις λογαριασμό σε αυτήν μετά μπορείς άνετα να αγοράζεις πράγματα από μαγαζιά που δεν στέλνουν Ελλάδα. Στην ουσία φτιάχνει μια ψεύτικη διεύθυνση σε άλλη χώρα.

Ξέρω ότι έχει απαντηθεί αλλά για άλλη μια αξίζει να το πάρεις από μαμά η από κινεζομαγαζο γιατί με τα μεταφορικά 100 € από μαμά το δεύτερο είναι πιο φτηνό. Το μόνο που κερδίζεις από μαμά είναι η εγγύηση.

Εγώ το πήρα από Κίνα κατευθείαν κ γλύτωσα αρκετά μεταφορικά. 270 βγήκε το 16αρι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον σου το κάνει επειδή κάνει το paypal την μετατροπή συναλλάγματος και όχι η τράπεζα σου.Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5513100#post5513100

 

το είχα βάλει έτσι όταν παρηγγειλα το oneplus αλλα τελικά μου τα χρεωσε τα 6ευρώ παραπάνω όταν κοίταξα στο λογαριασμό μου.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά από μαμά εταιρία το τηλ κοστίζει 260 € το 64 γιγα πως βγαίνει 350€ και πάνω μετά. 100€ έχουν τα μεταφορικά? ?? Επίσης έχω ακούσει για μια εταιρεία που αν φτιάξεις λογαριασμό σε αυτήν μετά μπορείς άνετα να αγοράζεις πράγματα από μαγαζιά που δεν στέλνουν Ελλάδα. Στην ουσία φτιάχνει μια ψεύτικη διεύθυνση σε άλλη χώρα.

Ξέρω ότι έχει απαντηθεί αλλά για άλλη μια αξίζει να το πάρεις από μαμά η από κινεζομαγαζο γιατί με τα μεταφορικά 100 € από μαμά το δεύτερο είναι πιο φτηνό. Το μόνο που κερδίζεις από μαμά είναι η εγγύηση.

Ψάχνοντας στο ίντερνετ για την διαφορετικη τιμή του τηλεφώνου ανά χώρα βρήκα τα εξής:

Η τιμή στην Αμερική είναι χωρίς ΦΠΑ, καθώς ειδικά για την Αμερική η κάθε πολιτεία έχει διαφορετικό συντελεστή από 1-10% για τα εισαγόμενα προϊόντα. Στην Αγγλία έχουμε συντελεστή ΦΠΑ 20%+δασμούς. Για την Γερμανία έχουμε 19% ΦΠΑ και μάλλον οι δασμοί είναι μικρότεροι από τους βρετανικούς. Προσθέτοντας και τα διαφορετικά μεταφορικά ανά περιοχή, εξηγείται αυτή η διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

το είχα βάλει έτσι όταν παρηγγειλα το oneplus αλλα τελικά μου τα χρεωσε τα 6ευρώ παραπάνω όταν κοίταξα στο λογαριασμό μου.

Mήπως τότε αυτά τα χρεώνει η τράπεζα σου και σε συμφέρει καλύτερα ο τρόπος του paypal; Οπότε ψάξτο και δες τι σε συμφέρει

Link to comment
Share on other sites

κυριακη η παραγγελεια μου απο την oneplus.net και σημερα ηδη εχει φτασει γαλλια και αν οχι το βραδυ,το πρωι παραδιδετε!

 

αγορα 64 Gb 300 ευρω + 23 dhl express

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω 3 προσκλησεις οποιος θελει μου λεει το email το πηρα στις 8μμ σημερα

 

Ευχαριστώ τον συμφορουμίτη για τη διάθεση προς εμένα της πρόσκλησής του!

Θα μου έλθει ένα sandstone black 64GB μέσω φίλου στη Μ. Βρετανία...

Link to comment
Share on other sites

Πότε το είχες παραγγείλει και πότε το ταχυδρομισαν;
παραγγελιά 19/7 Αποστόλη 23/7.απλα η εταιρεια με ξένισε.ολλανδική είναι.την ξέρει κανεις???postnl με tracking number κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας!

Προσπαθώ να το παραγγείλω με invite αλλά δεν μπορώ να το πληρώσω με paypal.....

Λεφτά σίγουρα υπάρχουν. Πρέπει να γίνει με κάποιον ιδιαίτερο τρόπο για μας που ειμαστε Ελλάδα και δεν είμαστε στο επίσημο launch? Υπόψιν οτι παράδοση βάζω διεύθυνση συγγενή στη Γερμανία. ...help plz γιατι κανει expire σε λιγες ωρες....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας!

Προσπαθώ να το παραγγείλω με invite αλλά δεν μπορώ να το πληρώσω με paypal.....

Λεφτά σίγουρα υπάρχουν. Πρέπει να γίνει με κάποιον ιδιαίτερο τρόπο για μας που ειμαστε Ελλάδα και δεν είμαστε στο επίσημο launch? Υπόψιν οτι παράδοση βάζω διεύθυνση συγγενή στη Γερμανία. ...help plz γιατι κανει expire σε λιγες ωρες....

 

Καμιά ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα κανείς;

μάλλον ΄΄βλέπει΄΄ την διεύθυνση του paypal ότι είναι στην Ελλάδα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις βρει άκρη ακόμα και δεν πιστεύεις ότι θα βρεις, στείλε την προς τα εδώ!!!

 

 

Υ.Γ. Ξέρει κανείς γιατί σβήσανε το ελληνικό invite θέμα απ' το φόρουμ του oneplus??

Edited by kuruki
Link to comment
Share on other sites

Hello παιδιά. Συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι αλλά έχω μια πρόσκληση για 12 ώρες ακόμη αλλά ειμαι διακοπές και προσπαθώ να αγοράσω από κινητό. Δυσκολεύομαι να διαβάσω ολο το θέμα για να βρω απαντήσεις. Κατάλαβα ότι Αγγλία η τιμή είναι 360 για τα 64 προσπάθησα με forward to me

Υπάρχει άλλος τρόπος να το πάρω με τιμή οχι τόσο ακριβή σε άλλη χώρα με παρόμοια υπηρεσία; πρέπει να το κνω σήμερα αλλιώς χάνω την πρόσκληση.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, το παρηγγειλα 23/7 απο το επισημο site, μου γραφει processing στην παραγγελια. εχει φυγει απο αυτους?

και επισης δεν μου εχουν στειλει t/n ακομα.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, το παρηγγειλα 23/7 απο το επισημο site, μου γραφει processing στην παραγγελια. εχει φυγει απο αυτους?

και επισης δεν μου εχουν στειλει t/n ακομα.

 

 

Αργεις πολυ ειναι και σαβατοκυριακο με αλλα λογια ξεχνατο για καμια εβδομαδα μην βιαζεσαι.

 

 

UPDATE

 

Η Μπαταρια ολα τα λεφτα μετα την πρωτη φορτιση αλλά και μαμίσιο με stock kernel και ROM δεν παει πισω στο Antutu :D

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα billing address ελλαδα, τα στοιχεια μου και shipping address γερμανια, τα στοιχεια ενος φιλου μου και παρηγγειλα κανονικα και βρισκεται σε processing η παραγγελια

 

Εγώ δεν μπορώ να βάλω διαφορετική billing address από shipping. Το δοκίμασα. Λες να αλλάξαν τις ρυθμίσεις;

 

Edit: δεν τα κατάφερα να αλλάξω billing address αλλά παρόλα αυτά πέρασε η πληρωμή μέσω paypal..

Edited by drade
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσες φορές το δοκίμασα.

Στο account info μου έχει τουλάχιστον 15 προσπάθειες παραγγελίας όπου φαίνονται ολες οι προσπάθειες ως canceled.

Κρίμα. ..πραγματικά δεν ξέρω που κολλάει το θέμα...

Πλέον έχω μπει σε σκέψη να το πάρω απο Κίνα. Το invite έληξε. Έχω ανοίξει ticket στο support να δω τι θα μου πούνε και αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν invite αλλά το έχω ήδη το κινητό. Όποιος ενδιαφέρεται pm παρακαλώ

 

Δόθηκε ήδη, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

χάρη στη nekmaria έχω τη πρόσκληση (Ευχαριστώ!) οπότε τώρα θα χρειαστώ τη βοήθεια σας! Θέλω να το παραγγείλω, έκανα εγγραφή στο mailboxde.com και απ' ότι διάβασα το στέλνω εκεί. Αυτοί (mailboxde.com) αναλαμβάνουν να το στείλουν μετά εδώ? Είναι αξιόπιστη εταιρία? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαρά ακούω απο το ακουστικό. Είναι ίσως λίγο πιο δυνατό από του S4 της γυναίκας μου.

Το κεντράρετε σωστά στο αυτί σας;

Είναι μεγάλη συσκευή και αν κάποιος δεν έχει συνηθίσει βάζει το αυτί του σε λάθος σημείο.

Προηγμένως ήμουν σε δρόμο με κίνηση. Το είχα σε θήκη ζώνης. Εκτός ότι άκουγα τα κουδουνίσματα, δεν είχα κανένα πρόβλημα με το ακουστικό.

 

Την δόνηση την έχω απενεργοποιημένη δεν μ ενδιαφέρει.

 

Αν είναι λίγο πιο δυνατο από το s4 τότε όχι μόνο δεν υπάρχει θέμα αλλά πάω βουρ για αγορά... Το s4 έχει δυνατό ακουστικό τουλάχιστον για τ' αυτιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

 

Θέλω να ρωτήσω για έναν φίλο που πήρε την συσκευή με πρόσκληση. Το παρέλαβε δυστυχώς με αυτό το Yellow tint στην οθόνη. Τι πιστεύετε πως είναι καλύτερο να γίνει; Πολλοί έχουν ζητήσει αλλαγή, αλλά άλλοι έχουν καταφύγει σε λύσεις με έκθεση σε UV light (ήλιος, μηχάνημα για στέγνωμα νυχιών κτλ), το οποίο στεγνώνει την κόλλα η οποία ευθύνεται για αυτή την κίτρινη απόχρωση στα OPO.

Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα από που πήρατε;

 

Θήκη;

 

Για hands free λέω να πάρω τα Xiaomi Pistons μαύρα-χρυσά.

 

εγω απο http://www.oppomart.com

 

http://www.oppomart.com/oneplus-one-phone/official-colorful-protective-cover-shield-for-oneplus-one.html Yellow

 

http://www.oppomart.com/oneplus-one-phone/torras-aluminum-frame-bumper-cover-for-oneplus-one.html Black

 

http://www.oppomart.com/oneplus-one-phone/nano-anti-burst-tempered-glass-protective-film-for-oneplus-one.html Προστασία οθόνη.

 

Ολά μαζί 28€ με μεταφορικα αποστολη απο Σινγκαπούρη 15 μερες με singpost

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...