Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά όσοι το έχετε πάρει από κινεζικά site βάζετε και κουτί ή όχι;

 

Λέτε να τον πιούμε με τα τελωνεία ;

Έβαλα κανονικά το κουτί και περιμένω αύριο λογικά να παραλαβω.Στο πακέτο έχω προσθέσει κ ένα jiayu g2f (καπως έτσι πρέπει να το λενε).Το πακέτο έφτασε Αθήνα την Πεμπτη,σήμερα πρωι ήρθε Θεσ/νικη και ακομα στο site των elta-courier γραφει : ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ.

 

Να σημειώσω εδω,οτι το vickmall μου έστειλε mail λέγοντας μου οτι βλέπειτο πακέτο μου στάσιμο κ με ρωτησαν αν πλήρωσα τελωνείο ή αν με ειδοποιησαν για να πληρωσω.Ανεφεραν επισης κ αλλα πακέτα που στάλθηκαν με EMS και τα οποία δεν είχαν καποιο θέμα με τελωνείο.

 

Κατόπιν,επικοινώνησα τηλεφωνικά με το πλησιέστερο κατάστημα ελτα κουριερ,τους έδωσα τον αρ.αποστολής και απάντησαν ότι είναι πλέον στο ταχυδρομείο της περιοχής μου κ ότι θα το φερει ο ταχυδρόμος.

Εν αναμονή λοιπόν...

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παράγγειλα τελικά και εγώ από geekbuying και αναμένουμε υπάρχει κάποιος που το παράγγειλε και αυτός από εκεί να μας πει πόσο έκανε να ερθει;
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα τελικά και εγώ από geekbuying και αναμένουμε υπάρχει κάποιος που το παράγγειλε και αυτός από εκεί να μας πει πόσο έκανε να ερθει;

16 μέρες έκανε να έρθει το δικό μου από εκεί.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο πρόβλημα με τους κινέζους όχι όλους, ειναι ότι αργούν την αποστολή. Για Ελλάδα δεν κάνει πάνω από 12-15 μέρες το ταχυδρομείο.

Δεν τα στέλνουν αμέσως, αργούν 5-10 μέρες στις οποίες γυρνάνε τα λεφτά μας.

 

Το δικό μου έγινε παραγγελία Τρίτη βράδυ μέσω του ιταλικού site. Πέμπτη ήταν στην DHL Hong Kong και σήμερα παραδόθηκε στον Ιταλό. Αύριο μου το στέλνει Ελλάδα.

Ειναι 16αρι και μου στοίχισε με τα δίπλα μεταφορικά 318 ευρώ.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο πρόβλημα με τους κινέζους όχι όλους, ειναι ότι αργούν την αποστολή. Για Ελλάδα δεν κάνει πάνω από 12-15 μέρες το ταχυδρομείο.

Δεν τα στέλνουν αμέσως, αργούν 5-10 μέρες στις οποίες γυρνάνε τα λεφτά μας.

 

Το δικό μου έγινε παραγγελία Τρίτη βράδυ μέσω του ιταλικού site. Πέμπτη ήταν στην DHL Hong Kong και σήμερα παραδόθηκε στον Ιταλό. Αύριο μου το στέλνει Ελλάδα.

Ειναι 16αρι και μου στοίχισε με τα δίπλα μεταφορικά 318 ευρώ.

Ακριβά σου βγήκε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ακριβά σου βγήκε

 

Με δυο αποστολές DHL μια απο Κινα -Ιταλία και μια απο Ιταλία -Ελλάδα και λίγο βγήκε.

Για δες πόσο πληρώνουν τα παιδιά που το πηραν με πρόσκληση απο την OnePlus σε μεταφορικά απο Αγγλία Ελλάδα με την μεσολαβηση καποιας διεύθυνσης εξωτερικού που συνεπάγεται δίπλα μεταφορικά και θα καταλάβεις οτι δεν πλήρωσα πολλά.

Το DHL απο κινα δεν το βρίσκεις φθηνότερα απο 25 ευρώ.

 

@@ Έτσι είναι Σπύρο. Αν το είχα πάρει με απλό ταχυδρομείο θα έφτανε αφού είχα φύγει από Ελλάδα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με δυο αποστολές DHL μια απο Κινα -Ιταλία και μια απο Ιταλία -Ελλάδα και λίγο βγήκε.

Για δες πόσο πληρώνουν τα παιδιά που το πηραν με πρόσκληση απο την OnePlus σε μεταφορικά απο Αγγλία Ελλάδα με την μεσολαβηση καποιας διεύθυνσης εξωτερικού που συνεπάγεται δίπλα μεταφορικά και θα καταλάβεις οτι δεν πλήρωσα πολλά.

Το DHL απο κινα δεν το βρίσκεις φθηνότερα απο 25 ευρώ.

 

@@ Έτσι είναι Σπύρο. Αν το είχα πάρει με απλό ταχυδρομείο θα έφτανε αφού είχα φύγει από Ελλάδα.

Α το βιαζοσουνα ..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με δυο αποστολές DHL μια απο Κινα -Ιταλία και μια απο Ιταλία -Ελλάδα και λίγο βγήκε.

Για δες πόσο πληρώνουν τα παιδιά που το πηραν με πρόσκληση απο την OnePlus σε μεταφορικά απο Αγγλία Ελλάδα με την μεσολαβηση καποιας διεύθυνσης εξωτερικού που συνεπάγεται δίπλα μεταφορικά και θα καταλάβεις οτι δεν πλήρωσα πολλά.

Το DHL απο κινα δεν το βρίσκεις φθηνότερα απο 25 ευρώ.

 

@@ Έτσι είναι Σπύρο. Αν το είχα πάρει με απλό ταχυδρομείο θα έφτανε αφού είχα φύγει από Ελλάδα.

 

Κατσε να σου φτασει πρωτα... :lol:

To δικο μου ειναι Σπατα...

Χεχεχε

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω παρηγγειλα στις 11 Ιουλιου 2 one plus 64gb στην τιμη 468$ εκαστος απο το to2c και ακομα δε το εχω παραλαβει και βλεπω οτι η τιμη εχει πεσει στα 419$. Δικαιουμαι καποια αποζημιωση? Να ζητησω τη διαφορα? Ας μου ερθει βασικα και χαλαλι...και η τραγικη ειρωνια μολις μου ηρθε invite απο το επισημο site...:ninja:
I'll attract the enemy with my human call.... I'm so wasted, I'm so wasted!
Link to comment
Share on other sites

Ωραια σήμερα και το δικό μου έφυγε απο oneplusone μέσω Royal Mail και ταξιδευει για Preston UK σε 2 μέρες το αργότερο θα είναι εκει λογικά οποτε Παρακευή η Σαββατο Ελλάδα μέσω DHL
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια το tracking μετα απο ποσες μερες παραγγελιας σας το εστειλε η OnePlus και που?στο email του λογαριασμου που κανατε στο site η στο paypal?

 

Μόλις η παραγγελία σου ειναι complete σου στέλνει αυτοματος ενα email η one με την εταιρια που το εστειλε + tracking number

Απο UK στελνει μονο με Royal mail η DHL για να δεις το δέμα σου εδω μονο

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις η παραγγελία σου ειναι complete σου στέλνει αυτοματος ενα email η one με την εταιρια που το εστειλε + tracking number

Απο UK στελνει μονο με Royal mail η DHL για να δεις το δέμα σου εδω μονο

 

χμμμ τι εννοεις οταν η παραγγελία είναι complete? η παραγελλία έπεσε το Σάββατο απο μένα.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω παρηγγειλα στις 11 Ιουλιου 2 one plus 64gb στην τιμη 468$ εκαστος απο το to2c και ακομα δε το εχω παραλαβει και βλεπω οτι η τιμη εχει πεσει στα 419$. Δικαιουμαι καποια αποζημιωση? Να ζητησω τη διαφορα? Ας μου ερθει βασικα και χαλαλι...και η τραγικη ειρωνια μολις μου ηρθε invite απο το επισημο site...:ninja:

 

Αν δεν στο έχουν στείλει, μπορείς να ζητήσεις την έκπτωση αλλιώς το ακυρωνεις λίγο καθυστερημενης αποστολής.

Σου έχουν στείλει οι Κινέζοι tracking number?

 

@@@@

Εν το μεταξύ έχει αρχίσει ο πόλεμος εναντίον του OnePlus.

Σε κάποιο blog γράφτηκε ότι η PayPal πάγωσε τις πληρωμές στην εταιρεία λογο του τεράστιου ποσοστού αγοραστών που ζητούν επιστροφή χρημάτων επειδή η συσκευή τους έχει κίτρινη οθόνη.

Το άρθρο γράφει ότι το πάγωμα μπορεί να προκαλέσει κλείσιμο της εταιρείας αφού θα έχει τρομερό πρόβλημα ρευστότητας.

 

Αν ίσχυε κάτι τέτοιο θα είχαν σταματήσει οι πωλήσεις αφού η PayPal δεν θα δεχόταν πληρωμές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο??

Όσοι το έχετε πάρει απο την one plus έχετε λάβει προσκλήσεις??

Ούτε εγώ ούτε ο φίλος μου έχουμε λάβει τις παραπάνω προσκλήσεις!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο??

Όσοι το έχετε πάρει απο την one plus έχετε λάβει προσκλήσεις??

Ούτε εγώ ούτε ο φίλος μου έχουμε λάβει τις παραπάνω προσκλήσεις!

Οχι τιποτα ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ωραια σήμερα και το δικό μου έφυγε απο oneplusone μέσω Royal Mail και ταξιδευει για Preston UK σε 2 μέρες το αργότερο θα είναι εκει λογικά οποτε Παρακευή η Σαββατο Ελλάδα μέσω DHL

 

να σε ρωτησω,ποσο θα σου κοστισει με αυτην την εταιρια απο uk για Ελλαδα?

 

και ποιο τροπο αποστολης επελεξες,απλο ή εξπρες?

 

γιατι το δικο μου θα φτασει Γαλλια και δεν ξερω τι να πω στον φιλο μου να κοιταξει για να μου το στειλει,

ταχυδρομειο ή dhl?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω,ποσο θα σου κοστισει με αυτην την εταιρια απο uk για Ελλαδα?

 

και ποιο τροπο αποστολης επελεξες,απλο ή εξπρες?

 

γιατι το δικο μου θα φτασει Γαλλια και δεν ξερω τι να πω στον φιλο μου να κοιταξει για να μου το στειλει,

ταχυδρομειο ή dhl?

 

 

Forward2me +DHL 40€ συνολικά θα πάει 390€ από Αγγλία

.Εάν το αγόραζα απο Γερμανία μέσω mailboxde 340€ απλός δεν ήξερα ότι υπήρχε Γερμανία ίδια υπηρεσία αντιστοιχει όπως forward 2me Τώρα πλέον γνωρίζω είδη έχω φτιάξει account και περμενω Μια παραγγελία με γνήσιες θήκες για το one μέσω amazon.de

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το vickmall ειναι καλο καταστημα μου το προτεινετε;;

 

άριστο, προχώρα άφοβα !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...περιμενει κανεις αφιξη της συσκευης ? εμενα δειχνει να εχει φτασει απο 20/07 στην Ελλαδα και εχει κολλησει στο Κ.Δ αεροδρομιου και καμια εξελιξη. η αποστολη εγινε απο Singapore post απο Vickmall.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...περιμενει κανεις αφιξη της συσκευης ? εμενα δειχνει να εχει φτασει απο 20/07 στην Ελλαδα και εχει κολλησει στο Κ.Δ αεροδρομιου και καμια εξελιξη. η αποστολη εγινε απο Singapore post απο Vickmall.

 

Από την προηγούμενη Πέμπτη ήρθε Ελλάδα με EMS και ακόμα περιμένω να παραλάβω.

Απο χθες το πρωι είναι Θεσσαλονίκη στο τελωνείο....

Αντε να δω με την βιασύνη μου να έρθει γρηγορα πόσο θα βγει το κουστούμι...

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...περιμενει κανεις αφιξη της συσκευης ? εμενα δειχνει να εχει φτασει απο 20/07 στην Ελλαδα και εχει κολλησει στο Κ.Δ αεροδρομιου και καμια εξελιξη. η αποστολη εγινε απο Singapore post απο Vickmall.

 

Από την προηγούμενη Πέμπτη ήρθε Ελλάδα με EMS και ακόμα περιμένω να παραλάβω. Απο χθες το πρωι είναι Θεσσαλονίκη στο τελωνείο....Αντε να δω με την βιασύνη μου να έρθει γρηγορα πόσο θα βγει το κουστούμι...

 

Ιούλιος + Αυγουστος = χαμηλη ταχύτητα διεκπεραιωσης στα ταχυδρομεία... για τον efrai, αυτό μπορεί να είναι και καλό!

Ειμαστε όμως off topic.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και εγω από coolicool 22-07 και περιμενω. Πλήρωσα 298 ευρώ μαζί με μεταφορικά και ασφάλιση επιστροφής χρημάτων ( ή πληρωμή από αυτούς ) αν υπάρξει πρόβλημα με το τελωνείο. Βέβαια πλήρωσα με paypal για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Αναμένω ....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...περιμενει κανεις αφιξη της συσκευης ? εμενα δειχνει να εχει φτασει απο 20/07 στην Ελλαδα και εχει κολλησει στο Κ.Δ αεροδρομιου και καμια εξελιξη. η αποστολη εγινε απο Singapore post απο Vickmall.

ακριβως και μενα το ιδιο απο vickmall και απο 20/7 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Link to comment
Share on other sites

απο την Παρασκευή ακόμα Processing, το χάσαμε το κινητό τα Invite system μου μέσα, δεν θα παραληφθεί απο Γερμανία εγκαίρως γιατί φεύγει ο άνθρωπός μου την Παρασκευή! μάλλον θα κάνω claim τα λεφτά μου πίσω και θα το παραγγείλω απο κίνα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...