Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε άφοβα φίλε μου..οι διαφορές είναι κυρίως στα γραφικά που είναι καλύτερα γενικά στη νέα έκδοση.

Τα μόνα προβλήματα που έχουν αναφερθεί μέχρι στιγμής είναι η μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας...

εγώ πάντως με την ίδια χρήση δεν έχω δει τρελή διαφορά! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις μου ήρθε firmware update μεγέθους 429.60MB :confused:

Τελικά ήταν η 4.3:), μέχρι τώρα δεν έχω δει κάποια διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας...όλα καλά λοιπόν.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν η 4.3:), μέχρι τώρα δεν έχω δει κάποια διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας...όλα καλά λοιπόν.

Κ γω το ίδιο..μέχρι στιγμής με την ίδια χρήση πάνω κάτω,η μπαταρία αντέχει όσο και πριν χωρίς να κάνω factory reset :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την 4.3 εδω και μια εβδομαδα.μου την περασαν οταν ριμαξα το κινητο μου κατα λαθος σβήνοντας αρχεια που δεν επρεπε.

Η μπαταρια του ειναι καλη.

Αλλα γενικοτερα το κινητο αργει περισσοτερο σε ολα.

Συγκρινομενο με φιλιυ που εχει το ιδιο αλλα 4.1.2 ειναι αρκετα πιο αργο το δικο μου με 4.3

Διχνει πιο βαρυ γενικοτερα ρε παιδι μου και το καταλαβαινεις.

 

Επισης εχει κολλήσει μαυρη οθονη ενω με καλουσαν δυο φορες και δεν ανοιγε για να μπορεσω να απαντησω.

Εβγαλα μπαταρία για λιγο και συνήλθε αρκετα.τουλαχιστον τωρα δεν κολλαει.

 

Απλα αργει αρκετα.σκεφτομαι σοβαρα να του βαλω την παλια εκδοση καθαρα και μονο για την ταχυτητα που ειχε.

Και δεν ξερω σιγιυρα αν θα βγει και η 4.4

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την 4.3 εδω και μια εβδομαδα.μου την περασαν οταν ριμαξα το κινητο μου κατα λαθος σβήνοντας αρχεια που δεν επρεπε...

 

...Και δεν ξερω σιγoυρα αν θα βγει και η 4.4

Είναι σίγουρο φίλε μου ότι το S3 θα πάρει και την αναβάθμιση σε 4.4 kit-kat...

--> http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s4-and-galaxy-note-3-android-4-4-kitkat-january-6555/

Απλά υπομονή λίγο ακόμη... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει ενας λογος πιυ ακομα δεν το εκανα downgrade ειναι γιατι η 4.4 απαιτει την υπαρξη της 4.3

 

...και γιατι φοβαμαι λιγο να το ξαναβαλω χερι...

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει ενας λογος πιυ ακομα δεν το εκανα downgrade ειναι γιατι η 4.4 απαιτει την υπαρξη της 4.3

 

...και γιατι φοβαμαι λιγο να το ξαναβαλω χερι...

 

Όποια εκδοσή θελεις βάζεις ,όπως και κάνεις downgrade σε όποια θελεις ,δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός (downgade/upgrade) στο s3 που εχει ξεκλείδωτο bootloader .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Μολις εκανα downgrade στην 4.1.2. εκανα factory reset κλπ αλλα δεν μπαινει μεσα . Καποια λυση ;

 

Edit : Ακυρο,του εκανα πανω απο 10 φορες factory reset και συνηλθε !

 

Παντα το ιδιο μου κανει βαρεθηκα !!

Link to comment
Share on other sites

Οι αποψεις πάντως διίστανται. ..μεχρις στιγμης για υην 4.3..για να δουμε πως θα εξελιχθει στις επομενες μερες.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι σας λέει?

 

το χτυπησες καπου;

γιατι τετοιες γραμμες εκανε και εμενα και ειχε θεμα με την μπαταρια και την αλλαξα και εφτιαξε :happy:

Link to comment
Share on other sites

Όχι ξαφνικά το έκανε.Ξεκίνησε και απλώθηκε σταδιακά.Μπορεί να φταίει η μπαταρία λες?
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά καλή χρονιά.

Εγώ με την 4.3 πάντως πρώτη φορά είδα 3 ώρες οθόνη ενεργή, το μέγιστο που είχα φτάσει ήταν 2:40 λεπτά και αυτό σπάνια.

Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι το wifi στα στοιχεία της μπαταρίας φαίνεται συνέχεια ενεργοποιημένο ενώ το βράδυ το κλείνω, παρόλα αυτά δεν φαίνεται να καταναλώνει μπαταρία άρα μάλλον έχει μείνει κολλημένο η γραμμή(αν το παρατηρεί και κανένας άλλος αυτό ας μας πει, φαίνεται και στη φώτο κάτω). Η χρήση του ήταν κυρίως viber λιγότερο internet, και 1 ώρα περίπου κλήσεις συν κάποια μηνύματα.

 

Edit: Τα δεδομένα δεν τα άνοιξα παρά μόνο 15 λεπτά για να λάβω κάποια MMS. Επίσεις κάποιες εφαρμογές όπως και το wifi, viber δεν φαίνονται στις ρυθμίσεις ότι τραβάνε μπαταρία και δεν ξέρω γιατί, ενώ πριν την 4.3 φαίνονταν όλα. Εχώ βάλει και την εφαρμογή με το κρυφό μενού που μπορείς να απενεργοποιήσεις από τις εφαρμογές π.χ το location, ίσως παίζει και αυτό ρόλο που χτύπησα πρώτη φορά 3 ώρες όλα μαμα. Τώρα μένει να το τεστάρω και με δεδομένα που εκεί πάνω από 2 ώρες δεν έβγαζε με τίποτα.

Edited by xristos1_j
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι σας λέει?

 

φαινεται σαν να εχεις πατησει την οθονη με δυναμη..το πιεσες?στην τσεπη μηπως καθησες στο καθισμα αυτοκινητου??

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

φαινεται σαν να εχεις πατησει την οθονη με δυναμη..το πιεσες?στην τσεπη μηπως καθησες στο καθισμα αυτοκινητου??

 

Το κινητό μπήκε στην πρίζα για φόρτιση το βράδυ και το πρωί ξεκίνησε να κάνει αυτά τα περίεργα.Δεν υπήρχε πίεση από τσέπη, κάθισμα κλπ ή πτώση.Δεν είναι δικό μου και δεν το έχω μπροστά μου αυτή την στιγμή για να τσεκάρω μήπως με recovery ή κάτι τέτοιο στρώνει.Αλλά σίγουρα δεν έχει προέλθει το πρόβλημα από τα παραπάνω.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Όχι ξαφνικά το έκανε.Ξεκίνησε και απλώθηκε σταδιακά.Μπορεί να φταίει η μπαταρία λες?

 

Πάντως εμένα έφτιαχνε κάθε φορά που το έβαζα για φόρτιση.. Οπότε ίσως είναι αυτό που λέει ο φίλος πάνω :-/

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα έφτιαχνε κάθε φορά που το έβαζα για φόρτιση.. Οπότε ίσως είναι αυτό που λέει ο φίλος πάνω :-/

 

Έγινε δοκιμή να το ανοίξουν με φορτιστή επάνω αλλά παραμένει το θέμα.Αύριο μεθαύριο που θα το έχω στα χέρια μου αν δεν έχει στρώσει θα δοκιμάσω άλλη μπαταρία και recovery.Αν πάλι δεν στρώσει, υποθέτω ότι πάει για αντικατάσταση οθόνης :-\

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά καλή χρονιά.

Εγώ με την 4.3 πάντως πρώτη φορά είδα 3 ώρες οθόνη ενεργή, το μέγιστο που είχα φτάσει ήταν 2:40 λεπτά και αυτό σπάνια.

Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι το wifi στα στοιχεία της μπαταρίας φαίνεται συνέχεια ενεργοποιημένο ενώ το βράδυ το κλείνω, παρόλα αυτά δεν φαίνεται να καταναλώνει μπαταρία άρα μάλλον έχει μείνει κολλημένο η γραμμή(αν το παρατηρεί και κανένας άλλος αυτό ας μας πει, φαίνεται και στη φώτο κάτω). Η χρήση του ήταν κυρίως viber λιγότερο internet, και 1 ώρα περίπου κλήσεις συν κάποια μηνύματα.

 

Edit: Τα δεδομένα δεν τα άνοιξα παρά μόνο 15 λεπτά για να λάβω κάποια MMS. Επίσεις κάποιες εφαρμογές όπως και το wifi, viber δεν φαίνονται στις ρυθμίσεις ότι τραβάνε μπαταρία και δεν ξέρω γιατί, ενώ πριν την 4.3 φαίνονταν όλα. Εχώ βάλει και την εφαρμογή με το κρυφό μενού που μπορείς να απενεργοποιήσεις από τις εφαρμογές π.χ το location, ίσως παίζει και αυτό ρόλο που χτύπησα πρώτη φορά 3 ώρες όλα μαμα. Τώρα μένει να το τεστάρω και με δεδομένα που εκεί πάνω από 2 ώρες δεν έβγαζε με τίποτα.

 

Πάνε στις ρυθμίσεις του wifi-για προχωρημένους και ξετίκαρε να επιτρέπετε πάντα η σάρωση.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Πάνε στις ρυθμίσεις του wifi-για προχωρημένους και ξετίκαρε να επιτρέπετε πάντα η σάρωση.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια μόλις το έκανα, δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει τέτοια επιλογή. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας την 4.3 εδώ και μία βδομάδα μπορώ να πω ότι είναι η πιο γρήγορη rom που είχα ποτέ. Για μπαταρία δεν μπορώ να πω γιατί το πείραζω συνέχεια.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο καιρο θα εχω και εγω ενα S3 θα ηθελα να ρωτησω τους εμπειρογνωμονες ποση ωρα πρεπει να κανω την πρωτη φορτιση ; Ρωταω γιατι ακουω διαφορα.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο καιρο θα εχω και εγω ενα S3 θα ηθελα να ρωτησω τους εμπειρογνωμονες ποση ωρα πρεπει να κανω την πρωτη φορτιση ; Ρωταω γιατι ακουω διαφορα.Ευχαριστω.

 

Δεν έχουν τα κινητά τέτοια προβλήματα εδώ και αρκετά χρόνια.

Αν το πάρεις τώρα να πάρεις με τα 2 GB RAM.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι οτι καλύτερο είχα ποτέ. Παρά το χρονάκια του (το πήρα το πρώτο καιρό που ήρθε Ελλάδα) είναι η πρωτη φορά που με την χρήση που κάνω φτάνω σπίτι το βράδυ με 50+ % Με wifi και data μόνιμα ανοιχτά.

Μονο τα ενεργοβορα Google location services κλείνω

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν τα κινητά τέτοια προβλήματα εδώ και αρκετά χρόνια.

Αν το πάρεις τώρα να πάρεις με τα 2 GB RAM.

 

Για να το λες κατι ξερεις δυστυχως δεν παιζει να το παρω με 2 GB RAM το ξερω πως και το 1GB δεν ειναι αρκετο αλλα σε σχεση με το Galaxy Ace που εχω θα ειναι καλυτεο ετσι δεν ειναι ; :)

Link to comment
Share on other sites

Για να το λες κατι ξερεις δυστυχως δεν παιζει να το παρω με 2 GB RAM το ξερω πως και το 1GB δεν ειναι αρκετο αλλα σε σχεση με το Galaxy Ace που εχω θα ειναι καλυτεο ετσι δεν ειναι ; :)

 

Επειδη εκανα και εγω αυτη την μεταβαση απο galaxy ace s5830 σε SIII η διαφορα ειναι χαοτικη !!! Go for it! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...