Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μενα παιδια δουλευει κανονικα παντως το gmail. Ναι απο τις ρυθμισεις των email λογαριασμων.

 

εισαι παλιος ή νεος χρηστης; Η υποστηριξη εχει κοπει για νεες συνδρομες. Λογικα αν κανεις hard reset θα κοπει και για εσενα. ΛΟΓΙΚΑ παντα, με βασει αυτα που διαβαζω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παραγγειλα και εγω το κιτρινακι!!!!:D ελπιζω να μην είμαι απο τους "ατυχους" γιατι ειμαι ενθουσιασμενος με αυτο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

εισαι παλιος ή νεος χρηστης; Η υποστηριξη εχει κοπει για νεες συνδρομες. Λογικα αν κανεις hard reset θα κοπει και για εσενα. ΛΟΓΙΚΑ παντα, με βασει αυτα που διαβαζω

 

Σε GDR2 δουλεύει κανονικά ο συγχρονισμός με google σε email, contacts, calendar .... Το ξέρω γιατί έχω το 925 και δουλεύουν όλα...

Άλλωστε έχει ανακοινωθεί ότι θα το υποστήριζε με το GDR2 update των Windows Phone 8:

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/17752_CalDAV_and_CardDAV_Google_supp.php

"The introduction of CardDAV and CalDAV support and the changes to way Google accounts are synced with Windows Phones are part of the Windows Phone GDR2 update."

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι και σε 920 με Amber δουλεύει κανονικά. Το μόνο που έχει αλλάξει είναι ότι δεν μπορείς να αλλάξεις το χρόνο συγχρονισμού, οπότε η μικρότερη επιλογή είναι τα 15 λεπτά (αντί για το "με την άφιξη" που υπήρχε πριν).
Link to comment
Share on other sites

Σε GDR2 δουλεύει κανονικά ο συγχρονισμός με google σε email, contacts, calendar .... Το ξέρω γιατί έχω το 925 και δουλεύουν όλα...

Άλλωστε έχει ανακοινωθεί ότι θα το υποστήριζε με το GDR2 update των Windows Phone 8:

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/17752_CalDAV_and_CardDAV_Google_supp.php

"The introduction of CardDAV and CalDAV support and the changes to way Google accounts are synced with Windows Phones are part of the Windows Phone GDR2 update."

 

Αν εχεις amber. Δεν την εχουν παρει ολοι ομως! Και ουτε ολα τα 920 θα την παρουν οπως ανακοινωθηκε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, δοκιμασε απο τις ρυθμισεις να κανεις διαγραφη ιστορικου. Ο ie δεν εχει ακομα lock screen, μπορεις να δοκιμασεις τον πολυ καλο UC browser που μπορει να σου κλειδωνει την οθονη να μην περιστρεφεται.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε να είσαι καλά!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις amber. Δεν την εχουν παρει ολοι ομως! Και ουτε ολα τα 920 θα την παρουν οπως ανακοινωθηκε

 

Όπα..μη μας βάζεις φωτιές τώρα! Το έχεις δει κάπου αυτό και που;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Ναι εβγαλε ανακοινωση η νοκια αμερικης. Δεν αφορα ευρωπη. Κυριως τηλεφωνα αμερικης μικροτερων δικτυων οπου αυτα θα προσπερασουν την αμπερ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι εβγαλε ανακοινωση η νοκια αμερικης. Δεν αφορα ευρωπη. Κυριως τηλεφωνα αμερικης μικροτερων δικτυων οπου αυτα θα προσπερασουν την αμπερ.

 

Πες το ντε και μας αγχωσες..Είμαστε και κάποιοι που την περιμένουμε ακόμα..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

ο κωδικός του λειτουργικού συστήματος που εχει το κινητό μου ειναι:

8.0.10328.78

 

ποιος είναι ο αντίστοιχος για να δω αν εχω την νεα εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

ο κωδικός του λειτουργικού συστήματος που εχει το κινητό μου ειναι:

8.0.10328.78

 

ποιος είναι ο αντίστοιχος για να δω αν εχω την νεα εκδοση?

 

Αυτή είναι η νεώτερη , η GDR2 ...

Στα settings , extras+info μπορείς να δεις και την έκδοση software της Nokia (θα πρέπει να γράφει Lumia Amber)

Link to comment
Share on other sites

ωραία....τώρα και αν δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορεί να κάνει synchro το gmail account...

 

μου βγάζει συνέχεια επιβεβαιώστε τα στοιχεία σας και με βγάζει να επαναεισάγω το password....

παίζει κανένα ρόλο που είναι παραεισαγωγή απο ιταλία?

Link to comment
Share on other sites

εισαι παλιος ή νεος χρηστης; Η υποστηριξη εχει κοπει για νεες συνδρομες. Λογικα αν κανεις hard reset θα κοπει και για εσενα. ΛΟΓΙΚΑ παντα, με βασει αυτα που διαβαζω

 

Εννοεις αν εχω παλιο gmail ή καινουργιο; Παλιο εχω και ξεχασα να πω οτι ειμαι με amber. Αν εννοεις ποτε εβαλα στο κινητο το gmail, δεν εχω πανω απο μια εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

ωραία....τώρα και αν δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορεί να κάνει synchro το gmail account...

 

μου βγάζει συνέχεια επιβεβαιώστε τα στοιχεία σας και με βγάζει να επαναεισάγω το password....

παίζει κανένα ρόλο που είναι παραεισαγωγή απο ιταλία?

 

Άρα το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν μπορεί να κάνει synchro ....

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να συνδεθεί , γιατί κάποιο λάθος γίνεται στο username ή στο password ...

Κανένα ρόλο δεν παίζει που είναι από Ιταλία, και εμένα Ιταλικό είναι....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.γνωριζει κανεις πως γινεται να το ρυθμισω οταν γραφω ελληνικα να μου βγαζει προτασεις λεξεων;στα Αγγλικά το κανει. Επισης το να μην ακουγονται ηχοι πληκτρων καθως γραφω ρυθμιζεται ή μονο αν το εχω σε αθορυβο γινεται αυτο;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις αν εχω παλιο gmail ή καινουργιο; Παλιο εχω και ξεχασα να πω οτι ειμαι με amber. Αν εννοεις ποτε εβαλα στο κινητο το gmail, δεν εχω πανω απο μια εβδομαδα.

 

Ναι το ποτε εβαλες το gmail στο κινητο εννοω :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ποτε εβαλες το gmail στο κινητο εννοω :)

 

οσο και αν προσπαθώ πάντως και βάζοντας τα σωστά στοιχεία (username & password) δεν συγχρονίζει με τίποτα...

επιμένει να λέει: " Ενημερώστε τς πληροφορίες για το λογαριασμό imap.gmail.com:993:1 και πατήστε αποθήκευση"

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.γνωριζει κανεις πως γινεται να το ρυθμισω οταν γραφω ελληνικα να μου βγαζει προτασεις λεξεων;στα Αγγλικά το κανει. Επισης το να μην ακουγονται ηχοι πληκτρων καθως γραφω ρυθμιζεται ή μονο αν το εχω σε αθορυβο γινεται αυτο;

 

και τα δύο βρίσκονται στις ρυθμίσεις.

το πρώτο ρυθμισεις-> πληκτρολόγιο και προσθέτεις "Ελληνικό". Κανεις κι ένα update (ρυθμισεις->ενημέρωση τηλεφώνου) και είσαι οκ

Το αλλο ρυθμισεις->ήχοι κλήσεων και πας κατω-κάτω και ξετικαρεις το "πάτημα πλήκτρων".

 

οσο και αν προσπαθώ πάντως και βάζοντας τα σωστά στοιχεία (username & password) δεν συγχρονίζει με τίποτα...

επιμένει να λέει: " Ενημερώστε τς πληροφορίες για το λογαριασμό imap.gmail.com:993:1 και πατήστε αποθήκευση"

:confused:

 

Πήγες ρυθμισεις->email λογαριασμοι->προσθήκη->gmail, έβαλες κωδικούς και δεν δουλεύει????

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.γνωριζει κανεις πως γινεται να το ρυθμισω οταν γραφω ελληνικα να μου βγαζει προτασεις λεξεων;στα Αγγλικά το κανει. Επισης το να μην ακουγονται ηχοι πληκτρων καθως γραφω ρυθμιζεται ή μονο αν το εχω σε αθορυβο γινεται αυτο;

 

Άμα πας ρυθμίσεις->πληκτρολόγιο και πατήσεις πάνω στα Ελληνικά η πρώτη επιλογή που σου βγάζει είναι τσεκαρισμένη; Προτάσεις κειμένου λέει.

 

Για τον ήχο πας ρυθμίσεις-> ήχοι κλήσεων και ξετικάρεις εκεί που λέει πάτημα πλήκτρων όπως είπε και ο φίλος Montoya.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

και τα δύο βρίσκονται στις ρυθμίσεις.

το πρώτο ρυθμισεις-> πληκτρολόγιο και προσθέτεις "Ελληνικό". Κανεις κι ένα update (ρυθμισεις->ενημέρωση τηλεφώνου) και είσαι οκ

Το αλλο ρυθμισεις->ήχοι κλήσεων και πας κατω-κάτω και ξετικαρεις το "πάτημα πλήκτρων".

 

 

 

Πήγες ρυθμισεις->email λογαριασμοι->προσθήκη->gmail, έβαλες κωδικούς και δεν δουλεύει????

 

ακριβώς....παιδεύομαι 2 μέρες τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η νεώτερη , η GDR2 ...

Στα settings , extras+info μπορείς να δεις και την έκδοση software της Nokia (θα πρέπει να γράφει Lumia Amber)

 

Αυτή είναι η καινούρια έκδοση;; Γιατί και εμένα αυτό μου λέει αλλά δεν βλέπω τις διαφορές που αναφέρθηκαν παραπάνω π.χ: τις διαφορές στις ρυθμίσεις....

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς....παιδεύομαι 2 μέρες τώρα...

 

Κάνε μια δοκιμή στο "αλλος λογαριασμός"....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σημερα καταναλωθηκε ολη η μπαταρία χωρις να εχω κανει τιποτα. Ουτε καν τηλ. Απο το πρωι που ηταν στο 100% στις 1500 πηγε στο 10%. Μαλλον κατι φταιει. Καποια εφαρμογή ισως. Υπάρχει τροπος να δω γιατι εγινε ή ποια εφαρμογη φταιει?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς....παιδεύομαι 2 μέρες τώρα...

 

Δοκιμασε να αλλαξεις κωδικούς στο gmail και κάνε μια προσπάθεια παλι.

Νομιζω μου ειχε τύχει πριν λιγα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...