Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω αναμεσα στο S3 και το s4 mini ποιο θα διαλεγατε?

 

ευχαριστω!!

 

Εγώ έχω και τα δύο...σε ταχύτητα το s4 mini είναι λίγο πιο γρήγορο...Ίσως να είναι η διαφορά μνήμης αλλά και το πιο καινούργιο firmware που φοράει. Το s3 τα πάει καλύτερα στο θέμα της μπαταρίας (σχεδόν διπλάσιες ώρες λειτουργίας με το νέο firmware από το s4 mini το οποίο έχει ένα θέμα ακόμα όταν είναι σε αδράνεια) και καλύτερη οθόνη. Επίσης η κάμερα είναι λίγο καλύτερη του s3. Εγώ κράτησα το s3 και το s4 mini το έδωσα στην γυναίκα μου πάντως. Και τα δύο είναι πολύ καλά τηλέφωνα.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Μπορείς στο κινητό σου να έχεις όσα gmail συνδεδεμένα θέλεις. Εφ΄όσον είναι δικό σου όμως και όχι εταιρικό, θα έπρεπε το βασικό gmail να είναι το προσωπικό σου, γιατί με αυτό συγχρονίζεται το κινητό (εφαρμογές sto play, επαφές, ημερολόγιο, αρχεία στο drive, φωτογραφίες και άλλα), απο κεί και πέρα μπορείς να έχεις και τις επαφές των άλλων λογαριασμών gmail, τα μηνύματα, τα ημερολόγια, κλπ. Απ΄όσα γράφεις, φαίνεται ότι για να διορθωθεί τώρα αυτό θα πρέπει να αποσυνέσεις το κινητό απο το εταιρικό gmail, να το συνδέσεις αρχικά στο προσωπικό σου, να ζητήσεις όλες οι επαφές να μεταφερθούν στο δικό σου (export - import) και με αυτό να συχρονίζονται, να ξαναφορτώσεις τις εφαρμογές που θέλεις, και να ορίσεις ποιά mail, επαφές, ημερολόγια κλπ θέλεις να φαίνονται (από την αντίστοιχη κάθε φορά περιοχή)...

 

Καλημέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση :)

 

Ευτυχώς δε χρησιμοποιώ τίποτα άλλο από τη Google, εκτός από τα apps, τα μέηλ και τις επαφές (δηλαδή ούτε calendars, ούτε tasks, κλπ.). Δυστυχώς οι επαφές είναι και κοινές με το εταιρικό ακάουντ και μη κοινές (δηλαδή μόνο οι προσωπικές μου). Οπότε σκέφτηκα χθες να περάσω τις επαφές στη συσκευή και να συνεχίσω στο εξής να τις περνάω εκεί και όποιες είναι και εταιρικές να τις περνάω ξεχωριστά στη Google. Έκανα import στη συσκευή, ξεκίνησα να σβήνω από το gmail όσες δεν ήθελα να υπάρχουν εκεί και... εξαγριώθηκε η Google :) Μου βγήκε δηλαδή μήνυμα στο κινητό, από το sync, ότι σβήνω πάρα πολλές επαφές και κόλλησε... Το έσβησα, απενεργοποίησα το sync, ξαναξεκίνησα να σβήνω από το gmail και... μου ξαναέβγαλε το ίδιο μήνυμα...

 

Θα δοκιμάσω να σβήσω αυτές που δε θέλω από το desktop πια :wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω αναμεσα στο S3 και το s4 mini ποιο θα διαλεγατε?

 

ευχαριστω!!

Καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θέμα Επιλογή συσκευής

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και τα δύο...σε ταχύτητα το s4 mini είναι λίγο πιο γρήγορο...Ίσως να είναι η διαφορά μνήμης αλλά και το πιο καινούργιο firmware που φοράει. Το s3 τα πάει καλύτερα στο θέμα της μπαταρίας (σχεδόν διπλάσιες ώρες λειτουργίας με το νέο firmware από το s4 mini το οποίο έχει ένα θέμα ακόμα όταν είναι σε αδράνεια) και καλύτερη οθόνη. Επίσης η κάμερα είναι λίγο καλύτερη του s3. Εγώ κράτησα το s3 και το s4 mini το έδωσα στην γυναίκα μου πάντως. Και τα δύο είναι πολύ καλά τηλέφωνα.

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα .

Σημερα μου προεκυψε ενα πρβλημα στην καμερα οταν τραβαω φοτο στην μια γωνια μ εμφανιζει μια μικρη μαυρη κηλιδα.καθαρισα το ματι απο πισω αλλα τιποτα.επισης οι φωτογραφιες δεν ειναι τοσο καθαρεσ οσο παλια.το τηλεφωνο ουτε μου εχει πεσει ουτε τιποτα για να πω οτι γρατζουνιστηκε αλωστε ειναι με τη θηκη παντα.λογικα στο σερβισ θα μ πουνε για αλαγη καμερας.Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα .

Σημερα μου προεκυψε ενα πρβλημα στην καμερα οταν τραβαω φοτο στην μια γωνια μ εμφανιζει μια μικρη μαυρη κηλιδα.καθαρισα το ματι απο πισω αλλα τιποτα.επισης οι φωτογραφιες δεν ειναι τοσο καθαρεσ οσο παλια.το τηλεφωνο ουτε μου εχει πεσει ουτε τιποτα για να πω οτι γρατζουνιστηκε αλωστε ειναι με τη θηκη παντα.λογικα στο σερβισ θα μ πουνε για αλαγη καμερας.Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο?

 

Η θήκη σου είναι διάφανη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω το εξής θέμα, έχω βάλει το HD Widgets στην αρχική οθόνη μου να μου δείχνει τον καιρό και ώρα, το πρόβλημα είναι όμως ότι όταν το κινητό είναι κλειδωμένο και θέλω να δώ την ώρα χωρίς να το ξεκλειδώσω, παρατηρώ ότι ο καιρός εκεί δεν αλλάζει και δεν συμβαδίζει. Π.χ τώρα μου δείχνει ότι είναι νύχτα στην οθόνη κλειδώματος ενώ στην αρχική οθόνη εμφανίζει κανονικά τον καιρό. Να σημειώσω πως τα έχω ρυθμίσει και τα δύο να κάνουν ανά μία ώρα ενημέρωση (και μέσα από την εφαρμογή αλλά και απο τις ρυθμίσεις της οθόνης κλειδώματος στον καιρό) και το hd widgets το έχω με το accuweather να παίρνει δεδομένα, επίσης χρησιμοποιώ nova.

Μόνο όταν βάλω το widgets καιρού της samsung στην αρχική οθόνη τότε όλα λειτουργούν κανονικά.

Υπάρχει τρόπος αυτό να διορθωθεί ή το κάνει μόνο σε εμένα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

μια απλη σιληκονουχα θηκη ειναι δεν εχει τιποτα ζελατινα πισω απο το ματι τησ καμερας.και χωρισ θηκη το ιδιο κανει

 

Αν στο κάνει και χωρίς θήκη τότε έχει το πρόβλημα η κάμερα καλύτερα να το στείλεις για σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα .

Σημερα μου προεκυψε ενα πρβλημα στην καμερα οταν τραβαω φοτο στην μια γωνια μ εμφανιζει μια μικρη μαυρη κηλιδα.καθαρισα το ματι απο πισω αλλα τιποτα.επισης οι φωτογραφιες δεν ειναι τοσο καθαρεσ οσο παλια.το τηλεφωνο ουτε μου εχει πεσει ουτε τιποτα για να πω οτι γρατζουνιστηκε αλωστε ειναι με τη θηκη παντα.λογικα στο σερβισ θα μ πουνε για αλαγη καμερας.Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.almalence.opencam&hl=el για κατέβασε και δοκίμασε την a better camera και δές άν στο κάνει κι εκεί. Άν δεν στο κάνει δεν θα φταίει η κάμερα , αλλά το λογισμικό της προφανώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αντί για 800 λέει 500... Τι γίνεται;

Θεωρεί ότι είναι από USB charger. ή το αφήνεις έτσι ή το βγάζεις και το ξαναβάζεις

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την official MK6 OXA; Μου φαίνεται πολύ καλή. Ούτε lag, ούτε τίποτε!

 

Να δω τι ψάρια πιάνει και από μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...

δεν ξερω αν εχει τυχει σε καποιον αλλον αλλα εχω ενα προβλημα με την φορτιση του κινητου.Το βαζω στον φορτιστη το βραδυ και μεχρι το πρωι δεν εχει φορτισει.

Μου το εχει κανει 2-3 φορες αλλα ειπα οτι μπορει να ειναι τυχαιο αλλα σημερα ξανα εγινε.Μπορει να φταιει καποια εφαρμογη ή ειναι προβλημα του κινητου?

Ο φορτηστης ειναι ο μαμα,το κινητο ειναι μαμα,στην ιδια μπριζα το φορτιζω παντα,δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...

δεν ξερω αν εχει τυχει σε καποιον αλλον αλλα εχω ενα προβλημα με την φορτιση του κινητου.Το βαζω στον φορτιστη το βραδυ και μεχρι το πρωι δεν εχει φορτισει.

Μου το εχει κανει 2-3 φορες αλλα ειπα οτι μπορει να ειναι τυχαιο αλλα σημερα ξανα εγινε.Μπορει να φταιει καποια εφαρμογη ή ειναι προβλημα του κινητου?

Ο φορτηστης ειναι ο μαμα,το κινητο ειναι μαμα,στην ιδια μπριζα το φορτιζω παντα,δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω.

 

να σκεφτεις οτι τα καλωδια της σαμι ειναι για τον λουτσο...κατεβασε την free εφαρμογη απο το play galxy charging current

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λέμε φταίει συνήθως το καλώδιο του φορτιστή. Δοκιμαστε ενα άλλο καλώδιο κ στη συνέχεια ενα άλλο φορτιστή. Φυσηξτε τα βισματα και την υποδοχή κ δοκιμαστεί τα νούμερα με το galaxy charging current απο το Google play. Με το μαμά φορτιστή πρεπει να δείχνει 999 η 1000
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειμαι πολυ σχετικος τι κανω με αυτην την εφαρμογη?

Απλα βλεπω την πορεια της φορτισης?

Link to comment
Share on other sites

Πατάς refresh και βλέπεις ποσο ρεύμα δέχεται απο το φορτιστή. Πρεπει να είναι όσο έγραψα παραπανω. Δες κ μια φωτο που ανέβασε κάποιος πριν λιγα post και έβγαζε 800
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ παιδια για της απαντησεις.

Δηλαδη φταιει το καλωδιο μονο και οχι ο φορτιστης?αν παρω καλωδιο απο πχ htc(που λεει το παλικαρι πιο πισω) και το βαλω στον φορτιστη της sami θα ειναι ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...