Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι τα αντροιντ μπορει να γραψουν με μικρα αλλα ο παραληπτης βλεπει κεφαλαια...ο μονος τροπος ειναι το textra..η εφαρμογη δωρεαν απο μαρκετ.

 

Δεν είναι ακριβές αυτό. Μπορείς να γράψεις μικρά (και να λάβει ο άλλος) αν αλλάξεις την κωδικοποίηση. Αλλά περιορίζεται το μήκος του κάθε μηνύματος σε 70 χαρακτήρες.

 

Περισσότερα εδώ και εδώ

 

Η ρύθμιση γίνεται : Μηνύματα/ρυθμίσεις/εισαγωγή λειτουργίας/Unicode (για πεζά ελληνικά στoυς 70 χαρακτήρες)

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά Είμαι ροοτ και επειδή δεν προλαβαίνω να διαβάσω από εκεί που είχα μείνει για να καταλάβω πως γίνεται..Αν μπορείτε βοηθήστε με!! Πώς μπορώ να περάσω την πιο πρόσφατη ρομ ( Samsung) Αφού Δεν μπορώ να το κάνω μέσω Wi-Fi..;;;

Διάβασε εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδω

 

Εγώ είμαι Root kai μέσω του KIES πέρασα την 4.3 μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβές αυτό. Μπορείς να γράψεις μικρά (και να λάβει ο άλλος) αν αλλάξεις την κωδικοποίηση. Αλλά περιορίζεται το μήκος του κάθε μηνύματος σε 70 χαρακτήρες.

 

Περισσότερα εδώ και εδώ

 

Η ρύθμιση γίνεται : Μηνύματα/ρυθμίσεις/εισαγωγή λειτουργίας/Unicode (για πεζά ελληνικά στoυς 70 χαρακτήρες)

 

σ'ευχαριστω παρα πολυ!!! κατατοπιστικοτατος!! :)

 

ξερεις επισης αν υπαρχει πληκτρολογιο 4χ3 στη 4.3?

Link to comment
Share on other sites

Με το titanium backup αν κάνω factory reset κ μετά το ξανά περάσω μέσα στην συσκευή θα Έχω Όλες τις εφαρμογές πάλι..;; συγγνώμη που κάνω χαζές ερωτήσεις αλλά Δεν ξέρω:ρ
Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

To factory reset ειναι η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και βρίσκεται ρυθμισεις> λογαριασμοι > δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας> επαναφορα εργοστασιακων δεδομένων .

 

τι διαφορά έχει το kies από το ota? από που μπορώ να κατεβάσω το οτα? ποιο ειναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορά έχει το kies από το ota? από που μπορώ να κατεβάσω το οτα? ποιο ειναι καλύτερο?

 

Δεν εχει διαφορα .

ΟΤΑ κάνεις μέσα απο το τηλέφωνο πηγαίνοντας ρυθμίσεις>περισσότερα>πληροφορίες συσκευής> ενημέρωση λογισμικού .

 

Με το titanium backup αν κάνω factory reset κ μετά το ξανά περάσω μέσα στην συσκευή θα Έχω Όλες τις εφαρμογές πάλι..;; συγγνώμη που κάνω χαζές ερωτήσεις αλλά Δεν ξέρω

Ναι ,σωστά αλλά μην περάσεις με το backup εφαρμογές/ρυθμίσεις συστήματος όταν αλλάζεις έκδοση

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει οπως και να εχει 3 ωρες με την μανισια μπαταρια ειναι παρα πολυ ! ΣΟυ ειπα το δικο μου με 200 εφαρμογες μεσα και τα παντα ολα ανοιχτα ( 3G,συγχρονισμος κλπ) πανω απο 2 ωρες πολυ δυσκολα.

 

Σήμερα το έλιωσα και έβγαλα κάποια αποτελέσματα από την μπαταρία μου. Καλύτερα από τα αναμενόμενα και με 7 ώρες ανοιχτό το wifi :-D

Υπενθυμίζω. Είμαι με cm11 και boeffla kernel.

Δυστυχώς έπρεπε να το βάλω στην φόρτιση γιατί βγαίνω από το σπίτι και δεν θέλω να μείνω από μπαταρία... ;-)

 

Πάντως την γενική εικόνα την καταλαβαινετε..

Link to comment
Share on other sites

Η cm11 δεν έχει επιλογή εξοικονόμησης ενέργειας ε;

 

οχι

αλλα εφοσον εισαι rooted μπορεις να κανεις ενα μικρο underclock κατι που δεν εκανα και δεν μπορω να πω πως προτεινω...

στην εξοικονομιση ενεργειας στο tw νομιζω ριχνει την cpu στo 1ghz...

 

και εννοειται πως παντα μπορεις να ριξεις την φωτεινοτητα.. αυτα ειναι τα 2 βασικα που τρωνε μπαταρια. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο..το κινητό μου Είναι γερμανικής προέλευσης πρέπει να κατεβάσω κάποια συγκεκριμένη ρομ;;;
Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μια απορία.Στο sensetaion που είχα παλιότερα,μπορούσα να κάνω συγχρονισμό τις επαφές μου με το facebook και έτσι αυτόματα ενημερώνονταν και οι φωτογραφίες των επαφών.Μπορεί να γίνει κάτι αντίστοιχο στο s3?
Link to comment
Share on other sites

Πας στους λογαριασμούς και προσθέτεις το Facebook και ορίζεις να γίνεται συγχρονισμός
生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.να κανω αναβαθμηση σε 4, 3 το σ3 μου η να περιμενω κιαλο; εχει μεγαλη διαφωρα; πειτε μου την γνωμη σας.ειμαι καινούριος στο android.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ξενερωσει με το θεμα φορτισης στο κινητο μια φωρτιζει καλα με το καλωδιο που ειδη εχω αλαξει,και μια κανει ωρες να φωρτισει πληρεις!

Εχω αλαξει το μαμισιο καλωδιο,και εχω παρει ενα αλλο με + δυο αλλα βησματα ακομα που ειναι για να φορτισει Ιphone,και δεν εχω αλαξει το αλλο που μπαινει στην μπριζα λετε να φταει αυτο??

Τα φωτα σας ρε παιδια!!

Κατανταει αηδια να μην φορτιζει το κινητο.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παιδια μια ερωτηση, Στα sms εντελως ξαφνικα μεγαλωσαν τα γραμματα,πως το κανω επαναφορα ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παιδια μια ερωτηση, Στα sms εντελως ξαφνικα μεγαλωσαν τα γραμματα,πως το κανω επαναφορα ;

 

Δοκίμασε να πατήσεις το πλήκτρο που χαμηλώνεις την ένταση ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πατήσεις το πλήκτρο που χαμηλώνεις την ένταση ;)

 

Εισαι ωραιος ! Σε ευχαριστω ! :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε firmware update μεγέθους 429.60MB :confused:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, τις τελευταιες μερες συχνα το pc αρνειται να "διαβασει" το κινητο ως συσκευη με αφαιρουμενο μεσο αποθηκευσης, παρολο που το βλεπει κανονικα(η κοκκινη λυχνεια ειναι αναμμενη σε ολη τη διαρκεια συνδεσης μεσω του καλωδιου) Η ερωτηση μου ειναι αν αυτο εχει να κανει με το κινητο η με το pc.:confused: Edited by fourtwo
Link to comment
Share on other sites

Πως ξερω οτι ενα s3 εχει πάρει νερο μεσα?ο αισθητήρας τι χρωμα πρεπει να εχει?

Κανεις?

Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...