Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@kax ευχαριστώ για την απάντηση/ενημέρωση. Δυστυχώς τα έχω δοκιμάσει όλα, ακόμα και hard reset(επίσης, ούτως ή άλλως το κλείνω το βράδυ) και διαφορά δεν είδα. Τελικά αποφάσισα να το στείλω για service (cc: μου κάνει κι άλλα χαζά από σήμερα....). Υποψιάζομαι πάντως την υπερθέρμανση ως αιτία γιά όλα αυτά τα θέματα, θα δείξει...:(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετω την παρεα.

μολις πηρα το κινητακι και μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις. Δυο σημαντικα θεματακια ειναι η μη υποστηριξη του gmai οπως επισης και το θεμα με το skype οπου αν κλεισω την οθονη δεν δεχομαι κλησεις και μηνυματα....

εχει καποιος καποια ενημερωση βοηθεια για τα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σεταρω το λογαριασμο μου και να δω το ημερολογιο. Καπου διαβασα οτι δεν τα πανε και πολυ καλα google , microsoft
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σεταρω το λογαριασμο μου και να δω το ημερολογιο. Καπου διαβασα οτι δεν τα πανε και πολυ καλα google , microsoft

 

Δηλαδη δεν μπορεις να προσθεσεις το gmail στους λογαριασμους του τηλεφωνου?Οπως πχ προσθετεις hotmail,fb,twitter κτλ?

Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι η google σταματησε να υποστηριζει το προτυπο και θελει να υποστηριζει το δικο της...Μου περασε ομως τις επαφες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας που αναφέρθηκε πριν, το sysapp pusher το τρέχω και μου βγάζει διάφορες εφαρμογές της Nokia. Πώς φαίνεται ότι πρόκειται για αναβάθμιση υπάρχουσας εφαρμογής που είναι εγκατεστημένη στο τηλέφωνο? Προσωπικά πήγαινα manually σε κάθε εφαρμογή και τη δοκίμαζα και αν μου έβγαζε update κάτω αριστερά, το έκανα. Υπάρχει άλλος τρόπος πιο αυτοματοποιημένος? να σου λέει δηλαδή με κάποιο τρόπο ότι πρόκειται για αναβάθμιση εγκατεστημένης εφαρμογής ή πρέπει να το κάνω όπως το κάνω μία μία εφαρμογή ?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας που αναφέρθηκε πριν, το sysapp pusher το τρέχω και μου βγάζει διάφορες εφαρμογές της Nokia. Πώς φαίνεται ότι πρόκειται για αναβάθμιση υπάρχουσας εφαρμογής που είναι εγκατεστημένη στο τηλέφωνο? Προσωπικά πήγαινα manually σε κάθε εφαρμογή και τη δοκίμαζα και αν μου έβγαζε update κάτω αριστερά, το έκανα. Υπάρχει άλλος τρόπος πιο αυτοματοποιημένος? να σου λέει δηλαδή με κάποιο τρόπο ότι πρόκειται για αναβάθμιση εγκατεστημένης εφαρμογής ή πρέπει να το κάνω όπως το κάνω μία μία εφαρμογή ?

Όταν υπάρχει κάποια ενημέρωση στο λέει η εφαρμογή!Και εγώ την ίδια απορία είχα στην αρχή αλλά μετά το κατάλαβα ότι αν υπάρχει στο λέει στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

Όταν υπάρχει κάποια ενημέρωση στο λέει η εφαρμογή!Και εγώ την ίδια απορία είχα στην αρχή αλλά μετά το κατάλαβα ότι αν υπάρχει στο λέει στο τέλος

 

ok ευχαριστώ πολύ!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ θύμα του πασίγνωστου birdphone ε??? τι να πω!!! Εγώ 3 ελλατωματικά 920 άλλαξα απ το Birdphone μέσα σε ένα μήνα και άλλο 1 ένας φίλος μου! 4 σύνολο... Αναρωτιέμαι πόσοι ακόμοι έχουν στα χέρια τους από κει ελλατωματική συσκευή και ακόμη δεν το έχουν καταλάβει ή δεν τους το έχει βγάλει!!!

Αντικατάσταση με τη μία φίλε. Και ζήτα τα χρήματα σου πίσω να το πάρεις από αλλού. Πάλι σάπια συσκευή θα σου στείλουν! εγώ ένα μήνα ταλαιπωρήθηκα με τα πήγαινε έλα στην μεταφορική!!! Εχεις 7 μέρες δικαίωμα για αντικατάσταση απ τη μέρα που το πήρες!!! Χρειάζονται ένα καλό μάθημα... με το ζόρι κρατιέμαι να μην κάνω την κίνηση μου...

 

Καλό θα ήταν να προσέχουμε πως εκφραζόμαστε για καταστήματα όταν έχουμε κι εμείς ένα μερίδιο ευθύνης... Εξηγούμαι...

 

Εγώ πήρα το κινητό απο Birdphone και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος γιατί το κινητό δουλεύει μια χαρά. Ειναι απο Δανία. Το πήρα όταν έκανε 495 ευρώ. Και γενικά είμαι απο το συγκεκριμένο μαγαζί ευχαριστημένος.

Τώρα κάποιοι που βγάζετε το μαγαζί άχρηστο, όταν παίρνετε τέτοιο τηλέφωνο γύρω στα 300 ευρώ.ανάθεμα.... δεν υποψιάζεστε οτι κάτι δε πάει καλά...;; Κανείς απο σας δεν έχει ασχοληθεί με εμπόριο για να "βλέπει" κάποια πράγματα απο μακριά;;

Link to comment
Share on other sites

και το αμαζον 300 ευρω το εχει τι με αυτο; :)

 

το αμαζον δεν είναι Ελληνικό...

με ότι σημαίνει αυτο...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ενώ αυτά που έχουν στα καταστήματα αυτά τι είναι Ελληνικά??? Ας προειδοποιούν ότι είναι π.χ. β διαλογής η συσκευή, κάποιος που είναι λίγο άσχετος γιατί να την πατήσει δλδ νομίζοντας ότι πέτυχε ΤΗΝ προσφορά!

Ναι υποψιάζει λίγο η τιμή, αλλά το 925 που το πήρα 420 από άλλο κατάστημα γιατί μου βγήκε άψογο? κι αυτό αρκετά κάτω απ την αρχική του δεν το αγόρασα?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ αυτά που έχουν στα καταστήματα αυτά τι είναι Ελληνικά??? Ας προειδοποιούν ότι είναι π.χ. β διαλογής η συσκευή, κάποιος που είναι λίγο άσχετος γιατί να την πατήσει δλδ νομίζοντας ότι πέτυχε ΤΗΝ προσφορά!

Ναι υποψιάζει λίγο η τιμή, αλλά το 925 που το πήρα 420 από άλλο κατάστημα γιατί μου βγήκε άψογο? κι αυτό αρκετά κάτω απ την αρχική του δεν το αγόρασα?

 

εννοώ ότι η τιμή του αμαζον μπορεί να είναι ίδια με τω σκρουτζομαγαζων αλλα δεν γινεται με βαση την τιμολόγηση στην Ελλάδα.. Στο εξωτερικό παίζουν γενικα καλύτερες τιμές..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να προσέχουμε πως εκφραζόμαστε για καταστήματα όταν έχουμε κι εμείς ένα μερίδιο ευθύνης... Εξηγούμαι...

 

Εγώ πήρα το κινητό απο Birdphone και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος γιατί το κινητό δουλεύει μια χαρά. Ειναι απο Δανία. Το πήρα όταν έκανε 495 ευρώ. Και γενικά είμαι απο το συγκεκριμένο μαγαζί ευχαριστημένος.

Τώρα κάποιοι που βγάζετε το μαγαζί άχρηστο, όταν παίρνετε τέτοιο τηλέφωνο γύρω στα 300 ευρώ.ανάθεμα.... δεν υποψιάζεστε οτι κάτι δε πάει καλά...;; Κανείς απο σας δεν έχει ασχοληθεί με εμπόριο για να "βλέπει" κάποια πράγματα απο μακριά;;

 

Θα διαφωνισω με την προσέγγισή σου. Δεν γίνεται μαγαζί να πουλάει ελλαττωματικές συσκευές και να φταίει ο πελάτης. Απλά δεν γίνεται. Κι εδώ φέρνει ευθύνη και η ίδια η Nokia που τα προμηθεύει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες μια ερωτηση...η μαλλον 2 :) Η πρωτη ειναι οτι αλλαξα το Youtube απο Mobile σε εκδοση για υπολογιστη και τωρα δεν αλλαζει.Δηλαδη παταω εκδοση για κινητα φορτωνει λιγο γραφοντας m.youtube αλλα ανοιγει ξανα σε εκδοση υπολογιστη.Ξερετε πως διορθωνεται?Και επισης υπαρχει καποιος τροπος οταν γυρναω πλαγια το κινητο να μην γυρναει και η σελιδα που ειμαι στο ιντερνετ??Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για εσένα ή τιμή στο μαγαζί μπαίνει μόνη της χωρίς να ξέρει το birdphone τι "παίζει" με την συσκευή; επειδή είναι 300 ευρώ πρέπει να είσαι υποψιασμένος ε; το μαγαζί είναι άμοιρο ευθυνών; πόσο είσαι 15;

Προφανώς αυτά τα μαγαζιά παίρνουν συσκευές "refurbished" και τις πουλάνε εδώ και όλοι νομίζουν ότι είναι καινούργια. Τα καταστήματα βεβαίως και έχουν ευθύνη που δεν το λένε.

Edited by snakething
Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι η google σταματησε να υποστηριζει το προτυπο και θελει να υποστηριζει το δικο της...Μου περασε ομως τις επαφες

 

 

Παιζει μια χαρα με τα google app.

συνχρονίζει τα ΠΑΝΤΑ

Edited by impreza_sti
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες μια ερωτηση...η μαλλον 2 :) Η πρωτη ειναι οτι αλλαξα το Youtube απο Mobile σε εκδοση για υπολογιστη και τωρα δεν αλλαζει.Δηλαδη παταω εκδοση για κινητα φορτωνει λιγο γραφοντας m.youtube αλλα ανοιγει ξανα σε εκδοση υπολογιστη.Ξερετε πως διορθωνεται?Και επισης υπαρχει καποιος τροπος οταν γυρναω πλαγια το κινητο να μην γυρναει και η σελιδα που ειμαι στο ιντερνετ??Ευχαριστω

 

Καλημερα, δοκιμασε απο τις ρυθμισεις να κανεις διαγραφη ιστορικου. Ο ie δεν εχει ακομα lock screen, μπορεις να δοκιμασεις τον πολυ καλο UC browser που μπορει να σου κλειδωνει την οθονη να μην περιστρεφεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιζει μια χαρα με τα google app.

συνχρονίζει τα ΠΑΝΤΑ

 

 

Η google σταματησε να υποστηριζει για νεους χρηστες το active sync και υποστηριζει μονο CardDAV και CalDAV .&-

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε αμα δεν ξερεις καλυτερα να μην μιλάς.

Παιζει μια χαρα με τα google app.

συνχρονίζει τα ΠΑΝΤΑ

 

Βαγγέλη καλημέρα,

Κατάφερες δηλαδή μέσα απο τις ρυθμίσεις των email λογαριασμών να σετάρεις το αντίστοιχο του gmail (όπως έχει για outlook, exchange κτλ)??

προσπαθώ 2 ημέρες τώρα που το πήρα και δεν μπορεί με τίποτα.... κάνω κάτι λάθος??

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι απευθυνόμαστε στους συνομιλητές με σεβασμό χωρίς να τους υποτιμάμε και χωρίς να αποδίδουμε χαρακτηρισμούς. Επίσης για πολλοστή φορά, αν πιστεύουμε ότι κάποιο ποστ είναι εκτός κανονισμών δεν το σχόλιαζουμε. Κάνουμε χρήση της αναφοράς, εφόσον το κρίνουμε απαραίτητο, και προσπερνάμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη καλημέρα,

Κατάφερες δηλαδή μέσα απο τις ρυθμίσεις των email λογαριασμών να σετάρεις το αντίστοιχο του gmail (όπως έχει για outlook, exchange κτλ)??

προσπαθώ 2 ημέρες τώρα που το πήρα και δεν μπορεί με τίποτα.... κάνω κάτι λάθος??

 

Σε μενα παιδια δουλευει κανονικα παντως το gmail. Ναι απο τις ρυθμισεις των email λογαριασμων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...