Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τιφοζι ευχαρίστω για την απάντηση. Δεν μιλάω για επίσημη αγορά μέσω oneplus. Ξέρω την διαδικασία. Είχα γραφτεί πριν κανα 3μηνο αλλά ξεκινήσαν τις ανοησίες με τους διαγωνισμούς και τις προσκλήσεις καθώς και το γεγονός ότι δεν στέλνουν Ελλάδα (θα στείλουν και ποτέ άραγε?) με απώθησε. Τώρα απλά βλέπω κάποια κινέζικα μαγαζιά το δηλώνουν σε στοκ, οπότε λέω γιατί όχι. Ακριβότερα θα το πάρω αλλά και πάλι φθηνότερο θα είναι από αντίστοιχες ναυαρχίδες. Απλά λέω αν είναι να τάζουν φούμαρα και να περιμένω κανα δίμηνο για να αρχίζει η αποστολή τότε ζήσε μάη να φας τριφύλλι :mad: Θα ψαχτώ για κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια. Επειδη πιθανοτατα αυριο θα προχωρησω στην αγορα του κινητου με 16gb γιατι απο οτι εχω προσεξει το 64gb βγαινει 100 ευρω πιο ακριβο. Θα ηθελα να κε βοηθησετε αν ξερετε πιο site ειναι καλυτερο να το αγορασω. To2c νομιζω εχει πιο καλη τιμη. Αν εχετε καποια αλλη προταση παρακαλω βοηθηστε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Επειδη πιθανοτατα αυριο θα προχωρησω στην αγορα του κινητου με 16gb γιατι απο οτι εχω προσεξει το 64gb βγαινει 100 ευρω πιο ακριβο. Θα ηθελα να κε βοηθησετε αν ξερετε πιο site ειναι καλυτερο να το αγορασω. To2c νομιζω εχει πιο καλη τιμη. Αν εχετε καποια αλλη προταση παρακαλω βοηθηστε.

 

Τσέκαρε το merimobiles, πρέπει να το έχει σε καλύτερη τιμή από το το2c απ' ότι είδα!

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε, σου έστειλαν πρόσκληση; Φάρδος!! χαχα :)

 

Ναι κέρδισα μια πρόσκληση σε έναν διαγωνισμό τους.

 

gkanos,το λευκο η το μαυρο πηρες?τι αισθηση εχει στο χερι,γλυστραει η μαγκωνει?το μαυρο φαινεται να ειναι σαγρε,ωραια αισθηση

Είναι μόνο σε μαύρο χρώμα το 64αρι στην διεθνή έκδοση του και είναι ματ σαγρε. Δεν γλυστράει από το χέρι σχεδόν καθόλου.

Edited by gkanos

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κέρδισα μια πρόσκληση σε έναν διαγωνισμό τους.

 

 

Είναι μόνο σε μαύρο χρώμα το 64αρι στην διεθνή έκδοση του και είναι ματ σαγρε. Δεν γλυστράει από το χέρι σχεδόν καθόλου.

 

Ευχαριστω αγόρι. Επίσης σου έχουν έρθει καθόλου αναβαθμίσεις?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την γνωμη σου,και για τον seller απτον alliexpress τι λες? Ειναι εμπιστος?

 

γιατι απο εκει,ειναι σχετικα ακριβος και χρεωνει και 25 δολλαρια αποστολη με singpost

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ετοιμος για αγορα απο VICKMALL μια βοηθεια αν το παραγγειλω να ρθει με CyanogenMod θα παιρνει αναβαθμισεις μετα ? η αυτη η rom που θα βαλουν θα ειναι μεν CyanogenMod αλλα τροποποιημενη ωστε δεν θα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα ?

πληροφοριακα ρωταω ξερω οτι το κινεζικο υποστηριζει lte στην Ελλαδα αλλα οι συχνοτητες για Ελλαδα ειναι αυτες για lte FDD-LTE*: 2100 / 1800 / 2600 ? με μπερδεευει το FDD

Edited by panosa12
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ετοιμος για αγορα απο VICKMALL μια βοηθεια αν το παραγγειλω να ρθει με CyanogenMod θα παιρνει αναβαθμισεις μετα ? η αυτη η rom που θα βαλουν θα ειναι μεν CyanogenMod αλλα τροποποιημενη ωστε δεν θα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα ?

πληροφοριακα ρωταω ξερω οτι το κινεζικο υποστηριζει lte στην Ελλαδα αλλα οι συχνοτητες για Ελλαδα ειναι αυτες για lte FDD-LTE*: 2100 / 1800 / 2600 ? με μπερδεευει το FDD

 

Φιλε μου κατ'αρχην δεν πρεπει να ανησυχεις με το θεμα αναβαθμιση. Θα αναβαθμιζεται ασφαλως! Και οχι μονο αυτο! Εχουν και forum στο xda. Οποτε θα δεις και αλλες rom εκτος απο την cyanogenmod. Το 4G δουλευει μια χαρα εδω! Μονο στην Αμερικη υπαρχει προβλημα με κατι συχνοτητες,

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παραγγειλα απο vickmall. Έκανα βεβαια την μακακια μου και απο βιασύνη πλήρωσα 7-10 ευρω επιπλέον γιατι το παραγγειλα απο το ταμπλετ και ψιλομπερδευτηκα αλλα χαλάλι. Απο vickmall πόσες θέλει συνήθως? δεν έχω ψωνίσει ποτέ απο αυτόν αλλα έχω ακούσει τα καλύτερα απο εσάς.

Επίσης μήπως έχουμε βρει καμια θήκη σιλικονης που να καλύπτει τις θύρες ? ή κάποια άλλη όμορφη ? δεν μου αρέσουν τα flip case.

Επίσης τι λέτε είναι καλύτερο να βάλω για προστατευτικό οθόνης ? Tempered glass ?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παραγγειλα απο vickmall. Έκανα βεβαια την μακακια μου και απο βιασύνη πλήρωσα 7-10 ευρω επιπλέον γιατι το παραγγειλα απο το ταμπλετ και ψιλομπερδευτηκα αλλα χαλάλι. Απο vickmall πόσες θέλει συνήθως? δεν έχω ψωνίσει ποτέ απο αυτόν αλλα έχω ακούσει τα καλύτερα απο εσάς.

Επίσης μήπως έχουμε βρει καμια θήκη σιλικονης που να καλύπτει τις θύρες ? ή κάποια άλλη όμορφη ? δεν μου αρέσουν τα flip case.

Επίσης τι λέτε είναι καλύτερο να βάλω για προστατευτικό οθόνης ? Tempered glass ?

 

ειναι γρηγοροι,αν το εχουν,το στελνουν την επομενη μερα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Το επεξεργάστηκα και έχω να πω ότι είναι ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχω πιάσει στα χέρια μου, χωρίς να του βρίσκω ακόμη κάτι το αρνητικό πάνω του. Η οθόνη του ευκρινέστατη, με σωστές γωνίες θέασης και ευδιάκριτη πραγματικά ακόμη και κάτω από το έντονο φως του ήλιου βλέποντας τα πάντα εύκολα. Η κάμερα ανώτερη από το Note 3 που έτυχε να την συγκρίνω εκείνη την στιγμή και το βίντεο 4K που καταγράφει μπορεί να πιάνει λίγα περισσότερα MB, π.χ. τραβήξαμε 40 δευτερόλεπτα και το μέγεθος του αρχείου ήταν 214 mb αλλά το αποτέλεσμα δικαιώνει και πραγματικά αν έχεις την αντίστοιχη τηλεόραση να το προβάλλεις, δεν υπάρχει ίχνος πιξελιάσματος. Επεξεργαστική ισχύς; Δύο μετρήσεις στο AnTuTu μου έδωσαν βαθμολογία 37.883 και 38.103. Η rom της cyanogen περάστηκε μετέπειτα κατόπιν η συσκευή είναι αγορασμένη από ελληνικό κατάστημα.

 

Κατασκευαστικά είναι πολύ "δεμένο" το κινητό, η πίσω αφή του ματ υλικού είναι μοναδική, δεν γλιστρά καθόλου το κινητό στο χέρι σου και μάλιστα το λογότυπο της εταιρίας είναι σκαλιστό με εξαιρετική σχεδίαση που ταιριάζει απόλυτα και φαίνεται όντως σαν στολίδι εκεί πίσω. Με 30 λεπτά σερφάρισμα στο ίντερνετ, βίντεο 40 δευτερολέπτων όπως σας ανέφερα παραπάνω, δυο μετρήσεις στο antutu και ομιλία 2 λεπτών, η μπαταρία από το 71% που το είχα, έπεσε μόλις στο 67%. Η φωτεινότητα οθόνης σχεδόν στο φουλ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το επεξεργάστηκα και έχω να πω ότι είναι ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχω πιάσει στα χέρια μου, χωρίς να του βρίσκω ακόμη κάτι το αρνητικό πάνω του. Η οθόνη του ευκρινέστατη, με σωστές γωνίες θέασης και ευδιάκριτη πραγματικά ακόμη και κάτω από το έντονο φως του ήλιου βλέποντας τα πάντα εύκολα. Η κάμερα ανώτερη από το Note 3 που έτυχε να την συγκρίνω εκείνη την στιγμή και το βίντεο 4K που καταγράφει μπορεί να πιάνει λίγα περισσότερα MB, π.χ. τραβήξαμε 40 δευτερόλεπτα και το μέγεθος του αρχείου ήταν 214 mb αλλά το αποτέλεσμα δικαιώνει και πραγματικά αν έχεις την αντίστοιχη τηλεόραση να το προβάλλεις, δεν υπάρχει ίχνος πιξελιάσματος. Επεξεργαστική ισχύς; Δύο μετρήσεις στο AnTuTu μου έδωσαν βαθμολογία 37.883 και 38.103. Η rom της cyanogen περάστηκε μετέπειτα κατόπιν η συσκευή είναι αγορασμένη από ελληνικό κατάστημα.

 

Κατασκευαστικά είναι πολύ "δεμένο" το κινητό, η πίσω αφή του ματ υλικού είναι μοναδική, δεν γλιστρά καθόλου το κινητό στο χέρι σου και μάλιστα το λογότυπο της εταιρίας είναι σκαλιστό με εξαιρετική σχεδίαση που ταιριάζει απόλυτα και φαίνεται όντως σαν στολίδι εκεί πίσω. Με 30 λεπτά σερφάρισμα στο ίντερνετ, βίντεο 40 δευτερολέπτων όπως σας ανέφερα παραπάνω, δυο μετρήσεις στο antutu και ομιλία 2 λεπτών, η μπαταρία από το 71% που το είχα, έπεσε μόλις στο 67%. Η φωτεινότητα οθόνης σχεδόν στο φουλ.

απο ποιο καταστημα...μην μας ξενερωσεις και μολις σημερα καναμε την παραγγελια και θα περιμενουμε απο 15-25...

θηκουλα εβαλες ? προστατευτικο οθονης ? με το ενα χερι κουμανταρετε καθολου ? χωραει σε καμια τσεπη ? νυχτερινη φωτογραφια εβγαλες? κανει την νυχτα μερα το φλας ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα και γω το 64άρι σε μαύρο με δώρο μία θήκη ,εν αναμονή λοιπόν .

 

Και εγώ από αυτόν το πήρα και μου το έστειλε την 23.06.2014 σχεδόν άμεσα με την παραγγελία με δώρο θήκη. Δεν ξέρω τι θήκη θα είναι αυτή αλλά φαίνεται πολύ καλός ο πωλητής

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από αυτόν το πήρα και μου το έστειλε την 23.06.2014 σχεδόν άμεσα με την παραγγελία με δώρο θήκη. Δεν ξέρω τι θήκη θα είναι αυτή αλλά φαίνεται πολύ καλός ο πωλητής

 

Ναι όντος φαίνεται αξιόπιστος και πολύ εξυπηρετικός, μιλήσαμε κανα εικοσάλεπτο και μου είπε κάθε λεπτομέρεια για την αποστολή . Η θήκη είναι της Mofi απο δερματίνη δεν είναι κατι αξιόλογο αλλά είναι δώρο οπότε δε ρωτάς , υπάρχει και άλλη επιλογή για διαφορετική θήκη που την κάνεις κατα την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...σορρυ αλλα ειναι ποολλες οι σελιδες για να διαβασω

 

σκεφτομαι να παρω τηλ, και ειμαι αναμεσα στο mi3 και στο one+...βλεπω στο minideal λεει instock και ειναι και αξιοπιστοι εχω αγορασει πολλες φορες...το εχει παρει κανεις απο κει?το εχει κανεις γενικοτερα στα χερια του?ολα καλα με το τηλεφωνο τπτ περιεργο η ανησυχητικο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο παιδί που το έχει να δώσει ένα screenshot με κατανάλωση μπαταρίας; Επίσης ποια θεωρείται η πιο ασφαλής αγορά; vickmall ή κάποιος αξιόπιστος πωλητής από Ali ;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αγοραζω 1η φορα απο το aliexpress,να εμπιστευτω να προπληρωσω απο εδω?

 

http://www.aliexpress.com/item/OnePlus-One-Plus-One-64GB-16GB-4G-FDD-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon801-2-5Ghz-Quad-Core/1890092359.html

 

Και αν γινει βλακεια,μπορω να παρω πισω τα λεφτα μου?

 

φαινεται πως 'παει να γινει καλος' ο πωλητης αυτος πολλα 'υποσχομενος' με λιγη αλλα παρα πολυ καλη αξιολογηση..

Αλλα για τοσα πολλα λεφτα δεν νομιζω να εμπιστευμουν αυτον..

καλητερα παρτο απο καποιο γνωστο καταστημα to2c,vickmall πχ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που παρήγγειλε από to2c και έχει παραλάβει να μας πει αν πήγαν όλα κατά γράμμα με την παραγγελία του;

 

έχω παραγγείλει 2-3 φορές απο αυτους χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.. αρκει να στείλεις και ένα μύνημα (ή μέσω του site τους ή μέσω του forum εδώ) αμέσως μετά την παραγγελία με τις οδηγίες που έδωσες στην παραγγελία για να είσαι 100% σίγουρος οτι δεν θα τα μπερδέψουν. εκτός αν εννοείς αν παράγγειλα one+ .. οπότε σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα το 64αρι απο to2c την παρασκευή κ σήμερα μου ήρθε mail ότι έγινε shipped με singapore post. Όποιος έχει εμπειρία με το συγκεκριμένο ταχυδρομείο, ξέρει περίπου πόσο κάνει να έρθει; Καμιά βδομάδα 10 μέρες να υποθέσω; Μένω Ολλανδία.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα το 64αρι απο to2c την παρασκευή κ σήμερα μου ήρθε mail ότι έγινε shipped με singapore post. Όποιος έχει εμπειρία με το συγκεκριμένο ταχυδρομείο, ξέρει περίπου πόσο κάνει να έρθει; Καμιά βδομάδα 10 μέρες να υποθέσω; Μένω Ολλανδία.

Για Ολλανδία δεν ξέρω, για Ελλάδα παντως κανει 16-20 μερες αν σε βοηθάει αυτό.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

παιδια η τιμη στο icell4u (ελληνικο καταστημα) επεσε στα 337ευρω και παρεχει 5 χρονια εγγυηση ( πολυ σημαντικο ) κατι που δνε παρεχουν μαγαζια απο κινα και επισης μπορεις να πληρωσεις με αντικαταβολη..Πιστευω συμφερει και δεν υπαρχει φοβος και για τελωνειο..
Link to comment
Share on other sites

παιδια η τιμη στο icell4u (ελληνικο καταστημα) επεσε στα 337ευρω και παρεχει 5 χρονια εγγυηση ( πολυ σημαντικο ) κατι που δνε παρεχουν μαγαζια απο κινα και επισης μπορεις να πληρωσεις με αντικαταβολη..Πιστευω συμφερει και δεν υπαρχει φοβος και για τελωνειο..

 

νομιζω ειναι χωρις φορους και 5 χρονια εγγυηση απο μαγαζι που ανοιξε φετος προφανως..:confused:

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...