Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ξανανέβει !!! Κάτι παίχτηκε και το κατέβασαν. Κάτι διορθώνουν ή/και προσθέτουν. Υπομονή...

 

Thanks man....;)

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σχετικά με την θηκουλα επιβεβαιωνω οτι αξιζει πραγματικα ! και επισης το eshop την εχει φθηνοτερα και απο ebay αν συμπεριλαβει κανεις και τα μεταφορικα'. την πηρα σε μαυρο και επανω σε μαυρο κινητο δε φαινεται καθολου ! κ επισης το κινητο στεκεται ορθιο και απο τις δυο πλευρες επανω-κάτω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Amber, ναι...

Απ' τις πληροφορίες τι έκδοση έχεις?

Ψάξε και στο store call blocker η κάτι τέτοιο ή αλλιως κατέβασε το sysapp pusher... ;)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα απο το Nokia Software Updater for Retail οτι εχει update θα το κανω μολις φορτιση παιδια του εβαλα ενα screen protector αλλα δεν ειναι καλο τωρα αν και gorilla glass χρειαζεται? γιατι σκεφτομαι να το βγαλω χαλαει η ομορφια του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακολούθησα τις συμβουλές σας και κατέβασα το Sysapp pusher όπου αναβάθμισα κάποιες εφαρμογές και ρυθμίσεις.

Εάν τώρα μου έρθει η αναβάθμιση amber θα τις καλύπτει αυτές τις αναβαθμίσεις ή θα χρειαστεί να τις ξαναπεράσω αν κάνω hard reset μετά την αναβάθμιση?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με την χρήση που το κάνεις κ πόσο το προσέχεις...

Εγώ στο 925 δεν έχω και ούτε προκειται.

 

Χρηση νορμαλ αλλα σε τσαντακι θα μπαινει (χωρις κλειδια η αλλα μεταλικα αντικειμενα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ηθελα να ρωτησω απο ηχο πως ειναι το κιν.?Μ ενδιαφερει πιο πολυ οταν εχω και τα handsfree και βασικα στην μουσικη πιο πολυ.Με το lumia 800 μπορω να πω λιγο ενα θεματακι με τα μπασα το ειχα..:(
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και παλι.

 

με συγχωρειτε εαν σας κουρασω και παλι με την ιδια ερωτηση.

εχει τυχει σε κανεναν αλλο σε εξωτερικο χωρο νυχτα, με 60% περιπου μπαταρια το τηλεφωνο, την μια στιγμη να αναβουν τα πληκτρα αφης ο φωτισμος τους και την επομενη όχι ?

 

δε μπορω να καταλαβω την λογικη λειτουργιας τους και αν μου δυσλειτουργουν ή οχι. απ την αλλη, απ' ότι διαβαζω σε κατι φορουμ του εξωτερικου, πολλοί ψαχνουν τροπο μονιμης απενεργοποιησης τους λογω του ιδιαιτερα εντονου φωτος που εκπεμπουν.

 

δε ξερω αν προκειται για ελαττωματικη συσκευη ή οχι. στην εφαρμογη hardware test λετε να υπαρχει ελεγχος τους? θα το κοιταξω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Amber, ναι...

Απ' τις πληροφορίες τι έκδοση έχεις?

Ψάξε και στο store call blocker η κάτι τέτοιο ή αλλιως κατέβασε το sysapp pusher... ;)

 

Το κατεβασα το sysapp pusher αλλα μου λεει πως η συσκευη δεν ειναι συμβατη και δε μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη υπαρχει καμια ιδεα τι να φταιει???

To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ηθελα να ρωτησω απο ηχο πως ειναι το κιν.?Μ ενδιαφερει πιο πολυ οταν εχω και τα handsfree και βασικα στην μουσικη πιο πολυ.Με το lumia 800 μπορω να πω λιγο ενα θεματακι με τα μπασα το ειχα..:(

 

Μιά χαρά ήχο έχει απ' όσο ξέρω και έχει και equalizer για να ρυθμίζεις.

 

παιδια καλησπερα και παλι.

 

με συγχωρειτε εαν σας κουρασω και παλι με την ιδια ερωτηση.

εχει τυχει σε κανεναν αλλο σε εξωτερικο χωρο νυχτα, με 60% περιπου μπαταρια το τηλεφωνο, την μια στιγμη να αναβουν τα πληκτρα αφης ο φωτισμος τους και την επομενη όχι ?

 

δε μπορω να καταλαβω την λογικη λειτουργιας τους και αν μου δυσλειτουργουν ή οχι. απ την αλλη, απ' ότι διαβαζω σε κατι φορουμ του εξωτερικου, πολλοί ψαχνουν τροπο μονιμης απενεργοποιησης τους λογω του ιδιαιτερα εντονου φωτος που εκπεμπουν...

 

Κάνε το απλό. Τώρα την ημέρα σε ένα καλά φωτισμένο χώρο, κάλυψε τον αισθητήρα. Λογικά πρέπει να ανάψουν, και όταν πάρεις το χέρι σου απ τον αισθητηρα θα σβήσουν. Καμιά φορά θέλει να το έχεις κλειδωμένο, να καλύψεις τον αισθητήρα και μετά να το ξεκλειδώσεις για να ανάψουν. Πειραματίσου λίγο έτσι και πες μας....

 

Το κατεβασα το sysapp pusher αλλα μου λεει πως η συσκευη δεν ειναι συμβατη και δε μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη υπαρχει καμια ιδεα τι να φταιει???

 

Δεν έχεις πάρει Amber !!! Tι έκδοση σου λέει στις πληροφορίες?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και παλι.

 

με συγχωρειτε εαν σας κουρασω και παλι με την ιδια ερωτηση.

εχει τυχει σε κανεναν αλλο σε εξωτερικο χωρο νυχτα, με 60% περιπου μπαταρια το τηλεφωνο, την μια στιγμη να αναβουν τα πληκτρα αφης ο φωτισμος τους και την επομενη όχι ?

 

δε μπορω να καταλαβω την λογικη λειτουργιας τους και αν μου δυσλειτουργουν ή οχι. απ την αλλη, απ' ότι διαβαζω σε κατι φορουμ του εξωτερικου, πολλοί ψαχνουν τροπο μονιμης απενεργοποιησης τους λογω του ιδιαιτερα εντονου φωτος που εκπεμπουν.

 

δε ξερω αν προκειται για ελαττωματικη συσκευη ή οχι. στην εφαρμογη hardware test λετε να υπαρχει ελεγχος τους? θα το κοιταξω.

 

Παίζει ρόλο και αν έχεις ενεργοποιήσει την οικονομία μπαταρίας (που τότε δεν ανάβουν στο σκοτάδι, εκτός αν το φορτίζεις)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έστειλα σήμερα sms (γύρω στις 5 γραμμές) και μετά τους 70 χαρακτήρες μου το χρεώνει σαν 2 sms και μετά τους 134 σαν 3! Νομίζω και από το προηγούμενο Nokia που είχα ότι η μέτρηση των 2 sms άρχιζε από τους 130+ χαρακτήρες .. τι γίνεται ?? Αν μπορεί να μου πει κάποιος αν αυτό είναι λογικό. Ευχαριστώ !!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έστειλα σήμερα sms (γύρω στις 5 γραμμές) και μετά τους 70 χαρακτήρες μου το χρεώνει σαν 2 sms και μετά τους 134 σαν 3! Νομίζω και από το προηγούμενο Nokia που είχα ότι η μέτρηση των 2 sms άρχιζε από τους 130+ χαρακτήρες .. τι γίνεται ?? Αν μπορεί να μου πει κάποιος αν αυτό είναι λογικό. Ευχαριστώ !!

 

Ρυθμίσεις -> Δίκτυο+ -> Σύνολο χαρακτήρων SMS: Μειωμένο

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο σημα πως παει το κινητο.?Εχω wind και κυριως μεσα στο σπιτι εχω 2g και γενικα κυριως σε 2g το εχω διοτι το 3g δεν εχει και πολυ δυνατο σημα εδω που ειμαι (ειμαι απο επαρχια).. Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Απο σημα πως παει το κιν.?Εχω wind και κυριως μεσα στο σπιτι εχω 2g και γενικα κυριως σε 2g το εχω διοτι το 3g δεν εχει και πολυ δυνατο σημα εδω που ειμαι (ειμαι απο επαρχια)..

 

Και εγώ με Wind σε 2g δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα ως τώρα.. (σκαμπανεβάσματα σήματος, στηγμιαίες απώλειες κλπ.) και η ποιότητα της ακρόασης είναι πολύ καλή.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

καποιος απο αυτους που το ειχε παρει απο expansys και εχει cv-gb μπορει να μου πει αν τωρα που εχει επιλογη 4G, εχει καταφέρει να συνδεθει σε 4G? Το εχω ενεργοποιήσει απο cosmote αλλα ολο 3g βλεπω.. και σε περιοχες που εχει 4g
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και αν έχεις ενεργοποιήσει την οικονομία μπαταρίας (που τότε δεν ανάβουν στο σκοτάδι, εκτός αν το φορτίζεις)

 

Κι εγώ αυτο σκέφτηκα αλλά λέει πως έχει 60% μπαταρία οπότε δεν ενεργοποιήθηκε η εξοικονόμηση. Εκτός κι αν την έβαλε χειροκίνητα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο σημα πως παει το κινητο.?Εχω wind και κυριως μεσα στο σπιτι εχω 2g και γενικα κυριως σε 2g το εχω διοτι το 3g δεν εχει και πολυ δυνατο σημα εδω που ειμαι (ειμαι απο επαρχια)..

 

Καλησπέρα. Αυτές τις ερωτήσεις, για συσκευές Nokia, δεν πρέπει να τις κάνουμε... :P

 

P.S.: Πλάκα κάνω.. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Απο σημα πως παει το κινητο.?Εχω wind και κυριως μεσα στο σπιτι εχω 2g και γενικα κυριως σε 2g το εχω διοτι το 3g δεν εχει και πολυ δυνατο σημα εδω που ειμαι (ειμαι απο επαρχια)..

 

Είμαι στη ίδια μοίρα (wind, σπίτι μόνο 2g, επαρχία.....) και το σήμα "ρέει" άφθονο....χαχαχα.

 

Καλησπέρα. Αυτές τις ερωτήσεις, για συσκευές Nokia, δεν πρέπει να τις κάνουμε... :P

 

P.S.: Πλάκα κάνω.. :)

 

Κακώς, δεν θα έπρεπε να κάνεις πλάκα......χαχαχα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει να πω την αληθεια μονο με ενα κινητο. νοκια αντιμετωπισα προβλημα με το σημα,με ολα τα αλλα (και ειναι και πολλα) δεν ειχα θεμα..Απλα το ρωτησα αυτο πιο πριν γιατι ειχα διαβασει μεσα στο φορουμ εδω οτι καποια παιδια ειχαν θεμα με το 2g σημα Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...