Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά για αυτή την τιμή τι έχετε να πείτε? http://www.fastcardtech.com/One-Plus-One-Quad-Core-Android-Phone.html αφού το CM μπορούμε να το περάσουμε μόνοι μας ( το LTE δεν με ενδιαφέρει τουλάχιστον άμεσα ) γιατί κάποιος να μην το πάρει?

χμ,καλη τιμη και νομιζω το lte παιζει ελλαδα

 

γκανος,τελικα δεν εχεις αλλη προσκληση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το παρήγγειλα από aliexpress στα 350 € με ένα κουπόνι έκπτωσης 10$

 

λινκ παρακαλω:)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρατηρω οτι απτο aliexpress το καπακι δεν γραφει απο πισω cyanogen mod .. Πιστευεις εχει καμια διαφορα?

 

όχι δεν γράφει cyanogen mod αλλά έρχεται με αυτήν εγκαταστημένη ήδη. Το κινητό κυκλοφορεί κατά μείζονα λόγο για την κινεζική αγορά όπου κυριαρχεί το color os, αλλά ο προμηθευτής εγκαθιστά την cyanogen

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποιοι πουλάνε προσκλήσεις για το oneplus one.. Μάλλον θέλουν το oneplus two

Δυστυχώς έτσι είναι αλλά δυστυχώς πάλι ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι νομίζει. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να το αναλύσουμε παραπάνω, εξάλλου δεν αφορά τη συσκευή η συγκεκριμένη συζήτηση.

 

Color OS or CM11 OS

Έχεις κάνει ήδη μια σελίδα πίσω την ίδια ερώτηση, ας μην επαναλαμβανόμαστε, όποιος έχει κάτι να πει... θα το πει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί να προταθεί κατάστημα από κάποιο χρήστη όπως και γίνεται κατά κόρον, αυτό που απαγορεύεται είναι η διαφήμιση με σκοπό το προσωπικό κέρδος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://icell4u.eu/

Αυτό είναι το κατάστημα.

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου το αναλύσεις λίγο παραπάνω αυτό?

Ευχαριστώ πολύ.

εγώ θα προτιμούσα τους κινέζους στη θέση σου.. έχουν στάνταρ τρόπο σκέψης και διαδικασίες εξυπηρέτησης οι δικοί μας εδώ είναι ανάλογα πόσο τυχερός είσαι και σε τι μέρα θα τον πετύχεις τον άλλο.. :P
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://icell4u.eu/

Αυτό είναι το κατάστημα.

 

Delivery Information

 

All items are delivered free of charge per regular post shipping.

 

icell4u needs 2-3 days to prepare the order , and 15 up to max 28 bussines days to deliver to your destination.

 

I cell4u is not responseble for delays caused by customs

 

http://icell4u.eu/index.php?route=information/information&information_id=6

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το είδα και το έπαιξα λίγο...

Ποιότητα κατασκευής εξαιρετική...

Ηχεία καθώς και οθόνη επίσης εξαιρετικά.

Touch καθώς και σβελταδα κορυφή.

Η κάμερα του έχει πολλές ρυθμίσεις και δεν μπόρεσα να βγάλω ασφαλή άποψη.

Όπως επίσης και η μπαταρία του δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται.

Γενικά όμως μιλάμε για το πιο ολοκληρωμένο money value τηλέφωνο της αγοράς.

Εγώ παράγγειλα ένα και ελπίζω να έρθει στις ημερομηνίες που μου είπαν.

Υποψην ότι έρχεται ρουταρισμενο και με περασμένη την cm και ακουστετο αυτό το μαγαζί δίνει 5 χρόνια εγγύηση και doa 1ος μηνός...

Υ/Σ

Ας μας πει ο φίλος που το έχει πως πάει η μπαταρία του...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το είδα και το έπαιξα λίγο...

Ποιότητα κατασκευής εξαιρετική...

Ηχεία καθώς και οθόνη επίσης εξαιρετικά.

Touch καθώς και σβελταδα κορυφή.

Η κάμερα του έχει πολλές ρυθμίσεις και δεν μπόρεσα να βγάλω ασφαλή άποψη.

Όπως επίσης και η μπαταρία του δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται.

Γενικά όμως μιλάμε για το πιο ολοκληρωμένο money value τηλέφωνο της αγοράς.

Εγώ παράγγειλα ένα και ελπίζω να έρθει στις ημερομηνίες που μου είπαν.

Υποψην ότι έρχεται ρουταρισμενο και με περασμένη την cm και ακουστετο αυτό το μαγαζί δίνει 5 χρόνια εγγύηση και doa 1ος μηνός...

Υ/Σ

Ας μας πει ο φίλος που το έχει πως πάει η μπαταρία του...

 

που?στο παραπανω καταστημα?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

που?στο παραπανω καταστημα?

Ναι εκεί ήμουν πριν λίγο και το είδα από κοντά...

Έχει ένα μοναδικό εκθεσιακό κομμάτι...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλές εντυπώσεις? Είναι πολύ θηρίο?

Αν και η μπαταρία του είναι σε καλά επίπεδα τότε είναι κορυφή για αγορά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

τι καναλι ειναι το ρουτερ σου?να φανταστω δε το πηρες απο oneplus?δωσε ινφο αν παιζει το 4g

Όχι σιγά μην περίμενα invite, την κινέζικη έκδοση πήρα, ακριβότερα. Προς το παρόν τρώω τον κόσμο να δω πώς θα δουλέψει το wifi, δε συνδέεται με κανένα κανάλι σε 4 ρούτερ και tethering απ το κινητό:wacko: Ψάχνω να κατεβάσω και τη CM11 να του περάσω και δε βρίσκω τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Όχι σιγά μην περίμενα invite, την κινέζικη έκδοση πήρα, ακριβότερα. Προς το παρόν τρώω τον κόσμο να δω πώς θα δουλέψει το wifi, δε συνδέεται με κανένα κανάλι σε 4 ρούτερ και tethering απ το κινητό:wacko: Ψάχνω να κατεβάσω και τη CM11 να του περάσω και δε βρίσκω τίποτα

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/orig-development

δοκιμασε και αλλες ρομ

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα από κοντά και το περιεργάστηκα για λίγο...Απλά έρωτας το κινητό....

Το παραγγειλες???

Εγώ δεν άντεξα και το παράγγειλα ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αφού κινέζικο είναι ποιος θα το βάλει;

Edit:δεν μπορώ να καταλάβω ποιον κοροϊδεύει πάντως αυτή η εταιρεία. Δηλαδή ποιος ο λόγος να μας το δίνει με invite ενώ στην Κίνα έχει μαζική παραγωγή και μας το δίνει με σταγονομετρο και πιο ακριβά. Αυτό ειδικά που είπε 5 λόγοι για να μην το πάρετε από Κίνα ήταν η απόλυτη ξεφτίλα και υποτιμά την νοημοσύνη μας.

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση και μόνο προς εξυπηρέτηση όλων εμάς που θα πάρουμε το κινητό κοιτάξτε και προς cell4u μεριά...

Δίνουν 5 χρόνια εγγύηση στο κινητό do a 1 ος μηνός αλλά και σέρβις γρήγορο(Το κάνουν οι ίδιοι).

Έτσι μου είπαν τα παιδιά όταν πήγα να δω το κινητό από κοντά και τελικά το παράγγειλα από εκεί.

Απλά δείτε το...

Το 16 αρι στα 365 τελική Τιμή με όλα αυτά που προσφέρει το συγκεκριμένο μαγαζί πιστεύω ότι είναι καλή τιμή από το να μπλέξεις με διάφορα site που μπορείς βεβαίως να πετύχεις καλύτερη τιμή αλλά να μην είσαι σίγουρος για όλα τα άλλα.

Αυτά τα λίγα από εμένα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ειναι 100 ευρω,οχι 60,εδω το πουλανε 377,86 απο την κινα η τιμη του to2c ειναι 377 δολλαρια,ισον 276 ευρω.

 

Συμφωνω....Η εδρα του icell4u που ειναι? Ειναι ελληνικο το καταστημα? 100 ευρω διαφορα στην τιμη ειναι πολλα οντως.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά 100ευρώ πάνω. Καλύτερα να πάρεις την 64gb έκδοση αν ειναι να τα δώσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα κάνει κανείς ένα REVIEW? έλεος

 

επειδη εχω απλετο χρονο και διαβαζω ολα τα θεματα θα σε βεβαιωσω οτι σε κανενα κινητο σε αυτο το φορουμ ολοκληρο δεν εχει κανει κανενας μια αξιολογη παρουσιαση του κινητου του,αποσπασματικα και ελαχιστα μαθαινει καποιος που θελει να αγορασει,συμβουλή μου....δειτε ξενα φορουμ,εδω ολοι ποσταρουν μεχρι να παρουν το κινητο,μετα .....εκτος ελαχιστων φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα ο επεξεργαστής είναι βελτιωμένος στην κατανάλωση..Από την Άλκη η 2Κ οθόνη είναι ένα θέμα στην κατανάλωση...Στο find 7 βγάζει 4ώρες + με 3000 μπαταρία..πάντως η color os μου αρέσει πολύ αν και είναι ενεργοβόρα..untuty τι κάνει;;τα περνά τα 36000;

Δε θα το λεγα ενεργοβόρο το color os, αντιθέτως τα πάει πολύ καλά σε αυτονομία

Πες μας για παραδειγμα τι αισθηση σου αφηνει στο χερι...Ειναι στιβαρη κατασκευη η ειναι της πλακας? Στο σερφαρισμα πως ειναι η ταχυτητα του? Η ποιοτητα του μικροφωνου πως ειναι? Ακους καθαρα τον αλλον σε ομιλια? Η οθονη του εχει ζωηρα χρωματα η εχει κιτρινωπο φιλτρο σε λευκη οθονη?
Πλάκα κάνεις, μιλάμε για ακριβό κινητό:p

Κορυφαία ποιότητα κατασκευής όπως κάθε oppo, η ταχύτητα ειναι αστραπιαία και δεν υπερβάλω, αριστα μικρόφωνα με στέρεο ήχο εννοείται, εντυπωσιακή οθόνη με κατάλευκο λευκό, και κατάμαυρο μαύρο

Θα κάνει κανείς ένα REVIEW? έλεος

ετοιμάζω video review μες στη βδομάδα για το κατάστημά μου, με την Cyanogenmod, και 99% σε λίγο καιρό θα υπάρχει και review στο myphone στο mydevices απ τον admin

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω απλετο χρονο και διαβαζω ολα τα θεματα θα σε βεβαιωσω οτι σε κανενα κινητο σε αυτο το φορουμ ολοκληρο δεν εχει κανει κανενας μια αξιολογη παρουσιαση του κινητου του,αποσπασματικα και ελαχιστα μαθαινει καποιος που θελει να αγορασει,συμβουλή μου....δειτε ξενα φορουμ,εδω ολοι ποσταρουν μεχρι να παρουν το κινητο,μετα .....εκτος ελαχιστων φυσικα

 

εγώ φίλε προσπαθώ να απαντήσω σε ότι ερώτηση κάνετε. Αλλά δεν ξέρω να κάνω review αναλυτικό πρώτον και δεύτερον δεν έχω τον χρόνο να το κάνω τώρα. Βλέπεις προτιμώ τον free time μου να το διαθέτω για να κανονίσω τις λεπτομέριες για τις διακοπές που θα κάνω κατεβαίνοντας Ελλάδα!

 

Σόρρυ φίλε mod για το offtopic.

Edited by gkanos

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να ερθεις :)

 

καμια θηκουλα πηρες για το κινητο?η καποιος αλλος απο εδω?

 

παράγγειλα αυτή:

http://www.aliexpress.com/snapshot/6129408226.html

 

άμα δεν μου αρέσει θα παραγγείλω άλλη αργότερα.

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

παράγγειλα αυτή:

http://www.aliexpress.com/snapshot/6129408226.html

 

άμα δεν μου αρέσει θα παραγγείλω άλλη αργότερα.

 

Πολυ όμορφη!

 

Ξέρει μήπως κάποιος αν το oppo store έχει δωρεάν μεταφορικά για τις θήκες?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Πως πλήρωσες ρε φίλος 300 euro για ένα πακέτο το οποίο ΔΕΝ εκτελωνίζεται εκ των πραγμάτων και βάση νομοθεσίας στο αεροδρόμιο?.. πως γίνεται αυτό?

 

FedEx/ UPS/ DHL/ ΤΝΤ είναι 4 εκ των κυριότερν που εκτελωνίζονται στο αεροδρόμιο καθότι είναι courtier. Με USPS/ EMS/ SG, επειδή είναι κρατικά ΔΕΝ σταματάνε στο ΕΛ. ΒΕΛ...

 

Είχα πάρει από Κίνα μια κιθάρα Gibson LP Custom, αλλά κινέζικη ρέπλικα, και η αποστολή έγινε με EMS, με μικρότερη τιμή στο πακετό και όλα τα γνωστά...μάλιστα επειδή ερχόταν με σκληρή θήκη που έγραφε απ' έξω Made In USA μου ζήτησαν το τιμολόγιο, μου είπαν πως γίνεται να είναι τόσο φθηνή κλπ και καθόμουν και τους έστελνα email με αποδεικτικά στοιχεία (εικόνες με τις διαφορές) για το ότι δεν είναι αυθεντική αλλά ρέπλικα! Επίσης βέβαια ξέρω και άλλα άτομα που για την ίδια περίπτωση έχουν πληρώσει κι αυτοί κερατιάτικα στο τελωνείο και άλλοι που έχουν πληρώσει μόνο τα κλασσικά 3 ευρώ! Όπως βλέπεις οι εμπειρίες του καθενός διαφέρουν, οπότε καλό θα είναι να μην είσαι, όχι 110% σίγουρος, αλλά καθόλου σίγουρος για κάθε παραγγελία, γιατί θα πάρεις στο λαιμό σου πολλούς που σε διαβάζουν! Καλύτερα να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί σε αυτά που γράφουμε!

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει από Κίνα μια Gibson LP Custom (κιθάρα αλλά κινέζικη ρέπλικα) και η αποστολή έγινε με EMS, με μικρότερη τιμή στο πακετό και όλα τα γνωστά...μάλιστα επειδή ερχόταν με σκληρή θήκη που έγραφε απ' έξω Made In USA μου ζήτησαν το τιμολόγιο, μου είπαν πως γίνεται να είναι τόσο φθηνή κλπ και καθόμουν και τους έστελνα email με αποδεικτικά στοιχεία (εικόνες με τις διαφορές) για το ότι δεν είναι αυθεντική αλλά ρέπλικα! Επίσης βέβαια ξέρω και άλλα άτομα που για την ίδια περίπτωση έχουν πληρώσει κι αυτοί κερατιάτικα στο τελωνείο και άλλοι που έχουν πληρώσει μόνο τα κλασσικά 3 ευρώ! Όπως βλέπεις οι εμπειρίες του καθενός διαφέρουν, οπότε καλό θα είναι να μην είσαι, όχι 110% σίγουρος, αλλά καθόλου σίγουρος για κάθε παραγγελία, γιατί θα πάρεις στο λαιμό σου πολλούς που σε διαβάζουν! Καλύτερα να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί σε αυτά που γράφουμε!

 

Γράφω ότι έχω διαβάσει, συν. το τι λέει το GSIS! Με αυτό το έγγραφο και κανα 2 άλλα (και απευθείας επικοινωνία με την FedEx USA) κατάφερα να μην πληρώσω τα 180κάτι euro που ζήτούσε η orbit couriers (η συνεργαζόμενη εταιρεία με την fedex για την Ελλάδα)!

 

Μάλλον λοιπόν θα πρέπει να ενημερωνόμαστε καλύτερα όσοι έχουμε εμπειρίες με τελωνεία και να ενημερώνουμε σωστά τους υπόλοιπους.

 

https://portal.gsis.gr/portal/page/portal/ICISnet/faq?catid=10255981&faqid=10263281&&subcatid=10256061

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μία ερώτηση. Εχει κυκλοφορήσει η 64αρα έκδοση ή τα κινέζικα μαγαζιά τάζουν φούμαρα? Γιατι ενδιαφέρομαι για την 64αρα αλλά δεν θέλω να περιμένω κανά δίμηνο με δεσμευμένα τα λεφτά μου.

 

Η διεθνής έκδοση δεν έχει κυκλοφορήσει κι ακόμα δεν ξέρουν αν και πότε. Βγαίνει σε πολύ περιορισμένα κομμάτια. Πρέπει να κάνεις εγγραφή στο site και να περιμένεις μπας και βρεθεί πρόσκληση. Επίσης, για την ώρα δε στέλνει Ελλάδα... ΑΝ σου κάτσει. Στην Κίνα κυκλοφορεί και μπορείς να το αγοράσεις από κινέζικό κατάστημα αλλά θα το βρεις σαφώς ακριβότερο

 

Έχει κυκλοφορήσει, εγώ αυτήν αγόρασα από την oneplus.

 

Άντε ρε, σου έστειλαν πρόσκληση; Φάρδος!! χαχα :)

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...