Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει να πω την αληθεια μονο με ενα κιν. νοκια αντιμετωπισα προβλημα με το σημα,με ολα τα αλλα (και ειναι και πολλα) δεν ειχα θεμα..Απλα το ρωτησα αυτο πιο πριν γιατι ειχα διαβασει μεσα στο φορουμ εδω οτι καποια παιδια ειχαν θεμα με το 2g σημα

 

Με το 8210???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς σας ασχοληθεί πολύ με κάμερα και φωτογραφίες στο κινητό μας? Θα ήθελα μερικά tips χρήσης για Δημιουργικό Στούντιο, cinemagraph, panorama, Photobeamer, Pro Cam και Smart Cam, καθώς και απάντηση σε απορίες όπως πχ καλύτερα pro cam για προεπιλεγμένο πρόγραμμα φωτογραφιών? ή όταν τραβάμε φωτο με pro cam να πατάμε πάντα στην αναθεώρηση (2ο από πάνω αριστερά) ή όχι? Επίσης, όταν τραβάμε φωτο με pro cam και βγαίνουν κόκκινα μάτια τι κάνουμε?

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο μέχρι στιγμής και πιστεύω θα ήταν πολύ χρήσιμο για όλους. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι φοβερή τιμή είναι αυτή για το κιτρινάκι; http://www.mmplanet.gr/kinita-tilefona-1/325337-nokia-lumia-920-kitrino-

Δεν μπορώ να αντισταθώ, έτοιμος είμαι να κάνω την παραγγελία!

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι φοβερή τιμή είναι αυτή για το κιτρινάκι; http://www.mmplanet.gr/kinita-tilefona-1/325337-nokia-lumia-920-kitrino-

Δεν μπορώ να αντισταθώ, έτοιμος είμαι να κάνω την παραγγελία!

 

Μην το σκεφτεσαι καθολου :lol:

Εχε χαρη που εχω πολλα εξοδα αυτον τον μηνα....

Link to comment
Share on other sites

παιδες η νοκια ανεφερε οτι το pro cam αφαιρεθηκε γιατι σε καποιους χρηστες υπερτονιζει το κιτρινο και εχει 1-2 bug στο βιντεο αλλα οτι συντομα θα ξαναβγει νεα εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

παίδες να ρωτήσω κάτι πάλι..μετρητή κλήσεων δεν έχει το 920 μονο για τα data. μηπως τον περιμένουμε με την Amber;;
Link to comment
Share on other sites

παιδες η νοκια ανεφερε οτι το pro cam αφαιρεθηκε γιατι σε καποιους χρηστες υπερτονιζει το κιτρινο και εχει 1-2 bug στο βιντεο αλλα οτι συντομα θα ξαναβγει νεα εκδοση.

 

Το pro cam το εμφανίζει στο market τώρα μόλις το είδα

Link to comment
Share on other sites

Το pro cam το εμφανίζει στο market τώρα μόλις το είδα

 

Και χωρίς update μάλιστα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά ήχο έχει απ' όσο ξέρω και έχει και equalizer για να ρυθμίζεις.

 

 

 

Κάνε το απλό. Τώρα την ημέρα σε ένα καλά φωτισμένο χώρο, κάλυψε τον αισθητήρα. Λογικά πρέπει να ανάψουν, και όταν πάρεις το χέρι σου απ τον αισθητηρα θα σβήσουν. Καμιά φορά θέλει να το έχεις κλειδωμένο, να καλύψεις τον αισθητήρα και μετά να το ξεκλειδώσεις για να ανάψουν. Πειραματίσου λίγο έτσι και πες μας....

 

 

 

Δεν έχεις πάρει Amber !!! Tι έκδοση σου λέει στις πληροφορίες?

 

Lumia Amber μου λεει...

To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το βράδυ που βάζω το κινητό να ψάξει για αναβαθμίσεις μου λέει συνέχεια ότι "we are currently unable to check for updates (80072ee2)." Ξέρει κάποιος να μου πει τί συμβαίνει¨?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το βράδυ που βάζω το κινητό να ψάξει για αναβαθμίσεις μου λέει συνέχεια ότι "we are currently unable to check for updates (80072ee2)." Ξέρει κάποιος να μου πει τί συμβαίνει¨?

 

το ίδιο και σε μένα...Επίσης ξαφνικά δεν μου ανοίγει το pro cam(για την ακρίβεια ανοίγει και αμέσως κλείνει από μόνο του!!) και κυρίως δεν περιστρέφει αυτόματα φωτογραφίες, εφαρμογες κλπ...Έτσι ξαφνικά κι αφου συμπλήρωσε 10 μέρες άψογης λειτουργίας από την αγορά του:mad::mad: Έχω κάνεο soft reset αλλά αποτέλεσμα δεν είδα...μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει????

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη ίδια μοίρα (wind, σπίτι μόνο 2g, επαρχία.....) και το σήμα "ρέει" άφθονο....χαχαχα.

 

 

 

Κακώς, δεν θα έπρεπε να κάνεις πλάκα......χαχαχα

 

Και γω από επαρχία και μάλιστα από νησί, με σήμα καμπάνα της wind (χαχα) και όμως σε περιοχές που άλλοι με iPhone και SΛMSUNG έχοντας κοσμοτε δ πιάνουν γραμμούλα, εγω εχω μια να στέλνω τα sms μου!Έχω καλό 3G σχεδόν μόνιμα αλλά λόγω του ότι δεν χρησιμοποιώ δεδομένα επι του παρόντος, το έχω στο 2G για οικονομία στην μπαταρία..

 

Απλά στο σήμα η Νοκια δεν παίζεται! Για τη γνώση, ακολουθεί Motorola και Alcatel :D

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Και γω από επαρχία και μάλιστα από νησί, με σήμα καμπάνα της wind (χαχα) και όμως σε περιοχές που άλλοι με iPhone και SΛMSUNG έχοντας κοσμοτε δ πιάνουν γραμμούλα, εγω εχω μια να στέλνω τα sms μου!Έχω καλό 3G σχεδόν μόνιμα αλλά λόγω του ότι δεν χρησιμοποιώ δεδομένα επι του παρόντος, το έχω στο 2G για οικονομία στην μπαταρία..

 

Απλά στο σήμα η Νοκια δεν παίζεται! Για τη γνώση, ακολουθεί Motorola και Alcatel :D

 

Κακώς δεν χρησιμοποιείς δεδομένα. Χάνει πολύ η συσκευή σου. Αλλωστε η wind έχει πολύ καλά προγράμματα..;) Αμαρτία....χαχαχα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κακώς δεν χρησιμοποιείς δεδομένα. Χάνει πολύ η συσκευή σου. Αλλωστε η wind έχει πολύ καλά προγράμματα..;) Αμαρτία....χαχαχα

 

Ισχύει απλά ιντερνετ χρησιμοποιώ σε μέρη που πάντα θα υπάρχει wi-fi..Όσο για εφαρμογές, fb και καιρό δεν τα έχω καν στην αρχική οθόνη. Οπότε που αλλού να τα χρειαστώ;

Και επειδή δεν έχω ιδέα από κατανάλωση, πόσο τρώνε πχ τη μερα αυτές οι 2 εφαρμογές;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο pro cam δεν μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις δηλαδή flash, zoom, iso και τα λοιπά. Πατάω πάνω δεξιά τις τελίτσες και στις ρυθμίσεις έχει μόνο βρέστε φωτογραφίες pro cam. ???
:p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο pro cam δεν μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις δηλαδή flash, zoom, iso και τα λοιπά. Πατάω πάνω δεξιά τις τελίτσες και στις ρυθμίσεις έχει μόνο βρέστε φωτογραφίες pro cam. ???

 

μολις το ανοιξα κ μου φανηκε πολυ ευχρηστο. στο κατω δεξυ μερος ειχε τελιτσες με ρυθμισεις. δηλαδη πανω απ το κουμπι μεγεθυντικου φακου του λειτουργικου.

 

επισης στην μια απο τις παραλληλες μεγαλες πλευρες της οθονης ειχε μικρα εικονιδια επιλογης για φλας κτλ. ελπιζω να βοηθησα.

 

παντα μιλαω για το nokia pro cam το οποιο σημερα εγκατασταθηκε μια χαρα με search στο market ενω πριν λιγες ημερες δε μπορουσα με τιποτα...

 

κινηταρα εχουμε λέμε !!!

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά στο κιν μου περαστηκε η Amber, βρηκα το ραδιόφωνο αλλά το Glance screen δεν υπαρχει κάπου. ξερει κανεις κατι;;;
Link to comment
Share on other sites

μολις το ανοιξα κ μου φανηκε πολυ ευχρηστο. στο κατω δεξυ μερος ειχε τελιτσες με ρυθμισεις. δηλαδη πανω απ το κουμπι μεγεθυντικου φακου του λειτουργικου.

 

επισης στην μια απο τις παραλληλες μεγαλες πλευρες της οθονης ειχε μικρα εικονιδια επιλογης για φλας κτλ. ελπιζω να βοηθησα.

 

παντα μιλαω για το nokia pro cam το οποιο σημερα εγκατασταθηκε μια χαρα με search στο market ενω πριν λιγες ημερες δε μπορουσα με τιποτα...

 

κινηταρα εχουμε λέμε !!!

 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Το είχα μπερδέψει με το smart cam. :O

:p
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά στο κιν μου περαστηκε η Amber, βρηκα το ραδιόφωνο αλλά το Glance screen δεν υπαρχει κάπου. ξερει κανεις κατι;;;

 

Κατέβασε το sysapp pusher και κάνε ό,τι αναβάθμιση σου βγάλει για τις εφαρμογές της nokia. Μόλις τις κάνεις θα πας στις ρυθμίσεις και θα τα βρείς όλα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει απλά ιντερνετ χρησιμοποιώ σε μέρη που πάντα θα υπάρχει wi-fi..Όσο για εφαρμογές, fb και καιρό δεν τα έχω καν στην αρχική οθόνη. Οπότε που αλλού να τα χρειαστώ;

Και επειδή δεν έχω ιδέα από κατανάλωση, πόσο τρώνε πχ τη μερα αυτές οι 2 εφαρμογές;

 

Μηδαμινή κατανάλωση. Δεν την έχω μετρήσει αλλα δεν υπάρχει θέμα. Ούτε εγώ έχω τον καιρό μιας και δεν με απασχολεί. Βρέξει-χιονίσει ειμαι γελαστός......:) Αν στο μέλλον γινω πωλητής υπαίθριων αγορών θα το βαλω πρώτη μούρη...χαχαχα

Υ.Γ. Τώρα δεν λαβαίνεις τα μηνύματα του fb ως sms, κάτι που είναι πολύ χρήσιμο για κάποιον που θέλει να επικοινωνήσει μαζί σου από το pc. Δεν συζητάω καν για skype, viber κλπ

 

Μπα οχι μια χαρα σημα ειχα με αυτο!με το 6600i ειχα ενα θεμα ωρες ωρες

Μπα, το αβγουλάκι δεν είχε τέτοια θέματα. Μάλλον κάποια τούμπα είχε φάει και μάλιστα γερή....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το sysapp pusher και κάνε ό,τι αναβάθμιση σου βγάλει για τις εφαρμογές της nokia. Μόλις τις κάνεις θα πας στις ρυθμίσεις και θα τα βρείς όλα!

 

Ευχαριστώ!! All done!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

Σήμερα πάω κι εγώ να πάρω το κινητό.. Επειδή δεν ξέρω πολλά από W8 υπάρχει κάτι το οποίο πρέπει να προσέξω μόλις το πάρω;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Για το λειτουργικό δεν έχεις να προσέξεις και πολλά. Η συσκευή να είναι οκ (χτυπήματα κλπ) και αν μπορείς, βαλε την sim να κάνεις μια κλήση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο και σε μένα...Επίσης ξαφνικά δεν μου ανοίγει το pro cam(για την ακρίβεια ανοίγει και αμέσως κλείνει από μόνο του!!) και κυρίως δεν περιστρέφει αυτόματα φωτογραφίες, εφαρμογες κλπ...Έτσι ξαφνικά κι αφου συμπλήρωσε 10 μέρες άψογης λειτουργίας από την αγορά του:mad::mad: Έχω κάνεο soft reset αλλά αποτέλεσμα δεν είδα...μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει????

 

Και εμένα μου κάνει ανά περιόδους εντελώς κουφά πράγματα. Δεν ανταποκρίνεται το πίσω κουμπί στον browser, κολλάει το orientation της συσκευής σε portait αποκλειστικά (αυτό ιδίως 3-4 φορές) κλπ. Με soft reset δεν γίνεται τίποτα. Πρέπει να το κλείσω τελείως για λίγα λεπτά και μετά λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...