Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παραγγέλνεις από coolicool και επιλέγεις να έρθει με απλό ταχυδρομείο... Και λογικά δε θα χεις κανένα πρόβλημα, έχουν παραγγείλει τόσοι από εκεί και δεν είχαν θέματα. ;)

Απ'τη στιγμή που πληρώνεις με PayPal είσαι απόλυτα καλυμμένος.

Edited by Scorpionste
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες ποιο μαγαζί προτείνετε για απευθείας αγορά?

vickmall, minideal, geekbuying, to2c και aliexpress έχω δει να παίζουν στο τραπέζι. Ποιο είναι καλύτερο? Και με ποια εταιρεία να γίνει η αποστολή προκειμένου να γλιτώσουμε το τελωνείο? Πόσες μέρες διήρκησε περίπου η αποστολή για όσους το αγόρασαν? Είμαι έτοιμος να το τσιμπήσω γιατί από την εταιρεία δε βλέπω φως με τα invites...

 

Με μια γρήγορη ματιά πάντως την καλύτερη τιμή για το 64άρι την έχει το to2c. Κανά 20άρι ευρώ φθηνότερο το βλέπω.

 

φιλαρακι,μια σελιδα πισω,μη λεμε τα ιδια συνεχεια

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εγω το εχω παραγγειλει απο τις 12/7 απο alliexpress με singapore post,και ενω μου λεει πως εχει αποσταλθει,ακομα δεν μου βγαζει τιποτα οταν παω να το κανω track. Ειναι φυσιολογικος αυτο? :wacko:

 

Υγ. Παραγγελνω 1η φορα απο Κινα και ετσι δεν ξερω τι παιζει με τους χρονους αποστολης..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εγω το εχω παραγγειλει απο τις 12/7 απο alliexpress με singapore post,και ενω μου λεει πως εχει αποσταλθει,ακομα δεν μου βγαζει τιποτα οταν παω να το κανω track. Ειναι φυσιολογικος αυτο? :wacko:

 

Υγ. Παραγγελνω 1η φορα απο Κινα και ετσι δεν ξερω τι παιζει με τους χρονους αποστολης..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

Διάβασε εδω και θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα χθες στο φόρουμ τους ότι θα αρχίσουν να δίνουν προσκλήσεις σε άτομα που έχουν παραλάβει το τηλέφωνο.

 

Άντε μπας και δούμε άσπρη μέρα και εμείς

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως εφόσον πάρω προσκλήσεις θα τις δώσω μέσω του topic , φυσικά δωρεάν .

Παιδιά έχουμε κανένα link εντός Ελλάδος για καμιά θήκη ? Γιατί από το ali που έχω πάρει δύο προβλέπω να παραλαμβάνω τον Σεπτέμβριο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως εφόσον πάρω προσκλήσεις θα τις δώσω μέσω του topic , φυσικά δωρεάν .

Παιδιά έχουμε κανένα link εντός Ελλάδος για καμιά θήκη ? Γιατί από το ali που έχω πάρει δύο προβλέπω να παραλαμβάνω τον Σεπτέμβριο

Εγω πήρα μια θήκη ζώνης από Note3 και παράγγειλα μέσω ebay μια διαφανη η οποία έρχεται από Γερμανία και φτάνει σε 2-3 μέρες. http://www.ebay.com/itm/CUSTODIA-TRASPARENTE-P-ONEPLUS-ONE-TRASPARENTE-COVER-PROTETTIVA-CASE-ASTUCCIO-/400735533105?pt=IT_Accessori_Cellulari_Cover_Custodie&hash=item5d4db2f831

 

Σκοπεύω να το χρησιμοποιησω χωρις θήκη.

Μάλλον τέλος του μήνα θα είναι διαθέσιμα από την One+ τα έξτρα καπάκια σε φινίρισμα ξύλου, καρμπον κλπ.

 

Θα πάρω ένα καρμπον μαύρο και τέλος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως εφόσον πάρω προσκλήσεις θα τις δώσω μέσω του topic , φυσικά δωρεάν .

Παιδιά έχουμε κανένα link εντός Ελλάδος για καμιά θήκη ? Γιατί από το ali που έχω πάρει δύο προβλέπω να παραλαμβάνω τον Σεπτέμβριο

 

Εγώ αυτή τη φορά θα πάω σε GEL case Σιλικόνη διότι είχα στο Nexus 5 μια θήκη τις Ringke Slim κατασευασμένη από Premium Special Coated Plastic και προχθές έφαγε την πρώτη τούμπα και έσπασε στην γωνία πάνω αριστερα η θήκη.Η ζημιά στο nexus : Στην γωνία που έφαγε τη πτωση όταν πιέζεις το πίσω καπάκι κάνει κλικ κλικ σαν βατραχάκι ( Το ξεκούμπωσα ολο το back cover και παρόλο αυτα παρόλο που κλεινουν ολα τα plastic clips απο μεσα συνεχίζει και ακούγεται) και αλλη μία ζημιά δίπλα στο πορτάκι τις micro sim εσπασε κάθετα το πλαστικό.

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

CLOSED.- -> invite to narta (Φιλιππος)

----------------

Ελαβα και γω invite, αλλα στην παρούσα φάση (τουλάχιστον δλδ για το καλοκαίρι) δεν με ενδιαφέρει...

Την διαθέτω (δωρεάν φυσικά!) λοιπόν σε οποιον απαντήσει 1ος στο νήμα (οχι ΡΜ, για να υπάρχει διαφάνεια) εκδηλώνοντας ενδιαφέρον

 

Ισχυουν τα γνωστά, δλδ "Remember that this invitation can only be used for orders shipping to Austria, Belgium, Canada, Denmark, Finland, France, Germany, Hong Kong, Italy, Netherlands, Portugal, Spain, Sweden, Taiwan, United Kingdom, and United States", οπότε πρέπει να έχετε μεριμνήσει για την ενδιάμεση αποστολή...!

(το "INVITE") Ισχύει μέχρι αύριο 18/7, στις 14:00

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

CLOSED.- -> invite to narta (Φιλιππος)

----------------

Ελαβα και γω invite, αλλα στην παρούσα φάση (τουλάχιστον δλδ για το καλοκαίρι) δεν με ενδιαφέρει...

Την διαθέτω (δωρεάν φυσικά!) λοιπόν σε οποιον απαντήσει 1ος στο νήμα (οχι ΡΜ, για να υπάρχει διαφάνεια) εκδηλώνοντας ενδιαφέρον

 

Ισχυουν τα γνωστά, δλδ "Remember that this invitation can only be used for orders shipping to Austria, Belgium, Canada, Denmark, Finland, France, Germany, Hong Kong, Italy, Netherlands, Portugal, Spain, Sweden, Taiwan, United Kingdom, and United States", οπότε πρέπει να έχετε μεριμνήσει για την ενδιάμεση αποστολή...!

(το "INVITE") Ισχύει μέχρι αύριο 18/7, στις 14:00

 

Ωραίος o φίλος :)

 

Thanx και δημόσια:)

 

Καλές Αγορές :D

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και εγω invite και παω για το 64ρι,ποια εταιρια προώθησης για ελλαδα να επιλέξω? Επειδη δεν εχω δουλεψει τετοια υπηρεσια ποτε καποια συμβουλή/βοήθεια/pm απο τους γνώστες θα ηταν καλοδεχούμενη!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσαν πολυ αυτες.δε ξερω ομως κατα ποσο ειναι βολικες

http://www.aliexpress.com/item/New-Colors-Flip-Case-for-oneplus-one-View-Window-Pouch-Mobile-Phone-PU-Leather-Bag-Cover/1916753386.html

 

αυτες μου αρεσαν,ισως εκτος απο το παραθυρακι

 

Έχω παραγγείλει μία για το oppo! Δεν έχει έρθει φυσικά!

Αν είναι καλή...θα σε ενημερώσω...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κανείς invite Και δεν το χρειάζεται ας ρίξει ένα μήνυμα προς τα δω.

 

Ποιά η διαφορά του αμερικάνικου (Αμερική -Invite-Αγγλία-Ελλάδα) απο του Κινέζου sto minideal ? φοράνε άλλο firmware?

 

ευχαριστώ...

Edited by moredread
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κανείς invite Και δεν το χρειάζεται ας ρίξει ένα μήνυμα προς τα δω.

 

Ποιά η διαφορά του αμερικάνικου (Αμερική -Invite-Αγγλία-Ελλάδα) απο του Κινέζου sto minideal ? φοράνε άλλο firmware?

 

ευχαριστώ...

Λείπουν κάποιες μπάντες LTE που δεν επηρεάζουν τη λειτουργία του στην Ελλάδα, φοράει κανονικά Colos OS αλλά όλα νομίζω τα καταστήματα μπορούν να σου βάλουν τη CM11s, λείπει το logo της CyanogenMod στο καπάκι, έχει 1 χρόνο εγγύηση απ'το μαγαζί που θα το πάρεις και όχι 2 απ'την OnePlus. Αυτά βασικά, δηλαδή στην ουσία καμία απολύτως εκτός απ'την τιμή και την άμεση διαθεσιμότητα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Λείπουν κάποιες μπάντες LTE που δεν επηρεάζουν τη λειτουργία του στην Ελλάδα, φοράει κανονικά Colos OS αλλά όλα νομίζω τα καταστήματα μπορούν να σου βάλουν τη CM11s, λείπει το logo της CyanogenMod στο καπάκι, έχει 1 χρόνο εγγύηση απ'το μαγαζί που θα το πάρεις και όχι 2 απ'την OnePlus. Αυτά βασικά, δηλαδή στην ουσία καμία απολύτως εκτός απ'την τιμή και την άμεση διαθεσιμότητα φυσικά.

 

Οκκκ... θα προτιμήσω απο την oneplus αν καταφέρω να βρω invite...

 

Αν σε κάποιον περισεύει invite θα το εκτιμούσα μέγιστα.

Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει να παραλαβει εχω προσκληση και την δινω!! ισχυει για 24 ωρες

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που θα το πάρετε με invite από φίλο από εξωτερικό δηλώσατε το δικό σας όνομα και απλά στα στοιχεία αποστολής βάλατε το όνομα αυτού που θα το παραλάβει ή κατευθείαν αυτού που θα σας το φέρει;; Γιατί ο φίλος kontz μου είπε ότι ζητάει όνομα για την τραμπα...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα μέσω invite σε uk address και η χρέωση ειναι 347.48€ μαζί με την υπηρεσία αποστολής υπολογίζω στα +/- 380€,αν δεν ενδιαφέρουν κάποιον τα 2 χρόνια εγγύησης η το logo της cyanogen(!) πιστευω οτι μάλλον αξίζει να το βρεί απο τη έξω αγορά,χωρίς να περιμένει invite,διαδικασία με τρίτες εταιρίες και λογικά φθηνότερο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη που εχω σχηματίσει ως τώρα απ όσα εχω διαβάσει και μετά απο δεκάδες βίντεο, συμπίπτει με του Ηλία elthis.

 

Αν το ήθελα σαν μοναδική συσκευή θα πήγαινα στο Μ8 για πολλούς λόγους που αφορούν κυρίως το προσωπικό μου γούστο.

Όμως το συγκεκριμένο smartphone που μου κόστισε 315 ευρώ, ελάχιστα πιο πάνω απο το Ν5 που βρίσκεται στην αγορά 9 μηνες, είναι ότι καλύτερο αν το βαθμολογησουμε γενικα σε όλα.

Ναι υπάρχουν συσκευές με καλύτερη οθόνη, άλλες με καλύτερη κάμερα, αλλες με καλύτερες διαστάσεις, με brand name κλπ.

Όταν ομως τα βάλεις ολα κατω, νικητής βγαίνει πάντα το 1+. Γιατί το μεγαλύτερο + είναι οτι αυτα που σου προσφέρει βρίσκονται στο ιδιο σχεδον επίπεδο με συσκευές που κοστίζουν τώρα 200-250 ευρώ παραπάνω.

 

Σχεδιαστικά και απο άποψη υλικών, είναι όπως θα έπρεπε να κατασκευαζονται ολα τα πλαστικά τηλέφωνα. Θα προτιμούσα να λείπει το λεπτό νίκελ και να ήταν βαμμένο στο ιδιο χρώμα με το πίσω μέρος. Πολυ θετικό οτι θα υπάρξουν έξτρα ορίτζιναλ καπάκια.

 

Για όσους το αγοράζουν απο Κίνα, υπάρχει η ταλαιπωρία της εγγύησης, αλλά πιστεύω οτι θα υπάρξει διαφορετική αντιμετώπιση σε σχέση με άλλα smartphones προερχόμενα απο κινα, γιατί ενδιαφέρει την εταιρεία η δημιουργία ονόματος.

Παρόλο που παράγγειλα κάποιες φθηνές θήκες θα το κρατήσω γυμνό και θα το μεταφέρω σε θήκη ζώνης τώρα το καλοκαίρι.

Πολύ καλύτερος τρόπος η θηκη ζώνης καλυμμένη απο την μπλούζα η το πουκάμισο, απο το να κουβαλάς στην τσέπη η σε τσαντάκι.

 

Το πλαστικό του έχει τρομερό grip δεν κινδυνεύει αν είσαι λιγο προσεκτικός. Το καπάκι αλλάζει, οπότε θήκη μόνο για εξαιρετικές περιπτώσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μολισ μου ηρθε ενημερωση στο μειλ μου οτι το συστημα στο φορουμ του κινητου μου εστειλε μια προσκληση για το 64αρι....

 

το θεμα ειναι οτι ειμαι σε σκεψεις για αυτο το κινητο ή το χονορ 6 της χαουει το οποιο θα βγει στις αγορες την τριτη.

 

εαν δεν χρησιμοποιησω την προσκληση,αργοτερα θα μπορει να μου ξαναερθει καποια?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

μολισ μου ηρθε ενημερωση στο μειλ μου οτι το συστημα στο φορουμ του κινητου μου εστειλε μια προσκληση για το 64αρι....

 

το θεμα ειναι οτι ειμαι σε σκεψεις για αυτο το κινητο ή το χονορ 6 της χαουει το οποιο θα βγει στις αγορες την τριτη.

 

εαν δεν χρησιμοποιησω την προσκληση,αργοτερα θα μπορει να μου ξαναερθει καποια?

φίλε μου και στο λέω σοβαρά, πάρε το honor για να έχουμε σύγκριση, την πρόσκληση πάντως δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις μετά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μολισ μου ηρθε ενημερωση στο μειλ μου οτι το συστημα στο φορουμ του κινητου μου εστειλε μια προσκληση για το 64αρι....

 

το θεμα ειναι οτι ειμαι σε σκεψεις για αυτο το κινητο ή το χονορ 6 της χαουει το οποιο θα βγει στις αγορες την τριτη.

 

εαν δεν χρησιμοποιησω την προσκληση,αργοτερα θα μπορει να μου ξαναερθει καποια?

 

 

1) Η Πρόσκληση λήγει σε 24 ώρες απο την στιγμή που την πήρες.

2) Οχι ένα invitation code στέλνει σε καθε email (account) η one+

3)Εαν το αγοράσεις το τηλέφωνο, αργότερα θα σου στείλει και μια δευτερη προσκληση

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

"You have succesfully claimed an invite"

Χαίρεται.Μόλις έκανα αποδοχή μια πρόσκληση για το One - 64 GB Sandstone Black

Όποιος ενδιαφέρεται και θέλει ας την εκμευταλευτεί. Δεν θέλω χρήματα.

Απλά αν κάποιος την θέλει ας μου πει( ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα). Ευχαριστώ

 

ΥΓ Η πρόσκληση δόθηκε ευχαριστώ

Edited by alcamus06
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...