Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα εχετε την 4.1.2 ειστε τυχεροι...

Αμα θελετε σώνει και καλα να περαεετε την4.3 και να δοκιμασετε την τυχη σας καντε το...επιστροφη στην προηγουμενη ομως απο οτι εμαθα εδω μεσα μονο με ....odin...αν κανω λαθος διορθωστε με..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επανερχομε παλι αν ξερει καποιος τι να κανω, σε s3 πριν λιγο καιρο περασεμε τιν 4.3 και πλεον το τηλεφωνο δεν αναγνωριζετε σε κανεναν υπολογηστη σε οποια θυρα και αν το συνδεσω. μπορει καπιος να βοηθησει.ευχαρηστω

 

καλημερα. εχω δοκιμασει και σε αλλο υπολογηστη εχω κανει απεγκαταστασει και εγκαταστασει του κιες παλι απο την αρχη αλλα παλι το ιδιο ο υπολογηστης δεν βλεπει το τηλεφωνο. δεν εχω ιδεα τη γινετε. τι αλλο να κανω δεν γνωριζω. ευχαρηστω. το τηλ. ειναι s3 με 4.3.

 

ενεργοποιησες τον εντοπισμο σφαλματων usb απο τις επιλογες προγραμματιστη?

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα που δεν μου ανοιγει το notification για τα πολλα παραθυρα..

Να το παω στην εγγυηση λετε???

 

Κάνε πρώτα ένα factory reset...συνήθως όλα τα προβλήματα λύνονται μετά από καθαρή εγκατάσταση. Να ξέρεις όμως ότι θα χάσεις όλα σου τα δεδομένα οπότε πάρε backup ότι μπορείς.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα ένα factory reset...συνήθως όλα τα προβλήματα λύνονται μετά από καθαρή εγκατάσταση. Να ξέρεις όμως ότι θα χάσεις όλα σου τα δεδομένα οπότε πάρε backup ότι μπορείς.

 

Σορρυ αλλα factory reset??

Πως το κανω?

Δεν το χω κανει ποτε για αυτο!!

Ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαλλον εργοστασιακες ρυθμισεις θα ενοεις φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του θέματος με τις γραμμές και τα χρώματα στην οθόνη, δοκίμασα άλλη μπαταρία και η οθόνη εξακολουθεί να μην δουλεύει σωστά (πλέον δεν ανοίγει καθόλου), οπότε υποθέτω ότι έχει καεί.Το πρόβλημα που έχω όμως είναι ότι το τηλ είναι με custom rom και φοβάμαι μην φανεί στο service.Είχε κανένας παρόμοια εμπειρία με οθόνη? Επίσης η μπαταρία μάλλον βραχυκύκλωσε γιατί έχει ψιλοφουσκώσει στην μέση.Σε ένα μαγαζί που πήγα να πάρω άλλη ο υπάλληλος μου είπε να το πάω για service χωρίς την παλιά μπαταρία, γιατί μπορεί να πουν ότι χάλασε επειδή πήρε υγρασία.
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

makmak06 Για να βάλεις την cm, και οποιαδήποτε custom, ναι πρέπει να είσαι root.

Αν την βάλεις δοκιμασε την cm11 (4.4.2) ή βάλε την Omni πάλι σε 4.4.2.

 

Geo_1983 Αν κάνεις factory reset δεν θα χαθούν οι επαφές από την κάρτα Sim. Υπάρχουν πολλοί τρόποι, δοκίμασε Titanium backup

Edited by nvianitakis
生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μα σου κτσει σου εκατσε!!! πφφφ ποτε θα σοβαρευτουνε απορω!!! τωρα εχω οφισιαλ 4.1.2 με ροοτ-farmaroot αν το κανω ανροοτ μεσα απο την εφαρμογη παλι και κανω update στην 4.3 πως μπορω να επιστρεψω παλι στην 4.1.2??

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584&highlight=s3+downgrade

Αμα εχετε την 4.1.2 ειστε τυχεροι...

Αμα θελετε σώνει και καλα να περαεετε την4.3 και να δοκιμασετε την τυχη σας καντε το...επιστροφη στην προηγουμενη ομως απο οτι εμαθα εδω μεσα μονο με ....odin...αν κανω λαθος διορθωστε με..

Σωστά ..........

Παιδια και πως γυρναμε στην προηγουμενη εκδοση?

Δεν γνωριζω για αυτο το ρωταω!

Με το kies?

Ευχαριστω!

Στην πιό πάνω διεύθυνση θα βρεις αναλυτική περιγραφή της διαδικασίας

Σορρυ αλλα factory reset??

Πως το κανω?

Δεν το χω κανει ποτε για αυτο!!

Ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαλλον εργοστασιακες ρυθμισεις θα ενοεις φιλε μου!

Factory reset = Εργοστασιακές ρυθμίσεις=Επαναφορα εργοστασιακών δεδομένων

Πας ......Ρυθμίσεις/Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας/Επαναφορα εργοστασιακών δεδομένων και πατάς "Επαναφορά συσκευής ".

 

Καλό θα είναι αντί να γράφετε την ερώτησή σας γιά βασικά πράγματα που έχουν χιλιοαπαντηθεί , κάντε τον κόπο να κάνετε μιά αναζήτηση

(πάνω δεξιά ο μεγενθυτικός φακός ) , όπου θα βρήτε παραπάνω από μιά μεμονωμένη απάντηση στο πρόβλημά σας .

 

Φιλικά....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ισως σας φανει λιγο περιεργο το ποστ μου αλλα ελπιζω να μου απαντησετε.

Πρωην κατοχος s4, lg g2, optimus 4x και lumia 920.

Τα εδωσα για δικους μου λογους.

Πλεον δεν θελω να διαθεσω πανω απο 300 ευρω για κινητο και το μονο που με ενδιαφερει κυριως ειναι η καμερα (photo+video) και το gps.

Σαφως και τα υπολοιπα αλλα κυριως αυτα χρησιμοποιω. Σερφαρω λιγο το net, δεν παιζω βαρια παιχνιδια, οποτε δεν με νοιαζουν οι snapdragon 600-800-2600.

Γενικα εχω ακουσει οτι το s3 σε φωτο και βιντεο ειναι πολυ κοντα στο s4. Ισχυει κατι τετοιο?

Θα με ικανοποιησει σε αυτους τους τομεις?

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ισως σας φανει λιγο περιεργο το ποστ μου αλλα ελπιζω να μου απαντησετε.

Πρωην κατοχος s4, lg g2, optimus 4x και lumia 920.

Τα εδωσα για δικους μου λογους.

Πλεον δεν θελω να διαθεσω πανω απο 300 ευρω για κινητο και το μονο που με ενδιαφερει κυριως ειναι η καμερα (photo+video) και το gps.

Σαφως και τα υπολοιπα αλλα κυριως αυτα χρησιμοποιω. Σερφαρω λιγο το net, δεν παιζω βαρια παιχνιδια, οποτε δεν με νοιαζουν οι snapdragon 600-800-2600.

Γενικα εχω ακουσει οτι το s3 σε φωτο και βιντεο ειναι πολυ κοντα στο s4. Ισχυει κατι τετοιο?

Θα με ικανοποιησει σε αυτους τους τομεις?

Σας ευχαριστω

 

'Εχω το S3 και είμαι ικανοποιημένος γιά αυτά που θέλω τουλάχιστον σε ότι αφορά φωτογραφία και βίντεο , αλλά το S4 έχει καλύτερο resolution

και camera 13 mpixel έναντι των 8 mpixel του S3 . Σίγουρα άλλη γεύση , αλλά και άλλα ευρώπουλα . Σε άλλους τομείς μπορείς να πεις ότι είναι

κοντά .

Link to comment
Share on other sites

Απο ταχύτητα λίγο μας τα χαλάει πλεον κ μέχρι να πάρουμε KitKat μπορείς να πειραματιστεις αν θες με root & custom ROM. Απο τοτε που αλλαξα το κινητό πετάει.
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε ενημερωση για το update σε 4.3 το οποιο κατεβασα αλλα ΔΕΝ το εγκατεστησα.Επειδη πολλα ακουω και εχω καει ηδη μια φορα στο παρελθον απο σερβις της sammy υπαρχει τροπος να σβησω το αρχειο (~400mb) ωστε να μην υπαρχει στο τηλ.Θα βαλω την 4.4 οταν με το καλο ερθει.Που ακριβως το βρισκω;
Link to comment
Share on other sites

'Εχω το S3 και είμαι ικανοποιημένος γιά αυτά που θέλω τουλάχιστον σε ότι αφορά φωτογραφία και βίντεο , αλλά το S4 έχει καλύτερο resolution

και camera 13 mpixel έναντι των 8 mpixel του S3 . Σίγουρα άλλη γεύση , αλλά και άλλα ευρώπουλα . Σε άλλους τομείς μπορείς να πεις ότι είναι

κοντά .

 

Nαι το s4 εχει καλυτερη αναλυση αλλα τραβαγα οταν το ειχα παντα σε 9mp λογω 16:9 widescreen.

Το s3 τραβαει με 8mp σε 16:9 η λιγοτερο?

Εχετε να μου προτεινετε καταστημα για αγορα η γενικοτερα αν πρεπει κατι να προσεξω πριν την αγορα του? (π.χ. παρτιδα η καποιο part number).

Το μονο που με χαλαει ειναι η χαμηλης εντασης οθονη του. Οποτε παω σε κανενα mediamarkt η πλαισιο, βλεπω burnin και μεγαλη πτωση φωτεινοτητας (αλλα τα κινητα παιζουν 12 ωρες το 24ωρο σερι καθε μερα.)

Link to comment
Share on other sites

Nαι το s4 εχει καλυτερη αναλυση αλλα τραβαγα οταν το ειχα παντα σε 9mp λογω 16:9 widescreen.

Το s3 τραβαει με 8mp σε 16:9 η λιγοτερο?

Εχετε να μου προτεινετε καταστημα για αγορα η γενικοτερα αν πρεπει κατι να προσεξω πριν την αγορα του? (π.χ. παρτιδα η καποιο part number).

Το μονο που με χαλαει ειναι η χαμηλης εντασης οθονη του. Οποτε παω σε κανενα mediamarkt η πλαισιο, βλεπω burnin και μεγαλη πτωση φωτεινοτητας (αλλα τα κινητα παιζουν 12 ωρες το 24ωρο σερι καθε μερα.)

 

Τραβάει 16:9

Το πήρα από Birdphone , από εκεί ψωνίζω συνήθως . Οσο γιά την φωτεινότητα , το έχω στο 50% και σε διαβεβαιώ ότι είναι φωτεινότατο .

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Και εγώ απο το πουλοφωνο ψωνιζω συνήθως αλλά αυτή τη φορά το έχει 35 ευρώ ακριβότερα...υπάρχει κάτι που θα πρεπει να προσεξω πριν την αγορά του; π.χ. χώρα προέλευσης;
Link to comment
Share on other sites

Σφραγισμένο κουτί παίρνεις . Απλά βεβαιώσου ότι είναι Ευρωπαϊκό ΕU και να στο γράφει στην απόδειξη που θα πάρεις .

 

Sent with ny SIII

Link to comment
Share on other sites

Σφραγισμένο κουτί παίρνεις . Απλά βεβαιώσου ότι είναι Ευρωπαϊκό ΕU και να στο γράφει στην απόδειξη που θα πάρεις .

 

Sent with ny SIII

Σε ευχαριστω. Βρηκα με την βοηθεια ενος μελους, το lte απο ενα καταστημα phonegallery.gr και λεω να το παρω μιας και εχει μικρη διαφορα στα χρηματα αλλα 1gb παραπανω και 4g.

Το ξερει κανεις το καταστημα? αν ολα πανε καλα αυριο θα ειμαι στην παρεα σας.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το βρήκες αν επιτρέπεται, αν θες απαντάς και σε pm

 

Άκυρο το είδα 299€.

Edited by nvianitakis
生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου είπαν ότι θέλει αλλαγή η πλακέτα, αλλά επειδή είναι ρουταρισμένο θα κοστίσει περίπου 200€.

:ninja:

 

Ερώτηση: Πως είδαν ότι είναι ρουταρισμένο εφόσον δεν προχωράει παραπέρα (λάθος μου που δεν το είχα μηδενίσει);;;;;;;

 

 

Edited: Πήγα να το πάρω από το service, αφού πρώτα σταμάτησα στην Cosmote για να ρωτήσω για επιδοτήσεις κλπ μια που το θεωρούσα τελειωμένο. Στο service μου έκαναν κατήχηση και μου είπαν το πόσο κακό είναι το root!! και ότι έχω μέσα μη εγκεκριμένο υλικό και διάφορα τέτοια όμορφα στα οποία δε συμφώνησα και μου έδωσαν το κινητό μέσα σε ένα όμορφο κουτάκι της samsung με αλλαγμένο το κουμπί του power. Μόλις βγήκα από το μαγαζί, άνοιξα το κουτί και είδα ότι το κινητό ήταν κλειστό και φορούσε την μπαταρία του, αλλά δεν έκανε επανεκκινήσεις...πράγμα που με παραξένεψε, αφού όταν φορούσε την μπαταρία έκανε συνεχώς reboot στο σήμα. Κατευθείαν έβαλα sim & sd και το άνοιξα...και Ω του θαύματος ΑΝΟΙΞΕ κανονικότατα, όπως ακριβώς το είχα.

Πάτησα κλήση και μου έγραψε "Μη εγγεγραμένο στο δίκτυο" και άρχισα να σκέφτομαι μήπως μου κάναν π@@στι@...κοίταξα το ΙΜΕΙ και άρχισα να σκέφτομαι για odin, που είχα το back up του efs και τέτοια όμορφα.

Σταμάτησα και σε ένα κατάστημα κινητής να πάρω αντάπτορα για την "μικρή" sim, ώστε να έχω κινητό (το παλιό μου έπαιρνε μεγάλη) μέχρι να σκεφτώ τι κινητό θα πάρω (μια που μέχρι τότε ήξερα ότι ήθελε πλακέτα) και έπιασα την κουβέντα με τα παιδιά εκεί εξηγώντας τους το θέμα. Παίρνει λοιπόν ο ένας το κινητό, βγάζει και ξαναβάζει τη sim και....ΕΓΙΝΕ.

Ούτε πλακέτες, ούτε τίποτα.

2 θέματα:

1. Μην παραλείπετε ποτέ μα ποτέ το μηδενισμό του counter.

2. Τι να πω για αυτούς του service χωρίς να διακινδυνέψω ban;....Αστείοι; Λίγοι; Λαμόγια; Που με ρώτησαν τηλεφωνικά αν δέχομαι την αλλαγή πλακέτας για κόστος 196,5€ ....Ευτυχώς που δε δέχτηκα!!! Και άντε και δεχόμουν...θα την άλλαζαν ή απλά θα έκαναν εγκατάσταση μιας μαμά ΡΟΜ; Πόσο εύκολα ζητάνε κάποιοι ακόμη και σήμερα 2 κατοστάρικα για το ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

Το service που πήγα το κινητό είναι κοντά στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης...για όσους θέλουν το αποφύγουν!!! :)

Μου την έχουν καρφώσει απίστευτα μιλάμε!

 

ΥΓ: Επειδή για 2 ημέρες ήμουν χωρίς κινητό και ψαχνόμουν για το τι να πάρω...Οι επιλογές είναι ελάχιστες; καμία; για όλους εμάς που χρειαζόμαστε ραδιόφωνο σε κινητό!! Δε σας κρύβω ότι το ίδιο θα ξαναέπαιρνα με τα καλά του και τα στραβά του λόγο του ραδιοφώνου!...

 

Τελικά από την αλλαγή του power button, έμεινε "κουσούρι" ότι δε δουλεύει το ραδιόφωνο!!

Δοκίμασα με άλλα ακουστικά, έβαλα "καθαρή" πάλι την 4.1.2, αλλά το ραδιόφωνο ενώ ανοίγει σαν εφαρμογή δεν ανοίγει για να ψάξει σταθμούς ή αν ανοίξει δε βρίσκει τίποτα και crashάρει!

Το πήγα σε άλλο service και περιμένω νέα τους.

Υπάρχει περίπτωση να έκαναν ζημιά στο ραδιόφωνο κατά την αλλαγή του power button;

Σκέφτομαι αν δε γίνει τίποτα και στο άλλο service, να σβήσω την εφαρμογή του ραδιοφώνου και να την περάσω πάλι. Βρήκα κάπου το radiofm.apk της samsung.

Έχει κανείς κάποια άποψη;

Ευχαριστώ...:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από την αλλαγή του power button, έμεινε "κουσούρι" ότι δε δουλεύει το ραδιόφωνο!!

Δοκίμασα με άλλα ακουστικά, έβαλα "καθαρή" πάλι την 4.1.2, αλλά το ραδιόφωνο ενώ ανοίγει σαν εφαρμογή δεν ανοίγει για να ψάξει σταθμούς ή αν ανοίξει δε βρίσκει τίποτα και crashάρει!

Το πήγα σε άλλο service και περιμένω νέα τους.

Υπάρχει περίπτωση να έκαναν ζημιά στο ραδιόφωνο κατά την αλλαγή του power button;

Σκέφτομαι αν δε γίνει τίποτα και στο άλλο service, να σβήσω την εφαρμογή του ραδιοφώνου και να την περάσω πάλι. Βρήκα κάπου το radiofm.apk της samsung.

Έχει κανείς κάποια άποψη;

Ευχαριστώ...:)

 

Δοκίμασε κι άλλη ρομ με factory reset.

Αν δε παίξει τους το ξαναπάς και τους τα χώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εσωτερικό ράγισμα οθόνης από πτώση(!) και αλλαγή οθόνης στην Smartec με 128€..Καμία εναλλακτική λύση?Αξίζει την επισκευή ή να πάρω κάτι άλλο?
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε ενημερωση για το update σε 4.3 το οποιο κατεβασα αλλα ΔΕΝ το εγκατεστησα.Επειδη πολλα ακουω και εχω καει ηδη μια φορα στο παρελθον απο σερβις της sammy υπαρχει τροπος να σβησω το αρχειο (~400mb) ωστε να μην υπαρχει στο τηλ.Θα βαλω την 4.4 οταν με το καλο ερθει.Που ακριβως το βρισκω;

 

Κάποιος που να ξέρει;

Link to comment
Share on other sites

4-5 μερες εχω περασμενη την 4.3 στο s3 της γυναικας μου και δεν εχει προβλημα. λετε να ειμαι τυχερος?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...