Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σας ευχαριστω πολυ παιδια για της απαντησεις.

Δηλαδη φταιει το καλωδιο μονο και οχι ο φορτιστης?αν παρω καλωδιο απο πχ htc(που λεει το παλικαρι πιο πισω) και το βαλω στον φορτιστη της sami θα ειναι ενταξει?

 

Ναι συνήθως είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και γω έχω ένα από το nexus s απλώς επειδή η προηγούμενη μπαταρία φούσκωσε (κιομως :P ) φοβάμαι μήπως έφταιγε αυτό με το οποίο την φορτιζα πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εξαντλήθηκε το θέμα . Αν δεν έχεις ένδειξη 999 ή 1000 , πας γιά νέο καλώδιο ή και φορτιστή . Σε περίπτωση που θα αναγκαστείς

να πάρεις φορτιστή προτίμησε να πάρεις φορτιστή Belkin , αντί γιά τον φορτιστή της Samy .

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εξαντλήθηκε το θέμα . Αν δεν έχεις ένδειξη 999 ή 1000 , πας γιά νέο καλώδιο ή και φορτιστή . Σε περίπτωση που θα αναγκαστείς

να πάρεις φορτιστή προτίμησε να πάρεις φορτιστή Belkin , αντί γιά τον φορτιστή της Samy .

 

Από που προτείνεις να τον πάρω τον Belkin?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το Maximum και το Avg τι σημαίνουν ?

 

Όπως λέει και ο προγραμματιστης, μας ενδιαφέρει το max να είναι 1000 mA.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα φορτιστές η samsung έχει μεγάλο πρόβλημα, εκνευριστικό θα έλεγα. Δεν γίνεται να θες ακόμα και 8 ώρες για να φορτίσεις το κινητό με το φορτιστή της samsung (avg-maximum 200 με 300 μόνο ), και να αναγκάζεσαι να αγοράζεις έξτρα φορτιστή για να έχει το κινητό σου μια κανονική φόρτιση.

Από τον δεύτερο μήνα άλλαξα φορτιστή για αυτό το λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα φορτιστές η samsung έχει μεγάλο πρόβλημα, εκνευριστικό θα έλεγα. Δεν γίνεται να θες ακόμα και 8 ώρες για να φορτίσεις το κινητό με το φορτιστή της samsung (avg-maximum 200 με 300 μόνο ), και να αναγκάζεσαι να αγοράζεις έξτρα φορτιστή για να έχει το κινητό σου μια κανονική φόρτιση.

Από τον δεύτερο μήνα άλλαξα φορτιστή για αυτό το λόγο.

 

Και μένα avg-maximum 400 με τον μαμά φορτιστή-καλωδιο.Άλλαξα το καλώδιο με ένα που είχα από ένα παλιό μου νόκια και γράφει 1000 ;)

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχθες δοκιμασα να αλλαξω καλωδιο,πηρα απο το alcatel της γυναικας και ιδου...

[ATTACH]38718[/ATTACH] καλωδιο samsung

 

[ATTACH]38719[/ATTACH]καλωδιο alcatel

Link to comment
Share on other sites

Από που προτείνεις να τον πάρω τον Belkin?

 

Τον είχα πάρει από MediaMarkt (Συγγρού) , όταν είχα πρόβλημα με τον φορτιστή του Note 10.1 (N8000) .

Γκουγκλάρισε "φορτιστής Belkin" και θα βρείς που και πως .

Link to comment
Share on other sites

Ότι νάναι , με τον φορτιστή του ace 2 της συζύγου μου που λέει 500mA output , με καλώδιο ενσωματωμένο και εξαιρετικά λεπτό , γράφει max 999 !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω το εξής θέμα, έχω βάλει το HD Widgets στην αρχική οθόνη μου να μου δείχνει τον καιρό και ώρα, το πρόβλημα είναι όμως ότι όταν το κινητό είναι κλειδωμένο και θέλω να δώ την ώρα χωρίς να το ξεκλειδώσω, παρατηρώ ότι ο καιρός εκεί δεν αλλάζει και δεν συμβαδίζει. Π.χ τώρα μου δείχνει ότι είναι νύχτα στην οθόνη κλειδώματος ενώ στην αρχική οθόνη εμφανίζει κανονικά τον καιρό. Να σημειώσω πως τα έχω ρυθμίσει και τα δύο να κάνουν ανά μία ώρα ενημέρωση (και μέσα από την εφαρμογή αλλά και απο τις ρυθμίσεις της οθόνης κλειδώματος στον καιρό) και το hd widgets το έχω με το accuweather να παίρνει δεδομένα, επίσης χρησιμοποιώ nova.

Μόνο όταν βάλω το widgets καιρού της samsung στην αρχική οθόνη τότε όλα λειτουργούν κανονικά.

Υπάρχει τρόπος αυτό να διορθωθεί ή το κάνει μόνο σε εμένα αυτό;

 

Παιδιά κανένας δεν αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα που αναφέρω;

Εδώ και 4 μέρες δεν μου έχει κάνει ενημέρωση στην lock screen ο καιρός, ενώ το Hd Widgets κάνει κανονικά στην αρχική οθόνη. Δεν μπορώ να το κάνω να κάνει ανανέωση παρά μόνο αν βάλω το μαμά widget του καιρού.

Link to comment
Share on other sites

Μπα τίποτα ούτε και με επανεκκίνηση. Αυτό το κάνει μόνο αν δεν έχω το μαμά widget, αλλά χρησιμοποιώ nova που δεν μπορείς να το βάλεις. Ωστόσο τόσο με μαμά launcher όσο και με nova δεν λέει να κάνει ανανέωση τον καιρό στη lock screen εκτός και αν βάλω το widget της samsung. Παραθέτω και 2 φώτο να δείτε τι εννοώ. Έχει κολλήσει 4 μέρες στο ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Χρησιμοποιώ το gmai για επαγγελματικούς σκοπούς στο s3 και στις επαφές έχω αποθηκευμένα αρκετά emails συνεργατών μου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να διαλέξω μια ευχετήρια εικόνα με το κινητό μου και να την αποστείλω σε όλα τα emails των επαφών μου.

 

Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κ εγώ ένα πρόβλημα με την φόρτιση του s3

 

Έβαλα ενα καλώδιο απο ΖΤΕ κινέζικο απλό καλόδιο δηλαδή και δίνει avg/max 600 και now 999 με τον original φορτιστη στη γνωστη εφαρμογη samsung charge που εχει υποθει και σε προηγουμενα ποστ..

 

Με φορτιστη htc και το καλόδιο το ΖΤΕ παίρνει σε 4 λεπτά 5% και λέει σε όλα 1000 και now 999

 

Το αφήνω έτσι προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθειααααααααααααααα...ξαφνικα σημερα δεν βρισκει το wi fi του σπιτιου μου...ο ηχος κλησης δεν ακουγεται (ενω ειναι ενεργοηποιημενος οπως και η ενταση ) τα πλαινα κουμπια δεν λειτουργουν...μου βγαζει ενδειξη στην οθονη ¨ενεργοποιηστε τον ηχο¨...ο ηχος στην οθονη κλειδωματος δεν ακουγεται :wacko: εβγαλα την μπαταρια..και ξανα τα ιδια...του εκανα 3 φορες επανεκκινηση και παλι τιποτα...........και μια προσπαθεια με hard reset και παλι τιποτα....καμια νεα εφαρμογη δεν εβαλα...τι στο @@@@ επαθε :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να παω στην 4.3 απο την 4.1.2!! το σκεφτομαι πολυ για το ροοτ!! δεν μπορω ειναι απαραιτητο!! και περα απο αυτο αξιζει γενικα η καινουρια η οχι ακομα τραβαει σκαλωματα;;;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθειααααααααααααααα...ξαφνικα σημερα δεν βρισκει το wi fi του σπιτιου μου...ο ηχος κλησης δεν ακουγεται (ενω ειναι ενεργοηποιημενος οπως και η ενταση ) τα πλαινα κουμπια δεν λειτουργουν...μου βγαζει ενδειξη στην οθονη ¨ενεργοποιηστε τον ηχο¨...ο ηχος στην οθονη κλειδωματος δεν ακουγεται :wacko: εβγαλα την μπαταρια..και ξανα τα ιδια...του εκανα 3 φορες επανεκκινηση και παλι τιποτα...........και μια προσπαθεια με hard reset και παλι τιποτα....καμια νεα εφαρμογη δεν εβαλα...τι στο @@@@ επαθε :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Περνά ξανά το firmware με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να κρατήσω την θερμοκρασία του κινητού σε χαμηλά επίπεδα;

Τελευταία βλέπω φτάνει 40-43 και τρομάζω... :-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Πριν από λίγο άρχισε την αναβάθμιση σε 4.3 επίσημα. Έχω ένα 32 της vodafone το είχα αγοράσει από το πλαίσιο. Καλά Χριστούγεννα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα,εχω ενα προβληματακι που δεν μπορω να λυσω,πρόσφατα αλλαξα αριθμο χωρις να αλλαξω καρτα σιμ,με αποτελεσμα στο κινητο στην αρχικη οθονη και στις πληροφοριες συσκευης να δειχνει το παλιο μου νουμερο..Επισης οσοι ειχαν σκαιπ και ειχαν το παλιο μου νουμερο μπορουν και μου στελνουν κανονικα,μπορειτε να μου βρειτε καποιες λυσεις? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...