Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράγγειλα πριν λίγες μέρες μια θήκη slim leather pouch από ebay και περιμένω σε καμια δεκαριά μέρες να έρθει.

Μετά από 22 μήνες χρήσης χωρίς θήκη και ύστερα από άπειρες φορές που βρέθηκε μέσα σε τσαντάκια, τσάντες κλπ μου έκανε ένα μικρο τίκ κάτω δεξιά το sandstone...:(

Ακόμα και το ψευδομεταλλικό πλαίσιο που εχει μπροστά είναι σχεδόν άθικτο..

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φοράω εδώ και σχεδόν δύο χρόνια το tempered glass της Oneplus στο one μου..Μετά από κάποιες πτώσεις, έχει κάνει σημάδια και χρειάζεται ανανέωση..Ποιο είναι το καλύτερο tempered που θα μπορούσα να του φορέσω?

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ της nillkin έχω και μου φαίνεται μια χαρα. Δύο χρόνια το έχω κι εγώ και είναι ακόμα σε καλή κατάσταση. Στο amazon έψαξα και από αγγλία ήρθε γύρω στα 6-7 ευρώ, αλλά δεν είχε μεταφορικά.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ της nillkin έχω και μου φαίνεται μια χαρα. Δύο χρόνια το έχω κι εγώ και είναι ακόμα σε καλή κατάσταση. Στο amazon έψαξα και από αγγλία ήρθε γύρω στα 6-7 ευρώ, αλλά δεν είχε μεταφορικά.

 

Και εγώ για nillkin σκεφτόμουν..παρήγγειλα δυο να εχω μιας και το κινητό, ασχέτως εαν πάρω άλλο ή οχι, φαινεται αθάνατο :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
καλημερα στο φορουμ...εχω ενα oneplus one με σπασμενη οθονη...μηπως υπαρχει κανενας που να διαθετει ανταλακτικα η οθονη η εστω τηλεφωνο να το δινει για ανταλλακτικα;ευχαριστω
samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Σήμερα μόλις έγινε shipping από gearbest το oneplus 1 μου. Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω canceling?
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Κι εμένα έχει αρχίσει να τα παίζει η μπαταρία και σκεφτόμουν να το στείλω στο σερβις της oneplus, αλλά δεν ξέρω αν το υποστηρίζουν ακόμα και τι θα κοστίσει...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έχει αρχίσει να τα παίζει η μπαταρία και σκεφτόμουν να το στείλω στο σερβις της oneplus, αλλά δεν ξέρω αν το υποστηρίζουν ακόμα και τι θα κοστίσει...

 

Κυκλοφορουν καποιες σε αμαζον και ebay, αλλα, δεν ξερω τι παιζει με το ποσο αξιοπιστες ειναι...

Εγω ο ιδιος θα την αλλαξω, αλλωστε. Ειναι αρκετα ευκολη η αλλαγη του.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλή χρονιά σε όλους. Εγώ δοκίμασα και αγόρασα τρεις από διαφορετικούς πωλητές, οι 2 μπαταρίες κρατούσαν λίγο λιγότερο από την μπαταρία τη δική του που τα είχε ήδη φτύσει, πλησιάζοντας 4ο χρόνο χρήσης! Η 3η δεν δούλευε καν. Ευτυχώς μου γύρισαν τα χρήματα μέσω ebay. Αλλαγή μέσω της 1+ μαζί με μεταφορικά για Αγγλία, μου έβγαινε 70 ευρώ και μου είπαν κιόλας κάτι τραγικά ότι θα το φορμάρουν κι ότι θα δουν μόνοι τους αν χρειάζεται να αλλάξουν κάτι άλλο και θα μπορούσε να αυξηθεί το κόστος... Οπότε πήρα το s9+, που μαζί με προσφορά της βόνταφον που έτρεχε και τιμολόγιο, μου βγήκε 80 ευρώ φθηνότερο από το να έπαιρνα 1+6 :p Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Εγώ δοκίμασα και αγόρασα τρεις από διαφορετικούς πωλητές, οι 2 μπαταρίες κρατούσαν λίγο λιγότερο από την μπαταρία τη δική του που τα είχε ήδη φτύσει, πλησιάζοντας 4ο χρόνο χρήσης! Η 3η δεν δούλευε καν. Ευτυχώς μου γύρισαν τα χρήματα μέσω ebay. Αλλαγή μέσω της 1+ μαζί με μεταφορικά για Αγγλία, μου έβγαινε 70 ευρώ και μου είπαν κιόλας κάτι τραγικά ότι θα το φορμάρουν κι ότι θα δουν μόνοι τους αν χρειάζεται να αλλάξουν κάτι άλλο και θα μπορούσε να αυξηθεί το κόστος... Οπότε πήρα το s9+, που μαζί με προσφορά της βόνταφον που έτρεχε και τιμολόγιο, μου βγήκε 80 ευρώ φθηνότερο από το να έπαιρνα 1+6 :p

 

εγω παντως πηρα απο εδω μπαταρια για το oneplus, γνησια και με κατασκευη κιολας 06/2018 ενω του αμαζον, βγηκε μουφα και δεν φορτιζε πανω απο 70% και ηταν του 2017.

https://www.cellphones.gr/mpataria-blp571-oneplus-1-original-bulk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ καινούρια μπαταρία, αφού η παλιά δεν κρατούσε ούτε μέχρι να ανοίξει και αναγκαστικά το κινητό δούλευε μόνο στο ρεύμα η με power bank.

Πήρα αυτήν και δεν έχω ιδέα αν είναι γνήσια η όχι, αλλά δε με πολυαπασχολεί αυτό. Στις δύο πρώτες φορτίσεις όμως, δεν κατάφερα να την πάω μέχρι το 100%, σταματούσε στο 96. Χθες, στην τρίτη φόρτιση, το άφησα όλο το βράδυ πάνω στο φορτιστή (αποκοιμήθηκα :lol: ) και επιτέλους έπιασε τα 100. :yahoo:

Τώρα μένει να δούμε πόσο θα κρατήσει. Αν όμως είχα δει το ποστ του FoT1s πριν παραγγείλω, θα έπαιρνα κι εγώ την ίδια. ;)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι του Φώτη φαίνεται μια χαρά. Εμένα, αν και πλέον δεν είναι η κύρια συσκευή μου, ακόμα αντέχει. Έχει χάσει βέβαια από τη διάρκειά της, αλλά ακόμα θα μπορούσα να το χρησιμοποιώ χωρίς να φορτίζω ενδιάμεσα στη μέρα.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ καινούρια μπαταρία, αφού η παλιά δεν κρατούσε ούτε μέχρι να ανοίξει και αναγκαστικά το κινητό δούλευε μόνο στο ρεύμα η με power bank.

Πήρα αυτήν και δεν έχω ιδέα αν είναι γνήσια η όχι, αλλά δε με πολυαπασχολεί αυτό. Στις δύο πρώτες φορτίσεις όμως, δεν κατάφερα να την πάω μέχρι το 100%, σταματούσε στο 96. Χθες, στην τρίτη φόρτιση, το άφησα όλο το βράδυ πάνω στο φορτιστή (αποκοιμήθηκα :lol: ) και επιτέλους έπιασε τα 100. :yahoo:

Τώρα μένει να δούμε πόσο θα κρατήσει. Αν όμως είχα δει το ποστ του FoT1s πριν παραγγείλω, θα έπαιρνα κι εγώ την ίδια. ;)

 

Το ιδιο προβλημα ειχα με την μπαταρια του αμαζον. Δεν φορτιζε πανω απο 70% και εκλεινε στο 30% με κατασκευη 2017. Αγορασα μετα απο το μαγαζι που ποσταρα παραπανω, με κατασκευη 2018 και το κινητο πλεον δουλευει (σαν 2η συσκευη) οπως οταν το πρωτοπηρα. Φορτιζει πλεον γρηγορα, παει κανονικα 100% και κραταει απιστευτα η μπαταρια του σε βαθμο που απλα λες κολλησε η ενδειξη σε συγκεκριμενο % ποσοστο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ύστερα απο 2 μηνες χρήσης μπορώ να πω ότι η παραπανω μπαταρία δουλεύει άψογα.

Το τηλέφωνο είναι η κύρια συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπαταρία από το chellphone παράγγειλα και εγώ ώστε να κάνω πλήρες λειτουργικό το τηλ και να το δώσω στην κόρη.

Από ότι μίλησα στο τηλ αυτές που εχει είναι παραγωγής του 2018 , σε λίγες ημέρες θα ποστάρω αποτελέσματα μιας και θα την περάσω μονος

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία από το chellphone παράγγειλα και εγώ ώστε να κάνω πλήρες λειτουργικό το τηλ και να το δώσω στην κόρη.

Από ότι μίλησα στο τηλ αυτές που εχει είναι παραγωγής του 2018 , σε λίγες ημέρες θα ποστάρω αποτελέσματα μιας και θα την περάσω μονος

 

Θα εισαι μια χαρα! Απο το ιδιο πηρα κι εγω (αν δεις λιγο παραπανω) με 2018 κι εμενα παραγωγη και ηταν οκ και ειναι ακομα μεχρι και σημερα.

*Κι εγω, μονος την αλλαξα.

Link to comment
Share on other sites

Θα εισαι μια χαρα! Απο το ιδιο πηρα κι εγω (αν δεις λιγο παραπανω) με 2018 κι εμενα παραγωγη και ηταν οκ και ειναι ακομα μεχρι και σημερα.

*Κι εγω, μονος την αλλαξα.

Aπό ότι είδα αλλάζει εύκολα βγάζοντας προσεκτικά το πίσω καπάκι και μετά 6-8 βίδες για το πιο μικρό που έχει μέσα, σωστά ?

Σου έσπασε κανένα κλιπς από την πλάτη ? Με την καινούργια μπαταρία έκανε reset η συσκευή ή έμεινε όπως ήταν με την αρχική μπαταρία ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι είδα αλλάζει εύκολα βγάζοντας προσεκτικά το πίσω καπάκι και μετά 6-8 βίδες για το πιο μικρό που έχει μέσα, σωστά ?

Σου έσπασε κανένα κλιπς από την πλάτη ? Με την καινούργια μπαταρία έκανε reset η συσκευή ή έμεινε όπως ήταν με την αρχική μπαταρία ?

 

Ναι, αλλαζει πολυ ευκολα.

Δεν μου εσπασε κανενα κλιπς, αλλα, θελει προσοχη (σου προτεινω με μια καρτα πχ χρεωστικη να κανεις το γυρο-γυρο για να βγουν)

Οχι, κανενα ρεσετ δεν θα σου κανει, αρκει να την κλεισει, εννοειται.

 

Επισης, θα σου προτεινα αφου την αλλαξεις και πριν βαλεις το καπακι, να το δουλεψεις μεχρι 1% να δεις αν πεφτει οκ και να το βαλεις για φορτιση να δεις αν παει κανονικα μεχρι 100%. Αν ειναι οκ, τοτε βαλε το καπακι.

 

*αν εισαι θεσ/νικη, μπορω να σου δωσω τα εργαλειακια για την αλλαγη που ειχα παρει δωρο απο το αμαζον με την πρωτη μπαταρια.

**με βοηθεια το βιντεο αυτο την αλλαξα.

Link to comment
Share on other sites

Thanks, είμαι Αθήνα, όμως τα έχω τα εργαλεία από άλλη περίπτωση.

Θα λάβω υπόψη μου την παρατήρηση σου περί ελέγχου πλέον το κλείσιμο

 

sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αγόρασα πρόσφατα τα 'απλά' earbuds της oneplus.Οκ,εντυπωσιάστηκα απο την συσκευασία τους:απλή,μίνιμαλ και προσεγμένη...Εύγε!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...