Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κάποια φόρουμ παιδιά φτιάξανε τρόπο να μπορούν να αναβαθμιστούν και αυτά τα τηλέφωνα,ψάξτε από ότι έχω δει έχει δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Έχω τραβήξει βίντεο & δεν μου τα ανεβάζει στο OneDrive ενώ οι φωτογραφίες ανεβαίνουν κανονικά. Πάω να τα μεταφέρω κοινοποιώντας τα στο OneDrive ένα ένα αλλά δεν ανεβαίνουν πάλι.

Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω τραβήξει βίντεο & δεν μου τα ανεβάζει στο OneDrive ενώ οι φωτογραφίες ανεβαίνουν κανονικά. Πάω να τα μεταφέρω κοινοποιώντας τα στο OneDrive ένα ένα αλλά δεν ανεβαίνουν πάλι.

Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ!

 

Και σε μενα έκανε το ίδιο, ενώ εχω και τη ρύθμιση να ανεβαίνουν μόνο τους, αλλά ανεβάζει μόνο όσα θέλει. Τεσπα.

Η λύση που σου προτείνω είναι η εξής:

Θα βάθεις κλείδωμα οθόνης τουλαχ 5 λεπτά.

Θα μπεις από OneDrive και θα πατήσεις το + για προσθήκη και θα επιλέξεις (ανάλογα με το μέγεθος) 4-8 βίντεο.

Θα περιμένεις με ξεκλείδωτη πάντα οθόνη να κάνει "φόρτωση" και μετά θα σε βγάλει στο OneDrive

Δε θα κλείσεις την εφαρμογή και καλό είναι να μην κάνεις κάτι άλλο, όπως και να μην κλείσεις το wi-fi..

Όλα αυτά γιατί αν η εφαρμογή κλείσει, τότε σταματάει και το ανέβασμα, που σημαίνει ότι το βίντεο που ανέβαινε εκεινη την ώρα θα πρέπει να το ξεκινήσει από την αρχή.

Δεν ξέρω αν έχω δίκιο σε όλα, αλλά το σίγουρο είναι ότι έτσι θα χεις αποτέλεσμα :)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και σε μενα έκανε το ίδιο, ενώ εχω και τη ρύθμιση να ανεβαίνουν μόνο τους, αλλά ανεβάζει μόνο όσα θέλει. Τεσπα.

Η λύση που σου προτείνω είναι η εξής:

Θα βάθεις κλείδωμα οθόνης τουλαχ 5 λεπτά.

Θα μπεις από OneDrive και θα πατήσεις το + για προσθήκη και θα επιλέξεις (ανάλογα με το μέγεθος) 4-8 βίντεο.

Θα περιμένεις με ξεκλείδωτη πάντα οθόνη να κάνει "φόρτωση" και μετά θα σε βγάλει στο OneDrive

Δε θα κλείσεις την εφαρμογή και καλό είναι να μην κάνεις κάτι άλλο, όπως και να μην κλείσεις το wi-fi..

Όλα αυτά γιατί αν η εφαρμογή κλείσει, τότε σταματάει και το ανέβασμα, που σημαίνει ότι το βίντεο που ανέβαινε εκεινη την ώρα θα πρέπει να το ξεκινήσει από την αρχή.

Δεν ξέρω αν έχω δίκιο σε όλα, αλλά το σίγουρο είναι ότι έτσι θα χεις αποτέλεσμα :)

 

Το δοκίμασα & είναι όπως τα λες!

Σε ευχαριστώ πολύ!

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Αναβάθμιση 920 για windows 10.
υπάρχει ενας τρόπος που δούλεψε σε 'μενα ωστε απο τα WIn10 14κάτι να αναβαθμίσω στην πιο πρόσφατη έκδοση. Κατεβάζετε το πρόγραμμα και αντιγράφετε τα αρχεία της registry στο pc σου. Αλλάζετε την εγγραφή που αφορά την ταυτότητα της συσκευής με το regedi και επαναφέρετε τα αρχεία της registry στο τηλέφωνο. Μετα κατεβάζετε - προαιρετικά - το windows insider επιλέγεις το fast group για καλό και για κακό γύριστε την χώρα Αμερική και την γλώσσα σε αγγλικά για να κατέβουν οι ενημερώσεις άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Ματιαστηκε το κινητάκι μου...τώρα τελευταία έγραφα παντού ποσο καλό μου βγήκε και ότι δουλεύει ασταμάτητα από το 2013 και ξαφνικά εκει που ήμουν ίντερνετ στη μέση της οθόνη μου βγαλε με λεπτή μωβ γραμμή σαν κλωστή απο πάνω μέχρι κάτω...δεν είναι τόσο ενοχλητικό αλλα σε άσπρο φόντο φαίνεται πεντακάθαρα.
Link to comment
Share on other sites

Ματιαστηκε το κινητάκι μου...τώρα τελευταία έγραφα παντού ποσο καλό μου βγήκε και ότι δουλεύει ασταμάτητα από το 2013 και ξαφνικά εκει που ήμουν ίντερνετ στη μέση της οθόνη μου βγαλε με λεπτή μωβ γραμμή σαν κλωστή απο πάνω μέχρι κάτω...δεν είναι τόσο ενοχλητικό αλλα σε άσπρο φόντο φαίνεται πεντακάθαρα.

 

Και τόσα χρόνια που δουλεύει άψογα είναι achievement! Τα περισσότερα android τα αλλάζεις σε 2 χρόνια..

Εσύ με 920 και windows 8 ή windows 10? Εγώ έφυγα από την πλατφόρμα αλλά έχω δώσει στο πατέρα μου το κινητό αλλά μου παραπονιέται ότι το skype πλέον η MS το έκοψε στα win 8. Τώρα ακολουθεί και το whatsapp. Πλέον windows phone με 8αρια πάνω του είναι καταδικασμένο για απόσυρση..

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Και τόσα χρόνια που δουλεύει άψογα είναι achievement! Τα περισσότερα android τα αλλάζεις σε 2 χρόνια..

Εσύ με 920 και windows 8 ή windows 10? Εγώ έφυγα από την πλατφόρμα αλλά έχω δώσει στο πατέρα μου το κινητό αλλά μου παραπονιέται ότι το skype πλέον η MS το έκοψε στα win 8. Τώρα ακολουθεί και το whatsapp. Πλέον windows phone με 8αρια πάνω του είναι καταδικασμένο για απόσυρση..

 

παιδια γεια σας.

βαλτε τα 10αρια στα κινητα σας και στων γνωστων σας/φιλων σας να παρουν παραταση ζωης.

ειναι παρα, μα παρα πολυ απλό.

τα κανετε προσωρινα να φαινονται ως καποιο συγχρονο lumia, πχ. lumia 1520, και επειτα τα επαναφερετε στα δικα τους στοιχεια.

εβαλα τα 10αρια στο 1020μου και στο 820 μου και πανε μια χαρα.

 

googlάρετε "Εγκατάσταση Windows 10 Mobile σε συσκευές που δεν υποστηρίζονται πλέον από την Microsoft" για να μην διαφημιζω διπλανό, γνωστό,"άγρυπνο"¨φορουμ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Και τόσα χρόνια που δουλεύει άψογα είναι achievement! Τα περισσότερα android τα αλλάζεις σε 2 χρόνια..

Εσύ με 920 και windows 8 ή windows 10? Εγώ έφυγα από την πλατφόρμα αλλά έχω δώσει στο πατέρα μου το κινητό αλλά μου παραπονιέται ότι το skype πλέον η MS το έκοψε στα win 8. Τώρα ακολουθεί και το whatsapp. Πλέον windows phone με 8αρια πάνω του είναι καταδικασμένο για απόσυρση..

 

Το έχω αφήσει και γω στην άκρη το τελευταίο εξάμηνο...με 8αρι το άφησα.δουλεύει ρολόι και μετά απο αυτό που έπαθε..απλά ξαφνικά εμφανίστηκε μια μωβ λεπτή γραμμή στην οθόνη κάθετα..σε μαύρο φόντο δεν φαίνεται τίποτα.Αψογο ακόμα αλλά χωρίς υποστήριξη πια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...