Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ξεχνάτε ότι υπάρχει και το mailboxde....Ουσιαστικά είναι μία θυρίδα στη Γερμανία και στο στέλνουν αυτοί...

κόστος περίπου 20 ευρώ!

Παιδιά ψάχτε το λίγο όσοι σας έρχεται πρόσκληση και μην τις αφήνετε να λήξουν...

περιμένουν πολλοί..και εδώ και στο φόρουμ της one +

Για όλα υπάρχουν λύσεις :D

 

 

Ναι το 64αρι :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην ξεχνάτε ότι υπάρχει και το mailboxde....Ουσιαστικά είναι μία θυρίδα στη Γερμανία και στο στέλνουν αυτοί...

κόστος περίπου 20 ευρώ!

Παιδιά ψάχτε το λίγο όσοι σας έρχεται πρόσκληση και μην τις αφήνετε να λήξουν...

περιμένουν πολλοί..και εδώ και στο φόρουμ της one +

 

Και για Αγγλία παιδιά υπάρχει το https://www.forward2me.com αξιόπιστο και το έχω δοκιμάσει πανω απο 7-8 φορές και όχι μόνο για τηλέφωνα αλλα και για MacbookPro + iPad μέσω Applestore UK :)

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω 2 ερωτησεις. Οσοι το πηρατε με προσκληση τι αριθμο εχετε περιπου στο φορουμ τους (ας πει καποιος "προσφατος" ενδεικτικα αν εχει την καλοσυνη), εκει λενε περιπου συτο 16.000 οτι βρισκεται το οριο? Και η δευτερη, απλα με το να εισαι μελος εκει λαμβανεις καποια στιγμη προσκληση αναλογα με τον αριθμο σου? Καταλαβα καλα?
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε σήμερα και συνδέθηκα μέσω VPN πήρα αγγλική ΙP καταχώρησα τον κωδικό στο account μου και έκανα κανονικά την παραγγελία.

Θα πάει σε αγγλική διεύθυνση σε 5-7 εργάσιμες μέρες απο σήμερα και μετα θα μου το αποστείλουν Ελλαδα μεσω DHL σε μία μέρα. Μου βγήκε 358€.

Το 5 με 7 ημέρες το λες βάσει κάποιων δεδομένων που έχεις;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν κάποιος έχει κανά invitation που δεν θέλει δηλώνω το ενδιαφέρον μου.. επειδή δόθηκαν 2-3 στο φόρουμ..

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω 2 ερωτησεις. Οσοι το πηρατε με προσκληση τι αριθμο εχετε περιπου στο φορουμ τους (ας πει καποιος "προσφατος" ενδεικτικα αν εχει την καλοσυνη), εκει λενε περιπου συτο 16.000 οτι βρισκεται το οριο? Και η δευτερη, απλα με το να εισαι μελος εκει λαμβανεις καποια στιγμη προσκληση αναλογα με τον αριθμο σου? Καταλαβα καλα?

 

Εγώ εκάνα εγγραφή στις 22 Απριλίου και ο αριθμός που έχω σαν μέλος στο φορουμ τους είναι 12823

H Πρόσκληση ήρθε εχθές .

 

Το 5 με 7 ημέρες το λες βάσει κάποιων δεδομένων που έχεις;

 

5-7 εργάσιμες μέρες μιας και επέλεξα αυτόν το τρόπο.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκάνα εγγραφή στις 22 Απριλίου και ο αριθμός που έχω σαν μέλος στο φορουμ τους είναι 12823

H Πρόσκληση ήρθε εχθές .

 

 

 

5-7 εργάσιμες μέρες μιας και επέλεξα αυτόν το τρόπο.

 

Καλά νέα σήμερα.....το πακέτο οδεύει προς παράδοση στην Αγγλία, Παρασκευή έγινε η αγορά :)

 

@dream, σου έχουν δώσει t/n ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα σήμερα.....το πακέτο οδεύει προς παράδοση στην Αγγλία, Παρασκευή έγινε η αγορά :)

 

Μία χαρά , εγω υπολογίζω το δικό μου να πηγαίνει Αγγλία Προς το τέλος τις άλλης εβδομάδος μιας και επέλεξα standard αποστολή.

Από εκει και πέρα το forward2me κάνει ακριβως 2 μέρες με DHL εαν το παραλάβουν απόγευμα.Εαν πάει πρωί μπορεί και την άλλη μέρα να το έχω στα χέρια μου.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα σήμερα.....το πακέτο οδεύει προς παράδοση στην Αγγλία, Παρασκευή έγινε η αγορά :)

 

@dream, σου έχουν δώσει t/n ?

 

Ti ενοείς με το t/n telephone number? :D

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

tracking number

 

Oχι ακόμη διότι εμένα είναι ακόμα Pending Shipment κοινως " Εν αναμόνή για μεταφορά" .Αλλωστε οταν παραγγειλα στο αυτοματοποιημένο email που μου έστειλαν μου ανεφεραν οτι θα μου ξανα στείλουν email μολις η παραγγελεια φύγει απο αυτούς.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Oχι ακόμη διότι εμένα είναι ακόμα Pending Shipment κοινως " Εν αναμόνή για μεταφορά" .Αλλωστε οταν παραγγειλα στο αυτοματοποιημένο email που μου έστειλαν μου ανεφεραν οτι θα μου ξανα στείλουν email μολις η παραγγελεια φύγει απο αυτούς.

 

μάλιστα...οπότε δεν στέλνουν t/n μάλλον

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

στέλνει mail η dpd - μάλλον η courier που χρησιμοποιούν-και βλέπεις επακριβώς την πορεία του πακέτου!
Link to comment
Share on other sites

ε ναι οκ, απλά το κόστος της μεταφοράς σκέφτομαι

 

Εαν μου τύχει και σε εμενα θα μιλήσω με forward2me που εχω την θυρίδα μου στην Αγγλία και θα τους πω να το κρατήσουν τον φορτιστη και να μου το στειλουν με μια παραγγελία απο Applestore που θα κάνω Τελος αυγούστου.

 

Το ξέρω, έχω βρει αυτό http://www.gizchina.com/2014/07/01/how-to-insall-cm11s-on-oneplus-one/

 

Για root και cudtom recovery είναι ακόμα πιο απλά για Mac απ ότι για PC.

Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις SDK. Έχει βγάλει ένας τύπος στο xda ένα tool kit για mac που τα έχει όλα σε 45mb.

Το κάνεις εγκατάσταση και μετά κάνεις ότι θέλεις.

 

Αυτό ενοείς; :D

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δώστε όποιος μπορεί μερικές λεπτομέριες για αυτήν την υπηρεσία με την θυρίδα από Αγγλία. Ακούγεται καλή φάση σε περίπτωση που κερδίσουμε καμιά πρόσκληση. Λεπτομέριες σχετικά με τρόπο πληρωμής, κόστος, διαδικασία θα ήταν χρήσιμες.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δώστε όποιος μπορεί μερικές λεπτομέριες για αυτήν την υπηρεσία με την θυρίδα από Αγγλία. Ακούγεται καλή φάση σε περίπτωση που κερδίσουμε καμιά πρόσκληση. Λεπτομέριες σχετικά με τρόπο πληρωμής, κόστος, διαδικασία θα ήταν χρήσιμες.

 

google forward2me

 

υπολογιζε κανενα 30ρι-40ρι πανω στην τιμη του κινητου.το κανεις shipping στη διευθυνση που σου δινουν οταν κανεις τον λογαριασμο σου,πληρωνεις και στο στελνουν.καλο θα ειναι την αγορα να την κανεις μεσω καποιου vpn provider(πχ tunnelbear)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δώστε όποιος μπορεί μερικές λεπτομέριες για αυτήν την υπηρεσία με την θυρίδα από Αγγλία. Ακούγεται καλή φάση σε περίπτωση που κερδίσουμε καμιά πρόσκληση. Λεπτομέριες σχετικά με τρόπο πληρωμής, κόστος, διαδικασία θα ήταν χρήσιμες.

 

https://www.forward2me.com/faq :)

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει Inivte και δεν το χρειαζεται ας μου στειλει ενα Pm.. έχω συγγενεις γερμανια οποτε θα μπορεσω να το χρησιμοποιησω δηλωνοντας την εκει διευθυνση

any invite will be much appreciated

ευχαριστω

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποιο μαγαζί προτείνετε για απευθείας αγορά?

vickmall, minideal, geekbuying, to2c και aliexpress έχω δει να παίζουν στο τραπέζι. Ποιο είναι καλύτερο? Και με ποια εταιρεία να γίνει η αποστολή προκειμένου να γλιτώσουμε το τελωνείο? Πόσες μέρες διήρκησε περίπου η αποστολή για όσους το αγόρασαν? Είμαι έτοιμος να το τσιμπήσω γιατί από την εταιρεία δε βλέπω φως με τα invites...

 

Με μια γρήγορη ματιά πάντως την καλύτερη τιμή για το 64άρι την έχει το to2c. Κανά 20άρι ευρώ φθηνότερο το βλέπω.

Edited by kdami4
Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα που περναει απογοητευομαι και περισσοτερο. Το παρηγγειλα την προηγουμενη βδομαδα στα 380$ και τώρα εχει πέσει στα 357. Αν είναι δυνατόν.
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα που περναει απογοητευομαι και περισσοτερο. Το παρηγγειλα την προηγουμενη βδομαδα στα 380$ και τώρα εχει πέσει στα 357. Αν είναι δυνατόν.

 

Και που να δείς ποσο θα έχει αρχές Σεπτέμβρη.Πάντος το επόμενο κομμάτι θα το αγοράσω απο Αμερική μιας και ο Θείος γύρισε απο Ελλαδα οπότε 64αρι με 349$ δεν με χαλάει και φυσικά ας το φέρει τον Νοέμβριο που θα ξανα έρθει να μην μπλέκω με τελωνεία και μεταφορικες.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα που περναει απογοητευομαι και περισσοτερο. Το παρηγγειλα την προηγουμενη βδομαδα στα 380$ και τώρα εχει πέσει στα 357. Αν είναι δυνατόν.

Βάλε λινκ να το δουμε

Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα που περναει απογοητευομαι και περισσοτερο. Το παρηγγειλα την προηγουμενη βδομαδα στα 380$ και τώρα εχει πέσει στα 357. Αν είναι δυνατόν.

 

Ε συγνώμη κιόλας, αλλά τι περίμενες;Πάντα έτσι γίνεται.Και σύντομα πιστεύω θα το δούμε κοντά στην επίσημη τιμή του στα 300$.Γιατί δε ζητάς από το μαγαζί που το παρήγγειλες μήπως μπορούν να κόψουν τίποτα από την τιμή που το παρήγγειλες, μιας και δεν έχουν περάσει πολλές μέρες.Ποτέ δε ξέρεις;)

Link to comment
Share on other sites

Το coolicool ξερει κανεις ειναι καλο καταστημα;; Εχει παρει κανεις απο αυτο;;

 

πηρα ενα κινητο προχθες,σε δυο μερες το ταχυδρομησαν,να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα χθες εφυγε απο αγγλια και σημερα εφτασε ιταλια. Παραγγελια στις 13. Εκει που ειμουν ετοιμος για να στειλω mail να δω τι γινεται μου εστειλαν tracking και ηδη ειχε φτασει στην ιταλια. Τωρα περιμενω να δω ποτε θα μου το στειλουν απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...